Пак за секциото......

  • 6 726
  • 104
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 344
възстанових се напълно 1 месец след секциото!
Не спортувам!
Кърмата тръгна на 3-тия ден!
Сега се чувствам напълно нормално!

# 31
  • Мнения: 651
Здравейте!Няколко бързи въпроса!!!!

Колко време след секцио се възстановихте?
Кога започнахте със спорта?
Кога Ви слезе кърмата?
Как се чувствате сега?

В коя болница/град и кой лекар Ви прави секциото?

 Благодаря Ви! Ако има друго ще питам! 

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Колко време след секцио се възстановихте? - ами на третия ден ходех спокойно и само леко придърпване ми напомняше за операцията 
Кога започнахте със спорта? - все още не съм, но заради мързел
Кога Ви слезе кърмата? - на третия ден
Как се чувствате сега? - чудесно Peace, така е  от 5 ден на операцията

# 33
  • Мнения: 568
п.п. интересно ми е, че мами, които са раждали естествено казват, че ги боляло след секциото доста, две мнения има такива поне, повече ли ви е боляло отколкото при нормалното  Rolling Eyes

Ами болката е несравнима и бързо се забравя.Втория път ми направиха секцио след като изживях всичката болка до пълно разкритие и ми дойде в повече ,и тази от операцията.Болка има и при едното и при другото- има ли значение колко пункта повече е при едното.Пак казвам преживяла съм и двете  и предпочитам естественото .На мен пък ми е интересно мамите които са родили само секцио ,защо са толкоз сигурни ,че е по-добрия вариант?Разказите на околните са много подвеждащи ,за толкова индивидуално нещо.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
 
Цитат
На мен пък ми е интересно мамите които са родили само секцио ,защо са толкоз сигурни ,че е по-добрия вариант?


Не бих казала никога това. Аз смятам, че  няма нищо по нормално от естественото раждане .Понякога обаче , секциото е единствения начин   Peace(говорим за секцио по мед .показания)

# 35
  • Мнения: 356
Колко време след секцио се възстановихте? - зависи какво разбираш под възстановяване.На следващата сутрин след секциото станах от леглото.Болки нямах,защото ни обезболяваха.След час раздвижване се чуствах прекрасно и от тогава не ме е боляло.Корема ми се прибра напълно след месец.
Кога започнахте със спорта? - не спортувам
Кога Ви слезе кърмата? - не съм кърмила.На другото момиче до мен,което също беше секцио още същата вечер.
Как се чувствате сега? - все едно никога не съм била оперирана.Белега е почти избледнял,не ме боли,само имам на места леко втвърдяване по самия белег,но виждам,че и това се оправя.

# 36
  • София
  • Мнения: 5 764
п.п. интересно ми е, че мами, които са раждали естествено казват, че ги боляло след секциото доста, две мнения има такива поне, повече ли ви е боляло отколкото при нормалното  Rolling Eyes

Ами болката е несравнима и бързо се забравя.Втория път ми направиха секцио след като изживях всичката болка до пълно разкритие и ми дойде в повече ,и тази от операцията.Болка има и при едното и при другото- има ли значение колко пункта повече е при едното.Пак казвам преживяла съм и двете  и предпочитам естественото .На мен пък ми е интересно мамите които са родили само секцио ,защо са толкоз сигурни ,че е по-добрия вариант?Разказите на околните са много подвеждащи ,за толкова индивидуално нещо.
не съм казала, че това е по-добрият вариант Hug , но не съм пробвала друг и не знам, винаги нормалното раждане ми се е струвало по-страшно. А "подвеждащи" разкази има и за двата типа раждане.

# 37
  • Мнения: 568
п.п. интересно ми е, че мами, които са раждали естествено казват, че ги боляло след секциото доста, две мнения има такива поне, повече ли ви е боляло отколкото при нормалното  Rolling Eyes

Ами болката е несравнима и бързо се забравя.Втория път ми направиха секцио след като изживях всичката болка до пълно разкритие и ми дойде в повече ,и тази от операцията.Болка има и при едното и при другото- има ли значение колко пункта повече е при едното.Пак казвам преживяла съм и двете  и предпочитам естественото .На мен пък ми е интересно мамите които са родили само секцио ,защо са толкоз сигурни ,че е по-добрия вариант?Разказите на околните са много подвеждащи ,за толкова индивидуално нещо.
не съм казала, че това е по-добрият вариант Hug , но не съм пробвала друг и не знам, винаги нормалното раждане ми се е струвало по-страшно. А "подвеждащи" разкази има и за двата типа раждане.


Аз не визирах теб,че си го казала.Споделих какво на мен ми е интересно.
Да има подвеждащи разкази и за двата вида раждане,но според теб думата "нормално" какво означава?Не че секциото е ненормално,но се замисли над това.Говорим по принцип,а не в случаите ,когато има медицински причини.Повярвай много момичета смятат ,че секциото е по добрия вариант.

