Какво ползвате по време на цикъл?

  • 6 643
  • 82
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Въпросът ми е породен от малко несигурния въпрос на козметичката дали съм с тампон, като съм отишла за кола маска. Зачудих се какво най-вече ползват жените през деликатния период на месеца.

Какви хигиенни материали ползвате по време на цикъл? Имам предвид основно какви, т.е. най-често?

Денем ползвам тампон + тънка превръзка (за всеки случай), нощем - памук + тънка превръзка, заради СТШ (синдром на токсичен шок, заради който не се препоръчва носене на тампона повече от 4 часа), а само с превръзка се събуждам омазана до ушите, бляк. В последните 1-2 дена от цикъла съм само с тънка превръзка.

Изброих основните варианти, за които се сетих...ако има други, допълвайте ме Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 596
Аз ползвам само превръзки. Никога не съм се омазвала.

# 2
  • Мнения: 9 095
Превръзка, защото съм алергична към тампони Confused

# 3
  • Мнения: 4 306
През деня само с тампони, превръзките ме протриват и са ми гадни. Вечер не си слагам нищо или тънка превръзка, за всеки случай. Но при мен няма "нощни изпълнения" .

# 4
  • Мнения: 539
Ползвам превръзки. Тампони - само в краен случай.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Само тампонади, с превръзка се изнервям, много ми е кофти да усещам, че ми тече нещо си и да се чудя дали няма да се получи гаф, според изобилието течност... Блях. Тампон и понякога евридейки към края на цикъла.
Въпрос на навик са тия работи. Който както е свикнал.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 669
През деня тампони, вечер превръзка от нощните, към края ежедневни.

# 7
  • Мнения: 806
Ползвам превръзки. Тампони - само в краен случай.
И аз така Blush

# 8
  • Мнения: 6 315
Денем ползвам тампон, нощем - превръзка.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 966
Ползвам превръзки. Тампони - само в краен случай.
И аз така Blush

И аз;)

# 10
  • София
  • Мнения: 2 623
И аз само превръзки. Тампоните са ми много неприятни. Моето лично мнение е, че някак си не са особено хигиенични като задържат кръвта вътре в организма, но пак подчертавам това е мое мнение и никого не задължавам с него.

# 11
И аз само превръзки. Тампоните са ми много неприятни. Моето лично мнение е, че някак си не са особено хигиенични като задържат кръвта вътре в организма, но пак подчертавам това е мое мнение и никого не задължавам с него.

 newsm10 newsm10 newsm10

тампони само в краен случай, ако съм на плаж!

# 12
  • София
  • Мнения: 7 242
Бях голям фен на тампоните, докато един път не се скъса връвчицата Embarassed. Сега ползвам само превръзки.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Превръзки, само дневни.
Тампони в краен случай или плаж.
Последния ден от цикъла, минавам само с евредейка.

# 14
  • Мнения: 3 932
И аз само превръзки. Тампоните са ми много неприятни. Моето лично мнение е, че някак си не са особено хигиенични като задържат кръвта вътре в организма, но пак подчертавам това е мое мнение и никого не задължавам с него.

 newsm10 newsm10 newsm10

тампони само в краен случай, ако съм на плаж!

  superuu  superuu

# 15
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Аз ползвам само превръзки. Никога не съм се омазвала.

и аз така. не се омазвам, защото не ми тече силно и не продължава повече от 3-4 дни.

# 16
  • Мнения: 2 241
Тампон + превръзка, но не едновременно, в смисъл - редувам ги Simple Smile

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 523
През деня - тампон+евридейка;
Първата нощ - същото, но тампонът е тип макси/супер;
Следващите нощи - само евридейка.
В упътването на ОВ тампоните пише, че може да се използват и за през нощта (макс. 8 часа, което ме устройва, защото за съжаление спя по-малко, отколкото ми се иска  Sad)
Откакто съм на хапчета, цикълът ми се скъси с 2 дни и определено намаля като течение, а преди бях ужас...

# 18
  • Мнения: 8 505
Само тампони.
След като родих,бях с превръзки-чувствах се отвратително Tired Face

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Първите дни превръзка, а към края памук. Пия противозачатъчни и ми е слабо и за 4-5 дни.

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Превръзки и лигнин......и само като ходя на море съм с тампони......
Обаче няма да гласувам, защото незнам как...е, добре- с превръзки

# 21
  • Мнения: 2 673
 тампон - през деня
 превръзка - през нощта
 последният ден - мини превръзка

# 22
  • Мнения: 3 537
Използвам само превръзки.Сега минах на Евърбел,много са добри и тънички.В края на цикъла карам с ежедневни на Либрес Wink
Тампоните са ми гадни Sick,а и не са много полезни.Само в неизбежна ситуация бих използвала. Naughty

# 23
  • Мнения: 1 391
тампон!  Flutter
превръзката ми е много гадничка... за другото да не говорим...
с тампон все едно съм без цикъл

# 24
  • Мнения: 579
Само тампони.
След като родих,бях с превръзки-чувствах се отвратително Tired Face

И аз така....

# 25
  • Мнения: 1 800
Само тампони.

# 26
  • Мнения: 456
Само превръзки - тампоните не са ми удобни нещо... Wink

# 27
  • Мнения: 1 100
Я кажете как се пъха това тампонче...трябва ли да си легнала и как се изкарва-пак ли от същата позиция...Утре ще пробвам. Става ли ако не си в цикъл? newsm78

# 28
  • Варна
  • Мнения: 440
Аз преди бях само с тампони , ама от както родих съм с един солиден слой лигнин и отдолу нощна и тва сичкото се сменя през 2-3 часа  #Cussing out #Cussing out #Cussing outИде ми да се  #2gunfire по тва време............ Cry

# 29
  • Мнения: 5 140
Само превръзки,ако се наложи слагам Tampax, по удобно се слага отколкото тампона нещо- никога не мога да го сложа(тампона).То едно обяснение стана. Embarassedс

# 30
  • Мнения: 4 187
Тампон + превръзка  Peace!

Тампона за през деня, превръзка през ноща  Flutter!

# 31
  • Мнения: 7 186
Тампони! newsm10

# 32
  • Варна
  • Мнения: 10 793
Превръзки дневни, а към края - ежедневни (малки)
С тампони навремето имах неприятно изживяване след като се опитах да го сложа за първи път и оттогава май ме е страх да пробвам пак...


Някои написаха, че слагат памук - в чист вид ли? Или обвит с бинт, щото иначе ще полепне с кръв и ще стане една....
Преди доста години, когато бях ученичка и нямаше така масово на пазара превръзки, ползвах парче памук, обвит с бинт, наподобяващ формата на една превръзка. Ужасни времена - някои дори си слагаха парчета плат, защото памукът май беше скъп или не се намираше ли...не помня вече... Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 5 539
Предимно превръзки, от най-големите, тъй като често се омазвам до уши Embarassed
Тампони макс. по 1-2 на ден, понеже не мога да понеса 7 дни поред постоянно да имам нещо вътре в мен. Всъщност тампони ползвам през пъривте нощи, защото тогава положението е мам си джейс Sick А също и когато излизам или искам да си осигуря няколко часа спокойствие. Когато съм с тампон, задължително ползвам и превръзка.
Явно цикълът ми е от по-обилните, защото няколко пъти съм получавала и анемия от него Confused

# 34
  • София
  • Мнения: 18 679
. Вечер не си слагам нищо или тънка превръзка, за всеки случай.

Е това какво ще рече - мензисът ти спира през нощта? #Crazy
Аз първата нощ от цикъла съм ...мале-мале.Ползвам само супер-хипер-незнам-си-к'ва -макси-превръзка тогава.Иначе само тампони.Мразя превръзките.Лигнинът пък направо си е абсурд - и след раждането си сложих превръзка.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 10 793
Да бе, туй за лигнина и мен ме учуди.  #Crazy
Той така протрива, че не си представям да се ходи с него....абе само за след раждането е той - щото няма как!  Naughty

# 36
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Превръзка, май тампон не съм ползвала откакто забременях. Преди това ги ползвах като ходя на кола маска и на дискотека или парти.

# 37
  • Мнения: 6 472
В момента нищо Mr. Green Ама надяваме се не за още дълго Wink
Ползвам тампони за през деня, а през нощта превръзки Grinning

# 38
  • Варна
  • Мнения: 10 793
В момента нищо Mr. Green Ама надяваме се не за още дълго Wink
Ползвам тампони за през деня, а през нощта превръзки Grinning

Скоро ще ползваш и лигнин!  Grinning

# 39
  • Мнения: 2 792
 Ами превръзки, тампон много рядко, колкото и да съм положително настроена към тях, ме карат да се чувствам ужасно дискомфортно Confused, усещам ги през цялото време.

# 40
  • Мнения: 1 100
На мен ми е 5 дни. Само първата вечер ми тече малко. Понякога втората и много много рядко третата. ooooh! Останалото време вечер и аз без нищо.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 10 793
Как нощем без нищо бе, хора?  #Crazy И аз искам такъв цикъл, то ваш`то не е никакъв цикъл, да знаете!  Crossing Arms
През нощта трябва да си залепя една превръзка и на гърба  Mr. Green, щото в лежащо положение като текне и всичко отива назад.  ooooh!

# 42
Големи глезотии... тампони, превръзки... лигнина търкал...
А я попитайте бабите си как са я карали...

# 43
  • Варна
  • Мнения: 10 793
Големи глезотии... тампони, превръзки... лигнина търкал...
А я попитайте бабите си как са я карали...

E и?
Защо да се мъчим като бабите, след като превръзки, тампони и какво ли не има на достъпни цени?  Crossing Arms

# 44
  • Мнения: 5 251
Ползвам превръзки и понякога тампони  Simple Smile

# 45
  • Мнения: 7 186
Големи глезотии... тампони, превръзки... лигнина търкал...
А я попитайте бабите си как са я карали...

Тя баба ти и на реката е ходила да пере сигурно, ти що ползваш пералня? Примерно... Rolling Eyes

# 46
  • Варна
  • Мнения: 956
Тампони и превръзки, а към края с ежедневни.

През нощта не ми тече, но сутрин, докато стана  #Crazy....бегом в тоалетната, че никаква превръзка няма да ме спаси.

Откакто си махнах спиралата ми тече само 2-3 дена Grinning


А, като си помисля за лигнин или памук  Sick Sick Sick да ми лепне и да ми се въргаля Naughty

# 47
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
През деня-само тампони!!! Не мога и да си помисля , че някоя превръзка ще ме маже и ще я намествам час по час  smile3516
   През нощта-с превръзки. Към края на циклището ми  -   с евридейки.

# 48
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Тампон+тънка превръзка за всеки случай Grinning

# 49
  • Мнения: 6 911
Големи глезотии... тампони, превръзки... лигнина търкал...
А я попитайте бабите си как са я карали...
а да, ми дай тогава и бебета да ги повиваме с не знам какво си и да перем после по 10 пъти на ден, че за какво са им памперси

аз ползвам само тампони...всъщност си слагам и ежедневна превръзка понякога, за да не се изцапам (все пак ползвам малки тампони). Последните 1-2 дена ползвам почти само ежедневни превръзки.

# 50
  • Мнения: 1 234
Тампон+тънка превръзка за всеки случай Grinning
PeaceИ аз така.По този начин вероятноста да се омажа е наистина минимална.

# 51
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз ползвам само превръзки.Не се омазвам и са ми удобни-е,не е като да съм без,но ги предпочитам пред тампоните.

# 52
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Големи глезотии... тампони, превръзки... лигнина търкал...
А я попитайте бабите си как са я карали...

Тя баба ти и на реката е ходила да пере сигурно, ти що ползваш пералня? Примерно... Rolling Eyes

Те бабите маЙ и гащи не са носили Grinning

# 53
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Цикълът ми е в повечето случаи оскъден,ползвам основно превръзка,когато се наложи и тампон.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 828
И аз съм от оливащите се и омазващите се  Mr. Green
Първите три дни съм с най-макси тампони през деня и най-нощните превръзки през нощтта, после на по-малки по същия начин.

# 55
  • на село
  • Мнения: 3 933
Основно превръзки, тампони предимно през лятото, като зависи с какво съм облечена и когато съм на море.

