Мнения за адаптирано мляко Лактана Био

  • 137 022
  • 770
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 25
Да споделя и аз моето лутане с АМ. Наложи се да давам АМ още от 1 месец. Педито каза Аптамил Комфорт било добре. Купих и почнахме. Добре му понасяше но се запече. Боли го корема, черви се, реве не ака....термометър, мушкато и т.н... Избервих се на своя глава взех Хип Комбиотик. Оправихме запека но стана нервен и неспокоен, езика му оставаше бял след хранене, а бе не ни пасна. Върнах се пак на Апрамил комфорт и след 2-3 дена пак мъка - запек, рев, напъване и т.н.... Четох четох и взех Лактана Био. Засега добре оправихме пак запека. Но много уригва от него и като че ли да повръща. Не е много но връща. Реших че му идва много и не му давам 120мл а по 100мл на хранене. Чудя се дали в от количеството. Наблюдавам го засега. Някой имал ли е подобен проблем, ако въобще мога да го нарека проблем. Иначе ние нямаме проблеми с харесване или не харесване на дадено АМ. Засега всичко приема с охота и яде докато не изкарам биберона.

Аз споменах по-горе, че моето дете не хареса Лактана, въпреки че си е по-сладка. После си говорих с гастроентеролог по друг повод и той ми сподели, че много бебета стигат до него след прием на Лактана. Затова най-добре си следи детето и ако мислиш, че има дискомфорт, консултирай се преди отново да смениш млякото, защото  стомашно-чревния тракт на бебето не е развит добре все още и съвсем го объркваш с тази непрестанна смяна на АМ. Успех!

# 766
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Здравейте и аз да ви следя и  да споделя моя случай. Кърмя моя принц и за 3 седмици беше наддал 1 кг,но има моменти,особено сутрин,когато след хранене е отново гладен след половин час. Пробвах една сутрин и му дадох Аптамил 1 и спа 4 часа без проблем(това го прави само нощно време и рядко следобед),но започна да повръща на фонтан от него и спрях. По съвет от мед. сестра каза да даваме АМ,когато е гладен на един час,но дад даваме Аптамил пре(става въпрос за Германия,четох,че някой беше питал по напред в темата) като причина изтъкна,че в 1 имало захар,а в пре няма. За мен пък просто това мляко не му понася,защото давам чайче,в което слагам захар(иначе не иска да пие) и мисля да пробвам с Лактана био. Познати пък ми казаха,че съм сгрешила като не съм му давала постепенно по малко,ами съм започнала направо с цяло хранене  newsm78 Та се чудя дали да не  пробвам хем с Лактана,хем постепенно по малко.

# 767
  • Мнения: 94
Темата с Пре я дискутирахме преди няколко дни- това е формула за недоносени деца, която има за цел да им помогне да наддават по- бързо. Тя не е подходяща за деца с нормално тегло А това, че в някои първи формули има захар, не е причина да се минава на пре-. Има млека, които съдържат само лактоза, нямат глюкоза, малтози и др, и майката при добро желание може да избере и дава такова мляко.
1mimi, с каква цел даваш чай, че и захар добавяш newsm78 като му дадеш и Лактана, която също има добавки извън лактозата, не ми се мисли за какво количество захари става на въпрос Shocked
Помисли и попрочете дали толкова подсладители са полезни за възрастта на детето и тогава избирай Peace

# 768
  • Мнения: 213
Когато се говори по темата захар, човек трябва малко да е по-запознат за да не всява притеснения в майките, които дават млека на бебчетата.
Всички млека, които имат обозначения на етикета, че съдържат ВЪГЛЕХИДРАТИ , без да показват от какво са съставени подвеждат майките и също съдържат ЗАХАР!
В млеката Лактана БИО 1 НЯМА добавена глюкоза (захар). Глюкозата е от добавения малтодекстрин.

Въглехидратите в Lactana Bio 1 са съставени от лактоза, глюкоза, малтоза – ТОВА Е НАПИСАНО НА САМИЯ ЕТИКЕТ (в таблицата със съдържанието под въглехидратите). Източник на лактозата е суроватката на прах, която е от БИОЛОГИЧЕН ПРОИЗХОД. Глюкозата и малтозата – от малтодекстрина, който от своя страна, се извлича от царевица и който също е от БИОЛОГИЧЕН ПРОИЗХОД.
В други млека за да се постигне по-добро засищане в млеката се добавя нишесте/скорбяла, но малтодекстринът е по-лесно смилаем от нишестето и всеки може сам да направи извод, кое е по-добре и по-природосъобразно.
А що се отнася до формулите PRE, това че млеката са за недоносени бебета не е вярно. Формулите PRE са за деца на смесено хранене – кърма и мляко. Те са доста популярни напр. в Германия и се ползват първите няколко седмици от раждането когато бебето е на смесено хранене след което се минава на 1-ца.

Бях писала и по-рано, че всички млека се приемат по различен начин от децата и всяко бебче реагира различно. Но всяка майка е мислеща и може да вземе най-доброто решение за своето дете и това то да се чувства добре. Няма лошо мляко. Има такова, което не се повлиява добре на детето.
 Peace  bouquet Peace

# 769
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Знам,че не трябва да се дава захар,но реших да сложа няколко пъти,докато свикне с вкуса на чая,че много ни мъчат колики,а пък не искаше да пие чая.Давала съм 2-3 чая досега още няколко и ще спра захарта. На Лактана ми харесва,че съставките са био и затова държа да пробвам него.

# 770
  • София
  • Мнения: 15 219
Тази тема стана доста дълга, предполага продължение. Ето го : Мнения за адаптирано мляко Лактана Био - 2  Simple Smile .

Общи условия

Активация на акаунт