Споделете 109

  • 24 313
  • 752
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 783
Жозе, има много писано за корояда, той не се появява сефте на Витоша. Има си природен цикъл на възстановяване на гората. Витоша е парк, а там, където има много засегнати площи от корояда е резерват - там не се пипа. Ако слезеш към Бистрица, ще видиш младата подрастваща гора.

# 106
  • Мнения: 4 586
Имаше много спорове по въпроса, сред специалистите надделя мнението като ще е парк, да е, както е било от време оно - без човешка намеса. Само се чудя, дали не би трябвало изсъхналата дървесина да се остави на място, да си изгние.

# 107
  • София
  • Мнения: 1 783
Те я оставят, Вълчо. На места я режат и отместват от пътеките само.

# 108
  • Мнения: 5 370
Им, явно е така, аз сега се зарових в едни писания на Андрей Ковачев. Много интересно го е обяснил.Обаче, като погледнеш от Симеоновския лифт, чак страшно става.....голите клони и червения цвят....

Вълк-относно короядите точно това пишеше, че покрай изоставената нарочно дървесина те са тръгнали май и по здрави дървета.

# 109
  • София
  • Мнения: 1 783
Особено, ако си играл през цялото си детство по тези гори,  асега не можеш да ги познаеш. И на мен ми става тъжно. Пътят за Бистрица е едно от любимите ми места на Витоша.

# 110
  • София
  • Мнения: 3 421
Споделям, че се чувствам чудесно. Дано доброто настроение се задържи цялата седмица.
Имахме среща по случай 10 годишнината от дипломирането.
Само аз бях от женския състав, което беше странно. Мъжете ме успокоиха, че поне съм напред с материала - отсъстващите бяха основно поради скорошно раждане. Жените напълнели, мъжете пооплешивели - иначе сме си същите стари муцуни. Grinning

# 111
  • Мнения: 5 370
Споделям и нещо тъжно.
Чета "Пари Мач", списък със загиналите от катастрофата, със снимките им.....как в един момент всичко, което си постигнал и бил, става абсолютно беЗмислено. Tired

# 112
  • Мнения: 9 908
ми да, той народът затова е казал да си носим новите дрехи.

# 113
  • Мнения: 212
Обявих бойкот на якета и чадъри. Напук на вчерашната жега днес е доста намръщено.
Навън ухае на прясно окосена трева. Лято е, но и понеделник.

# 114
  • Мнения: 7 002
Вчера на разходката до Панчарево са снимали колеги за вестник  Joy
Ей ги на http://paper.standartnews.com/bg/leading_pic.php?d=2009-06-08  Grinning

# 115
  • Мнения: 2 716
Вчера имахме младоженски полу-уйкенд. Или поне първоначалната идея беше такава.
В къщи празнуваше младежта  ooooh! Торти, бири,...по пода....
И имаме нов семеен член, принадлежност и грижа на Лили. Нарича се Чеза (кръстен е на герой от непрочетена от мен книга) и е хамстер. Ама как тича това животно! Обаче като тича скърца. Тича в кръг. Има си прозрачна, пластмасова топка, с която да се разхожда извън клетката. Има клетка и аквариум. А в клетката 2 къщички.
Единственото ни притеснение е, че може да подразни астмата на Гарганела и да иде при някой добър човек (вече имаме един предвид).
Напрегнато, нещастно и неадекватно се чувствам. Гласувах.
Излях се направо.

# 116
  • Мнения: 166
Споделям съботно-неделни, изтощителни ремонтни дейности. Разменям ги срещу малко мързел.
На избори не ходих. За втори път, откакто съм гласоподавател, не упражних правото си на глас. За сметка на това Герой и Джедай /това са им българските транскрипции, турски имена не помня/ съвестно са гласували, сигурна съм. На обекта също бяха. Което всъщност ми бе и по-важно.
Слънчево навън, мрачно вътре.
Споделих.

# 117
  • Мнения: 24
Споделям, че се чувствам отвратително. Лайнян ден, лайняна седмица.

# 118
  • Мнения: 4 586
Не се коси, сподели в Лайняната тема.

# 119
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Не мога да си събера главата.
Бюрото ми разхвърляно, сили нямам да въведа ред и дисциплина върху него, камо ли в живота си.
Стимул искам .
Споделих

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт