Рейки - тема 2

  • 74 381
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 730
Да, може, всичко е в мисълта- енергията я следва.

# 721
  • Мнения: 65
Здравейте, Никога не съм писал в опдобни форуми и затова може текста да не излезе както ми се иска , за което моля за извинение ! Прочетох туй онуй от форума . Добре звучи от една стран и притеснително от друга ! На питането на Камбанка мога да кажа че един мой познат беше ходил на курсове на Норбекаов и там за недостъпните места са казали че лечение може да се провежда и само с мисъл !
 

друг е въпроса кой доколко е развил способности за работа с мисълта и енергията, за сега не е достъпно съзнателно на всички и май по-добре! Crazy

# 722
  • Мнения: 2
прав си VOX в Интересно ми е какво се получава когато човек се лекува или лекува някой друг с мисъл , но срещне в лекуваното тяло друга мисъл която иска да му навреди както на лекувания така и на този който се опитва да му помогне . Как се решава тогава конфликта . Защото ако следваме един закон от физиката всяка сила има равна на себе си и обратна по посока против осила !!! какво става тогава това не ми е ясно ??? И ако има някакъв мисловен конфликт в чуждо тяло как се  чувства този човек чието тяло е арена на този мисловен сблъсък ???  Може пък и някой от другите участници да знае нещо по въпроса !!! 

Последна редакция: пт, 12 мар 2010, 16:21 от rygit

# 723
  • Мнения: 65
прав си VOX в Интересно ми е какво се получава когато човек се лекува или лекува някой друг с мисъл , но срещне в лекуваното тяло друга мисъл която иска да му навреди както на лекувания така и на този който се опитва да му помогне . Как се решава тогава конфликта . Защото ако следваме един закон от физиката всяка сила има равна на себе си и обратна по посока против осила !!! какво става тогава това не ми е ясно ??? И ако има някакъв мисловен конфликт в чуждо тяло как се  чувства този човек чието тяло е арена на този мисловен сблъсък ???  Може пък и някой от другите участници да знае нещо по въпроса !!!  

може да има според мен различни сценарии - но определено това може да препятства пълното оздравяване. Тук може да имз значение и интензивността на положителното въздействие и да трябва по-сериозно натрупване (на енергия, положителни утвърждения, др). Взаимодействията с кармата на лекувания са друга тема, която може да е много специфична и индивидуална.
Но трябва да се търсят и вътрешните причини, а работата с рейки може да е като метод за по-леко преодоляване на кризата. Относно причините, понякога може да са много дълбоко и неосъзнавани от страдащия. Лечебните кризи също не са изключени.
Мисля че ключ може да бъде комбинираното лечение с няколко лечебни метода. Особено лечебно гладуване - периодично, не много дълго, но минимум 24 часа + много вода, и други методи за пречистване и хармонизиране.     bouquet

# 724
  • Мнения: 730
Не можеш да излекуваш другия, можеш да му помогнеш само да промени своето мислене и тогава настъпва оздравяване. Нужно е да се задвижи, да се получи импулс отвътре, за да се катализира. Всеки може да промени само себе си. Рейки помага, да разберем и осъзнаем- това е основната цел според мен. Да видиш света по нов начин и да разбереш. Аз може да имам силно желание да помогна някому, но ако той не е готов сам да си помогне- няма да се получи. Да катализираш човека да си 'спомни' кой е и той да пожелае промяната. Аз работя така.... Simple Smile

# 725
  • Мнения: 2
Благодаря на Дани Аврамова и Вокс Попули , но честно да си призная сякаш въпроса ми остана някак в страни от вашите отговори ! Така и не ми стана ясно как се постъпва ако в в едно тяло ( физическо ) се срещнат две енергии под формата на добра ( вашата ) и лоша мисъл на трето недобронамерено лице . Първия ми конкретен въпрос е какво става със самото тяло и втората част е как постъпвате при наличие на съпротива от страна на  чужда лоша мисъл външна за тялото на човека когото лекувате (или катализирате лекуването му ) ?   Следвайки логиката която се налага във форума щом добрата мисъл води до оздравяване и продължаване на живота  то лошата би водила до разболяване и съкращаване на живота или по лошо до ускорена преждевременна смърт.  И следвайки логиката че човека на който помагате е невеж в тези неща и интелектуалния му потенциал не е в състояние да достигне на вашето ниво на прозрение и просветеност то е ясно че Вие и вашата позитивна мисъл  се изправяте донякъде сами срещу лошата, а непросветения прост човечец може само да Ви сътрудничи като не Ви пречи . Именно за такива ситуации ми е питането. Какво правите тогава за да неутрализирате или за да надделеете над лошата мисъл причиняваща явни физически поражения в тялото на потърпевшия ? Явно че ако мотива на присъствие на лошата мисъл в потърпевшия е достатъчно силен тази лош мисъл няма да напусне тялото на страдащия без съпротива Или погледнато математически силата на  съпротивата би била право пропорционална на  силата на мотива!   

# 726
  • Мнения: 730
Зависи какво "виждам" аз и какво вижда конкретния човек, който търси помощ. Аз зная и вярвам, че няма 'добра' и 'лоша' енергия, тя Е просто енергия.  Много е важно от каква отправна точка тръгваме в самата 'терапия'. И нещата се получават постепенно, стъпка по стъпка, помагаш му да си "спомни'.  Привличаме хора, на които можем да помогнем- закона за привличането. Ако не можеш да помогнеш на дадения човек, той няма да дойде при теб, няма да се срещнеш с него.
Въпроса няма еднозначен отговор като цяло, поне за мен. Няма формула  Simple Smile Изживяването е важно и за двете страни- и това е много по-важно. Защо привличам този човек, какво ми носи, защо го привличам? И ако си отговорим е ценно знание към опознаване на себе си.

# 727
  • Мнения: 620
rygit , всички сме със свободна воля. Аз какво правя в тази ситуация : 1 - диагностика 2-чистене 3 - хармонизиране  4- зареждам  Peace
Това води до чудесни резултати

Последна редакция: сб, 13 мар 2010, 14:20 от humanis

# 728
  • София
  • Мнения: 369
не лекувам хора, но е интересна темата, а това което разсъждавам е, че когато някой е искал да навреди на някой и му е пратил „негативна„ енергия...тя се възприема от нападнатия ако не е в хармония със себе си и не може да я отрази...навлезе ли в него, става част от излъчването му, та когато човек е с проблем в енергията, го хармонизираш и засилваш, също като болестите.

логично ми се струва, че хармонизирайки се, човек засиява и става силен, а тогава всяка негативна и нехармонична енергия просто се преобразяват! Представете си например един радостен и усмихнат човек, който върви срещу вас, как мислите, той ли ще ви зарази с усмивка или вие него, ако сте смръщили поглед?

и едно много интересно и забавно клипче по въпроса с заразителното добро настроение:

http://www.youtube.com/watch?v=jedd2FiZTqM - Бодхисатва в  метрото  hahaha

# 729
  • Мнения: 65
Според мен си трябва и сила, понякога при по-тежки случаи един сеанс може да не е достатъчен. По-висшата вибрация покорява по-низшата.

# 730
  • София
  • Мнения: 369
да, разбира се.
докато се постигне хармонията Peace

# 731
  • Мнения: 90
Зависи какво "виждам" аз и какво вижда конкретния човек, който търси помощ. Аз зная и вярвам, че няма 'добра' и 'лоша' енергия, тя Е просто енергия.  Много е важно от каква отправна точка тръгваме в самата 'терапия'. И нещата се получават постепенно, стъпка по стъпка, помагаш му да си "спомни'.  Привличаме хора, на които можем да помогнем- закона за привличането. Ако не можеш да помогнеш на дадения човек, той няма да дойде при теб, няма да се срещнеш с него.
Въпроса няма еднозначен отговор като цяло, поне за мен. Няма формула  Simple Smile Изживяването е важно и за двете страни- и това е много по-важно. Защо привличам този човек, какво ми носи, защо го привличам? И ако си отговорим е ценно знание към опознаване на себе си.

И аз усещам нещата като Дани. Има енергия с различна вибрация. Когато започнат да се лепят етикети тогава се получават и блокажите, защото човек приема дадена енергия за "лоша" и не й дава възможност да премине и да се освободи. А нейното преминаване и пускане е точно процеса, при който човек се учи и се развива. Важно е да има безпристрастност и да не се слагат етикети - добро, лошо, положително, отрицателно и тн. Когато има приемане тогава идва лечението. Ако се противопоставят две енергии, това би засилило проблема, а не да го премахне. Това е моето разбиране.

# 732
  • Мнения: 753
Eldivine, Hug Hug Hug

Дани Аврамова, Хуманис, и на вас благодаря Hug

# 733
  • Мнения: 468
Според мен си трябва и сила, понякога при по-тежки случаи един сеанс може да не е достатъчен. По-висшата вибрация покорява по-низшата.

Моля, нека спрем с "войните". Не става дума за вземане надмощие над, за битки, запокоряване....
От такава позиция истинско възстановяване на здравето е невъзможно.
Там където прокараме граница - там водим война. Всички наши симптоми (физически, емоционални, психически) са индикатор за съществуваща граница.
Граница се оформя там, където две сили равни по големина и обратни по посока се срещнат. Това е битката, това е противопоставянето и т.н.
Логично е, че ако противопоставяне стои в основата на проблема, то няма как чрез ново противопоставяне да бъде преодолян проблема.

В началото бе словото.....но за да има слово, трябва да има мисъл, която да го роди. Ако има грешка в словото - всъщност има грешка в мисловният модел...
Така че нека бъдем безгрешни в словото. "По висшата" вибрация стимулира "по низшата" да повиши своята вибрационна честота. Това е универсален, вселенски принцип. Рейки не прави изключение от него. Рейки, категорично НЕ е борба, НЕ е противопоставяне, НЕ е покоряване, НЕ става въпрос за вземане на надмощие.....всички тези черти са по скоро характерни за "тъмните сили". Моля, не преписвайте на Рейки характеристики, които няма. Рейки е осъзнаване на илюзорността, Рейки е освобождаване, Рейки е творчество, Рейки е любов...все пак РейКи означава божествена енергия, енергия с висш разум..... след като разума е висш, той със сигурност е измислил нещо по-различно от това да покорява.....

За човек с чук, всички проблеми изглеждат като пирони.....

# 734
  • Мнения: 65
Цитат
"По висшата" вибрация стимулира "по низшата" да повиши своята вибрационна честота.
съгласен  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт