Мнения за адаптирано мляко Лактана Био - 2

  • 95 887
  • 140
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 15 194
Момичета, темата Мнения за адаптирано мляко Лактана Био надхвърли 50 страници, затова пускам тази - нейно продължение.

# 1
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Айде в продължението  Flutter

# 2
  • София
  • Мнения: 7 645
Записвам се и искам да кажа  newsm74 за поста на bomi !
Всеки сам преценява какво е добро и какво е лошо за бебето!

# 3
  • Мнения: 94
Поста на Боми може и да е супер, но информацията в него е погрешна Laughing
имам предвид за Пре-формулите - ако отворите в Гугъл информация за Фризолак прематюр или Пре НАН напр, ще прочетете, че това са храни за специални медицински цели и то за деца родени преждевременно или с ниско тегло. Което за мен означава, че за деца родени с нормално тегло не са подходящи, защото имат по-голямо количество белтък, което може да натовари бъбреците, черния дроб и т.н (това някой го беше писал в предната тема, не помня кой точно Embarassed). Така, че, с тези продукти трябва да се внимава, те се използват по препоръка на лекар за целта, която описвате, но не бива това да е самоинициатива на майката! Не мога да кажа защо немските педиатри са го препоръчвали, но втория ми племенник се роди недоносен в Германия, и си беше на Вева Пре докато не наддаде достатъчно, за да мине на нормална формула newsm78 Да не би да става въпрос за добавка за кърма, а не за пре формула?

Последна редакция: пт, 19 апр 2013, 17:02 от Slide

# 4
  • Мнения: 213
Поста на Боми може и да е супер, но информацията в него е погрешна Laughing
Не виждам защо трябва с някаква насмешка да се коментират постовете на другите, ама вероятно е въпрос на възпитание Laughing
Много е добре човек да ползва Google ама да го ползва както трябва
Slide като търсиш информация в Google за Premature намираш за Premature. Няма как да намериш за PRE.
Случайно да си видяла аз да говоря някъде в моя пост за Premature.
Това което си написала е вярно ама е за Premature млеката
А във всички постове преди това се обсъждаха млеката PRE
Разликата между Premature и PRE e от земята до небето.
Ето информация за Lactana PRE :
http://www.toepfer-babywelt.de/lang-en/Babyfood/Organic-Infant-F … nt-Milk/c161.html
Ето какво пише: Ideal as supplement for babies not being fully breastfed
Някъде да пише, че е за недоносени и с ниско тегло и че е мляко със специални медицински цели?
Аз не прочетох такива неща.
Ето информация за Hipp PRE
Milk formula Hipp Pre birth
Substitute Hipp 1 - fully adapted milk formula for mixed and artificial feeding of children. The mixture is very close in composition to human milk, suitable for babies from the first 2-3 months of life
Това също е от Google, ама е за PRE Laughing
Peace

Последна редакция: пт, 19 апр 2013, 23:19 от bomi

# 5
  • Мнения: 213
Извинявам се за топика и за да не бъда досадна само искам малко да допълня информацията, а и мисля че тя е полезна:
Premature - може да се преведе като "преждевременен", "прибързан", "ненавременен" т.е преждевременно родени деца. Google  Laughing
Характерно за PRE формулите е че те не са толкова засищащи както са напр. 1-те т.е съдържат само лактоза, защото децата са на смесено хранене т.е на мляко и кърма.
Затова напр. Аптамил имат Аптамил Premature - Пълноценно мляко за недоносени и деца, родени с ниско тегло и  със състав, адаптиран към потребностите на недоносените и децата родени с ниско тегло (Google  Laughing), а отделно си има и Аптамил PRE, което обаче май не съм виждала и не намерих инфо на български за него и не знам дали се внася в България.
Може да се видят обаче и двете в Google Laughing. Така е и с другите млека. Едни имат Premature, други PRE. Други марки имат и двете Google  Laughing
И тъй като ние сме майки, които споделят своя опит и четат в Google  Laughing (с малки изключения сигурно има и лекари във форума) нека казаното във форумите да се консултира с педиатрите. Защото това са млека по различни от 1-ца, 2-ка, 3-ка, Kinder и т.н. и тяхното даване е хубаво да се консултира със специалисти, а не да се доверяваме на Google  Laughing
 Peace  bouquet

# 6
  • Мнения: 94
Боми, извинявам се, ако е прозвучало с насмешка- не съм имала предвид това!   bouquet
Явно много съм те засегнала,  защото звучиш доста ядосано.
Разгледах дадените от теб линкове и видях, че си права - явно в Бг се внасят само формули за недоносени, а не и такива, които се използват само за дохранване.
Мисля, че човек може да подкрепи тезата си и без да става нападателен, но поне постигаме съгласие по темата, че консултацията с педиатър е от изключително важно значение!

# 7
# 8
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Все още се колебая между Лактана Био и още 1-2 АМ, та ще ми е полезно да ви чета   bouquet

# 9
  • Мнения: 54
Знам,че не трябва да се дава захар,но реших да сложа няколко пъти,докато свикне с вкуса на чая,че много ни мъчат колики,а пък не искаше да пие чая.Давала съм 2-3 чая досега още няколко и ще спра захарта. На Лактана ми харесва,че съставките са био и затова държа да пробвам него.

А какво означава, че съставките са био????
Предполагам, че всеки уважаващ себе си производител на храни за кърмачета включва в рецептите си само най-качествени съставки. newsm53

# 10
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Griga както казваш можем да предполагаме,дори и за биото не можем да сме сигурни,но някакси поне аз съм по-благосклонна,когато е натъртено,че съставките са добри и че получа по-голямо качество,но никога няма гаранция за това.

# 11
  • Мнения: 275
Мисля, че в предната тема за Лактана обсъждахте Пре млеката та аз имам един въпрос ако може някой да ми отговори. Въпроса ми е от една седмица малката е само на АМ и взех Пре мляко и след колко време мога да мина на 1-ца и след това на 2-ка? Благодаря Ви предварително за отговорите.

# 12
  • Мнения: 25
Мисля, че в предната тема за Лактана обсъждахте Пре млеката та аз имам един въпрос ако може някой да ми отговори. Въпроса ми е от една седмица малката е само на АМ и взех Пре мляко и след колко време мога да мина на 1-ца и след това на 2-ка? Благодаря Ви предварително за отговорите.

Виждам, че детето ти наближава 6 месеца, т.е. би трябвало да няма драма с промяната, както и да я направиш. Ако са от една марка двете формули, бих  след като приключи тази опаковка, бих купила направо 1-ца.

# 13
  • Мнения: 275
Благодаря за отговора. Като приключим с кутията ще пробваме 1-ца.

# 14
  • София
  • Мнения: 77
Някой ползвал ли е Лактана Био 3? Исках да взема на бебчо, тъй като се отбиваме, но видях, че е с някакви плодове и затова се ориентирах към Аптамил 2.

Общи условия

Активация на акаунт