Клизмата ?

  • 8 381
  • 122
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 485
леле ако знаете колко смешно ми звучи тва не е истина  ....
абе аз за всеки случей ще си купя и викате да не прекалявам ... гадно ли е на вкус че аз ... несъм по лекарствата и повръщам от гадни работи .. особенно от тези прахчета ...

# 61
  • София
  • Мнения: 39 785
Рициновото масло е гадно на вкус. На вид може би прилича на олио, но е по-гъсто.
Ако се разтвори в сок (или нещо друго) може и да се преглътне Simple Smile
В някои от родилните домове го дават задължително след 3тия ден (ако майката преди това не е посетила 00).

# 62
  • Мнения: 386
леле ако знаете колко смешно ми звучи тва не е истина  ....
абе аз за всеки случей ще си купя и викате да не прекалявам ... гадно ли е на вкус че аз ... несъм по лекарствата и повръщам от гадни работи .. особенно от тези прахчета ...

Ами да ти кажа то си е смешно... Joy
А на вкус е като олио или нещо подобно, не мога да преценя, защото аз си го смесих със сок...и почти не усетих ,а и беше 6ч. сутринта...
А ти ако искаш и можеш да чакаш при нужда да поръчаш на благоверния ти да ти донесе.

# 63
  • Мнения: 485
лелее аз като му разказвах че нали клизма се прави ала бала сичко и тои се хвана за главата вика добре че нерАждам аз ... хахах и сега кат му кажа и за тва Simple Smile ще падне от смях вече Simple Smile

# 64
  • Мнения: 386
лелее аз като му разказвах че нали клизма се прави ала бала сичко и тои се хвана за главата вика добре че нерАждам аз ... хахах и сега кат му кажа и за тва Simple Smile ще падне от смях вече Simple Smile

Няма страшно, ако успееш да обърнеш нещата от добрата или смешната им страна всичко минава по-леко!

# 65
  • Мнения: 485
наистина е смешно
а вече в действителност какво е докато не се опита няма как да се разбере

# 66
  • Мнения: 240
Ама ти наистина много си се шашнала- давай го по- спокойно. Знам как се притеснява всяка жена преди раждане, ама недей така. Когато започнат контракциите и ти кажат " Започна се, ще раждаш!" клизмата ще си мине най- незабелязано. А, за рициновото масло- не навсякъде го дават, на мен ми дадоха Дуфалак, аз обаче не го пих и си изчаках-след 3-тия ден всичко беше наред и без слабителни. Много важно е обаче ти как се чувстваш-да не ти е лошо, да не ти се ходи пък да не можеш, защото при задържане организмът се трови с токсини. За обезкосмяването също спокойно- не е страшно, но ако толкова те притеснява-огледалцето и самобръсначката(или каквото ползваш) в къщи, полека-лека... и така  Joy

# 67
  • Мнения: 108
Клизмата принципно е задължителна при постъпване, но при мен изобщо не беше неприятна, дори нищо не усетих, а след нея ходих до тоалетна само веднъж, защото преди това в къщи от контракциите изкарах всичко  Laughing. Аз сама се обезкосмих преди да тръгна за родилното с помощта на едно огледало, защото от големината на корема не си виждах интимните части  Embarassed. Иначе и обезкосмяването се извършва при пиремането.

# 68
  • Мнения: 1 706
можеш да си купиш от аптека и шоколадче "Комфорт" мисля,че се казваше,поне на вкус е по-добро от рициново масло и ефекта е същият,а за обезкосмяването е по-добре мъжът ти да ти помогне,отколкото в родилното да те бръснат

# 69
  • Мнения: 485
 Е не несъм се шашнала ама ми е интересно искам да съм запозната с нещата не като отида там и ... нищо да незнам и там да се шашна.
питам за всичко .... макар че всеки дава различни отговори ( неговоря за тази тема ) като цяло за "раждането"
ето ако бях влизала в часовете по биология ... щях да знам а не да седя в кафето Simple Smile ....
така че ако съм пртеснила някой с въпросите си моля да бъда извинена !

# 70
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Боли ли когато ти правят клизма...  - не знам не са ми правили
Задължително ли е при нормалното раждане по принцип  - явно не щом не са ми правили на мен Thinking
Какво е усещането (ако може да се обесни)  - не знам Rolling Eyes
Обезкосмяват ли те там  - не аз го направих предварително
Ясно ми е че ще е много неприятно но ...  Rolling Eyes -  Rolling Eyes
Кой ги прави тези неща акушерката ли - не знам


# 71
  • Мнения: 793
Аз имам въпрос за обезкосмяването в болниците. В всички болници ли го правят? Защото аз мисля да отида на кола маска 15 дни преди термина (от 5 години само с кола маска се обезкосмявам),а и да се опитам да се обезкосмя сама с бръснене, предполагам че ще е неуспешно защото нищо не виждам вече  Sad

# 72
  • София
  • Мнения: 44 140
Ами ако е с кола маска надали ще има какво да обезкосмяват...друг е въпроса, че децата не винаги се раждат на термин...Wink

# 73
  • Мнения: 240
така че ако съм пртеснила някой с въпросите си моля да бъда извинена !
Разбира се, че не  Peace Питай каквото искаш, аз просто исках да те поуспокоя. Абсолютно съм съгласна, че е редно да се информираш  Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 803
На финиша вече е без значение , но Рициновото масло и Комфорта предизвикват контракции, аз понеже бях със затегнат стомах от Магнерота през цялата бременност съм енциклопедия за опразване на червата. Та по темата най-щадящо е със свещички в дупето Ева Кю, не предизвикват контракции , болки и т.н . , не ти губят времето , защото действат след 15мин. от поставянето , т.е. не стоиш цял ден затворен до тоалетната чиния да чакаш позивни  Laughing Laughing Laughing Най-добро очистване прави рициновото масло, но от него боли , направено както Томич акушерката от 3-тия етаж казваше  във Laughingвид на коктел Молотов , т.е рициново масло 1 суп. л.,  до чертичката на пластмасова чашка сок ябълка или ананас , да е по-кисел и  1 ч.лъж.  сода за хляб се пие та знае ли се , все едно си на бар. После от 1 до 6 часа посещения до заведението.  Laughing Laughing Laughing
 Това е хубаво да стане в деня преди манипулацията, след това нищо освен вода в устата. Относно клизмата , аз си поисках клизма защото е по-сигурно, да не е останало нещо по червата.
Няма нищо унизително, гадно или каквото се сетиш , акушерките са абсолютни професионалистки и при поставянето на накрайника предупреждават , че ще ти сложат сапунче за да не е неприятно , то не боли и те питат кога да спрат да наливат , защото има жени с по-слаба мускулатура , които не могат да стискат. Така че , това отново е за твой комфорт.
Относно обезкосмяването, при операцията която ми правиха за отстраняване на миома , бях предупредена  за датата и успях да отида на козметик да си направя триъгълника, за раждането не успях , но ми удариха една контра и тя се преживява. Иди си на козметик махни си орперението и ще си споко , че всичко е файн, дори и някой като анестезиолога например да дойде да се вторачи в междукрачието ти няма да те притесни  Wink Wink Wink

Общи условия

Активация на акаунт