# 56
  • Мнения: 1 613
Ползвам превръзки. Когато излизаме някъде "по-така" или на басейн ползвам тампон.

# 57
  • Мнения: X
Какви хора имало - нощем хич без нищо, де на мен такъв късмет.....


Аз съм от тези с наводнението Twisted Evil - тампон през деня, превръзка през ноща. Понякога слагам и тампон и превръка за по-сигурно. С тампон забравям, че ми е дошло, иначе са едни реки, едни водопади ooooh!......ум да ти зайде Confused

# 58
  • Мнения: 2 255
Тампони, понякога нощем превръзка.

# 59
  • Мнения: 539
Само превръзки, а тампони много рядко ако случая го налага.

# 60
  • Мнения: 2 567
Ползвам превръзки. Тампони - само в краен случай.
smile3521  И аз съм така.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Превръзки, първата вечер нощна, че и при мен стават инциденти Laughing тампони много рядко, зависи с какво съм облечена, а и всеки път ги слагам ужасно трудно, незнам защо се получава така...Нещо не мога да им хвана цаката Laughing

# 62
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Определено тампони през деня, особено, когато съм на работа, не мога ди си представя, че ще се разнасям с превръзки по коридорите!Всъщност това е най-малкото, просто ми е много удобно, не усещам, че е "онова време в месеца"!

# 63
  • София
  • Мнения: 166
Използвам превръзки. Тампони съм пробвала няколко пъти, но явно не си ги слагам както трябва и винаги се омазвам.

# 64
  • София
  • Мнения: 4 423
Само тампони!

# 65
  • Мнения: 35 984
тампони - когато подгряваме за креватната гимнастика
през останалото време - превръзки

# 66
  • Мнения: 3 611
Само тампони.
Няма гащЯ, няма мацаници, няма неспокойствие и да се чуди човек накъде да се мръдне... Naughty

# 67
  • Мнения: 1 645
Постоянно ползвам ежедневни превръзки,свикнах просто и се чувствам много комфортно.Иначе по време на цикъл през деня тампон,никога превръзка...адски ми е неудобно,мокро и отвратно.Иначе нощем слагам превръзка но не нощтна а тънка.След раждането направо полудявах с тея "памперси" Laughing Laughing Laughing

# 68
  • Мнения: 655
И аз само превръзки. Тампоните са ми много неприятни. Моето лично мнение е, че някак си не са особено хигиенични като задържат кръвта вътре в организма, но пак подчертавам това е мое мнение и никого не задължавам с него.

Така, така.  newsm10

# 69
  • Мнения: 799
Абе, хора, само на мен ли са ми изпускали тампоните??? Като чета, направо ви завиждам...
Аз денем съм задължително с тампон (първите дни макси) + превръзка (нормална), защото редовно ми се случва след 3-тия час тампонът да пропусне, а за съжаление работата ми е свързана с много обикаляне и нямам на разположение всеки път тоалетна. Нощем съм с ултра-мега-хипер-свръх нощни превръзки (тип памперс), като доста често се събуждам (особено първите 2-3 нощи) от усещането, че мазалото започва, и тичам в тоалетната. На всичкото отгоре веселбата, наречена "моят цикъл" продължава по 7-8 дни....
Не мога да си представя да карам само на превръзки, а пък само на тампони знам, че не е полезно, за това когато съм в нас гледам да я карам само на превръзки. Абе някакъв малък ад. Баща ми винаги се е бъзикал с мен, че всеки месец съм зареждала едно АГ...

# 70
  • Мнения: 7 186
Абе, хора, само на мен ли са ми изпускали тампоните??? Като чета, направо ви завиждам...Аз денем съм задължително с тампон (първите дни макси) + превръзка (нормална), защото редовно ми се случва след 3-тия час тампонът да пропусне...

Ами тампонът се сменя на 2 часа, затова ти пропуска. Rolling Eyes Плюс това не е хубаво да престоява в тялото повече от тези 2 часа.

# 71
  • Мнения: 799
Ами тампонът се сменя на 2 часа, затова ти пропуска. Rolling Eyes Плюс това не е хубаво да престоява в тялото повече от тези 2 часа.
По принцип на тампоните (на ОБ-то мисля), пише че издържат до 6 часа. Винаги, когато имам възможност, го сменям, но понякога се налага да изкарам и по 3-4 часа и обикновено тогава става веселбата. А и цикълът си ми е много силен и болезнен, още от ученичка. Особено забавно е като тръгна на море или палатка, но много отдавна престанах да се съобразявам с него.
Но все пак се надявам след раждането да се променят нещата.

# 72
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Превръзки,много рядко тампон!Особено нощно време немога хич и да си помисля за друго освен нощна здрава превръзка Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 5 299
Основно с превръзки - тампони ползвам само лятото Laughing

# 74
  • Мнения: 208
И аз само превръзки. Тампоните са ми много неприятни. Моето лично мнение е, че някак си не са особено хигиенични като задържат кръвта вътре в организма, но пак подчертавам това е мое мнение и никого не задължавам с него.
newsm10 smile3534

# 75
  • Мнения: 4 473
Абе, хора, само на мен ли са ми изпускали тампоните??? Като чета, направо ви завиждам...
Аз денем съм задължително с тампон (първите дни макси) + превръзка (нормална), защото редовно ми се случва след 3-тия час тампонът да пропусне, а за съжаление работата ми е свързана с много обикаляне и нямам на разположение всеки път тоалетна. Нощем съм с ултра-мега-хипер-свръх нощни превръзки (тип памперс), като доста често се събуждам (особено първите 2-3 нощи) от усещането, че мазалото започва, и тичам в тоалетната. На всичкото отгоре веселбата, наречена "моят цикъл" продължава по 7-8 дни....
Не мога да си представя да карам само на превръзки, а пък само на тампони знам, че не е полезно, за това когато съм в нас гледам да я карам само на превръзки. Абе някакъв малък ад. Баща ми винаги се е бъзикал с мен, че всеки месец съм зареждала едно АГ...


Това все едно аз съм го писала Tired
+ всичко гореспоменато добавям много обилен цикъл Close, придружен с ужасни болки и цялостен дискомфорт!
Изобщо периодът на месечният ми цикъл е слабо казано кошмарен! ooooh!

# 76
  • Мнения: 1 951
Аz съм на тампон и тънка превръzка 2 първите дни, после оставам само на ежедневка.

# 77
  • Мнения: 77
А я кажете от кои превръзки и тампони сте доволни,щото аз днес стоях пред един щанд с превръзки поне 15 мин. докато си избера.Сума ти видове смених и сякаш все не попадам на подходящи.Единствено Оливия не са ми пропускали, но те пък не са с памучен горен слой.. newsm78

# 78
  • София
  • Мнения: 4 397
И аз само превръзки. Тампоните са ми много неприятни. Моето лично мнение е, че някак си не са особено хигиенични като задържат кръвта вътре в организма, но пак подчертавам това е мое мнение и никого не задължавам с него.
Ок. съгласна съм че това си е твое лично мнение и всеки си има мнение ама можели да ми обясниш как тампона задържа кръвта вътре в организмаа.Това е кръв която организма изхвърля и по никакъв начин неможе да бъде спряна.

# 79
  • Мнения: 5 539
kimba,
jullianna може би има предвид, че тампоните задържат за няколко часа във влагалището кръвта, която иначе би излязла навън. Това предизвиква развитието на бактерии Confused

# 80
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Гласувах с "превръзки". Кофти ми е поставянето и махането фна тампона.

И тампоните и превръзките не са особено хигиенични, ако не се сменят често. Но когато става въпрос за бактерии, превръзките са по-благоприятна среда за развитието им.

# 81
  • Мнения: 479
....... с един солиден слой лигнин и отдолу нощна и тва сичкото се сменя през 2-3 часа  #Cussing out #Cussing out #Cussing outИде ми да се  #2gunfire по тва време............ Cry
И аз съм така, само че лигнина ми е твърд и слагам солиден слой памук и отдолу от най-големите превръзки - това само 1, 2, и 3 ден. После карам само на превръзка /естествено от големите/. Никога не съм ползвала тампон. Толкова ми е кофти по време на М., че не мога да си представя да си завирам нещо отдолу, че и да ходя с него, пък и с моя обилен цикъл ще трябва да сменям тампоните на всеки 20 мин.
Направо им завиждам на тези дето я карат само на превръзки, па някои и без тях - нощем.  При мене е направо Баташкото клане. На цикъл ми отиват 1 пакет превръзки и 1 пакет памук.

# 82
  • Мнения: 2 142
ТАМПОНИ! +ежедневна превръзка  newsm10
Всичко друго ме изнервя и ме кара да се чувствам несигурна.

Общи условия

Активация на акаунт