Кога остаряваме?

  • 2 873
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 990
Да де, ама това-на духовно ниво.Може и до гроб да си с дух и енергия и т.н., но това не те прави млад, нали? Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 134
Има една мисъл: "Човек не е остарял, докато съжалението не замени мечтите му."
Много ми харесва и е точен отговор на въпроса ти.  Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 2 840
Нейде в детството ми се е запечатала фразата от "Птиците умират сами" - възрастната, богата дама, не й помня името, влюбена в Ралф, отхвърлена от него, в последния ден от живота си му изкрещява "в това старо тяло има едно младо сърце и то чувства като на 20 години". Не претендирам да цитирам правилно, но истината е, че чувствата ни нямат почти нищо общо с възрастта, която е факт, с който няма как да се преборим.

За 50-годишните, 30-годишните са млади, но за 18-годишните - не са. За 80-годишните и 50-годишните са млади, но за 30-годишните - не са.
Има едни, които обаче са млади за всички - 20-годишните. И то до към 25. После стават зрели. И възрастта на зрелостта е доста дълга, за разлика от тази на младостта.
Първо сме малки, после млади/за кратко време/, а след това дългооо сме зрели. Накрая иде старостта.

# 18
  • Мнения: 5 341
За 50-годишните, 30-годишните са млади, но за 18-годишните - не са. За 80-годишните и 50-годишните са млади, но за 30-годишните - не са.
Има едни, които обаче са млади за всички - 20-годишните. И то до към 25. После стават зрели. И възрастта на зрелостта е доста дълга, за разлика от тази на младостта.
Първо сме малки, после млади/за кратко време/, а след това дългооо сме зрели. Накрая иде старостта.
много добре си го казала.

# 19
  • Мнения: 24 467
Когато сме деца с всеки ден порастваме, а когато станем възрастни всеки ден е остаряване.

# 20
  • Мнения: 60
Остарял си когато спреш да мечтаеш.

# 21
  • Мнения: X

За 50-годишните, 30-годишните са млади, но за 18-годишните - не са. За 80-годишните и 50-годишните са млади, но за 30-годишните - не са.
Има едни, които обаче са млади за всички - 20-годишните. И то до към 25. После стават зрели. И възрастта на зрелостта е доста дълга, за разлика от тази на младостта.
Първо сме малки, после млади/за кратко време/, а след това дългооо сме зрели. Накрая иде старостта.
Peace Много ми хареса, много точно!!!  Hug

# 22
  • Мнения: 92
Сега си припомних как навремето,когато бяхме ученици в 11-и клас,една моя съученичка сподели в приятелски разговор,че майка й/която беше красива жена на максимум 40 години/ си махнала наскоро спиралата и се опасявала,че е забременяла впоследствие.Още помня как всички гледахме ей така Shocked,а аз попитах по детиснки наивно:"Ама вашите правят ли още секс?" JoyНяма да ви казвам какъв беше шокът ми,когато тя ми отговори:"Ами да,най-редовно,понеже ги чувам доста ясно!!!" Mr. GreenПредставете си само,как съм гледала тогава лично аз,от позицията на 17-18-годишна руса кокетка на 40-годишните хора,занимаващи се със секс JoyЕдва ли не съм си мислила,че каквото било в кревата-било,минало и заминало,сега им е време за гледане на телевизия и внуци Mr. GreenТа по този повод искам да кажа,че сега съм на 36,изглеждам и се чувствам по-добре от всякога,старая се да не мисля за всякакви гадни и неизлечими болести и проявявам невероятно чувство на автохумор по отношение на възрастта си.Бръчките,наречени "пачи крак" около очите ми никога не са ме притеснявали и никога не съм си крила годините.Дори напротив,гордея се както с тях,така и с прекрасната си 16-годишна дъщеря.Не знам как ще ви прозвучи,но ми се е случвало да ме попитат на колко години съм,а аз да не знам-ми просто не мисля за тях и не ги помня понякога newsm78...Според мен е много важно да остаряваме с достойнство и да не преиграваме в желанието си да изглеждаме на всяка цена красиви,млади и желани.

# 23
  • Мнения: 0
Според мен възрастта не е толкова важна. Важно е как се чувстваш, но все пак трябва да има някакви граници. Примерно може да си на 75 години и да вършееш по клубовете с високи токчета не означава, че си млада Rolling Eyes, а спор че "яко те хапе кучето".

# 24
  • Мнения: 1 044
Нейде в детството ми се е запечатала фразата от "Птиците умират сами" - възрастната, богата дама, не й помня името, влюбена в Ралф, отхвърлена от него, в последния ден от живота си му изкрещява "в това старо тяло има едно младо сърце и то чувства като на 20 години".
Да, да ето това ме плаши. Има някаква граница между младост- старост , която всеки преминава, но не всеки осъзнава и най-важното приема. Защото наистина е смешно, и странно, и инфантилно дори възрастен човек, да се държи като хлапак.

# 25
  • Мнения: 24 467
Не е граница, затова е незабележимо, а постоянен и плавен преход.

# 26
  • Мнения: 92
Когато видях въпроса на тази тема си казах: никога, но дали ще е така?

# 27
  • Мнения: 10 618
Сетих се за Саманта от Сексът и градът - тя реши, че е остаряла, когато си намери бял косъм на триъгълника  Laughing
Сериозно по темата - подкрепям Магаренце - за мен старостта също е, когато умората надделява пред ентусиазма и ти се струва, че можеш да предвидиш всичко, че всичко вече ти се е случило..

# 28
  • Мнения: 76
Старостта, според мен, е комплекс от емоционално и физическо състояние.
На мен не ми се иска да осъзная, че вече не съм младото момиче и честно да си призная ме е страх от старостта.
От една-две години понякога даже ме хващат депресивни състояния - вече не мога така лесно да контролирам теглото си, не съм най-младата в работата и пр.
Така че май е време за второ дете Hug

# 29
  • Мнения: 411
на 20 се 4увсвах като на 40,а сега обратното.
за мен бръ4ките и белите коси , които се появиха не са признак на стареене,а на преживените радости и тревоги(не ме притесняват).
единствено тук таме целулит4е,няма ве4е мини,но пък има прекрасни макси поли .
но когато духа остарее....

ей ,младост върни се,хей старост поспри се.(лиубима песен,която пее майка ми)

Общи условия

Активация на акаунт