Майски бебенца засмени, местят се вече в "Родени".Тема 1

  • 12 994
  • 292
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 79
Здравейте момичета, най сетне сме си в къщи  Party
Много ви благодаря за сърдечните пожелания. Като цяло при нас всичко е ОК, изцяло сме само на кърма, папаме по 40мин и спим по 3часа, общо взето за сега спазваме някакав график. Чувстваме се много добре и много щастливи  Laughing
Сега за раждането накратко: постъпих в неделя и ми сложиха вагинално хапче, за да предизвикаме раждане, но за съжаление до 7часа сутринта разкритието стигна 6см с хиляди мъки (но за тях не ми се говори  Confused), най-накрая ме вкараха по спешност в операционната, защото бебка започнала да страда. На следващия ден говорих с Угрински и той каза, че имам дефект в шийката на матката и не е могла да се изглади 100% и главата не е имала шанс да мине. За радост всичко мина добре и сега сме заедно  Heart Eyes
Искам специално да благодаря на лекарите от Втора градска - д-р Джеджева, д-р Христов и на всички акушерки   bouquet
Честито на всички , които имат повод за радост   bouquet  bouquet  bouquet
Това за сега това е всичко от нас, приятна и спокойна вечер на всички ви  Heart Eyes

# 241
  • Мнения: 2 172
Малеее,момичета...какви са тези  режими  Shocked

Аз по цял ден се чудя какво да правя  Laughing
В 7:30 храня виктро и пак си лягам до 9:30.
В 9:30 стават Клавдия и баща и.Понякога дъщеря ми става и в 10:30  Crazy Веднага и сменям памперса.
Правим си кафе ,а аз мажа филия на Клавдия.Докато ние с баща и си пием кафето,тя сама си яде филията като я разнася из цялата къща (единственото,нещо което яде Несамостоятелно е манджа,другото по никакъв начин не мога да я накарам аз да и давам  Laughing )
В 11:00 се събужда Викторчо и го храня.И излизаме на разходка,но по-наблизо,че с двете деца ми е доста трудно.
В 12:30-13:00 мъжът ми излиза по работа,а аз се прибирам поразтребвам малко и хоп на компа  Laughing Клавдия заспива и аз заспивам.Към 14:30-15:00 храня бебето и след това дъщеря ми(обяд).И аз пак на компа  Laughing
Към 16:00 се прибира мъжът ми и обядваме (обикновено нещо от отвън(дюнери,банички...)  или каквото има в хладилника,но ние по принцип готвено не ядем  Crazy
Към 18:00 оправям децата и излизаме четиримата.
Към 21:00 се прибираме....къпя бебето,храня го и заспива.
Храня и щерката,но то нейното ядене е минаване покрай масата и завличане на нещо.... само обядът и е регламентиран.
В 21:30-22:00 слагаме скарата...салати-малати....вечери...
В 00:00 Клавдия си пие млякото,сменям памперса и заспива.Тогава си лягам и аз(след като нахраня бебето)...А мъжът ми към 01:00.
В 04:00-храня бебето.
 Това е режим ,в случай,че съм си вкъщи и нямам целодневен ангажимент в академията.Когато съм там....дъщеря ми е у майка ми....оправям бебето преди да изляза...излизам в 8:00,а после баща му го гледа,докато се прибера.Какво да правя,завършвам...и няма измъкване  Close

Общо взето Клавдия си е нагласила режима според нашия (късно лягане и късно ставане  Laughing Дано и вики се намести така  Heart Eyes  Той засега яде през около 3-4 часа и е на смесено хранене(един път се кърмим,един път адапте.....но никога не цедя и не съм цедила).Мързел съм си  Laughing

Добре дошли,Лято и  Мадленка   bouquet Чакаме снимки.

# 242
  • София
  • Мнения: 1 395
Леле как става тая работа не знам! Нашият малчо много рядко се случва цели 3 часа да спи.. И ние до днес го карахме почти все с цедене и и дните и нощите мама става, цеди половин час, храни половин час, през 1-2 ставания после седим будни по 1-2 часа преди да заспим, евентуално пак се цедим и храним, за да заспим и чак след това заспиваме. И после в добрите случаи имам почти 2 часа до следващото цедене.. Тате помага понякога при часовете будуване и от време на време дундурка, докато аз цедя, но през нощта - абсурд. Едва гледам по нощите, а през деня не мога и не мога да заспя, дори когато малкия спи.. Та излизаме веднъж дневно за 3-4 часа, ако мама е успяла да изцеди достатъчно за едно хранене навън..

# 243
  • Мнения: 4 872
Здравейте мамчета  Stop направо ви завиждам колко сте оганизирани. Браво. ПРи нас всеки ден е както дойде. Crazy
иначе за обличането аз също извеждам Дени по ританки и дълго ръкавче, но това е защото го правя сутрин към 8 и вечер към 8 т.е.  когато е по-хладно навън.
Искам да ви почерпя понеже станах леля. Зълва ми е родила момиченце Ива.

