Колко често ака 2-3 месечно бебе?

  • 30 541
  • 84
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Знам че всяко бебче е различно , затова пускам въпроса си под формата на анкета за да видя някакви средностатичстически резултати и да зная дали да се притесннявам. Дъщеря ми е на 2 месеца и 10-тина дни , но реално е с  1 месец по-мъничка защото се роди недоносена и ака веднъж на 4 дни. Изцяло на кърма е , пръцка постоянно дори плаче като пръцка и мноооого лошо мирише  Flushed
Според педиатърката ни е нормално , как беше при вас ?

# 1
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
При нас - абсолЮтно същото. Роди се 2 месеца по-рано (не че това има значение в случая, но понеже ти го споменаваш). Та тя докато беше само на кърма от 2рия календарен месец започна да ака 1 път на 3-4 дни. Педката каза, че е нормално, усвоявала цялата кърма. Прочетох и много статии по въпроса - същото пише. Сега като почнах да я дохранвам с АМ, взе да ака на 1-2 дни. Не се притеснявай ако акото не е твърдо, значи няма проблем Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 44 098
моето няколко пъти дневно....

# 3
  • Мнения: 119
средно 3 пъти дневно

# 4
  • София
  • Мнения: 3 524
моето няколко пъти дневно....
и сина ми беше така, почти след всяко хранене.

сега- 1 път най-много 2 пъти дневно Peace

# 5
  • Мнения: 748
по принцип се приема за нормално да ака както няколко пъти на ден, така и до веднъж на седмица...
но аз бих обърнала внимание на миризмата. не би трябвало да има лоша миризма като е на кърма. това може да означава или някакви бактерии в акото или че докато престояват в червата в изпражненията започват разни гнилостни процеси. може би не е зле да направите изследване за всеки случай.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Моите и двамата бяха големи дрисльовци  Crazy след всяко ядене пълен памперс.
Тава с лошата миризма, най-добре да го споделиш с педиатъра.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
Знам че всяко бебче е различно , затова пускам въпроса си под формата на анкета за да видя някакви средностатичстически резултати и да зная дали да се притесннявам. Дъщеря ми е на 2 месеца и 10-тина дни , но реално е с  1 месец по-мъничка защото се роди недоносена и ака веднъж на 4 дни. Изцяло на кърма е , пръцка постоянно дори плаче като пръцка и мноооого лошо мирише  Flushed
Според педиатърката ни е нормално , как беше при вас ?

Калоян също като бебе имаше периоди, когато не акаше всеки ден, но това е нормално. Всеки организъм е различен.

# 8
  • Мнения: 645
в началото акаше по 2-3пъти,след 2-рия месец всеки ден по 1път и то сутрин Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 053
Около 3 пъпти,но в4ера акото е тъмно зелено и се 4удя защо,след като е на кърма Rolling Eyes,до сега и беше жълтеникаво Rolling Eyes!?

# 10
  • Мнения: 1 740
Докато беше само на кърма ,акаше на 3,4 дни.
След като захраних ,ака всеки ден ,че понякога и по 2 пъти на ден.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 759
И Алекс е в кюпа на недоносените. До 5ти месец го кърмех. Беше дрисльо (няколко пъти на ден).

# 12
  • Мнения: 4 433
Няколко пъти на ден.

# 13
  • Мнения: 74
моето няколко пъти дневно....
и ние сме така,само дето не е като в началото

# 14
  • Мнения: 142
по няколко пъти на ден акаше  Peace 

Общи условия

Активация на акаунт