свекърва ми иска да ходи в старчески дом

  • 8 507
  • 109
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 404
10cent's, точно това си мислех да напиша и аз Simple Smile
Направо не мога да разбера как млади и интелигентни хора разсъждават, че родителите или свекърите им трябва да има гледат децата, за да могат после да разчитат на тях за гледане на старини. Колко тъжно Sad Мили жени, нито вас, нито мъжете ви нямаше да ви има и да бъдете това, което сте, ако не бяха родителите ви. Иначе се гордеете с образованието и социалния си статус, а забравяте, че благодарение на родителите си сте стигнали до това положение или поне те са ви дали старта. Много родители търпят лишения, за да може децата им да изкарат безгрижни студентски години, а впоследствие същите забравят, че имат морален дълг към тях.
Децата са длъжни да се погрижат за достойни старини на родителите си, защото именно те са се погрижили от безпомощно новородено да превърнат вас в достойни хора. 

Още една генерализация.  Не всички родители са дали старта в живота на децата им така както ти го описваш, а как ми се иска да е така.  Съгласна съм, че децата са си наши и никой не ни е длъжен.  Моето сама си го отгледах в чужда държава, както ще направя и с второто.  Повечето мои познати си пращат децата в България да ги гледат, или идват баби да живеят тук и да помагат.  И в повечето случаи и двете страни не са доволни от съжместното съжителсво, да не говорим, че не дай си Боже детето да не слуша, то бабата е виновна, че не го е възпитала.  Имам позната, на която и майка и и свекърва и идват да гледат децата.  И двете баби говорят на децата за другата баба как била селянка, как не ги била гледала добре и т.н.

Най-добре, децата да си се гледат от родителите, ако баби и дядовци искат да помогнат от време на време ок, ако не здраве да е.

# 76
  • София
  • Мнения: 38 686
Ей сега всички ще ми скочите.
Щом живееш в жилището на някого,
ти си длъжен да правиш нещо за него /като един вид наем/, независимо дали си му рода!
Поне да си переш наповръщаните дрехи!

Сисе, отваряй шампанското!

# 77
  • Мнения: 3 461
Боже, колко ужасен пост!
Колко злоба в една млада жена към жената, направила съпруга й това, което е.
Не мога, никога няма да мога да го проумея.
 

Бърди, веднага ще ти извадят контра аргумента, че такива стават "хора" въпреки разрушителния пример на родителите си, почти винаги сами се отглеждат..

# 78
  • Мнения: 3 486
Боже, колко ужасен пост!
Колко злоба в една млада жена към жената, направила съпруга й това, което е.
Не мога, никога няма да мога да го проумея.
 

Бърди, веднага ще ти извадят контра аргумента, че такива стават "хора" въпреки разрушителния пример на родителите си, почти винаги сами се отглеждат..

В никакъв случай контрааргумент Laughing, но.....

Хората до голяма степен се изграждат в периода на така нареченото студенство, независимо дали са били студенти....
Средата си е среда и тя им влияе......Разбира се, основите ги дават родителите Peace
Мъжът ми има брат- е , нямат нищо общо, нито като отговорност, нито като поведение (начинът на мислене няма нищо общо, това са двама различни мъже).... Еми лигльото си остана лигльо.....

Гледани са от майка си, възпитавани са еднакво ...... Единият тръгна с лоша компания като младеж, другият - не!!!  Как единият стана "човек" при добри родители , а другият келеш - при същите родители?!?

# 79
  • Мнения: 804
Странно как от няколко думи човек лъсва.
Лъсват и добрите и лошите му страни.
Странно как толкова млади хора са затаили толкова злоба.
Какво ви се е случило, за да съберате толкова негативизъм?
Как живеете с това?
Как оцелявате?

# 80
  • Мнения: 17 546
моята свекърва си е подала документи за старчески дом,не заради друго,а просто не иска да ни помага.
Ей, жената иска да си ходи, ти пак недоволна! ooooh! И даже напук било! Що пък трябва да ви помага? И какво толкова имаш нужда от помощ, като първото ти дете е достатъчно голямо? Ей, няма угодия!

# 81
  • Мнения: 9 451
Що и мойта не реши така,да върви.И без това не иска да помага Mr. Green

# 82
  • София
  • Мнения: 122
Общо взето надпяваме си се Rolling Eyes, не се стига в такива казуси до някакви проникновения особени. Аз за мое щастие имам изключително нормално разсъждаващи родители, смятащи, че децата им не са длъжни да ги гледат и същевременно помагащи за отглеждането на внучето си(детето на брат ми) с каквото могат, но същевременно имат късмета да имат трезво мислещи деца, които не биха злоупотребявали  от благоразположението им и съответно не биха ги оставили на произвола на съдбата. Хората са просто различни едни могат да живеят просто за себе си да се чувстват удовлетворени други са щастливи чрез това , че помагат на близките си(макар понякога първото да е препоръчително в някои моменти). Аз съм на 25 години и гледам баба си с алцхаймер(последните 10 години сме си съжителствали заедно и последните 2 години е вече напълно зависима от мен. Родителите ми се тревожат, че съм млад човек и съм се ангажирала с това на тях не мога да им предоставя грижата, защото и майка ми не е добре зравословно освен това , колкото и да сме си загубили разсъдъка аз навявам най-много асоциации. Както и да е за какво го разправям това замислих се над "очакваното дължимо" да го нарека, баба ми , за която се грижа, не че е била лош човек, просто беше от тоя тип хора , които живееха приоритетно за себе си( със всичките му екстри танци, гимнастики , природа), замисляла съм , се че тя едва ли би се нагърбила да гледа някой с някакъв проблем било дете било възрастен, но пък това означава ли, че трябва да я изоставим при първа възможност. А конкретно в случая не бих могла да си представя да съм със статута на баба, да живея в чужд апартамент и да не изпитвам потребност да помагам, с каквото мога...но разни хора, разни идеали.

# 83
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Сисето Shocked,ти ме остави без думи #Crazy.Постинга ти по4на добре.....бабата...не я интересува детето...не помага,проблеми заради нея в семейството...НИЩо ново на хоризонта Laughing.Оба4е после така едва ли не да и желаеШ лоШото Shocked,та даже и то да е с хьркаЩт сьбеседник Thinking много грозно ми прозву4а Naughty.Остави я бабата да ходи кьдето иска,ти се погрижи за семейството ти,пьк и аз не виждам какьв е проблема да ходи в стар4ески дом Thinking,ако това което разказваШ е вярно,тя Ще ви направи услуга даже.
Е не сьм много сигурна,4е ако реШи да се прибира няма да я примеШ в дома си hahaha Naughty.между 4ука и наковалнята си Confused,и Щом 4ак сте стигали до (пред)раздяла с мьжьт ти......нали знаеШ какво казват хората Stop"Само майка оби4а до гроб".Е познай кой Ще избере половинката ти Confused.

# 84
  • Мнения: 4 668
Хмм, интересно....
снахата била злобна и не знам си каква.
А свекървата била ангел. ))
Що се излагате се чудя, ама както и да е.
Тя може да живее в дома на снаха си, но не може да помогне за внуците? И защо, с какво толкова е заета на 66г?
6 страници се плюете , ама никой не е отговорил конкретно на точно тези въпроси в цитата  Rolling Eyes
Нещо не ви изнася ли на запалените моралистки или какво ?
И аз попитах същото - от къде накъде снахата да е длъжна да приютява свекървата в собствения си дом , при условие , че не получава поне малко благодарност ?
Очаквам отговор .

# 85
  • Мнения: 24 467
Ама как, отдавна отговорихме- никой на никого не е длъжен и след като са такива отношенията какво лошо има да си отиде бабата? Както и какво хубаво ги чака тез деца, ако тя е наистина такава, каквато е описана тук и се заеме да ги гледа?

# 86
  • Мнения: 12 674

И аз попитах същото - от къде накъде снахата да е длъжна да приютява свекървата в собствения си дом , при условие , че не получава поне малко благодарност ?
Очаквам отговор .

Кой ти е казал, че е длъжна.

А ако обърна въпроса - откъде накъде свекървата е длъжна да приютява снахата, без да получава никаква благодарност, ами напротив ?

# 87
  • Мнения: 4 668
А ако обърна въпроса - откъде накъде свекървата е длъжна да приютява снахата, без да получава никаква благодарност, ами напротив ?
Никой на никого не е длъжен . Човек има право поне в собствения си дом да се чувства спокоен .
И свекървата не е длъжна да приютява снахата , ама ... ето моята свекърва примерно никой не я е питал - тръшнаха се и деверът и жена му у тях , на всичкото отгоре последните не работят , свекърва ми ги издържа , купува храна , плаща сметките ... какво да направи жената - нито може да ги изгони , нито да ги остави гладни ...
Но това е , защото е добра , ако бяха попаднали на някоя от тези свекита за които чета в темите тук  Crazy

# 88
  • Мнения: 24 467
Хич не я намирам за добра, просто не иска да си кърши хатъра и да си създава ядове. Да се грижиш за възрастни здрави и прави хора не е нито добрина, напротив, лошо им правиш, нито има нещо общо със здравия разум /освен ако не смяташ, че ще ги надживееш/.
Въобще когато имаш проблеми с когото и да било и не ги решаваш, а си кюташ в името на някакво си там измамно спокойствие, не си добър, а си нерешителен, дори си недобър, защото караш и околните да живеят в измама и неясни отношения.

# 89
  • Мнения: 9 990
...и Щом 4ак сте стигали до (пред)раздяла с мьжьт ти......нали знаеШ какво казват хората Stop"Само майка оби4а до гроб".Е познай кой Ще избере половинката ти Confused.

да бе да, глупости на търкалета.... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт