неиска пюрета..

  • 380
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 516
Здравейте,моми4ета!
От няколко дни,моят син отказва всякакви пюрета и су4е,като новородено ooooh!
По принцип не е от децата дето си излапват вси4ко,но все пак си хапваше за деня -  плод , зел. пюре и каша,но сега сме в пълен бойкот - неиска нито домашни ,нито купени манджи.
Вярно,4е ни изби петото и е тръгнало да излиза и шестото зъб4е,но преди не е отказвал толкова категори4но твърдата храна по време на зъбоникнене - хапва само малко плод и сухари.
Надявам се,4е този период скоро,ще отмине.Това,4е сме по4ти на годинка и караме от няколко дни само на кърма,трябва ли да ме притеснява? .Детето ми е жизнено и искрено се надявам,4е щом не отказва кърмене,а само твърда храня,няма за какво да се тревожа....успкокойте ме,4е е така Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 790
Не се тревожи - при нас положението е същото в момента. Пюре съвсем малко, каши - хич. Иска да гризе бисквити или суче. От около 2 седмици е така. Аз си го обяснявам със зъби.

# 2
  • Мнения: 6 243
Ами успокой се, не сте сами...
При зъбоникнене така става.
Ние сме почти на 16 месеца, също в период на отказ от твърда храна. Само си представи как се изхранва толкова голямо дете само с цица. Отделно панаирите като тръгнем на разходка и тя почне да ме кандардисва да я накърмя пред някой нищо неподозиращ познат...

Запасяваш се със здрави нерви и се надяваш да пробие по-бързо. дотогава - предлагай любими храни или нещо ново и любопитно - например храни за ядене с пръсти (при нас тоя номер често минава). Аз вече давам каквото си поиска, само да хапне нещо - солети, бисквити... Ама вие сте още малки, така че не те окуражавам.

# 3
  • Мнения: 4 242
И при нас е така! Точно я похвалих вчера че хапна добре и днес пак и наготвих любимата вкусотийка, но не изяде и лъжичка дори. За целия ден е поела една праскова и кърма на корем.
 Така беше и с предните два зъба, но качи добре за месеца, така че не се тревожа. Важното е гърдата да не отказва!

# 4
  • Мнения: 4 629
Спокойно Simple Smile Щом бебчето се кърми, значи няма страшно. До 1 годинка кърмата е основната храна за бебето, а другото е само за запознаване сс нови вкусове и текстури Wink

# 5
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Е да, ама ние сме вече на повече от годинка и сме основно на кърма. Най-голямото ни ядене на твърда храна за един ден е едно пюре от 100гр и малко нещо друго и тогава се радвам колко много е яла. Ама при нас проблема е, че и не е наддала особено добре последните месеци, ама и там все успокоения смяна на обстановката, потене от горещините и тн...... а аз вече започвам да си се тревожа.... Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 6 243
Ама вие сте едва на година и две седмици (няма и толкова). Нали не очакваш, че след рождения си ден малката ще си каже "Стига толкова с кърмата като основна храна, време ми е за "solids"? Шегувам се, разбира се, но в ощи линии е така. Преходът между двете е доста плавен - като отминат горещините постепенно ще проядете. (това си го повтарям всеки божи ден и аз).

Между другото, моето злато е 9 500 и е висока 76 см - на 16 месеца. Също не е някоя Крали марковица, ама гледам да си повтарям, че всичко е наред, все пак суче като невидяла. Което се отразява добре на размера на сутиените ми, междувпрочем Confused

# 7
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Ами нашата госпожица е от 3-4 месеца все 9кг, вярно че последните пъти колкото пъти са я мерили все различни лица и на различни кантари, ама все си е 9кг, и 77см преди повече от месец. Тая седмица ще я мерим пак, обаче сега пък се възстановява, защото изкара някакъв вирус с висока Т 4 дни и съответно почти цяла седмица си бяхме само на кърма и нищо друго и сега се чувствам все едно отново започваме захранването.... Просто е ужасно, човек трябва да има железни нерви..... а моите май са насвършване Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт