сешоар

  • 5 865
  • 116
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 713
За 1 месечно човече ми се струва пресилено, какво толкова ще му сушиш. Но аз например суша вечер косата на дечко със сешоар, бързо и лесно. Пък и тя не се дърпа, пу-пу.
Друг е въпросът, че използвахме сешоарът за приспиване като беше на 3-4-5-6 месеца #Crazy Blush

# 76
  • Мнения: 568
Чувала съм ,че им затоплят коремчетата за успокоение от коликите със сешоар,но да го изсушавам след баня Shocked
Сложи тензух върху хавлията ,много добре подсушава,но пак трябва старателно да забършеш гънките.

# 77
  • Мнения: 1 427
И аз съм от тия, които ползват сешоара  Laughing Дъщеря ми се роди с 5см дълга и страшно гъста коса и още след първите хладни дни редовно я сушах със сешоара, и гънките също. Никога не се е прегрявала или зачервявала, и не знам дали заради сушенето също никога не се е подсичала.
Използвам малък пътнически сешоар, който е съвсем слаб и не духа горещо. Сега в жегите обаче не го ползвам.

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 14:55 от E.L.

# 78
  • Мнения: 322
Ох, струва ми се ужасно това със сешоара, незнам защо, не бих си сушила детето по тялото  Shocked , много по-опасно ми се вижда да го претопля със въздушната струя, отколкото да го протрия с тензуха, аз до ден днешен не смея косата да и суша, пък и нямаме кой знае колко дълга де.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз не бих го сушила със сешоар.Използвам хавлия и върху нея слагам пелена.

# 80
  • Мнения: 1 394
Сешоар???... Shocked...направо ще падна!Наистина ли си подсушавате децата със сешоар?...Това са абсолютни глупости,ако питате мен.Детето се подсушава с памучна много мека кърпа,като се попива водата,не се търка.А и не мислите ли ,че нежните и меки детски косички,нямат никаква нужда от преждевременно изтощаване с тези сешоари.... ooooh!....Направо ме разбихте тотално с тази информация... Shocked
Аз лично до ден днешен използвам сешоара,само в случаи,когато трябва да си направя някоя прическа и тя го изисква...А за децата да не говоря-абсурдна ми се вижда тази идея...Това си е мое мнение и не искам да го налагам на никого,но това според мен е .... Wink

# 81
  • Мнения: 718
Що за глупост?! Кожата на бебето изсъхва за минута, особено в тези жеги. Ако хавлията е хубава естествена материя, не виждам какъв е проблема. Може да се подсушава и с памучна пелена, която попива повече.

# 82
  • Мнения: 1 427
Много мразя някой да почне да прави квалификации за нещо, без да го е пробвал първо Naughty Да си изкажете мнението е едно, а да почнете с "пълни глупости", "ужасно" и т.н ми се струва пресилено.
А това нежна и мека детска косичка ли ти се струва Crossing Arms http://www.snimka.bg/album.php?album_id=267817&pid=8172178  /на 2 месеца е тук/.  Ако я оставя да изсъхне сама ще седи поне 1 час мокра и през зимата настинката не и мърда.
http://forum.mamita-bg.com/index.php/topic,384.10/wap2.html

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 14:28 от E.L.

# 83
  • Мнения: 498
И двете ни деца се родиха със страшно много коса,и до ден днешен ползвам сешуар,в началото на най-ниската степен

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Много мразя някой да почне да прави квалификации за нещо, без да го е пробвал първо Naughty Да си изкажете мнението е едно, а да почнете с "пълни глупости", "ужасно" и т.н ми се струва пресилено.
А това нежна и мека детска косичка ли ти се струва Crossing Arms http://www.snimka.bg/album.php?album_id=267817&pid=8172178  /на 2 месеца е тук/.  Ако я оставя да изсъхне сама ще седи поне 1 час мокра и през зимата настинката не и мърда.
http://forum.mamita-bg.com/index.php/topic,384.10/wap2.html

Става въпрос не за коса , а за кожа и нейното подсушаване.Прочете ли какво пита авторката?

# 85
  • Мнения: 1 427
Да, аз и в предния си пост го писах много ясно - че използвам и за косата и за гънките, когато е хладно.
И аз съм от тия, които ползват сешоара  Laughing Дъщеря ми се роди с 5см дълга и страшно гъста коса и още след първите хладни дни редовно я сушах със сешоара, и гънките също. Никога не се е прегрявала или зачервявала, и не знам дали заради сушенето също никога не се е подсичала.
Използвам малък пътнически сешоар, който е съвсем слаб и не духа горещо. Сега в жегите обаче не го ползвам.
Ама май наистина не се четат постовете Laughing
Коментара ми беше по конкретен пост  Wink
Сешоар???... Shocked...направо ще падна!Наистина ли си подсушавате децата със сешоар?...Това са абсолютни глупости,ако питате мен.Детето се подсушава с памучна много мека кърпа,като се попива водата,не се търка.А и не мислите ли ,че нежните и меки детски косички,нямат никаква нужда от преждевременно изтощаване с тези сешоари.... ooooh!....Направо ме разбихте тотално с тази информация... Shocked
Аз лично до ден днешен използвам сешоара,само в случаи,когато трябва да си направя някоя прическа и тя го изисква...А за децата да не говоря-абсурдна ми се вижда тази идея...Това си е мое мнение и не искам да го налагам на никого,но това според мен е .... Wink

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
E.L. прочетох постовете ти и възмущението ти от тях е , че започват с "пълни глупости" ,но те са за кожата, а  за косичка е изказано мнение просто от тази авторка. Ти си дала снимки на косичка и аз по този повод писах, но няма значение всъщност. Wink

# 87
  • Мнения: 626
Не съм използвала сешоар за тази цел и не намирам никакъв смисъл в това. Тензухена пелена върши чудесна работа.

И аз ползвам тензухени или памучни пелени.

# 88
  • Мнения: 1 394
Цитат
Коментара ми беше по конкретен пост 

Цитат на: dodyniki в Вторник, 16 Юни 2009, 13:12
Сешоар???... ...направо ще падна!Наистина ли си подсушавате децата със сешоар?...Това са абсолютни глупости,ако питате мен.Детето се подсушава с памучна много мека кърпа,като се попива водата,не се търка.А и не мислите ли ,че нежните и меки детски косички,нямат никаква нужда от преждевременно изтощаване с тези сешоари.... ....Направо ме разбихте тотално с тази информация...
Аз лично до ден днешен използвам сешоара,само в случаи,когато трябва да си направя някоя прическа и тя го изисква...А за децата да не говоря-абсурдна ми се вижда тази идея...Това си е мое мнение и не искам да го налагам на никого,но това според мен е ....
Ами незнам,кой какво мисли,но аз съм изчела сума ти книги и списания за отглеждане на детето и за съжаление никаде не съм прочела ,че детето трябва да се подсушава със сешоар.Даже и косата.За възрастни дори предупреждават да не се използва често,защото уврежда косъма /независимо дали е с йонизатор или не/ пък какво остава да "третираме" косите на малките бебета със него...за това,казах,че ще падна!Може да,съгласна съм,че има ефект и за подсушаване на косата и за тялото и няма как да не съм,защото все пак става въпрос за топла струя въздух...Но доколко това е полезно за самото дете...си остава съвсем друг въпрос.
....Този трик някой лекар ли ти го препоръча?...Аз за пръв път чувам за такава /меко казано/ безумна процедура...
И пак казвам-това си е лично мое мнение и просто го споделям,не искам да споря с никого!   Peace

# 89
  • Мнения: 1 427
Разбира се, че съм го чела Wink Не съм тръгнала да си правя екперименти. За справка:
книгата на Ан Бакюс "Моето първо бебе" стр 110
книгата на Лорънс Перну "Аз отглеждам детето", стр 411-412

както и в някой други форуми, като например линка който дадох по-горе, ще копирам текста
10. Еритема на дупето

Това е медицинския термин за зачервяването на кожата, което често се появява на дупето на бебето. Най-често то се дължи на нежната му кожа, на честия допир до влагата и киселинността на нацапаните пелени. Урината и изпражненията отделят амоняк, който изгаря кожата. Колкото и банални да са зачервяванията, те са болезнени и изискват грижи
.
Ето няколко съвета:
- Сменяйте пелените /или специалните еднократни гащички/ на бебето винаги когато е необходимо. Никога не го оставяйте дълго време с мокри или изцапани пелени.
- Колкото е възможно по-често оставяйте детето съблечено до кръста без долни дрешки - особено лятото навън. Това е най-добрия лек срещу зачервяването на кожата.
- При всяко преобличане измивайте дупето на детето с памук, напоен с топла вода, и бебешки сапун, когато има изпражнения. Измивайте го много добре и после сушете дълго със сешоар.



Общи условия

Активация на акаунт