Абсурдистан- България

  • 7 329
  • 170
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 892
Принципно каймата е рискова - може да има всичко в нея.

Е как така всичко? Не трябва ли да има месо, мляно.

Не ми отговаряйте, въпросът ми естествено е риторичен.

Просто не би трябвало да са така нещата, това е разисквано милион пъти, но ефект няма.

# 31
  • Мнения: 843
   Е  ,   къде е математиката..  автора?
    При кг. пилешко  към 4.50,лв.   средна цена,  -цена на кило пилешки кремвирши - 2,80-3,50лв.
   Тъй. Смееех.
   При цена на кило свинско--  7-9-10  лв.   Цена на  кайма за 0,250кг - 1,10  до 1,50  .      Някакви 6 лева...   Тук направо забравям да смятам  качественото телешко.
      На Коледа  реших да направя  сърми с истинска кайма,  която ми легна около 10 лв на кило.., и то  поне месец преди Коледа.
    Та така.
  Та абсурда е другаде..   как на тези заплати да потребяваме " доброто".
   Горната сметка поне веднъж на седмица е правена от потребител  тук.. Tired    аАаз съм тук от 4 години...
  и квоооу?
    Нито държавате "мръдна " нанякъде  , нито ние престанахме да мааме кремвирши.  Аз ги поливам с оригинален Хейнц  /кетчуп_  някой да каже как се произнася, че аз се излагам/
 




   

# 32
  • Мнения: 4 585
Ако го напишеш на швабски, ще ти го прочета. Пита се в задачата, какво слагат, което не струва нищо. И то не е малко, към 60% от теглото на кренвиршите е нещо, което не струва нищо.

# 33
  • Мнения: 4 892
Пита се в задачата, какво слагат, което не струва нищо. И то не е малко, към 60% от теглото на кренвиршите е нещо, което не струва нищо.

Сигурно тогава процеса на самото слагане на "това, което не струва нищо" оскъпява нещата  Crazy

# 34
  • Мнения: 194
Ако го напишеш на швабски, ще ти го прочета. Пита се в задачата, какво слагат, което не струва нищо. И то не е малко, към 60% от теглото на кренвиршите е нещо, което не струва нищо.

включително и гъз папир

# 35
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Пак така се пише, но на латиница Simple Smile

Има ред в митническата тарифа, за крака, гребени и т. н. на пилета. Смила се, хомогенизирасе, и се омесва... Звузи логично поне...Само дето не с нормална логика...

С други дума "рога и копита" не е безпочвена фраза... а обезкрилена

# 36
  • Мнения: 1 470
Абе айде спрете да се правите на велики и да говорите в стил' ти си виновна'.

...

Купуваш наденица с цена, която е наполовина само на месото, какво може да има вътре?
Абе хора,по света няма наденица която да се прави от най-хубовото и чисто парче месо,защо се излагате?!За тези продукти се използва отпадъчно такова+тлъстини+желатин,брашно и още куп други компоненти...И тогава става съвсем логично цената да пада на половината...Същото е и с кашкавала и пр.Тук цената просто не отговаря на качеството,защото за реална подобна себестойност на истинският продукт,производителят се хитри и слага други неща,за да качи печалбата си още...

# 37
  • Мнения: 4 892
Абе айде спрете да се правите на велики и да говорите в стил' ти си виновна'.

...

Купуваш наденица с цена, която е наполовина само на месото, какво може да има вътре?
Абе хора,по света няма наденица която да се прави от най-хубовото и чисто парче месо,защо се излагате?!За тези продукти се използва отпадъчно такова+тлъстини+желатин,брашно и още куп други компоненти...И тогава става съвсем логично цената да пада на половината...Същото е и с кашкавала и пр.Тук цената просто не отговаря на качеството,защото за реална подобна себестойност на истинският продукт,производителят се хитри и слага други неща,за да качи печалбата си още...

От тлъсто месо разбирам, но от месо, щото съм чувала, че и в наденицата се срещат копита, нокти и прочие хрускащи гадости. Това не знам да се води отпадъчно месо. Отпадъчно може, де, но не и месо.

# 38
  • Мнения: 1 470
Ако го напишеш на швабски, ще ти го прочета. Пита се в задачата, какво слагат, което не струва нищо. И то не е малко, към 60% от теглото на кренвиршите е нещо, което не струва нищо.
Аз ще ти кажа какво се слага-опинци...Знаеш ли какво означава тази дума?!А изразът "Да ми ядеш опинците",точно това което сме ние българите...Ядем опинци-свинска кожа,сварена и смляна...Казва се прат,и прилича на пластмаса... Crazy

# 39
  • София
  • Мнения: 12 140
Вече не е така трудно да се емигрира. Трябва най- много година подготовка. И езици се учат, и работа се намира при желание. Аз съм "за" всеки, който е решил, заради кренвирш да ми плюе страната да отиде другаде. Държавата не е някакво имагинерно понятие, а това сме ние и всеки, който казва нещо за нея, всъщност говори само за себе си. Ако хората си вършат работата там където са всичко ще е по- различно. Аман от безсмислено отчаяние.  ooooh!

ПП За протеста пред посолството на Полша по повод на един развод имаше незнам- колко- хиляди, а за по- сериозни неща само се мрънка. Еми, от мрънкане се получава само още мрънкане и нищо повече.

# 40
  • Мнения: 1 470
Абе айде спрете да се правите на велики и да говорите в стил' ти си виновна'.

...

Купуваш наденица с цена, която е наполовина само на месото, какво може да има вътре?
Абе хора,по света няма наденица която да се прави от най-хубовото и чисто парче месо,защо се излагате?!За тези продукти се използва отпадъчно такова+тлъстини+желатин,брашно и още куп други компоненти...И тогава става съвсем логично цената да пада на половината...Същото е и с кашкавала и пр.Тук цената просто не отговаря на качеството,защото за реална подобна себестойност на истинският продукт,производителят се хитри и слага други неща,за да качи печалбата си още...

От тлъсто месо разбирам, но от месо, щото съм чувала, че и в наденицата се срещат копита, нокти и прочие хрускащи гадости. Това не знам да се води отпадъчно месо. Отпадъчно може, де, но не и месо.
Казвам просто че 6лв е съвсем нормална цена за истинска наденица,и парченцата месо за тотвене са толкова нали?!А това че производителите блъскат какво ли не,е за да качат двойно печалбата си,а не за да докарат по ефтина цена...

# 41
  • Мнения: 194
Бояна, мрънкането ми е понасъбрано...ей така, в годинките ми на съзнателен живот Wink, и бога ми, причина не са само надениците Laughing

Де да бяха....

Преди две години и аз бих написала същото като теб!

# 42
  • Мнения: 4 892
Вече не е така трудно да се емигрира. Трябва най- много година подготовка. И езици се учат, и работа се намира при желание. Аз съм "за" всеки, който е решил, заради кренвирш да ми плюе страната да отиде другаде. Държавата не е някакво имагинерно понятие, а това сме ние и всеки, който казва нещо за нея, всъщност говори само за себе си. Ако хората си вършат работата там където са всичко ще е по- различно. Аман от безсмислено отчаяние.  ooooh!

ПП За протеста пред посолството на Полша по повод на един развод имаше незнам- колко- хиляди, а за по- сериозни неща само се мрънка. Еми, от мрънкане се получава само още мрънкане и нищо повече.

Какво значи мрънкане?

Освен да си взема наденицата под мишница, да се замъкна пред парламента и юнашки да я размятам там в знак на протест?!
Това ще е дейност, не просто мрънкане.
Не се плюе държавата заради едни кремвирши, даже и заради шпеков салам не бих се отрекла от родината си  Laughing , но ако направя списък на идиотщините, които се случват и то на много сериозни нива, няма да ми стигне времето до утре на обяд.
Пък аз не съм и от хората, които мрънкат, само констатирам  Wink Hug
 

# 43
  • Мнения: 1 788
Съгласна съм с авторката Simple Smile И на мен ми писна!
Обмислям всякакви варианти вече...
Най-лошото е там, че каквото и да се опиташ да направиш, за да "промениш" нещата, все удряш на камък...
И за съжаление, не е само до цената. Купувала съм и доста скъпи неща, които уж са "луксозни", а се оказват пълен боклук...
Както някой беше казал по-нагоре - няма изисквания, няма проверки...
То може и да има, ама има и корупция...и какво ли още не...

Така че - чудесна идея: Булгаристан - Абсурдистан Simple Smile

# 44
  • Мнения: 4 916
Абе айде спрете да се правите на велики и да говорите в стил' ти си виновна'.

...

Купуваш наденица с цена, която е наполовина само на месото, какво може да има вътре?
Абе хора,по света няма наденица която да се прави от най-хубовото и чисто парче месо,защо се излагате?!За тези продукти се използва отпадъчно такова+тлъстини+желатин,брашно и още куп други компоненти...И тогава става съвсем логично цената да пада на половината...Същото е и с кашкавала и пр.Тук цената просто не отговаря на качеството,защото за реална подобна себестойност на истинският продукт,производителят се хитри и слага други неща,за да качи печалбата си още...

Че кой говори за най-хубавото месо? А за цена от 5-6 лв. е ясно, че вътре няма никакво месо. Толкова ли е трудно да сметнете производствените разходи, транспорт, рекета за това да те допуснат да продаваш във Фантастико... Или си мислите, че от Фантастико ходят по цеховете да се молят на хората да продават при тях?

Общи условия

Активация на акаунт