Отговори
# 240
  • Мнения: 610
  Честит Рожден Ден на Мелани и Саида ! Бъдете здрави и много щастливи!


Теди- не сме заминали още, мислим да пътуваме в събота, живот и здраве....
Разбрах от Магдето че сте имали случайна среща  Wink
Мароканско Кате  Hug Hug
Жасмин честито ви ходещи крачета  Party да го нацелуваш много, сладкия Каруми от мен  Heart Eyes аватара ти е страхотен , до сега гледах снимки от Палмира  Flutter
Другарче мило - Миг Незабравим  Hug виждам усмихнати постове  Simple Smile от теб, и това много ме радва   bouquet
Кате успех и от мен на делото  fingerscrossed

# 241
  • Мнения: 6
Миг незабравим, не знам,дали съм била Хамлет,но толкова ми е объркано понякога в главата...

да ви се похваля,че днес ми разписаха отпуската и сега се надявам да нямаме други пречки,за да прекараме 2 месеца с моя любим. толкова време ги чакаме... напоследък все става нещо и не сме се виждали почти месец. тази вечер,като кажа на баща ми,че яма да ме има 2 месеца,може да припадне. със сигурност знам,че ще ми се сърди де,но... какво да правим.

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 19:34 от PAULA_PAULINA

# 242
  • Мнения: 800
привет от мен, мерси за подкрепата

елхамдулилла добре мина  земния съд   Simple Smile

беше хванал и този някакъв негов свидетел, ама аз бчх по-убедителна  Mr. Green  опита се адвоката му да изкара, 4е не е възмовно 140кг мъж да ме удари 2-3 пъти с юмрук, после с ритници и да няма  фатален изход за мен. Освен това, защо  било нужно той като ме е нападнал, аз да ти4ам да го преследвам, била съм само "крехко момиче"  и реакцията ми била "неестестшена и  неспецифична"   .  Така му отговорих, че съдийката не успя да прикрие задоволството си   Mr. Green  не можаха да изкарат нас виновни.  И адвоката наглец, защо  като аз съм изти4ала, защо и ахмед бил се намесил.... Ами нормално е като ме види просната на асфалта да се намеси  .  

Присъдиха му да плато 800 лш глоба на държавата и 160 за съдемните разноски.  Ако бчхме завели частен иск, щчхме да грабен обещетение, ама моя арабин не дава да се издума,не искал проблеми и  разправии , та така.

А този дето ни нападна, и от тревата по-нисък беше   Sunglasses  едвам мънкаше, съжалявал, погрешка  нахлул в стаята ни .  Мдааа, определено беше грешка   Twisted Evil



# 243
  • Мнения: 657
Хоп да се запиша тук и аз нищо, че е края на темата
Аз се позагубих малко, че ме грабна един сериал и се хванах да го изгледам от първата до последната серия.Направо като наркоманите станах,денонощно да гледам.Сериала е 1001 нощи Embarassed
Надявам се всички сте добре.На всички имали повод да празнуват - ЧЕСТИТО и да сте много здрави и щастливи.
Утре идва захлаждане и нямам търпение защото тук в Русе днес е над 39 градуса.

# 244
  • Varna
  • Мнения: 2 595
ШИЛАНЧЕТО- newsm10 за делото.
Кеф ми стана, че си затапила адвоката. tooth

# 245
  • София
  • Мнения: 18 046
Шилан, поздравления за смелостта да ги поставиш на място виновника и адвоката му!  bouquet
Мързел, да взема да заведа иск срещу фирмата-превозвач за подвеждаща информация?Неколкократно секретарката им ми повтори, че еднопосочният билет струва 40 Евро и че за двупосочен няма отстъпка.Утре ще звънна пак да видя какво ново ще чуя WinkНаистина ми се стори евтинко, ама се израдвах явно малко преждевременно Sad
Беба Момо,ами дългичък е пътят с рейс.Да кажем малко над 30 часа, може би. Но рейсовете, поне тези ,с които до момента съм пътувала(Сирийската фирма Зейтуни турс), са удобни, модерни и чисти.Спират през 3-4 часа за хапване, тоалетна и разтъпкване...Поднасят по време на път водичка, кафенце, чай, бонбонки разни...За да съм честна обаче, през последните години не съм ползвала услугите им.На границите като цяло няма проблеми.Трябва обаче предварително да си осигуриш сирийска виза.Йорданската ще получиш на границата.Транзитната турска-също.И така....
Невена, защо останах с впечатлението, че погрешно  си мислиш, как по някое време ще се отправим към Оман или бъркам нещо newsm78 Да, ама не.... NaughtyЗаменяме О с А и славно поемаме към Аман. PeaceНикога не съм се спирала на тамошните аромати- парфюми и масла...Нали си падам мъжкарана, много не се впечатлявам... Rolling Eyes Светни ме, какво пропускам newsm78
Алвера, браво за загадката!  bouquet Не подценявам отличния, изчерпателен и изключително бърз резултат, ама тази  задачка беше нещо  като за загрявка. Mr. Green Попадайки на верния жокер, в нета намираш инфо по всичките питанки накуп.Следващият път ще покачим малко летвата. Crossing Arms

# 246
  • Мнения: 1
Шилан, аплодисменти и от мен.  newsm10 smile3501  love001 newsm44

НСЕ, кой има нужда от транзитна турска виза? Бях останала с впечатление, че за българи не се изисква никаква турска виза .

Не харесваш аромати защото си мъжкарана ли?Трябва да видиш мъжа ми, толкова си пада по масла и парфюми, куфарите му винаги пълни наполовина с кутийски парфюми, а като върви оставя ароматна пътечка зад себе си.

Хайде чакаме сериозната задачка.

Панда, къде изчезна? Трябваш ми по един пакистански въпрос.

# 247
  • Мнения: 800
хехехе, той адвоката беше пиянде и непрокопсаник, също като клиента си.  Съдийката явно ми симпатизираше, венска солидарност може би     Embarassed


което ме безпокои е, 4е вси4ки, на4ело с майка ми /на която не казах  цялата истина около нападението , с цел да не я притеснявам/, ахмед също, приятелите ми, колегите,   та дори и адвоката на тоя, казват, 4е реакцияата ми не била "нормална за крехка  жена... "


Наскоро  правих хормонални, тестостерона ми е наред  Mr. Green  нямам мускули, брада, косми по гърдите....     жена съм си, нормална , все още минавам за слаба дори  Party

Каква е нормалната реакция на жена? да се затвори да реве ли?  е и аз рева, ама 4ак след като  отмине опасността и се отпусна и осъзная какво ми се е разминало.  Когато над главата ми тегне опасност, нямам време да разсъждавам, да се страхувам и да мисля за последствия   Embarassed

Не съм агресивна, никога не съм нападала първа, ама някак си не оби4ам да ме бият, а аз да се крия.  
имам си тема за размисъл в  близките дни...., и не проумявам защо всик4и мислят, 4е съм постъпила грешно  Cry

# 248
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Привет,

Аз пак по нощите. Да наваксам малко и да не помислите, че ви забравям.

Лили,
Цитат
чиниите не мога да си измия
- съдомиялна му е майката!
Цитат
Казаха ми,че докторите открили в косата на новородените някакви бактерии и бръснененто не е за сгъстяване ,а от здравни съображение,но не знам подробности...
- косата е мъртва тъкан. То и по ноктите им има бактерии, също и зад ушите. По тази логика да им вадим ноктите и да им отрежем ушите. В Алжир пък не ги подстригват до 3 години от суеверие. На момичета ми мязат с тези дълги коси. Да те питам за кекса с фурмите: за пресни или сушени става дума и ако са сушени киснат ли се?

РениHug радвам се, че си добре и ти желая щастие.

Монсун,
Цитат
След като толкова охотно даваш съвети за болести и лекарства (пък и каза, че майка ти е лекарка) бих искала да те попитам какво мисли майка ти за противогрипните ваксини. Аз вече споделих, че моята майка вярва безрезервно в силата на медикаментите, само да и се веснем със сестра ми и ни подгонва със спринцовките....иначе самата тя не си слага защото веднъж щяла да умре от една противогрипна ваксина...На мен обаче една приятелка медичка от болница в Лондон ми каза, че от нейните колеги никой не си слага тия ваксини. Щамът на грипа мутирал толкова бързо, че било едва ли не въпрос на тото2 да си сложиш правилната ваксина, дори и в рамките на Лондон, в един и същи сезон се наблюдавали различни щамове. Аз естествено отказвам ваксини,  имам противоположни на майка ми убеждения, и си карам грип (винаги доста тежко го изкарвам), а майка ми не спира да 'благославя' моята приятелка...
- аз не си слагам противогрипна. На баба, бог да я прости, май слагаха. И майка не си слага. Тя е много "за" някои ваксини като полио, хепатит Б и други и абсолютно против други като ММР, туберкулоза, коклюш и вече не помня какви. Грипната ваксина е лотария. Почти е невъзможно да се предвиди щамът, който идва и да се направи и разпространи ваксината. Иначе майка ми е много за антибиотиците. Пие ги ей така, в 10 пъти по-голяма доза от обичайната, примерно 20 хапа на ден вместо 3. Още 20 на втория ден и край.

Шилан, аз не приемам витамини.
Цитат
какво мислите за ежедневния прием на витамин Е 400 милиграма?май  има противоре4ие сред лекарите относно него
- този витамин е мастноразтворим и се натрупва. В днешно време, когато мазнините, които консумираме са толкова бедни на този витамин не е лошо да се добави към диетата. Колко витамин да се приема? Зависи и от това колко от този витамин се резорбира. Различните хора усвояват различно количество. Има и разлика в химическата структура на естествения и синтезиран (изкуствен) витамин Е. Естествения се усвоява по-пълноценно и съответно е нужно по-малко количество. Има хора с генетичен дефект, които не усвояват добре този витамин. При хора с артрит (като мене), депресия, диабет и още 100 болести се наблюдава недостиг. Житамин Е е или tocopherol, tocotriénol или tocopheryl + нещо друго. Първата форма се усвоява по-добре, но се разваля по-бързо. Гама токоферола е по-усвоим от алфа токоферола. За другите форми нищо не мога да кажа. Може да се предозира. Не е добре да се съчетава с бета- каротен (растителен витамин А) или ретинол при пушачи. Абсолютно задължително спирането му при риск или предразположение към хеморагии (кръвоизлив), особено преди операции. Много нещастно завършили лифтинги и липосукции са на жени, които за красота предозират с него. Друго?

http://www.springerlink.com/content/cxxx8j660818421x/

Стъбърн, знам, че в Аман отивате. Grinning.. В горещините. Оставаше и до Оман да идете с автобус, за 40 евра!
Цитат
Колко от тях-Марси, Магдето,може би ти Дала newsm78, аз самата, Шакира newsm78 и др. могат да застанат и да кажат с ръка на сърцето, че съпругът им не счита детето си за муслим по рождение и  съответно е склонен да го  остави  едва в далечно бъдеще само да определи религиозната си принадлежност... Почти се обзалагам, че няма такава мама, която да се похвали с последното....Но лесно е да говорим наизуст...Както казват самите араби: Ель хаки - баляж!....
- мисля, че сблъсъкът идва от различните нрави. Много често тук в Западна Европа децата от смесените бракове се самоопределят като католици. Виж в магребската, Дидона писа за това. Причините са много. Магребският родител го приема. Защо? Ами в семейството имат много такива, за момичетата не е лесно да намерят местен мюсюлманин, ходят в католически училища, семейството на местния родител е по-религиозно в сравнение с това на бащата итн.

Хайде, че заспах



# 249
  • Мнения: 1
Не мога да спя, бе хора..Утре пак ще съм като парцал.

Невена, мернах те преди час, изчаках да пишеш, но ти изчезна и аз си легнах. Сега ставам, гледам със задоволство че си писала. Благодаря за отговора, и за детските ваксини ми беше дерт. Ние сложихме на малкия първите, тоест които майка ти одобрява, а пропуснахме следващите, които тя не одобрява. Само още се чудя дали постъпих правилно, че допуснах БСЖ още в родилния дом. Та значи в махалата, в която аз родих я препоръчват, в съседната махала не я. Ега ти, тия махали да не са отделени херметически една от друга, все ми се струва, че допуснах нещо излишно.

Шилан, и аз като външност нямам мъжки характеристики, но много налитах на бой. Като малка не бях общителна, но чуството ми за справедливост като закрещеше у мен даваше ми голиатовска сила направо, и не ми пукаше кой е срещу мен. Майка веднъж се върна от родителска среща и едва подтискайки смеха си каза, че класната се е оплакала, че съм набила едно момче. А веднъж в 10ти клас на бригада бяхме в едни бунгала и някави момчета откраднаха от моя съученичка нещо, на която тя много държеше, а тя беше една тихичка, свитичка.... Леле като се разлютих, понеже предполагах кои са, отидох в бунгалото им, и като почнах фрас, фрас, отварям чанти, изсипвам багажи, обръщам дюшеци. В бунгалото имаше няколко момчета, но се вкамениха и ме гледаха като хипнотизирани докато приключих мисията си....Явно много е важно с какъв замах влизаш някъде.

Айде, отивам да се мъча пак да спя.

# 250
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Добро утро! Хайде кафенце

Не знам става ли за пиене, но е красиво.
Шилан, браво!!!Нищо че сисамо една крехка жена-сложила си на място всички мъже!То като ти се покачи адреналина ти идва сила и не мислип какво може да се случи, а направо действаш. Така че не е нужно да ти расте брада, за реагираш"не като крехка жена.Още веднъж поздравления!
НСЕ, давай още задачки.Но първото място е за Дядо, свърши по-трудната работа и ми даде 100%-ов жокер.  bouquet

Днес е Световния ден за борба със сушата
http://news.ibox.bg/news/id_1637976345

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 09:07 от alvera

# 251
  • София
  • Мнения: 18 046
Добро утро дами и господине Grinning
Алвера, благодарско за естетично поднесеното кафенце!Но да си призная, не ме интересува особено много, дали тази красота става за пиене Mr. Green, тъй като не съм любителка на  напитката въобще...Да живее още по-вредната от кафето Кола! Wink
Като се поосвободя по-късно, ще се пробвам с някоя нова загадка.
Невена,хареса ми чувството ти за хумор, добре би било наистина с автобус и то за сумата от 40 Евро да се дотътрим до Оман hahaha Joy Съмнението ми дойде от това, че ме посъветва да не пропускам да си взема разни масла и парфюми...Въпреки ходенето ми в Йордания поне 5-6 пъти, ни веднъж не ми е дошло наум, че страната предлага нещо добро в тази насока.Ама както казах и преди, по отношение на парфюмерия и козметика, аз съм гола и боса... Rolling Eyes
Цитат
Колко от тях-Марси, Магдето,може би ти Дала newsm78, аз самата, Шакира newsm78 и др. могат да застанат и да кажат с ръка на сърцето, че съпругът им не счита детето си за муслим по рождение и  съответно е склонен да го  остави  едва в далечно бъдеще само да определи религиозната си принадлежност... Почти се обзалагам, че няма такава мама, която да се похвали с последното....Но лесно е да говорим наизуст...Както казват самите араби: Ель хаки - баляж!....
- мисля, че сблъсъкът идва от различните нрави. Много често тук в Западна Европа децата от смесените бракове се самоопределят като католици. Виж в магребската, Дидона писа за това. Причините са много. Магребският родител го приема. Защо? Ами в семейството имат много такива, за момичетата не е лесно да намерят местен мюсюлманин, ходят в католически училища, семейството на местния родител е по-религиозно в сравнение с това на бащата итн.[/quote]
Тук обаче ще си позволя да изразя несъгласието си с теб.Като мое лично мнение, разбира се, с което не обвързвам никого PeaceОписаните от теб фактори може и донякъде да влияят на една мароканка, алжирка или тунизийка при религиозното й самоопределяне в по-голяма възраст.Въпреки, че в Гърция съм се запознавала с редица момичета от смесен брак между мъж от Магреба и гъркиня.Да, те са отраснали в Европа, заобиколени са  от други нрави, учили са в европейски училища, дори имат често връзки без сключен брак, живеят да кажем по-освободено/за добро или за лошо/ от други арабки.Но това единствено показва, че не спазват религията си, а не че се определят като християнки.И това при положение, че гърците по правило са доста религиозни, т.е  по твоята логика би трябвало майката като пример да е надделяла в това отношение.Попиташ ли обаче тези момичета, каква религия изповядват, отговорът в повечето случаи е именно Ислям, без грам колебание при това.Но дори да приемем ,че все пак се самооопределят като християнки, това е процес, развивал се  постепенно през годините и приключил в една по-зряла възраст.Докато моето питане беше съвсем друго.Колко от бащите муслим веднага след раждането и по време на  отглеждането на малко дете, особено момиче от смесен брак, са толкова толерантни и съгласни напълно  с перспективата дъщеря им/синът им едва в неопределено бъдеще да уточни религиозната си принадлежност.Автоматично определят детето като муслим, а какво би станало в последствие с него и религиозността му - можем само да гадаем.. ThinkingТогава вече наистина могат да се намесят и да повлияят множество фактори. Peace
Ди,по темата за турската виза, Мързел може най-точно да каже, ако не я домързи Mr. Green От години наред е отменена туристическата виза за Турция за българи.Но това не включва автоматично отмяна и на транзитната.Като разгърнат паспорта ти и видят наличието на сирийска такава, на тях им е е ясно, накъде си се запътил.Поне така беше относително  доскоро.Това не е виза, за която следва да подадеш документи и да получиш тук в посолството.Преди представляваше най-обикновен розов стикер, който поставяха в паспорта на самата граница срещу скромната сума от десетина долара.Колко струва сега и дали няма нещо променено, чакаме включване по темата от Деси. HugА щерките пътуват от Турция нататък с йордански паспорт, така се спестява плащането за сирийска и йорданска виза.Но турската транзитна важи като изискване  и за тях, само дето стикерът май беше зелен. PeaceТа така...
Хайде да бягам...Пожелавам ви хубав и прохладен ден и до нови срещи! Mr. Green По-скорошни по възможност... Wink

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 09:50 от not stubborn enough

# 252
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
какво мислите за ежедневния прием на витамин Е 400 милиграма?май  има противоре4ие сред лекарите относно него

Точно за приема на витамин Е 400 мг четох,че предпазва от рак, помага при мастит също.Виж повече:
  Витамин Е

   Колкото по-голяма е употребата на това хранително вещество, толкова по-малка е вероятността от рак.

   Ежедневният прием на витамин Е в доза 400 МЕ, може да предотврати превръщането на нитратите на определени вещества, присъстващи в пушените и мариновани продукти, в канцерогенни нитрозамини, обаче обратното превръщане на нитрозамините в нитрати, при неговата употреба, не може да се осъществи. Защитните дози витамин Е започват с 400 МЕ, в добавка към това, неговата ефективност се повишава в присъствието на други хранителни вещества – антиоксидантите. Неговото противораково действие особено забележително се повишава от витамин С, каротиноидите и селена.

Но Невена е права-трябва по-внимателно и без самопредписване.
Сафар,вчера четох че в Пловдив ще започне обучение на деца с проблеми,участва и една американска организация.Децата ще се обучават за работа с компютри, програмиране и т.н., ако не се лъжа. Но може би си е някаква съвсем друга асоциация.

НСЕ, аз умирам за кола! Особено кола и нес кафе- направо е психо-коктейл,но не си го позволявам често. А кола със сладолед...Отивам да си купя.

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 10:56 от alvera

# 253
# 254

Общи условия

Активация на акаунт