# 38
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Станах на 18-я час въпреки че исках по-рано но не ми разрешиха!
На 25-я час кърмих .
Много бързо се възстанових и бързо ми се прибра корема на втората седмица изглеждах все едно съм преяла а не че съм била бременна!
За спорт ме мързи на този етап само дълги разходки с количката!
Чувствам се перфектно  newsm10

# 39
  • Мнения: 542
станах след 24 часа и веднага ми дадоха бебка да я кърмя!на 3 ден вече се чувствах добре!кърма имах на 2 ден след операцията,но то си е индивидуално!в къщи се оправях сама не съм викала никой да ми помага,макар че имах 3 годишна доведена дъщеря и още не бяхме свикнали една с друга!а за спорт знам че след 4 месец може!

# 40
  • Мнения: 399
Колко време след секцио се възстановихте? - Първото ми секцио беше в 15ч,второто в 11ч и двата пъти станах на следващата сутрин.След няколко дни тропах Тракийското на Нова година  bowuu (и двамата са родени по Коледа).След второто се възстанових по-бързо. Peace
Кога Ви слезе кърмата? - Родени са в понеделник,а в сряда на обяд ми ги дадоха и си ги закърмих веднага т.е. около 48ч след операцията. Rolling Eyes
Кога започнахте със спорта? ...и през ум не ми минава. Embarassed
Как се чувствате сега? -Прекрасно се чувствам и съм готова за трето секцио,ако е рекъл Господ! Mr. Green
В коя болница/град и кой лекар Ви прави секциото - Варна,АГ,каката при А.Попова,малкия при Г.Георгиев. Peace

Успех! Hug

# 41
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Колко време след секцио се възстановихте?
- Ако питаш кога съм станала - секциото ми беше в 22 часа, на другия ден ме раздвижиха в 11 часа. Отне ми около седмица докато започна да се движа нормално, без да ме боли. Менструацията ми дойде на 9тата седмица след раждането и операцията зверски ме болеше около половин година когато ми дойдеше.
Кога започнахте със спорта?
- Ако йогата се брои за спорт - още щом се прибрах от болницата започнах специални упражнения, които да не ме натоварват прекалено.
Кога Ви слезе кърмата?
- Някъде 48 часа след операцията, може и повече да са били, не си спомням добре.
Как се чувствате сега?
- Физически - отлично
- Психически - още ми е тегаво. Секциото ми не беше по желание.
Малко неща биха ме склонили на второ секцио!
В коя болница/град и кой лекар Ви прави секциото?
- Болница "Токуда", София. Бях при д-р Герганова. Като цяло съм доволна. Но си имам едно наум...

# 42
  • София
  • Мнения: 30 147
1) станах към 20-я час, възстановяването ми беше около 2 седм (говоря, да не чувствам болка);
2) спортът още не съм започнала, смятам да изчакам още някой друг месец;
3) бебо го закърмих към 30-я час, но кърма на струйка ми "слезе" чак след първия месец, голяма мъка Sad
4) супер
5) Окръжна болница Варна д-р Скочев

# 43
  • Мнения: 991
Аз още не мога да кажа, че съм се възстановила. При напрягане ме болят коремните мускули, а също и като не съм се движила дълго време (след сън например).
Спорт не знам кога ще започна, но започвам физиотерапия. Срязаните коремни мускули са доста отслабнали и не могат да си вършат добре работата да ме държат изправена. Цялото напрежение отива на гърба и оттам имам неприятности с кръста.
Кърма така и не слезе. Не знам дали това има връзка със секциото.
С изключение на проблемите с кръста, добре се чувствам.

# 44
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
1. станах 1 ден след секциото. сигурна съм, че може и по-рано, но практиката в болницата беше такава. Въпреки, че бях с кръвозагуба, като разбрах че сама трябва да взема синът си, припках по коридорите все едно не съм оперирана. Единствено още 2-3 дни имах проблем със ставането от леглото, но пък гледах да не лягам много и така го избягвах.
2. не съм спортувала - нямах време, защото не съм спирала работа...
3. кърма имах 2 дни след секциото, но малко и така и не се увеличи въпреки опитите ми. смятам обаче, че секциото не е причина. Счетоводител съм и точно тогава беше период на годишно приключване....
4. Прекрасно се чувствам и живот и здраве през октомври пак ще раждам секцио.
5. гр.София, раждах в Тина Киркова и пак там ще раждам. Екипът беше Д-р. Стаменов, Д-р. Григорова, анестезиолог Д-р. Игов. За съжаление не помня имената на акушерките... а те бяха страхотни!
Успех!


Общи условия

Активация на акаунт