# 244
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Лято, Мадленка, ха добре сте дошли. Предполагам, че ви се е стегнала душичката при строгия режим във Втора градска Simple Smile.

Аз планирам утре и във вторник да съм в Южния парк сутринта след 9.20-10ч. Ще съм и с баткото около южния край на парка, до входа от към бул. Гоце Делчев. Има ли желаещи за разходка?

# 245
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Ето и нашия ден как преминава-
Първото събуждане е в 5.30- 6.00ч. кърмя и донхранвам след това бебка заспива а мама стерилизира и преварявам вода да имам за през деня.Минавам с прахосмукачката после с парцала ,обирам прахта и отивам да оправям количката за разходка удрям един душ .
В 8.30-9.00 отново се кърмим и дохранвам ,като преди това сме сменили памперса оригваме се ,преобличам и изчезваме до 12.30-13.00 се прибираме като вече е хранена навън с АМ.Тя си спи а аз или на компа или пускам пералня после простиране и гладене.
В 15.00 отново яде ,смяна на памперс и до 17ч се върти и гледка или спи а аз отново се мотам из вкъщи.Оправяме се и отново навън до 20ч. като в 18.00 пак се храним.Общо взето създадохме режим на през 3 часа.
Прибираме се, капя я  ,храня я  и  в 21ч вече спи .Тогава тати се прибира правим салатата и междувременно готвя /мразя да готвя през деня/ сядаме на масата до към 00ч. си бърборим и зяпаме тв и после лягаме.Спим до 03.ч и отново Еви се събужда за папкане  breastfeeding Misc Baby Bottle
Но сега с тези жеги вчера изобщо не сме мърдали а днес я изведохме към 18.30 до 20.30 тя си спинкаше.
Лято,Мадленка добре дошли   love001 Hug

Марсия Честита племенница Ива да е жива и здрава и много послушна  newsm51

# 246
  • Мнения: 68
Абе момичета, къде ги намерихте тези послушни и спящи бебчовци.  newsm78
Ние днес последно спахме до 3 и чак сега подремваме на сешоар - единственото ни спасение
ето ни на
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=386732

Ей, все забравям да честитя бебчо на Галя! Да е жив и здрав и много да радва мама и тати!
Чакам я да покаже снимки на малкия Теодор  Simple Smile (без малко да бебетата ни да станат адашчета Simple Smile



# 247
  • Sofia
  • Мнения: 4 542
loranholl bebZz   и ние сме така. Трудно заспива и не мога да се похваля, че докато е буден мога да свърша нещо. Обикновено първият половин час е спокоен, после иска залъгалка, после я изплюва и реве, мама тича, и пак и пак, и пак. Тази вечер беше кисел и с таткото се редувахме да правим една салата.  ooooh!
Така като чета всичко, май ще зарежа активното цедене. НЯмам достатъчно кърма и непрекъснато съм в стрес дали ще събера достатъчно за следващото хранене. Целият ми ден се фокусира върху това цедене и в момента, в който видя, че ни трябва добавка, тотално ми се скапва настроението. НА бебо нуждите растат, а моята кърма - не. То не бяха чайове, цедене на 1,5 час, бебо също виси на гърдата. Да не говорим, че заради съмнения за непоносимост на Любчо към лактозата и риск да наследи от мен алергии , почти няма какво да ям. Забранено ми е всичко млечно, включително разни сладки, бисквити и прочие тестени работи, не ям и плодове освен ябълки, домати и т.н. Изобщо карам на ориз, картофи и месо.  Whistling
Е, пооплаках се днес. А педи малко разбрах, че свеки пак ще ни гостува  Sick Нямам нищо против нея, но в една гарсониера трима плюс бебо ми идва в повече.  Naughty

# 248
  • Мнения: 16
Мадленка добре дошла отново в къщи и при нас! Simple Smile Много спокоен да е бебока и да имаш време за почивка! Simple Smile

И аз се възхищавам на някои от вас от режима - сиска, росита, елфичка,  ели... - направо ви се чудя как успявате да наглсите нещата. Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Ние режим нямаме - записвам кога ядем - един с един ден няма еднакво. Както е писала Бебз и ние 3 часа рядко...понякога има и такива случаи, но наистина са голяма радкост и не е всеки ден.
Обикновенно към 9-10 вечерта като заспи понякога прави пауза от 4, случвало се е и 5 часа, но рядко...
И въпреки, че малкия е много кротък време за нищо нямам. Като реши, че ще яде и се храним по 30-40 мин, после докато се приспим...ако заспим...нас в тази част не ни бива. Simple Smile Не ще много да спи дребния.
Като цяло успявам да пусна пералня или да скалъпя нещо да хапна, но режим не можем да изградим и някои дни направо не мога да гледам от липса на сън.
Аз съм си сънливка и много обичам да си поспивам по над 10 часа през ноща...нега ми излиза през носа. Sad

