Идва време НОЕМВРИйското мъниче да зарадва мама с някое ритниче - 19

  • 10 035
  • 305
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 0
Stanella, можеш да вземеш Oscillococcinum, хомеопатичен е и не вреди, специално съм питала наблюдаващия гинеколог. А и е точно за първи симптоми на простуда и грип. Аз вчера вечерта усетих нещо подобно и пих от него.  Peace

# 286
  • София
  • Мнения: 589
Здравейте и от мен Wink. Относно дрехите имаме късмет може би защото това лято са модерни мн. широки дрехи, та на мен за сега не ми се е налагало да ходя специално до магазин за бременни. А за болестите НЕ ДАЙ БОЖЕ колкото и да е трябва да се пазим колкото е възможно и не само от този свински грип. аз разбрах че върлува шарка и от това повече се притеснявам.
но да ни пази господ от такива неща.

А за сладураната която ходи при Гиздов може да се свържем и да се видим някога. Peace
аз съм на преглед и за болничен също на 30 юни.
За тези момичета на които им предстоят изследвания УСПЕХ.  и на тези мами които отиват да узнаят и пола на рожбите си. Hug

# 287
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Stanella ,Oscillococcinum,Парацетамол и чайчета с медец,това е.И повече почивка,мила.
Завиждам ти,че тръгваш на море,аз ще почакам още 1 месец и малко живот и здраве.

Аз миналат година си купих една рокля от магазин за бременни,с ластик на бюста,надолу широчка.Много ми хареса тогава Crazy.Сега ще влезе в употреба,но мисля да се сдобия с още 1-2.В събота съм предвидила обиколка по магзините за радост на мъжа ми  Mr. GreenМай ще го оставя в някое кафе и ще обикалям с приятелка,иначе ще има мрънканици.

С този свински грип според мен само всяват психоза,като с птичия,изобщо по новините винаги преекспонират нещата.

mia_aurora - аз ще съм ти първата клиентка ако си направиш магазинче за бременни мами  Mr. GreenКак никой не се сеща да ушие нещо хубаво за бременни,само някакви торби с ластици. #Cussing out
Лек ден на всички Hug

# 288
  • Мнения: 38
Здравейте и от мен. Simple Smile Аз сега от лекар идвам, всичко е наред. Simple Smile Питах за витамини, но ми отговориха, че нямам нужда за сега. Има ли някоя която не взима витамини?? А оглеждах и за нова темичка, но ...  Mr. Green

# 289
  • Мнения: 0
Brittany, аз също не взимам витамини. Когато попитах доктора, той ми отговори, че още е рано. Довършвам си един започнат блистер с фолиева киселина и мисля и нея да я спирам.

# 290
  • Мнения: 3
Brittany, аз от началото на 3-ти месец тръгнах да пия Матерна. Моята лекарка, обаче ми каза, че още е рано и бебето няма нужда от допълнителни витамини. Тя каза още, че когато се пият отрано витамини, бебетата се раждали с кръгли и твърди глави, което било гадно при раждането, че било по-трудно. Тя ми препоръча да почна отново Матерната от 5-я месец, като редувам 2 седмици пия - 2 не пия!
Това знам аз и смятам да последвам съвета!  

# 291
  • Мнения: 40
Хайде добър ден и от мен. Да се запиша в последната страничка на тази тема.Относно дрехите , в неделя като се разхождах надникнах тук там, и имаше доста рокли, които ставаха, а поли с ластици ,точно като за бременните колкото искаш.Страшно много имаше.
За витамините, аз пия матерната от втория месец, тогава ходих на доктор, и той каза да я пия до края на бременността без прекъсване.мои приятелки , които също са бременни я пият по същия начин, но нали знаете всеки доктор изписва различно.Та съветът ми е да си слушате доктора, който ви следи бременността.
Хубав и усмихнат ден от мен.
НАНА, успех на изпита мила.

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 11:51 от valichkaaa

# 292
  • София
  • Мнения: 307
привет и от мен!

относно сутиените .... аз си взех много сладък сутиен за кърмачки /че и без това съм много надарена, та ми беше доста наложително вече Laughing/, на една словенска фирма LISCA. честно казано за първи път я чувам, но сутиена е много сладък , розов с дантелка поръбен и на закопчалката има нарисувана една биберонка  Joy . като цена незнам дали е много или не - 50 лв.струва но определено се чувствам по-добре с него отколкото със старите ми сутиени.... а и не изглежда като бабешки  Grinning

за дрехите - и на мен нищо не ми става от миналото лято и затова се обзаведох с 2 нови панталона и 1 пола и сега ще се оглеждам и за рокли, че лятото с тях е най-удобно....

за бебето - аз да кажа май съм единствената която още нищо не усеща...  Sad вече почвам да се притеснявам и незнам дали ще си дочакам прегледа който е след 5 дни....

за витамините - моята докторка определено каза че е по добре да си ги набавям от пресните зеленчуци и плодове и не взимам нищо... уж всеки ден ям плодове и зеленчуци, дано да успявам да си набавям нужната доза витамини.....
мисля още някой беше при Евтимова, дали се припокриват предписанията....

а и още нещо което много не го вярвам ама да споделя - една позната наскоро родила каза че е напълняла с 40 кг и то най--вече от това че през цялата бременност е взимала матерна  newsm78. едва ли е само заради това  Joy

междудругото има ли момичета от Банишора? аз живея от септември м.там и още много-много не познавам района но май надежда не е много далече???  newsm78

е май е това за сега!

Биляна, Комикс - стискам палци и аз!
нана и на теб за утрешния изпит! станела  - оправяй се бързо! и въобще успех на всички момичета които чакат някакви резултати!

лек ден от мен!

# 293
  • Мнения: 718
elvireste, не си единствената, която не усеща бебо  Wink Аз не съм се запритеснила още, защото мамите по различно врме си усещат бебоците, особено при 1ва бременност, както е при мен. Не вярвам да усетя нещо преди 20гс, сега съм 15гс, пък и моето нали по-мъничко си расте, ще има да почакам....  Whistling
За свинският грип и аз мисля като вас - то не бяха луди крави, птичи грипове, сега свински, чудя се кое животно ще си нарочат следващият път  Thinking

# 294
  • Мнения: 40
Забравих да споделя мнението си за витамините.Аз също хапвам плодове и зеленчуци,но си пия и витамините едновременно.Не мсиял обаче , че те ми дават необходимата доза, а и като знам че всички са изкуствени и не са расли в нашата градина. Но във витамините за бременните се съдрържат страшно много други съставки, необходими за нас, и за бебето.И храните които поемаме не ни ги доставят. Нито сиренетео е сирене, месото особено пилешкото наблъскано с антибиотици и т.н.
Но в крайна сметка всеки сам си избира,аз просто споделих.

PS. няма ли някой на линия ,който може да пусне нова тема.

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 12:58 от valichkaaa

# 295
  • Мнения: 386
Здравейте,
Витамините -миналият път бях си купила Матерна. Една от съставките ме притесни (дали не беше флуор?) и не ги пих. Не пия и сега.
Против грипа е добре ударна доза лимон, на тънки резенчета с мед.
Рокли си взех от миналогодишните на Блага Благоева - много удобни и красиви.
И аз бях сънувала момиче, но днес се видя момченце!

# 296
  • Мнения: 57
Аз съм при Евтимова и на мен така ми каза за витамините, а ако държа да пия да ги взимам например през ден или 2 дни пия един не, нещо такова ми обясни Simple Smile

# 297
  • Мнения: 53
Хей ме на пак съм тук да понапиша някои нещица Wink
Първо да кажа момичета пазете се от жегите,пийте повечко вода-без вода не излизайте навън!!! Шапки на главите и възможно по-малко в най-топлото време навън!!Ей не ви се карам  Embarassed това като съветче,не че не ги знаете тези неща...ама грижа се за вас Wink Hug
radost24 радвам се че намерих първата си клиентка..ама кога ще стане това с магазинчето Thinking кой знае,дай боже някой ден да успея Wink Миналата година имах късмета да отида до Париж(понеже не съм от заможните..та ми се отвори шанса Wink )та исках да кажа като видях как се обличат бременните и вече родилите майчета Shocked супер сладурски дрешки.А ние тук с коремите и ни предлагат чувалчета,а родилите и невъзвърнали си килцата,90% с анцузи че е най-удобно...пък и какво да облекат като няма предлагане на пазара.А там майката излязла на разходка с количката с такива сладки дрешки,за там са си съвсем нормални,за мен все едно бях на ревю Wink Joy ми така де...с едни сладки блузета..полички..рокли...ееехххх  Rolling EyesЕто Мим'с и тя шие,това е неразработен бизнес тук може и тя да се замисли Wink
Относно витаминте Матерна,една приятелка пиеше от тях и доста напълня.И тя се чудеше дали е от тях но elvireste както и твоята приятелка дали е съвпадение..кой знае.Аз лично още не пия никакви.Лекаря ми казва че нямам още нужда,но и твърди че някои лекари имат договор с фирмите и изписват с нужда или без витамини,защото си взимат някакъв % Дано не попадате на такива лекари.

# 298
  • Мнения: 14 654
mia_aurora,
хубаво предупреждаваш за жегите, аз се присъединявам към предупреждението, понеже преди малко имах неприятна случка - припаднах. Добре че сестра ми беше с мен, та е успяла да ми подпре главата преди да си я блъсна в асфалта. После мъжжът ми дойде и ме прибра в нас. Така че специално мамите с ниско кръвно да си имат едно наум.
radost24,
точно такава рокля с ластици на бюста, а надолу широка си купих вчера от Кенвелото в ская, хванах и някакво голямо намаление, та ми само излезе 22лв.
пп: да кажа за матерната: с предната бременност ги пиех постоянно и наддадох 14 кила, 16 ли, не бяха много. Сега ако пия витамини, ще взема хип натал ако намеря, понеже за матерната мненията на лекарите са доста противоречиви.

# 299
  • Мнения: 38
Да кажа и аз за дрехите - купих си 2-3 туники, и майка ми ми купи едни 7/8 дънки с колан за бременни, ама те супер обикновени,а 50 лв.  ooooh! За роклички не се бях сетила, но ми хареса идеята за рокли с колан под бюста. Щях да ви питам, понеже днес като бях на лекар и питах за пола на бебето дали се вижда и лекаря каза, че е рано, а нали вече има такива тук, които си знаят пола, та въпроса ми е на 3-Д ли ви го видяха, понеже мен на 2-Д ме гледат. Sad

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт