Възможно най-изчистено бебешко адаптирано мляко

  • 6 222
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте,

Тъй като засега няма изглед да тръгне кърма, продължаваме да храним 10-дневното ни бебе с HiPP Organic Combiotic, и понеже все се надявахме да има кърма, досега не обръщах внимание на съдържанието му, но сега се зачетох и имам притеснения относно следните съставки:

Палмово масло - вредно за хора от всякакви възрасти. Най-опасно се смята влагането на палмово масло в млечните продукти, тъй като това води до недостиг на калций в консумиращите го. А това от своя страна уврежда по непоправим начин костната система и състояния като остеопороза се появяват при все по-млади хора.

Рапично масло - най-вероятно с ГМО произход

Б12 под формата на цианокобаламин, който при усвояването отделя цианид, макар и в малки количества

Рибено масло - не пише от каква риба, което е също обезпокоително и предполага пестене от цена, което може да предполага и наличието на живак. Всъщност май дори и в най-скъпите рибени масла вече има живак, така че като цяло не са за препоръчване

L-триптофан - отново подозирам ГМО-произход

Това са само известните ми потенциално вредни съставки, но е възможно и сред останалите да има - например добавените витамини най-вероятно също са синтетика.

Погледнахме състава и на Лактана Био - почти идентичен, има всички гореизброени съставки, плюс малтодекстрин, който може да води до алергични реакции, да подтиска растежа на пробиотиците и др. При лактаната повече ни харесват щамовете добавени пробиотици в сравнение с HiPP, но като цяло е същото.

Съществува ли някакво адаптирано мляко за бебета, което е наистина био, независимо от цената?

# 1
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 319


Копирах го от стари постове,дамата си е играла да направи сравнения в състава на основните хранителни компоненти между Аптамил,Фризолак,Хип и Нан и от постнатото се вижда,че Аптамил е с най-богато съсържание ,доколко е изчистено не се знае,но като се има предвид,че това са топ марките АМ на пазара-поне човек може да се ориентира

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 614
Ако само чакате кърмата да тръгне сама,може да си почакате доста.Кърма се стимулира да тръгне само с често и пълно изпразване на гърдите-тоест с кърмене.Не с помпа.А с бебе,това най-добрата помпа.пПрепоръчвам да се свържете с консултант по кърмене и да се консултирате какво да правите.Това ако наистина искате да кърмите.Консултантите са безплатни,само за по-закучените случаи се обръщате към платени.

# 3
  • Мнения: 12
Ако само чакате кърмата да тръгне сама,може да си почакате доста.Кърма се стимулира да тръгне само с често и пълно изпразване на гърдите-тоест с кърмене.Не с помпа.А с бебе,това най-добрата помпа.пПрепоръчвам да се свържете с консултант по кърмене и да се консултирате какво да правите.Това ако наистина искате да кърмите.Консултантите са безплатни,само за по-закучените случаи се обръщате към платени.

Здравейте,
Благодаря за отговора! Преди раждането имахме дори платена консултация и сме напълно наясно с написаното от Вас, но засега е това положението.

# 4
  • Мнения: 6 873
Адаптираното мляко на Бебелан е с бленда слънчогледово/рапично/кокосово масло, което е по-добър вариант от палмовото и съдържа суроватъчен протеин, който е 80% от протеина в кърмата.

Бихте ли споделили ситуацията относно кърменето? Може да успеем да ви дадем някой съвет.

# 5
  • Мнения: 919
Погледнете състава и на Little steps. Беше отдавна, а и аз кърмех и рядко дохранвах, но помня че в него намаше палмово масло и затова го купувах. За другите съставки не мога да твърдя, но не пречи да го потърсите в магазина и да прочетете състава, за да прецените дали ви устройва.

# 6
  • Мнения: 10 384
Кажи как точно стимулираш кърмата? На колко време цедиш? Слагаш ли бебето? Засуква ли? По колко изцеждаш? Пиеш ли някакви лекарства?
Нерядко има доста нереалистични очаквания за "тръгването" на кърмата... И като количество, и като начин на "текването"... Първите дни е коластра и е много малко като количество.
Но трябва да цедиш на 2-3 часа поне по 10тина минути. С две-три дръпвания няма да се получат нещата...

# 7
  • Мнения: 61
Здравейте! Проверете Holle, пюрета им също са добри. Аз от ден едно до сега давам Hipp, защото пробвах да сменя на Holle, но не се према добре ( явно вкуса като е сменен не го иска)...но хипа го поръчвам уж от Англия и съм пробвалс с такъв от аптека тук, ами метна шишето и не го искаше....

# 8
  • Мнения: 2 502
ecmjazz, разбирам опасенията и притесненията относно състава на адаптираното мляко. Мен по-скоро ме притеснява риска от алергии към белтъка. Не е ли по-логично да се насочиш към марки, които имат такива млека, свеждащи риска от алергии до възможния минимум

# 9
  • Мнения: X
Ако трябваше да избирам мляко за кърмаче, щях да търся такова на основата на козе мляко, с HMO (важен пребиотик съдържащ се в кърмата; или да го давам допълнително), с активната форма на фолиевата киселина, без растителни мазнини и без останалите проблемни неща от поста на авторката.
Знам, че в САЩ има жени, които сами си правят адаптирано мляко за бебетата. Има рецепти из интернет. Другият вариант е това (май най-добрият): https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid01QwV28RPBa7cAf … d=100063761565772

# 10
  • Мнения: 6 873
Ако детето няма алергии или съмнения за такива(например силно изразени в семейството), не е желателно да се дава хипоалергенни мляко за кърмачета.

# 11
  • Мнения: 12
Здравейте!
Благодаря на всички отговорили! Утре ще пиша подробно как стоят нещата с кърменето при нас. Преди това моля обаче за мнението ви относно следното: при кое се губи повече време и съответно нощен сън: кърмене на час и половина, което може да се проведе дори на тъмно и след това пак да се заспи, или хранене с адаптирано мляко през три часа, но с палене на осветлението, приготвяне на млякото, включващо затопляне, охлаждане, миене и т.н.?

# 12
  • Мнения: 46 511
Млякото, което ползвах за моето дете (преди 18 г.), беше с формула за приготвяне на стайна Т. Редяхме нужната бройка шишета за деня, с необходимото количество вода. Нощем си вземахме на нощното шкафче 3 бр. + кутията с мляко. Когато бебето поиска, който е на "смяна", само слагаше сухото вещество. Ако не се налагаше слагане на нов памперс, след храненето само се обръщахме и заспивахме.
Лампа не помня да сме ползвали. Гърлата на шишетата са широки, по навик ги нацелвахме Simple Smile
Миене - нощем също не. Веднъж на ден. В миялна стават идеални. Стерилизиране, по желание, в стерилизатор в микровълновата. Така или иначе стерилизирахме залъгалките и някои дребни играчки за дъвчене, т.е. не е било допълнителна задача.
 
Като предимство мога да кажа - възможността да си делим нощта с мъжа ми. Благодарение на редуването и двамата получавахме прилично количество непрекъснат сън. При кърмене това няма как да се случи.
За часовете - много е относително. Моето ядеше много и често, нищо че беше на АМ. Обичайно на 2-3 часа, но във фазите на бърз растеж и на по-малко.

Не съм избрала нарочно шишето. За съжаление съветите, които ми дадоха лекарите в болницата всъщност ми спряха кърмата, а не подпомогнаха кърменето. Бях млада и глупава, не търсих други съвети. Да чукам на глава, порасна здраво и голямо дете. Няма алергии, не боледува.

# 13
  • Мнения: 10 384
Моите деца спяха при мен и изобщо не съм ставала.
Предполагам се свиква и с двата варианта.
А и бебоците се будят през нощта не само за хранене - колики, зъби, какво ли не... Та не се заспива точно с копче.
Спането...

# 14
  • Мнения: 2 502
Ако детето няма алергии или съмнения за такива(например силно изразени в семейството), не е желателно да се дава хипоалергенни мляко за кърмачета.

Именно за да не се стигне до алергични реакции е хубаво да се сведе до минимум риска от такива.
Това със съмненията не звучи сериозно, особено що се отнася до новородено.

Общи условия

Активация на акаунт