Абсурдистан- България

  • 7 348
  • 170
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 472
Ами виж, аз разбирам, че ти искаш всъщност само да споделиш тази случка, какъв съвет можем  ти дадем? Какво по-различно от адвокат, полиция, инспекция по труда...
Да, човек винаги може да намери оправдания извън себе си и собствената си отговорност.
"Държавата" идеално се вписва, като мантра или " София не е България", когато те е страх да поемеш отговорност.
Какъв съвет да ти дам, държавата функционира на базата на институции, не е някакъв далечен и имагинерен образ на хоризонта. Съжалявам, ако мислиш, че това е грубост и жлъч.  Confused
Мога да кажа и " Ох, милите, тая държава за нищо не става", ако ще те успокои.
В крайна сметка майка ти пие една студена вода в момента, нещо важно за нея не се случва просто, заради нейния страх и убеденост ( твоята е сигурна), че 'няма смисъл'. Така нищо никога не може да придобие смисъл, разбира се.
Ами, това успокоение, с Абсурдистан, в който 'държавата' не се грижи как точно ще й впише необходимия  трудов стаж ...  ми борете се малко, мръднете се малко ...

Знаеш ли кое е страшното - много хора не вярват, че могат да защитят правата си.
Някой осъден нелоялен работодател? Компенсирани работници?

Да, държавата с нейните институции - как аз ако не си плащам осигуровките, автоматично ми орязват здравните права. А когато работодател е Очевадно нелоялен, не се задейства някакъв подобен механизъм. Това неплащане на пенсионните е продължило година и половина при редовен трудов договор.

Както писах, жалби ще подадем. Но първото оправдание, за което се сещам от тяхна страна(без да съм специалист) - "ами тя фирмата фалира". Както писах по-горе фирмата е вече под ново име. Както и да е... Утре ще ходя до Инспекцията по труда.
Интересно ми какво ще кажат по въпроса.


# 151
  • Мнения: 4 916
...Някой осъден нелоялен работодател? Компенсирани работници?
....

Да, 99,9 от трудовите дела се решават в полза на работника. Всъщност работодателят е доста изгърбен, ако се стигне до трудовоправен спор.

# 152
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
И аз така съм чувала.
Остават ти нервите, времето, адвокатите разхода на пари до края на делото.
Но шансовете са добри.
Виж с тази сменена фирма... адвокат трябва да си каже думата.
Желая ви успех!

# 153
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Знаеш ли кое е страшното - много хора не вярват, че могат да защитят правата си.
Някой осъден нелоялен работодател? Компенсирани работници?


Има осъдени работодатели, както и възстановени на работа работници или компенсирани със стабилна сума. Познавам няколко такива и те не са изключения. Трябва ти просто добър адвокат.

# 154
  • Мнения: 1 473
Изглежда от суровата наденица сте стигнали до присъди за работодатели...
Само ако може авторката на темата да вметне, какво стана, оплака ли се някъде, освен в форума? И ако да , какво стана, да очаква ме ли в скоро време наденица от месо на цена 6.50 лв.

# 155
  • Мнения: 24 467
О, какво опущение, аз още за кренвирша си мисля, че хортувате.
Това с работодателя да не е някакъв пети вариант /аз май за четири се бях сетила по темата, не ми се ровичка/?

# 156
  • Мнения: 0
Изглежда от суровата наденица сте стигнали до присъди за работодатели...
Само ако може авторката на темата да вметне, какво стана, оплака ли се някъде, освен в форума? И ако да , какво стана, да очаква ме ли в скоро време наденица от месо на цена 6.50 лв.
Има ефект от моето възмущение. Сега всички продукти имат етикетче със състава. Доволна съм. Относно истинността на етикетчетата  няма да задълбавам. Ясно е, че вече няма да купя такъв продукт, който и котката не го иска.

# 157
  • Мнения: 7
Здравейте, всички! Не ви ли писна от абсурдите в нашата мила Родина?Купих си сурова наденица за скара от Фантастико в Надежда и познайте какво се случи, след печенето и. Оказа се, че е от соя, а аз плащам за месо. Писна ми! Малко истински неща вече има. Сиренето, млякото, месото и т.н. всичко е менте и на никой не му пука, че трябва да яде боклуци с трудно припечелените  си пари. Докога с това овчедушие?Монополистите си правят каквото искат с нас(Чез се инати за едномесечното отчитане на тока), търговците също лъжат, а ние си пасуваме и вече го приемаме за нещо съвсем в реда на нещата. По едно време се вдигна шум относно състава на храните, но въпроса беше да се отклони вниманието от други проблеми, като например замразените милиони евро предназначени за България.Тогава изведнъж управляващите се "загрижиха" какво ядем и се почнаха едни проверки...Прах в очите. Съдебната система неработи и няма воля това да се промени. Даже престъпниците ще се кандидатират за депутати! Какво да кажа?Абсурдистан!!!

По този повод, бях забравил, ама наскоро си купих печени кебапчета от Била в Надежда и също се оказаха от соя. Та като мина пак ще ги питам от кво ги правят и ще им тегля няколко ...
Такава наденица сурова не купувам, тъй като е 80% вода, която изтича в скарата, другите 20% са боклуци, както и в кренвиршите и пр. колбаси. Няма смисъл при положение, че месото е с цена 8-9 лв. Пак между другото от Фантастико в Надежда си купих веднъж пилешки бутчета замразени, оказаха се вмирисани, и като отидох ми върнаха парите без проблеми.

# 158
  • Мнения: 8
Болна тема!Питате ли ме как я сколасвам? От няколко години купувам определени храни от определени магазини.Като тръгна с колата та 2-3 часа.Месо, наденици и подобни пазаря от една месарница на Лятно тракия, риба от рибарницата до Макао в Победа,зеленчуци от плод-зеленчук до блока, всичко пилешко от т.нар. Добрички магазин до Окпъжна болница, сирене,мляко от до блока, ама пък хляба им е само един, та и за хляб ходя до определен магазин та да купя на Лагард.Звуча като маняк предполагам, но всъщност купувам най-класическите неща просто от магазини които познавам отдавна.Има много предимства и един съсипващ недостатък-  ВРЕМЕ.За качествена храна сякаш далеч повече е нужно време отколкото пари.

# 159
  • Мнения: 1 473
Krotan, евалата, как издържаш на това обикаляне? Аз може би щях да се откажа на третата седмица.

# 160
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ами не на малко места е така и ние пазарим определени стоки от определени магазини.
Но лагард, не...
Рибарницата добра ли е? виждала съм подобно име и другаде и хигиената не беше върха...

# 161
  • Мнения: 2 590
krotan, арт мама, усещам, че говорите за Варна. Мога да ви кажа едно чудно магазинче за месо, винаги е прясно. Хората са си производители, хигиената е на много високо ниво. Ако проявявате интерес ще пиша на лични, че да не излезе реклама. А самото магазинче иначе е малко. Много сме доволни цялото семейство и от 2 години само от там вземаме месо. Grinning

# 162
  • Мнения: 2 018
Утре ще ходя до Инспекцията по труда.

Интересен ще ми бъде резултата.

argun е права.

# 163
  • Мнения: 8
арт мама, не зная името на рибното магазинче, но като застанеш на входа на Макаото с/у Техникумите ,то се вижда.До сега не са се дънили.Предполагам, че се стараят, защото като си квартален това ти е коза.Цените са добри и на готовите неща и не напомнят за себе си 12 часа, след като си ги ял.Ние ядем много риба- аз ги принуждавам, де Simple Smile

# 164
  • София
  • Мнения: 2 430
Нищо ново по слънцето.
Свекърва ми за раждането на малкият ми подари златен медальон със златна верижка.Е след второто къпане на "златната"верижка й падна златото Mr. Green и ъусна чиста медна сплав.Иначе си имаме паспорт и гаранция на медальона и верижката.Ама свекърва ми не иска да се занимава с тези и й стана много гадно на жената

Общи условия

Активация на акаунт