Изчезна самолет на Air France

  • 38 509
  • 771
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 2 811
За теб е загадка. За експертите отдавна не е. Затова е и спряно всичко.
A по-конкретно ?

# 751
  • Варна
  • Мнения: 2 268
За теб е загадка. За експертите отдавна не е. Затова е и спряно всичко.
A по-конкретно ?
Ти пък! Нищо по- конкретно няма да каже, защото ще я навестят "чистачи". Wink Чети и размишлявай сама какво е искала да каже.

# 752
  • Мнения: 592
Ксенче, ако мъжът ти така разследва - земи го заеби, а аз повече няма да се возя на самолет. И без това ми откриха нисък хемоглобин. Сега се уверих що са тъпи американците!

# 753
  • Мнения: 4 527
Малко извън темата: днес четох в Труд статия за самолетните катастрофи, преразказват разследване на някакъв брит. журналист. Момиченцето, което оцеля от катастрофата на Йемения е 13-тия оцелял от тежки авио катастрофи от 1970 насам. 9 са деца!

# 754
  • Мнения: 4 380
Ксенче, ако мъжът ти така разследва - земи го заеби, а аз повече няма да се возя на самолет. И без това ми откриха нисък хемоглобин. Сега се уверих що са тъпи американците!

Ако американците бяха тъпи нямаше светът да е в краката на Америка. Мъжът ми отлично разследва, а ти си голям да си взимаш сам решения за собствения хемоглобин. Laughing

# 755
  • Мнения: 27
Ако американците бяха тъпи нямаше светът да е в краката на Америка.
ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
У секо село има шашав, мно'о ясно, че требе и у нашето да има!

# 756
  • Мнения: 4 527
Нова катастрофа, пак на ирански авиолинии (някаква частна), този път с Ил-62.  ooooh! 17 загинали...  Cry

http://dnes.dir.bg/2009/07/25/news4819267.html

# 757
  • Мнения: 13 512
Пътнически самолет „Боинг” е извършил аварийно кацане в Нова Зеландия
26 юли 2009 | 08:19 | Агенция "Фокус"
Уелингтън. Пътнически самолет „Боинг 737-400” на австралийската авиокомпания „Кантас” е извършил аварийно кацане на летище в новозеландския град Окланд, предаде агенция РБК. Причината за аварийното кацане е разхерметизация на салона на самолета. Инцидентът е станал по време на полет по маршрут Окланд-Брисбейн. На борда на самолета е имало 91 пътници.
пак разхерметизация, този път слава Богу без жертви

# 758
  • Мнения: 592
Ако американците бяха тъпи нямаше светът да е в краката на Америка.
Това е твърдение е за друга тема!

# 759
  • Мнения: 4 380
Ако американците бяха тъпи нямаше светът да е в краката на Америка.
Това е твърдение е за друга тема!

Както и твърдението че американците са тъпи.

# 760
  • Мнения: 1 860
 Аз ще задам един глупав въпрос, но: Каква може да са причините (теоритично) за да се разхерметира един самолет в полет? Силно налягане, външно, вътрешно? Отказ на уред да работи или нещо друго? Работи на принципа на вакумираните торбички или бъркам нещо? Извинявайте за глупавите питаки.  Embarassed

# 761
  • Мнения: 4 380
Нарушаване на цялостта на самолета, на обшивката.

На височина налягането е по-ниско. На 5000 м. височина вече е 2 пъти по-ниско от нормалното което се поддържа в самолета. Т.е. при нарушена цялост налягането е от самолета навън. И да има кислород, няма налягане за този кислород. Няма кислород за мозъка= загуба на съзнание както е при алпинистите.

За мащаба на разхерметизирането има значение големината на отвора и компенсаторните възможности.
Имаше случай на отворен бак в тоалетната на самолет. Пътник който седнал на тоалетната чиния буквално го всмукало в клекалото така че не е могъл да стане докато самолетът не се приземил. Laughing Не помня даже дали нямаше и по-сериозни последствия като насинено дупе и полови органи. Но човекът образувал добра "тапа". Laughing

# 762
  • Мнения: 1 860
Ясно, значи правилно го разбирам, но определено трябва да има дефект който или съществува още при излитането, но не е забелязан или се появява по време на полета? Или говоря глупости?!  Rolling Eyes

Ксенийке, ти понеже си в кухнята, я ми кажи, говори ли се в средите, че проблемите са свързани с отслабването на магнитното поле на Земята?

# 763
  • Мнения: 2 185
Магнитното поле на земята не отслабва, просто се променя местоположението на магнитните полюси и е напълно възможно това да обърква навигацията, но дали е в основата на многобройните инциденти напоследък можем само да гадаем.

# 764
  • Мнения: 4 380
За смяна на полюсите и Нибиру мойто мъж определено говори. Laughing Но не във връзка с катастрофи на самолети. Joy

Общи условия

Активация на акаунт