Мнения за адаптирано мляко Лактана Био

  • 137 511
  • 770
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 27 524
Знаейки че в някое мляко има нишесте никога няма да го дам на бебето, освен ако няма рефлукс.... То АР млеката дори са без нишесте!!

Всички млека 2, 3 и Киндер имат нишесте  Peace Има и в някои единици, но не всички. Няма в Пре млеката.

АР млеката имат нишесте. Но това не е равно на нещо лошо  Simple Smile

# 706
  • София
  • Мнения: 7 645
2,3 и т.н.т. - ОК, тогава не са те основната храна на бебето, то и в прясното мляко което продават има и в киселото има и т.н.т.

А в АР млеката нямаше ли нещо (на което му забравих името) което се сгъстява в коремчето, но не енишесте?

# 707
  • Мнения: 2
В ХИПП АР има клей от рошкови,което прави млякото гъсто.Явно на мен ми изглежда мн рядка Лактаната, но по шишето накрая нищо не остава, стои като измито, а след Хипп комбиотик има остатъци по стените на шишето(нещо като петънца от пяна, освен това е по-мазно и без четка за миене на шише не става). Относно повръщането-по препоръка на лекар се върнахме на ХИПП, детето беше на редовен преглед при частен педиатър, от когото съм страшно доволна..и е здрав, расте и наддава нормално.. Една седмица бяхме на лактана и се  оказа кошмарна, да те е страх да си пипнеш бебето, за да не повърне. Сега с ХИпп комбиотик нямаме такъв проблем, играем веднага след ядене легнали по гръб на акт. гимнастика и няма дори връщане,смеем се и спим цяла нощ- от 21/или22ч/ до към 6-7ч сутринта.Разбира се периодът около ваксината е леко стресиращ, но дори да се раздразни и да повръща винаги можеш да прибегнеш до сгъстената АР- формула и да смесваш с комбиотик докато се нормализират нещата. Според мен лактаната е незасищаща и затова изглежда и рядка,в същото време е много сладка и бебетата нямат търпение до следващото хранене. Моето бебе от началото на втори месец яде на 4ч.х 5 пъти за 24ч по 130-140мл.Като почнах лактана на третия час вече се ослушваше и мрънкаше гладен, въпреки че съм давала по 150мл на хранене..Сега на ХИПП комбиотик отново давам 130мл и след това си е сит, отново почна да яде на 4-5 часа особено през деня забравя да се събуди, за да яде.

# 708
  • София
  • Мнения: 7 645
Ами просто не е било вашето мляко, но ма мен ми остават по стените на шишетата пяна и беба прави 4часови паузи, а през нощта от 00ч до 7ч си спи Simple Smile
Просто бебетата са различни Simple Smile

# 709
  • Мнения: 275
Те две сестри не могат да са еднакви, а какво остава за бебета без родствена връзка. Както вече писах в моя случай Лактана беше идеалното мляко за каката, а за малката изобщо даже не и го понася организма помръща всичко и е видимо неспокойна през целия ден да не говорим, че пробиотика я запича и е страшен рев докато се изака, но намерихме и ние нашето мляко единствено Фризовом и действа добре не се запича и не и дразни стомаха ползвам го за дохранване.

# 710
  • Мнения: 27 524
Явно на мен ми изглежда мн рядка Лактаната, но по шишето накрая нищо не остава, стои като измито, а след Хипп комбиотик има остатъци по стените на шишето(нещо като петънца от пяна, освен това е по-мазно и без четка за миене на шише не става).

А кой е казал, че по стените трябва да остава нещо? По принцип не трябва и качественото мляко не оставя нищо Wink Мазнотиите да не са показател за нещо хубаво  Grinning

Някои АР млека са с рожкови (Хумана например), други с нишесте, зависи.

# 711
  • Мнения: 275
По мое мнение млякото, което не оставя мазно по шишетата е по-бмизко по състав до кърмата, защото и тя не оставя мазно по шишетата, което говори, че едно мляко не трябва да е мазно, за да е засищащо.

# 712
  • София
  • Мнения: 7 645
При нас остава пяна по шишето когато беба толкова бързо смуче, че го прави като сметана хахаха Simple Smile

# 713
  • Мнения: 27 524
Не е от бързина това, според мен, а много си затегнала пръстена на биберона и не може да минава въздух, създаваш й напрежение така, по-силно трябва да тегли  Hug

# 714
  • София
  • Мнения: 7 645
Блонди - ами шишето е на Авент с 2 дупки, толкова го разхлабвам, че си мисля че ще изтече...
забелязвам, че като млякото е по-хладно не се получава толкова често така...

# 715
  • София
  • Мнения: 162
Нито от Лактана 1-ца, нито от 2 - ката някога ми е оставало нещо по шишето. От 2 - ката по някога може да ми остане някоя бучица, ако съм бързала и не съм го разбила добре. А и пяна не ми прави.

Блонди , как биберон тройка, не се ли дави? Аз на Дарин още с двойка му давам и той по някога се дави. Той с единица ядеше почти до 6 месеца и сега сигурно да му дам пак ще му е добре.  Simple Smile
Все си мисля да взема два биберона тройка да го пробвам, ама като ми се за задавя и все отлагам. А иначе дъвче беззъбата ми маймунка, отхапва от банан и дъвче. Мачкам тиквата с вилица, ама млякото...  Rolling Eyes

# 716
  • Мнения: 15 379
Дъвченето (стриването с венци при липса на зъби) и пиенето от шише нямат нищо общо.
Има бебета които и до 12 месеца пият от 1 дупка.

# 717
  • Мнения: 27 524
Мисля, че зависи и на коя марка са бибероните  Simple Smile Ние сме с МАМ, 3-та ги дават след 4-ти месец, но доскоро се давеше, да. Сега е добре, водата си я пие без проблем  Simple Smile 2-та пуска доста тъничко и бавно, 230мл ги изпиваше по 20мин, което ми се струва прекалено, а и напоследък тя започна да се уморява и да й писва, затова мисля, че спря да го пие. Сега като смених е ок  Simple Smile

# 718
  • София
  • Мнения: 7 645
Писала съм, че ползвам на Авент 2-те дупки, според мен остава пяна, защото дупчиците са мноого тънички и от силното и интензивно смукане и постоянното пускане на балончета, просто става пяна...
Може би защото млякото е ХА?
Соня 130мл ги яде за 15мин някъде и ми се вижда бързо...!?

Аз като раздрусам хубаво, за да се разтвори млякото става пяна и после тя си остава най-често...

# 719
  • Мнения: 27 524
За 3-месечно бебе е добре около 15мин, както писах и Камелия беше допреди 3-4 дни така. Но тя вече подкара 8-ми месец и започва да й писва явно. Сега ги смуква за 3-4 и е доволна  Grinning

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт