Свещеник прокле раждане без болка.....

  • 6 395
  • 125
  •   1
Отговори
# 75
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
В Библията пише "Жената ще ражда децата си в болка" заради греха на Ева.....
Ако за това се е хванал свещеникът - за мен е глупост....
Забрана за аборти - равно на още по-пълни домове с изоставени деца....

Жената при всички случаи ражда с болка..с или без операция, с или без доплащане....само количеството болка зависи  от  заплащането.... в днешно време от него зависи и вида на болка - емоционално или физическо.
А абортите са съвсем друго нещо ...http://dnes.dir.bg/2009/03/17/news4153054.html
Цитат
"В България на 1000 раждания се падат 1380 аборта, като се отчитат само абортите в държавните заведения
...това не означава по-малко деца в детските домове, а по-голяма лична безотговорност и грижа за половото здраве. Подрастващите (и много от големите дори) са с минимална сексуална култура...колкото и да се бият в гърдите....

# 76
  • Мнения: 3 491
Ами права си - познавам поне две майки на момиченца на по 11-12 години, които все още разправят за щъркели Crazy Sad
После като се прибере това дете с белята..... какво ще стане Twisted Evil

# 77
  • Мнения: 8 999
Отделни свещеници, или цялата църква като институция, техните мнения, анатеми, решения или каквото и да е, за мен нямат никаква тежест и не могат да ме трогнат. Все ми е едно какво им харесва и кое считат за греховно или не. Могат да подскачат като маймуни и да се пънат колкото си щат - няма да ми накривят капата. И изобщо, цялата тази работа с религиите, в 21 век ми звучи страшно несериозно. Все едно група хлапета си разказват страхотии за призраци.

# 78
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
baibibi, след като религията за теб е нещо глуповато смяташ ли, че е редо да празнуваш християнските празници, като Бъдни вечер, Коледа и Великден... Crazy
Ами права си - познавам поне две майки на момиченца на по 11-12 години, които все още разправят за щъркели Crazy Sad
Ако ми кажеш, и че тези момичета вярват.. Shocked ooooh!
След като щъркелите носят бебетата, как ли ще обяснят месечният цикъл (ако въобще си направят труда)...
Религиозознание незнам дали трябва да има в училищата, ама сексуално възпитание за мен е задължително.

# 79
  • Мнения: 139
този свещеник защо не роди единпът пък тогава да дава мнения по въпроса

# 80
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Вие какво мислите по въпроса трябва ли църквата да взема отношение по такива чисто медицински проблеми.
Глупости! Naughty
Точно толкова, колкото от лекарите се очаква да вземат отношение по църковните проблеми! ooooh! Mr. Green

# 81
  • Мнения: 329
този свещеник защо не роди единпът пък тогава да дава мнения по въпроса
Взе ми думите от устата Peace

# 82
  • Мнения: 830
Въпросният свещенник явно изпитва носталгия към великата  инквизиция, следващата стъпка е да анатемосат упойките....

# 83
  • Мнения: 2 334
този свещеник защо не роди единпът пък тогава да дава мнения по въпроса

 Точно така.Тогава да го видим какво ще говори.То на чужд гръб и 100 тояги са малко  ooooh!

# 84
  • Мнения: 4 528
Въпросният свещенник явно изпитва носталгия към великата  инквизиция, следващата стъпка е да анатемосат упойките....
Анатемосвам не значи ли "отлъчвам от църквата"? Може ли нещо, което не е покръстен християнин, да бъде анатемосано? Питам, защото наистина не съм хич наясно с тези неща.  Blush

# 85
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Малко в страни от темата, но миналата седмица четох една изповед...на хомосексуалист, който търсеше съвет може ли или не да влиза в църква.Човека беше вярващ,но по една или друга причина беше хомо.
Тогава отчето, когото мъжа питаше, му отговори, че независимо от греховете които сме сторили, всички имаме право да влизаме в църква.
Щом сме се покаяли, щом търсим опрощение - то следва да ни бъде дадено...защото  Господ е милостив и ще ни прости...
.....В този смисъл се сещам, за отношението на църквата въобще към бременната жена, която се смята за нечиста..омърсена и затова на 40 ден от раждането се ходи в църквата...да се чете  молитва, да се пречисти и да се кръсти детето....така, че...с болка или не бременната е греховна.

# 86
  • Мнения: 2 447
Смятам, че истината е някъде по средата. Първо - заглавието на статията е подвеждащо, второ - лесно му е на един мъж да се изказва за нещо, което няма да изживее, но пък и трето - със сигурност някои лекари спекулират с цезаровото сечение поради материални облаги и хората няма как да не говорят за това.
А дали църквата има право да се бърка - църквата вярва в едно, медицината в друго и темата е безкрайна.
Най-лошото е че в последствие бременните се съмняват в докторските решения, заради неколцината (надявам се) лекари ,които го правят само за пари. Хареса ми съвета да потърсим второ мнение, ако не сме сигурни.
А на попа му желая в следващия живот да е многодетна майка  Whistling
Споделям казаното.. Peace

# 87
  • Мнения: 1 085
Въпросният свещенник явно изпитва носталгия към великата  инквизиция, следващата стъпка е да анатемосат упойките....
Анатемосвам не значи ли "отлъчвам от църквата"? Може ли нещо, което не е покръстен християнин, да бъде анатемосано? Питам, защото наистина не съм хич наясно с тези неща.  Blush

migito е компетентна по църковните въпроси. Питай нея.

# 88
  • Мнения: 3 491
Анатемосването е отлъчване от църквата

Всъщност не може да се отлъчи от църквата непокръстен човек

Ми то по канон не трябва да се влиза неразположена жена или с панталон в църквата..... Поне в източноправославната....

# 89
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ми то по канон не трябва да се влиза неразположена жена или с панталон в църквата..... Поне в източноправославната....

О-о-о това съм го изпробвала на собствен гръб..и двата пъти когато по погрешка влязох...ми излязоха циреи на дупето  Mr. Green...точно каквото е поверието...

Общи условия

Активация на акаунт