КайРен
- аз утре съм заета по доктори малко, но за вторник ще се радвам да се разходим заедно. Simple Smile Аз също паркирам в този район, така че ми е много удобно. Simple Smile

# 249
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 573
desive78,ако трябва да бъда честна на твое място щях да спра кърменето.Щом ще ти се скапва деня от напрежение дали и колко ще изцедиш,ами не благодаря.Аз например искам само с хубаво да си спомням гледането на бебето BlushПък и кърменето трябва да носи спокойствие и удоволствие на двете страни,абе нещо като секса Blush

За свекървата тя защо ще идва?

# 250
  • Sofia
  • Мнения: 4 542
За свекървата тя защо ще идва?
ДА помага  Mr. Green Миналата седмица беше тук. Мъжът ми решил, че и тазитрябва да дойде, че аз няма да се справя сама. Когато попитах, защо ще идва, той се ядоса- мислел, че аз искам. В тяхното семейство всичко е с недомлъвки. Тя например не е казала, че иска да дойде, той не й е казал- очакваме те.  И сега съответно той няма да й каже- абе не идвай, ще се пробваме сами. Ох, не ми се обяснява просто. Все едно това не съм аз. Преди да родя бях толкова уверена, че няма да се занимавам с баби и глупости. ЧЕ сама ще гледам бебето. СЕга когато се оплаквам, че ми дават съвети и ми се налагат за гледането на бебето, все едно не съм аз, направо не вярвам, че аз изричам тези думи. А и таткото ми извъртя номер - докато бях бременна такива грижи му удари, че бях уверена, че с него ще се справим и сега. Обаче стрес ли го налегна, що ли, но коренно се промени и изобщо не помага, само се помайва нещо, гледа стресирано и като че ли подсъзнателно прави опити да върне всичко като преди да се появи бебо. Например .- яде салатата си по 1 час, аз - набързо, защото знам че идва време за баня на бебо. Съответно се оказва, че тоя не се е наял, бебо реве и е кисел, защото се бавим , а аз му викам. Не дадох добър пример май... newsm78, но с много неща ми се струва, че не може да приеме новата действителност- че често няма време за помайване, зяпане на тв или просто разсейване. Не мисля, че има извинение. Чакахме това бебе много, имам два спонтанни аборта, дадохме много пари за лекари, изследвания и нищо случайно не сме правили. Освен това сме над 30 години и двамата и не може да се очаква, че сме неподготвени. Ама той явно е.
Отплеснах се. Най-много ме е яд, че не успявам напълно да се насладя на времето си с бебчо. Все намирам за какво да се ядосам на някой. Направо ми стана тъжно като написах всичко това.  Sad

# 251
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 573
Дес, Hug
Кажи на свекърва си,че нямаш нужда от помощ Peace

# 252
  • Мнения: 68
Дес, мъжете принципно по-трудно се адаптират към промяната. Все пак ти се готвиш 9 месеца. а те просто един ден се събуждат и са бащи, някой проста са неподготвени. Не че го защитавам, но си представям как се чувства. Знам, че се скапваш и имаш нужда от помощ и подкрепа но се опитай да не му се дразниш. Напълно те разбирам и в къщи е така. Laughing Таткото ни много помага, но трябва да му се каже какво да прави, и се помайва докато не го изюркам  Laughing Но ще влезнат в релси, де ще идат  Confused

# 253
  • Мнения: 4
Marsia_kzl честита племенничка!!! Да расте здрава, спокойна и усмихната. newsm51

# 254
  • София
  • Мнения: 1 395
desive, днес изневерих на себе си за свое собствено добро и те съветвам и аз като сиска да спреш кърменето, или по-скоро да го намалиш до 1-2 пъти дневно. От няколко дни и аз се стресирам, защото кърмата ми май се ограничи точно до нуждите на бебчо..и той точно в този момент реши да направи едно хранене повече. И след като снощи яде 2 пъти за по-малко от 3 часа, мама с 1000 зора изцеди достатъчно, за да се нахрани, и гледай как за следващото хранене имаше точно 50мл, като той изяжда по минимум 100. Как съм ревала и съм го гушкала да не плаче и съм цедила имам чувството че не капчица по капчица ами молекулка по молекулка не мога да ти опиша. Бях безумно щастлива, че имам с какво да до храня, и ето днес си купихме първата кутия АМ. Сега мисля да не се тормозя, че ако наистина се отразява на кърмата..сигурно би му било дори по-добре да не суче, отколкото така. През ядене мисля да сме на АМ  Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт