Майски бебенца засмени, местят се вече в "Родени".Тема 1

  • 12 996
  • 292
  •   1
Отговори
# 255
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 573
Добро утро!
Сервирам ви кафето и като я няма Росита,отивам да обръщам внимание на ютията Mr. Green
Желая на всички хубав ден с много разходки!
Нинка,Тоши е много сладък.Качи по-вече от една снимка де Blush

# 256
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Добро утро !Сиси тук съм мила мерси за кафенцето Heart Eyes
Тъкмо нахраних Евелин и заспа и аз съм на линия,мисля да седна на терасата с кафенцето че вън в момента е страхотно.Дори се замислих дали вече първата разходка за деня да е от 06ч до 09ч по хладното иначе не се търпи  Mr. Green
desive78  Hug Hug Hug не се притеснявай инстинкта и чувството за бащи идва по-късно така че дай малко време на мъжа ти за да свикне с тази идея че не сте двама,при все че сте имали и проблем и бебчо е така желан просто му трябва време .Не се натъжавай гледкай се детенцето с радост.Първият месец имах кърма за 3 бебета и цедях ли цедях изведнъж намаля аз продължих да се боря че детето ми ще е само на кърма ,но в един прекрасен момент се оказа че бебка е гладна ,а аз изнервена и недоспала.И защо трябваше да е така сега пак си кърмя но и дохранвам като сме на разходка замествам изцяло с АМ.
Хайде отивам на тераската с кафето че работа ме чака  tooth

# 257
  • Мнения: 857
Добро утро
Мадленка добре дошла в къщи!
desive78 и при моя мъж бяха така нещата с първото дете и това отмина след годинката. Наистина инстинкта на мъжа идва по-късно, важното е ти да се поуспокоиш и да не позволяваш да влизаш в депресии, защото аз лично с Айя бях изпаднала в жестока следродилна депресия,която естествено не се отразяваше никак добре нито на мен,нито на детето, нито на семейството.
Аз тази нощ спах цели 5 часа непробудно и в 5ч се събудих пълна свежарка, разбрах,че моя син за да спи 3 или повече часове трябва да го оставам по корем и това е неговата поза.
Иначе ежедневието до сега беше: сутрин ставане в 6ч в най-дория случаи доспивам до 7ч оправям дребния, в 7и 30 се буди каката( нямам късмет с поспаливо дете) оправям и нея,тоалети,закуски, малко домашна работа и към 10ч излизаме на разходка.Прибираме се към 13ч ,правя обяд за Айя ако не е яла на вън ,приспивам я и ако заспят и двамата лягам с лаптопа да почивам. После след 18ч пак излизаме на разходка до към 20ч когато започва къпане първо на бебето после на мен и каката, приспиване,пускане на перална,сушилня и съдомиялна, малко форум-бг мама, последно кърмене за деня и лягам капнала от умора. Tired От днес ще се опитвам да променям режима,че с тези жеги излизане след 10ч е немислимо.
За обличането от 2дни Лю стои само по боди с къс ръкав и голи крачета, като заспи му мятам тънка завивка.
Аз от днес съм решила да се стягам и да почна лека диетка, единствената подходяща обаче предвид ,че кърмя ще е разделно хранене и коремни преси,че положението с килограмите е трагично  ooooh!,но ще видим колко съм сериозна...

# 258
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 978
Здравейте, мами и бебоци!  Heart Eyes
Добре дошли на Лято, Мадленка и всички, които се прибраха вкъщи!
Направо ви се възхищавам на стройните режими за гледане на бебе! Моята сладуранка като че ли пробва различни режими да види кой ще й хареса най-много. В началото, когато бяхме само на кърма, се будеше с плач през 2 часа и не можеше да заспи. Често спеше на гърдата, а после будуваше и ние с нея  Crazy После, когато минахме на смесено хранене, започна да спи по-дълго (по 3-4 часа) и аз бях много доволна. Последно си беше харесала след храненето в 12 ч. да спи до 5 сутринта. Преди 4 дни обаче ни сложиха втората игла ваксина против хепатит В и от тогава - няма спокоен сън или нормално ядене!  #Crazy
Иначе доскоро гледах да си доспивам сутрин от 6-6,30 до към 8-9, но от днес тати тръгна на работа и няма кой да ме замести в дундуркането. Иначе и аз готвя вечер, оправям през деня и гледам поне сутрин след 9,30 - 10 до към 12,30 - 13 ч. и по-рядко вечер да сме на разходки (и аз доволна, и Бела също  Laughing)
Иначе да се оплача - бебка продължава да спи на гърдата. Суче усилено първите 5 минути и после заспива, а аз се виждам в чудо, докато я поразсъня да си дояде (по съвет на педиатърката храня от 2-те гърди + добавка). Пробвах какво ли не, но като че ли нищо не помага повече от 2-3 пъти.  Close В резултат храня по час - час и половина, писва ми, гърбът и ръцете ме заболяват, а бебка е още гладна.
Да попитам мамите, които родиха нормално и имат шевове. Кога отидохте на контролен преглед? Минаха вече 30 дни от раждането  и се чудя кога да ида да ме прегледат (особено след преживяването на Дендри направо съм се шашнала  Sick). При изписването казаха, че са ме шили с конци, които се абсорбирали, но все пак е добре да ме погледне спец.  newsm78

# 259
  • София
  • Мнения: 2 430
Добро утро и от мен Hug
Вече започвам малко по малко и аз да си организирам времето.
младежа  нещо започва да се учи на ръце Cry,благодарение на баба му и дядо му.даже в момента ми спи на рамото.
качих малко снимки да видите  най-модерната прическа за този сезон Mr. Green

# 260
  • Мнения: 2 172
Добро утро,ранобуднички  Grinning

Аз съм станала от 6:00,че в 9:30 отивам на изпит в детската градина да попеем и посвирим с дечицата  Crazy Много са сладки  Heart Eyes Когато имам практика в детска градина винаги си представям моята дъщеричка каква ще ми е Убавица нагласена и натъкмена с пантофки , седнала на столче и пее ли пее в часа по музика.Направо се просълзих  smile3518 (Има време де,още към година  Crazy )

Иначе да ви се похваля...тази нощ малкият Виктор спа непробудно от 23:50 до 5:00 сутринта  Shocked Направо умрях от кеф,като видях,че не е 3:30,а 5:00.Дано постепенно го махне това нощно хранене,че хич не ми се става нощем....едвам гледам направо...  После си доспах до 6:15 и таткото се дотътри от хола с чаршафа си,че тази нощ реши да спи на по-хладно в хола до терасата  Crazy А аз съм още с юрган,все ми е студено нощем  ooooh!

Да ви питам...вие защо пускате пералня всеки ден  newsm78 Задължително ли е....  защото на мен не ми се събира цяла пералня за деня  Thinking Особено пък дрехите на бебо....сменям му ги само като го къпя и тогава слагам нови.... И външните дрешки де...но пак не е една пералня...Събирам ги докато станат повечко.  А ние с баща му сме като униформени.Черна лятна ризка и дънки,а аз още се влача с една бяла пола,че незнам какво ще правя с тези телеса  Rolling Eyes Останаха ми 2 излишни кила от раждането,но все не мога да се наканя да диетувам.Да не говорим,че трябва поне още 3 да сваля(имах си отпреди това) ,за да си позволя да ида на плаж.Миналата година бая погладувах  лятото,ама поне бях слаба, сега съм се отпуснала като дроб  Crazy От днес съм на диета,че вече ми писна.Трябва да се оттърва от 5 гадни килограма и бегом към плажа  Mr. Green

П.П. Ваня1975 ,аз мисля да ида около 40-тия ден от раждането.Имам един малък шев от разкъсване,чийто конец падна преди седмица някъде.Вътрешен имам един,но той си се е резорбирал.С предната бременност отидох на 40-тия ден,всичко беше наред,не ме е болял прегледа,беше със спекулум.Нищо специално  Laughing Тогава имах епизиотомия и 3 външни,които само си паднаха.

# 261
  • Мнения: 857
elfi4ka не по 1 ,а по 2 ми се събират на ден. Аз пера детските дрехи отделно от нашите, каката задължително сменя минимум по 2 тоалета на ден, един след сутрешното излизане и един след следобедното, на бебето му пропускат поне веднъж дневно памперсите ( сега ще пробвам да сменям марката Памперс) и отделно след къпане. Наште дрехи и отделно чаршафи,кърпи през ден... няма ден да не се пускам пералня. Елфичка грехота е да се оплакваш за 2кг Simple Smile аз с моите 15 за сваляне  ooooh! няма да се събличам на морето със сигурност.
 Мисля да отида към 40тия ден на преглед, а и още ми текат леко лохии.

# 262
  • Мнения: 826
Добро утро секси-мамчета!
Как сте? Гледам пак ранобудната чета се е събрала. Laughing
Аз за нашия режим с Рада не мога да бъда много конкретна, защото я кърмя на поискване и часовете почти винаги са различни. Ето, тъкмо я похвалих заради голямата пауза, която направи онзи ден - от 12 вечерта до 7 сутринта Crazy, но вчера например, в 12 яде, после пак в 4 и сега, към 8.30 пак. Все пак си прави големи паузи девойката, поне по 3-4 часа си спинка, понякога и 5 Flutter и ние с нея, си поспиваме доволно. Grinning
Обикновено сменям памперси преди хранене, но доста често се получава да започна да я кърмя, тя да иска почивка (надига си главичката, поизплюва малко Wink). Тогава сменям памперса и тя пак си иска. Не знам защо, явно след памперса и идва отново апетита...
Само не мога да се организирам със сутрешно излизане, понеже си доспиваме до обяд понякога... Blush Все в най-големите жеги излизаме. Rolling Eyes
Вечер къпането го решихме от 10ч., но вчера например, така сладко спеше, че сърце не ми даде да я будя и успяхме с чипкането чак в 11ч. Малко хаотично изглежда отстрани, но аз си виждам закономерност и отдавна ми е спокойно с този режим. Heart Eyes
ПП. Колкото до пералнята, аз май доста често сменям дрешките и се събира обикновено ако не всеки ден то през ден. Понякога обаче, когато не мога да си запълня пералнята на бебка за деня, въртя с нейните и някоя друга наша дрешка...
ПП2. Днес съм на контролен преглед в Окръжна, заради марлята. Дано с изследванията всичко е наред. fingerscrossed
Колкото до самият преглед, четох по-нагоре, че обсъждате кога ще ходите и дали боли. Ми, вече минах през един - не боли (а имам и вътрешни и външни шевчета, кеф ти бод зад игла, кеф ти тропоска Mr. Green Laughing Mr. Green) всичко си е нормално. Обясниха ми, че лигавицата много бързо се регенерира, така че не се притеснявайте. Страхът от прегледе при мен беше по-скоро психологически... Казвах си: "Ето преди 10 дена родих, пък ме бъркаха, пък ме шиха и сега - пак. Кога ще спре мъката?" Laughing
Crazy Но е факт, че д-р Жекова пипаше изключително внимателно и направо се очудих, че вече всичко си е наред в старата хралупа хахахааа... Явно трябва да си попаднеш на доктор.

# 263
  • Мнения: 125
Добро Утро и от мен:)   bouquet
Чета и завиждам на висчки с послушни дечица,които си спят сладко -сладко по три и нагоре часа и обичат разходките:) Нашият убавец яде през два часа, рядко три, в последно време повече мрънка,отколкото спи, определено кърмата не ми стига и за това дохранвам понякога,а като сме навън го храня само с АМ. Утре сме на котролен преглед и еднаа от темите,които ще объдим с педито е как да спра кърмата-ми то си е мъка- два часа кърмене и цедене,за да ми ревне гладен след час..няма смисъл-той реве,аз с него Naughty
 Относно чистене,готвене,пране,гладене и т.н-аз сама си върша всичко. Татито съм го квартировала в новия апартамент да го оправя, за сега там е по-полезен ,отколкото тук. Свеки е тук,но така да се каже по-скоро ми пречи,отколкото помага,а и как ме забавлява с  коронната си реплика-"Аз ще гледам детето докато спи,ти иди си почисти ,или просни,или изглади..." Реших по-добре да не се нервя на схващането й за помощ, че то смисъл няма, пък и до два месеца се местим в ново жилище и мисля доста време след това да не се събираме с нея на едно място... Mr. Green
Ние от два дни сме навън и смело мога да заявя,че на бебето изобщо не му харесва-от момента, в който слезнем от колата , до момента, в който се качим пак в нея е само рев, мрънкане, люлеене,хранене и около час спане.  #Crazy Предвид жегите го извеждаме следобед,съвсем леко облечен,завит с една тъничка пеленка, количката ние е със супер амортисьори,т.е не друса изобщо, независимо от терена, едно люшкане става-като принц в каляската си е, като хванем алеите и не се спираме, но нашия чоек не иска да лежи в нея и това си е-като го гушне баща му и ела виж как се унася,обаче как го сложим в количката и почва да плаче. Освен това в нас си изпива млякото за 1 минута и после спи като къпан поне три часа,а в парка го пие за 15 минути и спи не повече от час Thinking
Я,дайте съвет,ако на някоя се е случвало подобно нещо newsm78

# 264
  • Мнения: 125
Dendri,аз пак за прегледа,ама нали вечно съм недорзбрала Embarassed
Прегледа е пак в родилното или горе на 13- тия етаж или нещо подобно пишеше в бележките,които дават на изписването?

# 265
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
Здравейте мили4ки,добре сме си дошли в РОДЕНИ,благодарско и за топлото посрещане на всички майчета.....Аз едва смогвам да ви чета сега съм до 14 стр.пиша и се връщам да чета  Heart Eyes Танче  Peace стиснати палци мила от мен дано всичко с малката Лили е ОК  Hug Hug Hug Честито и новите ни мами и вече всички сме май с бебоци.....За памперсите аз ползвам на ПАМПЕРС и съм много доволна,пробвах и ХЪДЖИС и ЛИБЕРО,но според мен ПАМПЕРС са номер 1...... Heart Eyes Ние с Митко сме добре слушкаме се и се гледкаме ,сега се каня да го нахраня и хайде на разходка.....Утре сме на конс. и ще ни бият ваксината хип.Б и ще докладвам колко сме порастнали....Много целувки от нас  lovekiss lovekiss

# 266
  • Sofia
  • Мнения: 4 542
Благодаря на всички за съпричастността.  Hug
Аз днес за първи път съм сама. Поне засега де. Станахме в 6,30, успях да се изцедя за едно ядене без проблем, и докато бебо будуваше в шезлонга си на кухненската маса, а татко си доспиваше, аз успях да се взема в ръце, да пусна пералня и да почистя. Мислех да излезем, но се оказа, че изобщо няма шанс да вдигна количката и да я сваля по малкото стълби от асансьора до входа   newsm78
Успешен ден на всички

# 267
  • София
  • Мнения: 1 395
Ваня1975, аз започнах като заспи и не желае да се буди Господинът да го оставям да си спи, той до 15тина минутки пак врясва за храна, но поне имам време един сандвич да си направя..
А за пералните - рядко пропускаме ден. Памперсите винаги пропускат вече се чудя аз ли не правя нещо като хората  newsm78 С Хъджис сме, айде не винаги, но поне 2-3 пъти дневно пропускат, та сменяме по 3 костюмчета на ден, плюс 1-2 пелени, ако е пропуснало петното и до там.. Тате е на работа и сме само двамцата днес, засега добре се справяме, будува пак няколко часа, но вече спинка и успях да раздигна след самостоятелната вечеря на мъжо.. Как може да не ти хрумне дори млякото да си върнеш в хладилника не знам, живея с прасенце  hahaha

# 268
  • Мнения: 4 872
 Добро утро   food010
 еми и аз да се оплача - моя Дени през деня хич не му се спи  Flutter напоследък спинка по половин - един час и хайде почервеняване на личицето и плаааач  ooooh! а беше толкова добричък. иначе като излизаме повечето пъти спинка и то така че пропускаме някое ядене и после тотален хаус в режима. а на мама толкова и се спи и докато се наканя да си легна и той се наспал хитреца  Blush
 за домашните задължения колкото и глезена да ви се видя, майка ми е всеки ден на линия след 17 часа и помага (даже май всичко си прави сама )
таткото и той не е от най-подготвения и пада каране и натякване какво да свърши, а през нощта даже не се и събужда  Tired
успех Дендри с прегледа - дано са наред изследванията  Praynig
Бебс и моите памперси пропускаха докато не дойде братовчедками и се хвана за главата като видя как ги слагам  Laughing

# 269
  • Мнения: 849
Привет, сладурани със сладурчета! Минавам набързо само да ви пожелая приятна и спокойна седмица!!!
Честито за новите ни бебчета и добре дошли на завърналите се мами!!!  Hug
Между другото - за педиатърката и захранването. Ние сме при доста добър педиатър, това го знам от много места и включително източници лекари. Да не говорим, че самата аз съм много доволна за момента. И само заради 1 нещо, по което нямаме пълно съгласие не бих я сменила за нищо на света. Още повече, че и аз, и брат ми, и вие самите, сме захранвани рано и не виждам да е произтекло нещо лошо от това. Да не говорим, че за момента не съм прочела достатъчно задоволителни отговори на въпроса ЗАЩО да се или не се захранва рано / късно. Между другото, педиатърката ни е консултант на много детски и бебешки списания. Просто, оказа се - до този извод стигнах след доста разговори по темата захранване тези дни, че тя е от привържениците на българската школа за ранното захранване. АЗ се потресох, отново си го казвам. И определено не мисля да захранвам толкова рано, в никакъв случай. Мисля да го направя след като навършат 4 месеца, докато е още топло навън и има плодове и зеленчуци в градината - да не са торени, да са зряли на слънце и т.н. Това са витамини в чист вид все пак. Дотогава 100% мляко и за разнообразие чайче от копър или ако се навият да пробват чиста водичка. Благодаря ви за мненията и отговорите по този въпрос все пак - вдъхнахте ми допълнителна увереност, че на този етап не трябва да предприемам НИЩО.

Общи условия

Активация на акаунт