Ограничавате ли децата си относно някои храни и напитки?

  • 4 979
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 183
Бих я ограни4авала разбира се
Нали за това съм родител, да я насо4вам към правилния път, като порасне е ясно 4е ще си прави и яде каквото си пойска и без да ме пита даже...
Докато няма предпо4итания ще гледам и да й формирам вкуса към по здравословните храни и напитки, след това като има свобода на избора ще се надявам да остане на препоръ4аните неща от мен  Rolling Eyes

Децата незнаят какво искат, първите години майката и бащата са идолите на детето, то иска да ги радва и им вярва на сто процент.

Това 4е детето слуша майка си не озна4ава 4е е наивни4ко и безхарактерно, просто родителя си е изградил авторитет пред него.

Въобще от описаната слу4ка не смятам 4е приятелката ти се опитва да си натрапва мнението пред теб за да се 4устваш зле, незнам защо то4но си го приела като ли4на обида ли или какво...
Цитат
Знам, че е вредна кока-колата например

хем знаеш 4е е вредна, хем не ти пре4и 4е пие / не виждам каде е то4но проблема, всеки има съзнанието 4е прави вси4ко в името на доброто за детето, щом си решила 4е е ок, зна4и е така.
 Сега вси4ки да даваме кока кола за да не се 4устваш безотговорна... не става нали...

Абсолютно подкрепям това мнение. Аз също доста ограни4авам сина си - сега предимно в коли4еството, но до скоро изобщо не му давах гадости: газирано, сладки сокове /тип боядисана води4ка/, близалки, шоколад ... а за Кока кола и дума не може да става. Ако не аз, то кой ще му даде насоки в правилното хранене?! newsm78
Акъл на никой не давам, ако не ми го поиска. Децата са си техни, да ги тровят, щом искат... Пове4ето грешки, според мен,  са с цел да не мрънка детето, т. е. да не се развали рахатлъка на мамата.

# 31
  • Мнения: 4 414
дъщеря ми е на 1 год. и 5 месеца. не опитвала шоколад, чипсове и снаксове, близалки, кола, никакви газирани напитки/заради захарта и оцветителите, а не заради газировката/, да не говорим за сокчета, тип танг, степ, пуншове и т.н...избягвам и натуралните сокове, защото в тях няма почти нищо натурално...пържено също не е яла...но това са неща, които и ние вкъщи /като изключим шоколада/ не консумираме...не одобрявам и Зрънчо-то, но не правя трагедия като някой и даде на площадката...купувам го само когато сме навън с други деца и то рядко...не си правя илюзията, че мога да я накарам да яде само здравословна храна, но докато мога, ще я ограничавам от всякакъв тип  "junk food"
отнесла съм много състрадателни погледи от страна на баба и, но това не ме трогва...не мисля, че това, че не е яла шоколад на 1 година, я е ощетило.
не се меся на другите майки - ако искат и шкембе чорба да дават на децата си - всеки отговаря за собственото си дете. аз не им давам съвети за "здравословно хранене" и очаквам и те да не ми четат конско, че "лишавам  детето от сладостта на детството"/имала съм и такива случаи/
това е...храни си детенцето както намериш за добре и да не ти дреме кой какво ти говори Heart Eyes

# 32
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Нищо не забранявам! Големия веднъж опита ракия и сам си я забрани. Това е правилния начин според мен. Естествено за вкусните неща въпроса не стои така, но понеже забранения плод е най-сладък предпочитам аз да давам под контрол отколкото да се крие от мен и да имаме тайни един от друг. 

# 33
  • България-София
  • Мнения: 573
Забрани при нас няма - просто не давам: кака-кола и всякакви други газирани напитки, псевдо- натурални сокове, близалки, снаксове,пасти и торти купешки, ограничавам бисквити и зайо-байото, пържено почти не готвя, свинско - също. Шоколад давам, защото лично мнение е, че е полезен / по 2-3 блокчета/. Е, единия си отпива биричка/ по- скоро пяната/ и ближе люта чушка Crazy

# 34
  • Мнения: 1 077
не, не ограничавам. Просто изобщо не предлагам неща, които смятам за излишни. Да не казвам вредни...
В яслата директорката купила на малката близалка - детето не знаело откъде да я подхване - и откъм пластмасата. Смях се, но ми стана приятно. Не е искала после да и купя пак...
Естествено, че не давам газирано, цветни сокчета - откакто химичката в училище ни изписа нЕкои формули каквото точно има вътре... Sick Mr. Green - изобщо ме втриса да ги гледам.
Не купувам никога специално шоколад, вафла, 2-3 пъти кроасан заради калтинката и гледам аз да го изям.
Редовно се тъпча с бонбоните, които и тикат в ръцете всякакви хора - отчупвам и едно парченце, което се топи на върха на езика и това е.
Не и давам салами, но шунка яде на корем.
Зрънчо също не купувам.
Когато сме на гости обаче и има някои от тези неща, не и забранявам да ги опитва. Забелязала съм обаче, че като че ли вече има изграден вкус и повече от половин шоколадова бисквита не изяжда. Макар да налита на Зрънчото, хапва малко и оставя.
Когато все пак има в къщи шоколад, докато аз хапвам и давам да опита, само ако поиска.
Далеч не смятам, че шоколадът, бонбоните и вафлите са "сладостта на детството".
Като че ли детство без зъболекари ми се струва по-добра идея...Защо ли?.... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт