Мнения за адаптирано мляко Лактана Био

  • 137 206
  • 770
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 162
Ние се храним поне по 10 - 15 мин. за 200 - 230мл. С биберон 2-ка на Др Браун сме.
Не знам той все се разсейва, мърда може и за това да се задавя. Или пък много му се спи и тогава пак се дави.
Освен да взема 3-ка биберон и да го пробвам, пък ако се наложи ще връщам 2-ката или може и аз да пробвам с каша в млякото, като Блонди, докато свикне. Rolling Eyes

# 721
  • Мнения: 46
Ние пък се дохранваме само HIPP Combiotic (вече 3-ка), обачес голямо нежелание! Всеки път като дойде ред за мляко е мъка голяма. Бута шишето, върти се, трябва да го излъжа по някакв начин или вече много да е прегладнял, за да го изпие. За това симиля, че просто млякото не му харесва.
Чувала съм доста добри отзиви за Лакана Био и много се двуомя дали да не опитам с него. АМ давам само следобед и вечер преди лягане, като тенденцията е това следобедното скоро време да отпадне.

# 722
  • Мнения: 233
Опитай , няма да съжаляваш! Peace

# 723
  • Мнения: 94
В съседната тема се дискутират някои негативни аспекти на Лактана- прочети и там преди да избереш мляко, с което да смениш  Peace
Няма да сбъркаш не е обоснован довод Wink

# 724
  • Мнения: 46
Може би наистина ще опитам, за да се уверя как ще се отрази при нас. Все пак всяко човече е различно!

# 725
  • Мнения: 213
В съседната тема се дискутират някои негативни аспекти на Лактана- прочети и там преди да избереш мляко, с което да смениш  Peace
Няма да сбъркаш не е обоснован довод Wink

В съседната тема няма никакви негативни коментари по негативни аспекти на Лактана, напротив има споделени коментари на вероятно стимулирани "лекари" и то от майка, която си дава Лактана и е доволна. Доколкото прочетох последните страници всички мнения са положителни.

Опитай , няма да съжаляваш! Peace
Peace
avva83 и аз мислля, че изборът на Лактана БИО е много добър! Разбира се ако си решила да сменяш HIPP и искаш да пробваш с друго мляко.

# 726
  • София
  • Мнения: 162
bomi, нещо явно не си ме разбрала ние сме с Лактана от третия ден след изписването. И съм много доволна.
Никога няма да забравя кошмарните три дни след като ни изписаха бяхме с НАН, а той милия с ужасни колики и запечен. Акаше като тебешир. След като смених с Лактана проблем не сме имали, изхожда се всеки ден. Е, за коликите не ни повлия държаха си ни до 4-я месец, макар че давах какво ли не.

# 727
  • Мнения: 213
bomi, нещо явно не си ме разбрала ние сме с Лактана от третия ден след изписването. И съм много доволна.
Никога няма да забравя кошмарните три дни след като ни изписаха бяхме с НАН, а той милия с ужасни колики и запечен. Акаше като тебешир. След като смених с Лактана проблем не сме имали, изхожда се всеки ден. Е, за коликите не ни повлия държаха си ни до 4-я месец, макар че давах какво ли не.

avva83 извини ме   bouquet
просто исках да подкрепя твоя коментар към Mimoz@ и да подкрепя и нея в избора и на мляко и че Лактана е наистина добър избор. Изпробвано и давано няколко години и на двамата шошовци.   bouquet

# 728
  • София
  • Мнения: 162
bomi, няма защо да ми се извиняваш.  Hug
Аз просто реших, че и на мен го препоръчваш.  Rolling Eyes

# 729
  • Мнения: 233
В съседната тема се дискутират някои негативни аспекти на Лактана- прочети и там преди да избереш мляко, с което да смениш  Peace
Няма да сбъркаш не е обоснован довод Wink



Ами  считам , че след 49 страници на обосновани доводи в тази тема , а и не само в нея, не е нужно и аз да товаря допълнително със суперлативи! А и така и не намерих лоши аспекти от използването на Лактана - има деца, които не харесват вкуса примерно, но чак негативни последици, моля те!!! Naughty

# 730
  • Мнения: 94
49 страници без нито един обоснован довод защо е хубаво мляко- само нападки към други формули и обяснения как акало детето. За мен изхождането не е критерий за качество- просто потвърждава думите на оня лекар- за разхлабващия ефект Peace Факта, че има подсладители, които не са естествени съставки на кърмата, води до разхлабване и затова се изхождат по често. И моля не ми обяснявайте, че от родилното били запечени- ми то всички, коитокоито не са кърмени се запичат в първите си дни-нали чревната система трябва да се пренастрои.И после видиш ли, вълшебното мляко спасило положението. Факта, че лекарите не го харесват-  не ви ли притеснява? И моля не изтъквайте довода, че са некомпетентни, защото при кого си водите децата като се разболеят?

# 731
  • София
  • Мнения: 162
Slide, не ми се влиза в спорове. Но не всички лекари не го харесват това мляко ( Лактана)!
Нашата педиатърка още преди да ни изпишат ме посъветва да го сменя с Лактана. Във Вита, където родих тогава даваха НАН и за това първите дни мислехме да преминем плавно на Лактана, но в последствие го смених от раз!
Миналия месец сина ми беше болен, наложи се да го заведем при друг педиатър по спешност. Тя също се изказа с хиляди суперлативи за Лактана и каза, че за нея това най - доброто мляко на пазара и нека детето го пие докогато иска.

Сина ми е предимно на мляко, твърдата му храна е само в три приема на ден и то в не по голямо количество от 80-90гр. плюс дохранване с мляко. Всички показатели в изследванията са му добри. Качва изключително добре в момента е 11,5 кг, ( само моля те не ми излизайте с теорията за напомпването от АМ - не вярвам в това! ) и е 80см. Роден е почти месец преди термина и беше 3.450 и 50 см.
За мен това мляко му се отразява добре! За мен това е важно.

Последна редакция: сб, 30 мар 2013, 11:31 от avva83

# 732
  • Мнения: 213
Бебетата се запичат още в родилния дом защото вместо да покажат на майката как да кърми, акушерките бързат да ги "набухат" с НАН или ФРИЗО. И после като изписват бебчето, лекари и акушерки не забравят в един глас да повтарят "И да не забравите, че Вашето дете пиеше НАН или ФРИЗО". Това ли е професионалното отношение на лекарите. Имам точно пресен пример от преди две седмици след раждането на малката ни племенница.
При посещението на личния лекар на следващия ден в къщи веднага личната компетентно наредила да се купи ФРИЗО, защото бебето не си дояждало и плачело от глад, отново без да помогне и грам да насърчи и покаже как да кърми майката. Как реши, че бебе на 4 дни плаче от глад.
Пак питам това ли е професионалното отношение на лекарите.
Ако мамите си кърмят бебечетата в кърмата има ПРОБИОТИЦИ и те помагат на крехкото стомахче и по лесно се усвоява млякото.
А Лактана БИО помага на децата точно заради това, че съдържа 4 вида пробиотици, които помагат на стомахчето, а не  каквито и да е "разхлабителни" измислени от някакъв доктор. Ако беше прочел етикета щеше да разбере, ама той не чете.
Всичко това съм написала с уговорката, че всяко мляко е специфично и всяко бебче е специфично за все още крехкото стомахче на бебето и се приема по различен начин. И затова всяка мама трябва да направи правилния избор за своето дете и за своето спокойствие.  bouquet

# 733
  • Мнения: 233
хаха и аз не съм чула лекар  - който да не го харесва млякото ( Имайки предвид, че сина ми посещава Най-добрите и високо-заплатени педиатри във Варна) Напротив - всички го препоръчват! Ето, че пак опираме до това ТИ при какъв лекар си водиш детето, защото тези, при които АЗ ходя са с дъъъъъълга практика като педиатри не само тук, но и в Германия, Австрия и т.н

Освен това, не е истина и това, че ВСЯКО бебе, което не е кърмено се запича - подкрепям Боми, че всичко опира до организъм! Никой не казва, че млякото е вълшебно и прави чудеса - има още поне 3 марки млека, които действат срещу запек, но в случай, че и те не помогнат идва ред и на Лактана. Не може да сравняваш кърмата с АМ - разбира се, че кърменето е най-доброто което можеш да сториш за детето си, но в случаи, когато това е невъзможно даваш адаптирано.

Пак казвам - не на всяко дете му понася Лактана, но да твърдиш че мляко от 22лв е по- некачествено от това с цена 10лв кутията...хайде хайде!

Пък и всеки сам си преценява - ти като смяташ, че е пълно с разхлабващи, и не знам още колко вредни съставки - не го давай!

# 734
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз писах за този лекар. Той е казал на майка в нашата отчетна тема да махне Лактаната, изредил някакви лоши думи за нея и казал че хубавите марки са НАН, Фризо и Хип и да си избере от тях.
А и че детето й имало алергия към млечния белтък, която Лактана я е предизвикала и да дава на детето й ХА формула за да се оправи!

Ако поразсъждаваме:
Алергия се диагностицира единствено след изследване! Ако детето има алергия ХА формулата няма да го оправи, а трябва соево мляко. Ако в действителност има алергия то и кърма да беше пило щеше да я получи....
Имам приятелка чието бебе има алергия, а е пило Хип и кърма...

За мен този лекар е некомпетентен! Аз като отида на лекар и почне да ми говори кое е хубаво и кое не, винаги питам защо, но отговор почти не получавам! Ако някой лекар ми каже че детето ми има еди си какво ще искам изследвания! Но аз яко съм патила от лекари и знам как да се оправям с тях, но хората не са длъжни да знаят всичко - за това са лекарите, да им се доверяваме... Е кажи как да се доверяваме на такива, които без никакви доводи и без доказателства говорят някакви твърдения? И като ги попиташ защо, те почват да изтъкват стажа си....

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт