Прекалено дълга лятна ваканция

  • 5 474
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Да, бих предпочела по-къса лятна ваканция и по-дълги през учебния период, равномерно разпределени.
Аз от това се оплаквам в Англия Laughing Лятната ваканция е само 6 седмици! За това пък имат над 2 седмици около Коледа и после Великден. И три пъти по 1 седмица в средата на всеки срок (три срока имат). Тъй като бабите са в България, предпочитам по-дълга лятна ваканция, така че децата да изкарат повече време с тях. Но ако бяха тук, може би наистина това разпределение би ме устроило  Crazy

# 31
  • Sf
  • Мнения: 978
Но е по-лесно да си оставиш някой безплатно да ти гледа детето в училище,разбира се,отколкото да даваш пари за курсове и занимални.

В училище се учи, за какво безплатно гледане изобщо става дума? А някои си плащат за обучението, това какво общо има?

# 32
  • Мнения: 67
Точно за безплатно гледане става дума.Да не мислиш,че с две седмици отгоре нещо ще се научи?Някой се занимава с детето ти преди обяд примерно,а след обяд е заето да си учи уроците.Тя и авторката си го е писала,че хората търсят летни занимани и т.н.Знаеш ли колко струва  една занималня?На никого не му се дават пари.Ако можеше въобще да не им направим ваканция,сигурно още по-добре щеше да е.Щяха по цял ден да са заети.
А за платеното обучение нищо не съм казала,имах предвид занималн,където за детето ти се полагат грижи,а не стои само вкъщи и си топли полуфабрикати(ако може де)

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Но е по-лесно да си оставиш някой безплатно да ти гледа детето в училище,разбира се,отколкото да даваш пари за курсове и занимални.

В училище се учи, за какво безплатно гледане изобщо става дума? А някои си плащат за обучението, това какво общо има?

Мисля, че всички разбрахме за какво става въпрос.
А, тя авторката си е пояснила  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 62 595
Сещам се за темите за ДГ, че родителите едва издържат един месец градината да не работи. Същото е и при училището. Много родители недоволстват и за пролетната и зимната ваканция, и за почивните дни за Деня на будителите и 25 май и не помня още какво беше. Защото нямало кой да гледа детето. Точно за гледане става въпрос, а не за учене. Не зная вашите деца какви са, но моите в края на всеки срок едва издържат. Не мога да си представя да учат още по-дълго. Част от съучениците им съвсем губят мотивация в края на годината и познайте колко смислен е учебният процес с изморени и изнервени деца.
Както се казва в една приказка "кой каквото ще да ти говори, накрая пак става въпрос за пари".

# 35
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не мисля, че е дълга. Лятото не е време за учене. Аз също мразя да работя през лятото, искам да прекарвам деня навън.

# 36
  • Мнения: 81
Да,нямам нищо против да ми скъсят ваканцията на 1 месец(свършвам на 30.06). Laughing
Нали се сещаш,че ако скъсят тази на началния курс и на другите няма да им се размине.
Още от средата на май не съм вече в кондиция и се чудя как да добутам до края,едвам ставам сутрин. Tired

Безделниците бездействат постоянно,без оглед дали са в училище или във ваканция.
Аз от първокласничка се гледам сама,докато нашите са на работа и пак успявах да си оплътня времето,така че да не скучая.

# 37
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз питах моето дете, скучно ли ще му е ако не ходи на градина /още е там и няма натоварване в момента/. Получих искрено недеволно - "Не!" и след малко повече обяснения за евентуалните причини: " Това са глупости". Спирали сме винаги градината за месец, при все че лятото си е игра навън. Не ми се случвало да скучае. Децата обикновено са вечно заети и винаги им е интересно. Това е основна част от детството и то не свършва на 7 или 10 години.
Определено основния въпрос е как да се гледа детето, според мен, и даже не става дума толкова за пари, колкото за сигурност. Освен това незаетото с училище дете има шанса да живее много по-пълноценно.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 224
Аз съм категорично "за" дългата лятна ваканция. Това е най-хубавото време за игри на открито, за всякакви забавления, пътувания и почивка от училището.  Въпреки че малкият още не е ученик, неговата "детскоградинска" ваканция започва също от 1.06., та до 15.09. заедно с кака му. Не мога да го лиша от безгрижието на ваканционните дни на село при баба и дядо или на морето.
Неслучайно и ние предпочитаме да ползваме по-големи отпуски през лятото.

# 39
  • Sf
  • Мнения: 978
Но е по-лесно да си оставиш някой безплатно да ти гледа детето в училище,разбира се,отколкото да даваш пари за курсове и занимални.

В училище се учи, за какво безплатно гледане изобщо става дума? А някои си плащат за обучението, това какво общо има?

Мисля, че всички разбрахме за какво става въпрос.
А, тя авторката си е пояснила  Peace

Напротив, авторката е пояснила точно обратното на твърдението ти. А след като изобщо се спори по повод това, за какво точно става въпрос, то очевидно е, че не всички са разбрали едно и също.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Но е по-лесно да си оставиш някой безплатно да ти гледа детето в училище,разбира се,отколкото да даваш пари за курсове и занимални.

В училище се учи, за какво безплатно гледане изобщо става дума? А някои си плащат за обучението, това какво общо има?

Мисля, че всички разбрахме за какво става въпрос.
А, тя авторката си е пояснила  Peace

Напротив, авторката е пояснила точно обратното на твърдението ти. А след като изобщо се спори по повод това, за какво точно става въпрос, то очевидно е, че не всички са разбрали едно и също.

Имах предвид авторката на поста - т.е. Cheryl

# 41
  • Мнения: 967
При нас се завършва на 30 юни и се започва на 1 септември. За сметка на това на всеки 2 месеца има по 2 седмици ваканция. Децата си почиват по-равномерно и виждам, че се отразява положително. Навремето 1-3 клас ми се виждаше дълга ваканцията 3 1/2 месеца, а после до Нова Година - нищо! Иначе като обща годишна дължина на ваканциите си трябват 3-4 месеца.

# 42
  • Германия
  • Мнения: 111
В Германия лятната ваканция е 6 седмици.
През годината имат повече междинни малки ваканции- по 1, 2 седмици.
Може би това е по-добрият начин децата да си почиват по-често и да не забравят всичко през голямата лятна ваканция. Thinking

# 43
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Неслучайно и ние предпочитаме да ползваме по-големи отпуски през лятото.
Ние и дълги зимни обичаме и ме е много яд, че февруари месец се пада да имат само седмица ваканция  Rolling Eyes С удоволствие бих им уплътнила 2 седмици в планината на ски  Grinning

# 44
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
При нас се завършва на 30 юни и се започва на 1 септември. За сметка на това на всеки 2 месеца има по 2 седмици ваканция.

Къде е това "при нас"?

Общи условия

Активация на акаунт