Отговори
# 135
  • Мнения: 9 990
Ника, въобще,ама въобще не става въпрос за Такъв кош, а за друг.Знам, че има кошове, които стават, тези, които коментирахме Не стават...

# 136
  • София
  • Мнения: 44 115
Да, то такива кошове, които се закрепят в колата наистина предлагт само 2-3 фирми на пазара и те не са от евтините....
Кофти е, че така са ви подвели, още по-кофти е, че някои майки са били повярвали и така са возили децата.....
Както по едно време имаше колички, които уж лятният им вариант ставал за кола за по-голямо дете...ест пак без да се закрепя с коланите на колата....безумици.....

# 137
  • Мнения: 9 990
http://www.topobiavi.com/index.php?action=show_adv&id=70896

съжалявам, че ползвам тази обява, но не намерих друга такава количка на снимка.Ето-тези колички Навремето ги рекламираха като такива, чийто кош става и за кола....Аз нашата я купих 2003 година, подобна -за 190лв, което не беше малко пари на фона на 400лв заплатата ми и 180 майчинство.Леглото ми беше 140 без матрак, обикновено.Това-само за база за сравнение-доходи-покупки-минавки... ooooh!Сега , както моето положение финансово е различно, така и цените са променени...

# 138
  • Мнения: 801
Моя приятелка е работела в пожарната и е видяла доста разцепени глави на новородени и "летели" деца, преди да се въведе изискването за кош и стол за деца. Може би един- два такива големи плаката по централни улици, ще убеди родителите да купят и прочетат указанието за ползване.
Имам близка роднина, която не знам дали от чист оптимизъм или от мързел, винаги сядаше отзад и обръщаше кошчето към себе си, вместо да го върже с колана. Така и не разбрах, защо просто не си хвърли бебока на задна седалка, вместо да си дава парите за нещо, което не ползва по- предназначение.

# 139
  • София
  • Мнения: 11 116
Колата ми е стара, но се заключват автоматично всички врати n- секунди след запалване, било функция на алармата ...

# 140
  • Мнения: 5 228
Моята кола е по-глупава и не само, че не се заключва сама, но и не може да се заключи в движение, защото копчето на централното включва и алармата и имобилайзера. Аз съм включила на вратата до детето функцията да се отваря само отвън.

# 141
  • Мнения: 945
На авторката на темата мога само да пожелая Господ да ги паzи и в бъдеще.

Още помня темата zа едно семейство, което ИМАШЕ блиzначета. Бяха тръгнали с бабата, дядото, лелята и още някой в Москвича си и естествено децата са било отzад в някой въzрастен. Останаха само с едно дете. Не zнам помни ли някой темата, но аz никога няма да я zабравя. Когато виждам някой да воzи децата си беz колани винаги я раzкаzвам, но честно каzано никой до сега не се е впечатлил и не е сложил колан. Ако таzи тема убеди поне 1 човек да воzи детето си САМО в седалка zа кола, то пак ще е нещо.

# 142
  • Мнения: 22 898
Винаги возя детето в столче или седалка,ако е в колата на мъжа ми,където по-рядко се вози и обикновено в града.В моята кола,където прекарва повече време,е монтирано столчето.Купила съм седалка за колата на майка ми също,защото и тя го вози на кратки разтояния.безотговорни родители с лопата да ринеш и за съжаление не само откъм сигурността на децата,а във всяко едно отношение:възпотание,морал,пример,комуникация.

# 143
  • Мнения: 5 228
Аз нямам обяснение защо полицията не прави нищо по въпроса, нали промениха Закона за движение по пътищата в тази посока. Въпреки това сигурно 70 % от хората возят децата си необезопасени. Мои приятели, образовани, интелигентни хора, возят децата си накачулени на предната седалка, без изобщо да се замислят. Да не говорим, че съм виждала две деца в багажника на лада комби по булевард България, още ме е яд, че не се обадих в полицията.

# 144
  • Мнения: 1 437
Зачетох се в темата.Януари и ние преживяхме катастрофа и мога да твърдя, че ако малкият не беше с колан нещата щяха да са много по-зле отколкото сега.
Бог да пази нас и децата ни от безразсъдни водачи...................

# 145
  • Мнения: 306
И аз да споделя моя опит от днес. Малката си беше вързана в столчето, а аз до нея на задната седалка. Столчето й е монтирано диагонално на шофьорското място. Един светофар не работеше и ние бяхме с предимство. Мъжа ми навлиза в кръстовището и изведнъж пред колата изскача някаква колоездачка  #Cussing out Той наби спирачки и я изчакахме. В това време тръгват някакви коли да преминават кръстовището, виждайки ни  #Cussing out Мъжът ми продължава напред, защото не може да остане по средата на кръстовището... Направо предбледнях от ужас, защото ако някой ни беше ударил, щеше да е точно от страната на малката. Нищо не можех да направя за тези 2-3 секунди...Не ми се мисли какво можеше да стане дори и от лек удар  Cry Понякога си мисля, че тези столчета са добри за 1 ситуация, но лоши за друга...Не зная дали не е по-добре детето да се вози, гушнато от майката. Защото в подобна ситуация, ако не сме вързани едно елементарно преместване може да помогне, при бавно каране. Поне в града. На дълъг път, разбира се е друго. Човек никога не може да знае кое е по-добро...

# 146
  • Мнения: 46 517
... Той наби спирачки и я изчакахме ...

Ако не е била вързана още при набиването на спирачките да се е "наместила" някъде из колата ...

# 147
  • Мнения: 1 437
... Той наби спирачки и я изчакахме ...

Ако не е била вързана още при набиването на спирачките да се е "наместила" някъде из колата ...
Столчето и коланите не мога да предпазят на 100% , но намаляват травмите.При нас , ако макия не беше вързан с колан щеше да е изхвърчал от колата.
А това да с е преместиш за 2-3 секунди ми се струва нереално.

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 09:02 от dessi71

# 148
  • София
  • Мнения: 8 282
Ето пак моя глас: Возете се с колани, "връзвайте децата". Давайте пример на децата си щом искате те да са вързани във столче връзвайте се и вие. Синът ми знае и прави забележка на баба си, ако се забави да си сложи колана.

Може столчетата да не дават 100% сигурност, но аз правя всичко което зависи от мен за да обезопася всички.
2те ми деца са пътували почти винаги вързани. Казвам почти, тъй като ни се е случвало да се возим в такси.

Децата са отзад, ние отпред, когато се возя отзад се връзвам. Независимо в нашата кола или в чужда не ме интересува как ме гледат, бременна или не аз съм с колан.
Дори в такси да ми казвали, че може да не си слагам колана.

# 149
  • Мнения: 22 433
Наистина в днешно време катастрофите стават все по-често и са все по-страшни.
Нашето столче стои зад шофьора, а аз винаги съм до детето. Струва ми се, че така е по-добре, при евентуална катастрофа, шофьора винаги инстинктивно гледа да запази себе си и удъра да се понесе от другата страна.

Общи условия

Активация на акаунт