Водичка през горещите дни

  • 2 161
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 324
Не мога да съм от полза защото мъника е на АМ и има разлика, но ако може да използвам темата (да не пускам нова) да попитам - всички казвате - "колкото иска", а аз го ограничавам горкото. Не му давам повече от 40мл. чайче наведнъж ("на сила" му измъквам шишето от устата). Общо за деня му се събира ок. 200мл чай. Греша ли като му взимам шишето преди сам да е решил? Лаком е и докато не види дъното на шишето (с АМ е така с вода не съм пробвала), не спира - страх ме е да не повърне -има ли такава вероятност? Забравих - става дума за бебе на месец и половина почти.

Извинявам, се на авторката, че ползвам нейната тема, нядявам се че няма да се разсърди.   bouquet
И аз това имах предвид - какво количество може да се дава. Но до този момент вече му давах два пъти водичка докато само се отказа да пие, успокои се и заспа. Преди 20 мин. се събуди и се нахрани подобаващо. Така че мисля да се съобразя със съветите ви майчета - благодаря ви   bouquet
v_d, когато съм давала кърма в шише не съм се съобразявала с това колко ml му се полагат и като си е изяждал всичко и е плачкал за още съм се изцеждала допълнително. Дори да си върне не ме е тревожело, тъй като това показва, че коремчето е пълно и бебо е сит.

# 31
  • Мнения: 46 526
v_d, на мен не ми се вижда много, моето ядеше по 120-150 мл. на хранене, но без чайове и вода, интервалите тя си ги определяше от 2 до 4 часа, понякога и 1.5 часа се е случвало през фазите на бърз растеж. Нощем яде ли? Какво е общото количество храна за целия ден?

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 358
40 мл наведнъж не са ли много?! Аз давах вода в горещините, въпреки че бебето беше кърмено. Но повече от няколко глътки наведнъж не съм давала.

# 33
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте майчета. Моля ви за съвет!  Praynig Бебчо е на 3 1/2 м. По колко водичка е нормално да му давам? Педито казва, че щом кърмя не било необходимо да му давам водичка, но ми се струва, че в тези горищини ще му дойде добре няколко глъдки по време на разходка  Thinking

Ако кърмиш на поискване принципно наистина няма нужда от допълнителна вода. Кърмата е съобразена да задоволи и жаждата на бебето. Ако се притесняваш пък чак толкова, можеш да му предлагашводичка. НО гледай да е добре нахранено, за да не остане гладно и да му напълниш стомахчето с вода.

Моя син все така не пие особено много вода! А когато го кърмех съвсем не кусваше, въпреки, че предлагах.

# 34
  • Мнения: 1 001
v_d, на мен не ми се вижда много, моето ядеше по 120-150 мл. на хранене, но без чайове и вода, интервалите тя си ги определяше от 2 до 4 часа, понякога и 1.5 часа се е случвало през фазите на бърз растеж. Нощем яде ли? Какво е общото количество храна за целия ден?

В момента яде по 6 пъти в денонощие. Събират му се ок. 700-800мл. От 2-3 дни сам си прави 6 часова пауза. Преди това ядеше плътно на 3-4 часа. Забравих да спомена, че вода давам не веднага след хранене, ами ако остане буден му давам след около 30мин. или 1 час. През това време мрънка и реве само ако не може да се изака или го хванат коликите. Поне така видимо не търси да яде, но дам ли чай се започва наливане. Ето сега яде в 3ч. - 140мл. (остана на дъното съвсем мъничко-сам се отказа) преди малко в 4ч. му предложих чайче и се напи едно хубаво с 50мл.  Embarassed Не плачеше преди чая - само мрънкаше и се напъваше да ака.

# 35
  • Мнения: 9 442
Поканвай го по на чсто да пие водичка.То само ще ти покаже иска или не. Peace

# 36
  • Мнения: 1 001
Не мога да съм от полза защото мъника е на АМ и има разлика, но ако може да използвам темата (да не пускам нова) да попитам - всички казвате - "колкото иска", а аз го ограничавам горкото. Не му давам повече от 40мл. чайче наведнъж ("на сила" му измъквам шишето от устата). Общо за деня му се събира ок. 200мл чай. Греша ли като му взимам шишето преди сам да е решил? Лаком е и докато не види дъното на шишето (с АМ е така с вода не съм пробвала), не спира - страх ме е да не повърне -има ли такава вероятност? Забравих - става дума за бебе на месец и половина почти.

Извинявам, се на авторката, че ползвам нейната тема, нядявам се че няма да се разсърди.   bouquet
И аз това имах предвид - какво количество може да се дава. Но до този момент вече му давах два пъти водичка докато само се отказа да пие, успокои се и заспа. Преди 20 мин. се събуди и се нахрани подобаващо. Така че мисля да се съобразя със съветите ви майчета - благодаря ви   bouquet
v_d, когато съм давала кърма в шише не съм се съобразявала с това колко ml му се полагат и като си е изяждал всичко и е плачкал за още съм се изцеждала допълнително. Дори да си върне не ме е тревожело, тъй като това показва, че коремчето е пълно и бебо е сит.

За съжаление кърмих само един месец (от около седмица не кърмя  Sad ) давах от шише и давах докато иска - изяждаше по 160мл. кърма (хем беше по-малък), просто явно е по-лека от АМ и не ме притесняваше, че яде много, но с АМ малко се притеснявам да не го претоварвам.  newsm78

# 37
  • Мнения: 46 526
v_d, не знам, децата са различни, за моето 6 хранения бяха безумно малко.
Ако даваш вода, давай след хранене, иначе пие, защото е гладно, не жадно и корема му се пълни напразно, така след това не може да приеме количеството храна, от което има нужда.

# 38
  • Мнения: 1 001
40 мл наведнъж не са ли много?! Аз давах вода в горещините, въпреки че бебето беше кърмено. Но повече от няколко глътки наведнъж не съм давала.

И на мен ми се струват много, но току що изпи 50мл и ако не му бях измъкнала шишето от устата може би щеше да продължи.  ooooh! Точно затова се чудя какво да го правя това дете с това пиене.  newsm78

# 39
  • Мнения: 1 001
v_d, не знам, децата са различни, за моето 6 хранения бяха безумно малко.
Ако даваш вода, давай след хранене, иначе пие, защото е гладно, не жадно и корема му се пълни напразно, така след това не може да приеме количеството храна, от което има нужда.

Сам така си ги нагласи на 6. Преди няколко дни ядеше по 7-8 пъти, може жегата да го мъчи и да не му се яде.
Давам вода винаги след хранене. И да давам и да не давам яде еднакво (допреди жегите не пиеше толкова, пиеше 60-100мл. за цял ден - стискаше устни) Незнам. Ще го наблюдавам.

# 40
  • Мнения: 1 001
И аз съм на мнение, че щом изпива по- толкова е гладно. И защо му даваш само чай? Давай му водичка и не го ограничавай- да пие колкото иска, а ако му е повече ще върне, това не е повръщане и не бива да те притеснява, стига да не е системно и придружено с болка или чувство за дискомфорт.

Незнам, това към мен ли е, но да кажа, че давам чай от копър защото го мъчат колики от време на време и си мисля, че поне като пие да пие нещо, което го поуспокоява (уж) Затова не давам вода, не за друго.

# 41
  • Мнения: 1 796
v_d моята дъщеря също пие много вода, често отказва мляко, но вода никога, преди гледах да я ограничавам, но сега в жегите й давам повечко.

# 42
  • Мнения: 6 713
Предложи му вода, ако иска ще пие, ако не- няма да пие

# 43
  • София
  • Мнения: 3 789
Педито казва, че щом кърмя не било необходимо да му давам водичка, но ми се струва, че в тези горищини ще му дойде добре няколко глъдки по време на разходка  Thinking
Да бе, да! Нека педито ти кара без вода в тези горещини да видим докъде ще я докара! Thinking #2gunfire
Разбира се, че ще му даваш. Ти му предлагай, пък ако му се пие- да пие, ако ли не- по-късно- пак опит.
Аз на Алекс й давам на всеки час, понякога и по-често Има моменти, в които изпива по 50-60 мл наведнъж, толкова е жадничка. Иначе изпива около 250 мл само водичка на ден.
Цвете без вода не може да живее, нали така Hug

# 44
  • Мнения: 240
И аз съм на мнение, че щом изпива по- толкова е гладно. И защо му даваш само чай? Давай му водичка и не го ограничавай- да пие колкото иска, а ако му е повече ще върне, това не е повръщане и не бива да те притеснява, стига да не е системно и придружено с болка или чувство за дискомфорт.

Незнам, това към мен ли е, но да кажа, че давам чай от копър защото го мъчат колики от време на време и си мисля, че поне като пие да пие нещо, което го поуспокоява (уж) Затова не давам вода, не за друго.
Ох, дано му минат скоро коликите на детенцето, че са нещо страшно. За тях можеш да пробваш и с някакви капки, ако чаят не помага- при нас от него нямаше ефект, а капките я успокояваха. Иначе хубаво е да даваш чайче и да не помогне няма да навреди  Peace

Общи условия

Активация на акаунт