ПЪРВИ за втори във Ваканция

  • 19 521
  • 325
  •   1
Отговори
# 300
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Ще подменяте ли раниците?
Ние няма да я подменяме за сега, но това му е третата раница за първи клас... Още е запазена.  Crazy

# 301
  • София
  • Мнения: 3 612
И ние няма да подменяме раницата.Нашата си е първата и още е читава.Дано оцелее и тази година.За писането,трудно почва,но после се окопитва и влиза в релси.Ние имаме да довършваме работната тетрадка по писане и там има доста материал.Чудя се дали да купувам тетрадки с тесни и широки редове или да чакам да кажат от у-ще?Иначе с широки купих,с квадратчета имаме.Подвързии май пак трябва да чакаме,че нали ще сме с използвани учебници и не се знае на кое издателство ще са. Rolling Eyes

# 302
  • Варна
  • Мнения: 2 042
И нашата раница става... Не смятам да я сменям засега...

А някой да знае нанкакви тетрадки ще пишат по писане - с тесни и широки или само широки редове? И квадратчетата - малки или големи ще са във 2-ри клас? Thinking

# 303
  • Мнения: X
И нашата раница става... Не смятам да я сменям засега...

А някой да знае на какви тетрадки ще пишат по писане - с тесни и широки или само широки редове? И квадратчетата - малки или големи ще са във 2-ри клас? Thinking
   Зависи. Различните учители имат различни изисквания. Класът на моят син писа около два месеца на тесни и широки редове и големи квадратчета и след това, постепенно, взависимост от възможностите си, децата преминаха на широки редове. По математика не са използвали тетрадки с малки квадратчета, преминаха директно от големите на широки редове.  В друго училище обаче, са започнали направо на широки редове, а по математика - на малки квадратчета. С две думи - госпожата знае най-добре!  Laughing

# 304
  • у дома
  • Мнения: 7 154
Деси,сподели после книгата за Крали Марко достъпно ли е написана или има доста думи за обяснение...

# 305
  • Мнения: 3 886
Ще подменяте ли раниците?
Ние няма да я подменяме за сега, но това му е третата раница за първи клас... Още е запазена.  Crazy
и ние няма да я сменяме имаме тази дето я купих ортопедичната здрава е и после му взех на АДИДАС определено ще сме си с АДИДАСА пак  Peace

# 306
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
Ех, имало и други трезвомислещи.  Мъжът ми като се е запънал, че нов клас - всичко ново, иначе другите деца, видиш ли ще са  обновени, само нашето няма да е. Трънци. Раницата си е ортопедична, здрава, издържана. Ако беше повредена - разбирам, но пък и няма гаранция, че няма да я повреди на 2-ия месец. Тогава ще я сменим.

Споменахте за странните думички в четивото. В момента в "Патиланци" има доста такива, които дори аз не зная как да обясня, а и в наличните ми речници ги няма. Чете нещо за Хитър Петър, пак има подобни. Всъщност аз ги разбирам, знам какво значат, но как да му ги обясня, когато той не знае значението на другите думи, свързани с основната.

# 307
  • Мнения: 4 188
Нашата раница се скъса в края на годината. Тогава му купих нова и сега ще е с нея.
Принципно диктуваме всеки ден някакъв текст. Прави ужасно много грешки и шише грозно. Само с думичките от английския е ок. С математиката,... уж учиме таблицата за умножение.  Забелязвам, че той смята наум и тогава ми казва отговора. Т.е. не я е научил, а смята. Все пак е ваканция. И в по-голяма част от времето играе.

# 308
  • Мнения: 699
И аз незнам дали да сменям раницата. Ще го питам моя какво ще реши. По принцип е здрава, но все пак е носена 1 година.
Голям проблем ни е четенето, сега е на Патиланци и му е доста трудно с определени думички.
За таблицата - не я учим , мисля че госпожата няма да погледне с "добро око" на това. Тя за разлика от други не толерираше децата които можеха да четат започвайки в първи клас, а се занимаваше с всички еднакво, за което ч уважавам.

# 309
  • София
  • Мнения: 39 814
Аз ще купувам нова раница. По принцип раницата на Дияна е здрава, с малки изключения. Този път няма да купувам боклук на колелца Simple Smile

# 310
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
svetlaem ок

# 311
  • Мнения: 514
И ние ще сме с нова раница, вуйчо му му даде парички специално за раница, така че няма начин Laughing
И без това исках да му взема някоя по-закачливка, че да си я носи с удоволствие. Абе то раницата да ни е проблема, важното е какво ще е съдържанието вътре в нея Joy

# 312
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И ние ще сме със същата раница. Купихме хубава, здрава е и няма причина да я сменяме.
С четенето сме много назад, както и със задачите, писането... само думичките по италиански дето ги повтаряме.

# 313
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Раница ще сменяме , когато старата се скъса.

# 314
  • Мнения: 7 263
Аз вече купих нова раница. Просто минавайки покрай един магазин я харесах и направо я взех. Оказа се и много прилични пари. Ние в първи клас не бяхме с нова раница честно казано, защото имах цели две от баткото и исках да видя Лъчи как ще се отнася с нея. Да не ви казвам какво мятане и премятане пада. В какъв вид се прибира раницата  ooooh! Tired Confused
Та сега новата е със Спайдърмен и разчитам на една идея повечко уважение от негова страна поради тази причина. Rolling Eyes Simple Smile
Ако и това не помогне - просто ще търся по-евтини модели, поне да не ме е яд като дават фира. Продължаваме да не сме фенове на четенето и смятането, за сметка на ПС-то и игрите - дали ви казвам нещо ново  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт