Как заспивате вечер?

  • 11 575
  • 186
  •   1
Отговори
# 150
  • Португалия
  • Мнения: 4 231
до 15,30 е ,после или занималня,или бавачка  #Cussing out

# 151
  • Мнения: 7 803
ужас  Shocked и как работят хората с това работно време на детската  newsm78

# 152
  • Португалия
  • Мнения: 4 231
ами плащат  #2gunfire
сутрин бавачка ги взима отвкъщи/в добрия случай/,после тя ги води на градина,после тя ги взима от градината, или от самата градина ги пращат по живо по здраво до занималнята.
и в двата случая е еднакво скъпо-въпроса е ,дали ти е удобно да го взимаш детето от занималнята,или от бавачката,а и ако  работиш до много късно-пак до бавачката опираш,щото занималнята е до 18ч.

# 153
  • Мнения: 7 803
лелелел, добре Че не съм при теб  Crazy и това по 2 да го плаЩаШ ми се струва беЗсмислено

# 154
  • Португалия
  • Мнения: 4 231
в нашия случай е задължително ,и то скоро да стане-че трябва да се очупят и да проговорят най-сетне Rolling Eyes
или да замлъкнат,докато набавят и португалския речник ooooh!
както и да е ,оспамихме  Peace

# 155
  • Мнения: 69
Хубава е идеята аз да се водя по децата, но ако ги оставя (както беше допреди месец), ще стават "сутрин" в 12, ще заспиват нощем в 3. И всяка ще спи, когато си поиска. Затова започнах с хиляда зора да ги будя в 10, като се размрънкат през деня, ги слагам да спят, но вече гледам да не е за повече от 40 мин - час. Спят винаги 3 пъти до нощния сън, като последната дремка гледам ад е към 20:30 най-късно. И да, аз будя второто бебе, ако първото се е събудило само. Иначе става разминаване.

Сега целта ми е да започнем да ставаме към 8 сутринта... Но на мен ми изглежда невъзможно, защото все още ставам много през нощта и чак към 10 мога да се вдигна, без да съм парцал през деня.

Мамагелар... съчувствам ти! Не можеш ли и ти да ги оставяш вечер да дремнат 20 мин? Или много ще ви се развали режима така?

# 156
  • Португалия
  • Мнения: 4 231
ами ,вече свикнали без следобеден сън,не искат...
аи стават супер раздразнителни след 20минутна дрямка/случвало се е в колата на връщане отнякъде/приличат на майка си  Mr. Green

# 157
  • Мнения: 7 803
Хубава е идеята аз да се водя по децата, но ако ги оставя (както беше допреди месец), ще стават "сутрин" в 12, ще заспиват нощем в 3. И всяка ще спи, когато си поиска. Затова започнах с хиляда зора да ги будя в 10, като се размрънкат през деня, ги слагам да спят, но вече гледам да не е за повече от 40 мин - час. Спят винаги 3 пъти до нощния сън, като последната дремка гледам ад е към 20:30 най-късно. И да, аз будя второто бебе, ако първото се е събудило само. Иначе става разминаване.

Сега целта ми е да започнем да ставаме към 8 сутринта... Но на мен ми изглежда невъзможно, защото все още ставам много през нощта и чак към 10 мога да се вдигна, без да съм парцал през деня.

Мамагелар... съчувствам ти! Не можеш ли и ти да ги оставяш вечер да дремнат 20 мин? Или много ще ви се развали режима така?
ми те ако са дремнали твоите до 20 и 30, няма как да си легнат в нормално време, че и да станат сутринта подобаващо. аз бих я пропуснала тази дрямка и директно в 20 и 30 да си лягат

# 158
  • София
  • Мнения: 1 711
Аз също ги будя и съм ги будила винаги. Разбира се преценям на момента, ако събудилия се е спал малко, оставям другия да поспи още половин час, че пък ако не са се наспали и ги събудя, са кисели. Но това го преценям на момента. Правя го точно за да не се получава разминаване с лягането и т.н.

Mamagemelar, и аз мисля че се получава при вас така от преумора и превъзбуда. По принцип е трудно изместването на режима, особено за по-големи дечица. Може да пробваш постепенно и например като си дойде таткото, той д аима грижата да ги оправи и сложи да спят, така ще прекарат време с него и ще легнат по-рано.
И аз мисля като Дъмпер, че децата трябва да си лягат рано, защото и ние сме хора  Mr. Green При моите деца забелязвам следното... колкото по-рано си легнат, толкова по до късно спят, вместо да е обратното. Аз не мога да си легна веднага след като са си легнали децата, трябват ми поне 2-3 часа да поразтребя лудницата, да погледам на спокйствие телевизия или някой хубав филм.
Ние сега се опитвме да изместим лягането, което беше в 22:00 и заспиваха към 22:30. Вчера успяхме да ги сложим в 9:30 в леглата, но явно не могат да се настроят и те още, та заспаха пак към 22:30... то не беше ходене до тоалена, пиене на вода. Обаче няма да се отказвам и постепенно ще преместим часа. То лошото е че следобеда спят до късно. Лягаме в 14:00-14:30 и спят до 17:00 понякога и повече. По принцип гледам към 17 да ги събудя, обаче много често са кисели и даже ме гонят от стаята, че искали още да спят  ooooh!
Аз да ви кажа какво забелязвам при моите деца... колкото по-рано си легнат, толкова по до късно спят, вместо да е обратното.

# 159
  • Мнения: 4 308
При нас вече се оформи режим - следобеден сън 15-17,30, нощен 21,30 - 8,30. Обаче три поредни дни се изкалпазаниха и се мокрят нарочно, преди да заспят. Пълнят си бузите с вода от неразливните чаши и я плюят. Така хубаво се мокрят, че отива чувал, блуза, тениска ... чаршаф. Естествено голям кикот е, а аз  #Cussing out Без вода пък не искат изобщо да легнат. И съм като фелдфебел, докато заспят само гледам да не почнат да плюят водата. Приказките и песните излязоха от мода.

# 160
  • София
  • Мнения: 3 414
E как заспиват в 21,3 като са станали в 17ч.?

# 161
  • Мнения: 4 308
Заспиват. В девет започвам да ги мия и оправям и към девет и половина по леглата, там се чекнат десет, петнайсет минути и заспиват. Девойката ми се е случвало да я будя към седем вечерта, ако се успи и тогава ляга към десет и нещо.  Пробвах да ги слагам в нормално време към 13,3-14 часа, но тогава се разиграват и пак заспиват в три. През това време аз се изнервям, в опита си да ги приспя повече от час. Така, че направо сега ги слагам в три без нещо и сравнително бързо заспиват, като изключим водните изпълнения от последните дни.

# 162
  • Мнения: 154
Да се присъединя и аз с моята чета към отбора на заспиващи и незаспиващи Grinning
Ние се къпем към 8 и към 8.30ч. вече хъркат дружно,с малки изключения.Ники по трудно заспива.Обаче сутрин в 6-6.30 сме на линия и вече два месеца сме така,казвам ви сили нямам.На обед едвам издържат до 12ч и заспиват,даже понякога и не обядвали.Спят час,час и половина и това е.Пробвах да ги слагам по късно,не става.Просто към 7ч. така се вкисват и е такъв рев.Даже и когато са поспали повечко следобед пак не издържат.А последния номер който Ники измисли е да прескача в леглото на сестра си,оттова следва бурен смях и игри до безкрайност и никакво заспиване.Нещо не мога да се справя да им наместя режима,по скоро те не си го наместват.Даже до скоро,до преди два три месеца още си спяха по два пъти,като това не им пречеше в 8-9ч. да заспиват.

# 163
  • Мнения: 69
Хубава е идеята аз да се водя по децата, но ако ги оставя (както беше допреди месец), ще стават "сутрин" в 12, ще заспиват нощем в 3. И всяка ще спи, когато си поиска. Затова започнах с хиляда зора да ги будя в 10, като се размрънкат през деня, ги слагам да спят, но вече гледам да не е за повече от 40 мин - час. Спят винаги 3 пъти до нощния сън, като последната дремка гледам ад е към 20:30 най-късно. И да, аз будя второто бебе, ако първото се е събудило само. Иначе става разминаване.

ми те ако са дремнали твоите до 20 и 30, няма как да си легнат в нормално време, че и да станат сутринта подобаващо. аз бих я пропуснала тази дрямка и директно в 20 и 30 да си лягат

Оо, де да беше толкова лесно! Пробвахме всичко - по-дълги двучасови дремки през деня или пък третата да се пада в 22 ч. Слагаме ги в леглата им, те заспиват и след 1-2 часа се будят и нищо не е в състояние да ги накара да заспят в следващите 3 часа. Дори и да сме ги изтормозили без трета дрямка и да ги държим будни до 23 ч, пак се будят в полунощ и стоят до 3. ЗАКОН!

Докато хванем закономерността на третата дрямка, се побърках. Просто третата дрямка трябва да е в 17, не в 20:00, но за целта трябва да стават в 7 сутринта. Мишън импосибъл на тоя етап... Simple Smile

# 164
  • Португалия
  • Мнения: 4 231
Докато хванем закономерността на третата дрямка, се побърках.
   Joy
ей,много учени тез деца ,бре!
ама ,то е ясно-тука са ,за да ни научат нас на нещо-важното е да го уцелим кое  е това нещо  Mr. Green

ние днес сме с новата система-да видим как ще е ...
вместо да започнем процедурите в 21ч,започнахме още в 20,30ю
добре-нямаше истерии
но не им се спеше още,и определено повилняха дружно с баща си ,докато се наложи да ги усмиря,и мааалко по-дълго време им трябваше да отнесат...примерно ,около 15 мин.
в крайна сметка заспаха в 21,30ч-дано утре поне до 9 спят,и всичко ще ми е наред  bowuu hahaha

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт