Абсурдистан- България

  • 7 324
  • 170
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 590
Нищо ново по слънцето.
Свекърва ми за раждането на малкият ми подари златен медальон със златна верижка.Е след второто къпане на "златната"верижка й падна златото Mr. Green и ъусна чиста медна сплав.Иначе си имаме паспорт и гаранция на медальона и верижката.Ама свекърва ми не иска да се занимава с тези и й стана много гадно на жената
Разбирам за една наденица да не се занимаваш, ама да си го плащал за злато, а накрая да получиш медна сплав си е направо чист пладнешки обир. Как няма да се занимавате. Аз ако бях веднага отивам и вдигам луд, ама луд скандал в магазина, ако не ми върнат парите, жална им майка. Жалби, жалби и пак жалби и до съд ще стигна. Айде сиктир, много се ядосах, за теб не знам.

# 166
  • Варна
  • Мнения: 472
Утре ще ходя до Инспекцията по труда.

Интересен ще ми бъде резултата.

argun е права.

Разбирам, че не съм писала съвсем по темата. Моля да ме извините 

И все пак понеже започнах тук, да споделя какво стана. Може да е от помощ на някой.
Оказва се, че за конкретния случай - неплатени социални осигуровки се подава жалба единствено в НАП. Завеждат жалбата, и до един месец чакаш да те уведомят с писмо, какво е направено по проверката. АКО след един месец и малко все още няма вест, пускаш молба да се провери пак какво се е случило с проверката. /предполагам още месец чакане/.

В Инспекцията по труда - едно голямо НИЩО. Нали знаете приказката - аз ора от тук до там, нищо друго не ме интересува.
Там се занимавали САМО с липса на трудови договори, неплатени заплати /докато сте все още на договор/, работно време, почивки и т.н.
На въпросът ми, че искам да алармирам за некоректен работодател, който най-вероятно продължава да не внася осигуровки на работещите - "това не влиза в нашите задължения". Препоръчано ми беше да съдим работодателя, като всички процедури и такси били безплатни, НО безплатни адвокати нямало.

Е, кажете ми тези мои - "ха,ха" в предния ми пост след Инспекцията по труда, за които ми се скарахте, не се ли оказаха оправдани!
В Инспекцията по труда не могат да направят нищо - не влиза в техните задължения. Оказа се, че НИКЪДЕ не можем да алармираме и някой да направи проверка на този работодател.

В НАП отговарят за социалните вземания /каквото и да значи това/. Служителката приела жалбата, не можа да ми обясни какво точно ще се направи, какво да очакваме и дали можем да се надяваме, че ще си получим осигуровките.

Това е.

# 167
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
EliZ а с адвокат консултирахте ли се?

# 168
  • Варна
  • Мнения: 472
EliZ а с адвокат консултирахте ли се?

Майка ми е безработна, без право на помощи към бюрото по труда. Баща ми е пенсионер. Нямат пари за адвокати, а и не биха приели от нас. Дори и след години да спечелят делото, и евентуално да им възстановят разходите.

Човекът в Инспекцията по труда, с когото разговарях беше адвокат.

# 169
  • Мнения: 1 517
Болна тема!Питате ли ме как я сколасвам? От няколко години купувам определени храни от определени магазини.Като тръгна с колата та 2-3 часа.Месо, наденици и подобни пазаря от една месарница на Лятно тракия, риба от рибарницата до Макао в Победа,зеленчуци от плод-зеленчук до блока, всичко пилешко от т.нар. Добрички магазин до Окпъжна болница, сирене,мляко от до блока, ама пък хляба им е само един, та и за хляб ходя до определен магазин та да купя на Лагард.Звуча като маняк предполагам, но всъщност купувам най-класическите неща просто от магазини които познавам отдавна.Има много предимства и един съсипващ недостатък-  ВРЕМЕ.За качествена храна сякаш далеч повече е нужно време отколкото пари.

И ние така практикуваме от известно време  ooooh! И ходим в някои от споменатите магазини  Grinning

# 170
  • Мнения: 920
Хайде и аз да се включа в темата за оплакванията (така съм я кръстила за себе си Mr. Green).
Само че искам да кажа, че Абсурдистан, не толкова абсурден, когато си търсиш правата и се захапеш за тях като хрътка за кокал Twisted Evil
Въпреки абсурдната ни правосъдна система, осъдих некадърен майстор, който бях наела без договор. Върна ми парите глупака, нервичките ми изпили, но аз бях твърдо решила да си търся гражданските права. Е, има справедливост, ама трябва много труд и  усилия. И институциите работят, въпреки, че всички се жалват от тях.Но трябва много да ги "ръчкате" и да сте нахални до дупка Crazy
ТЪРСЕТЕ СИ ПРАВАТА, но не пофорумите, а по учрежденията, крещете, викайте, настоявайте, ние им плащаме заплатите и имаме правото да изискваме Twisted Evil
Когато имам повече време ще опиша цялата история, с надеждата хората да вземат пример Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт