дуфастон-пил ли го е някой

  • 12 178
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Аз пих дуфастон 2 месеца 2 по 2, за задържане на бременност - мисля, че беше в 3-4 месец. Изписаха ми го, след като спрях утрогестана в началото на 3-я месец.

# 16
  • Мнения: 195
дадоха ми да го пия за забременяване защото лекаря прецени че имам в повече мъжки хормони

# 17
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
дадоха ми да го пия за забременяване защото лекаря прецени че имам в повече мъжки хормони
Как така е преценил?

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 16:44 от ۰۪ ۫٭۪۫۰ Сливница ◊

# 18
  • Мнения: 195
да ти кажа честно и аз незнам как така на око прецени сигурно че съм силно окосмена а доколкото знам това се разбира след хормонолни изследвания

# 19
  • София
  • Мнения: 6 232
аз го пия след инсеминация /т.е. след овулацията/ по 14 дни и определено, ми се обърква цикъла-при абсолютно точен на 28 дни,първия път ми дойде на 19-ия, втория- на 33 ден. Отделно в началото ми се гадеше през всичките 15 дни,докато го пиех. А от това изписване на дуфастон за щяло и нещяло, без изследвания,по преценка,че мъжките й хормони са повече,една приятелка още се бори с последствията и явно, не е толкова безобиден. Все пак това е хормонален препарат,не са витамини. Може би,наистина, след толкова  години неуспешни опити, по-добрият вариант е да се обърнеш към гинеколог в клиника по стерилитет,както са те посъветвали момичетата по-нагоре. Най-малкото,поне ще ви направят изследвания,за да потърсят проблема.

# 20
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
да ти кажа честно и аз незнам как така на око прецени сигурно че съм силно окосмена а доколкото знам това се разбира след хормонолни изследвания
И на мен една гинеколожка ми вика "ми ти имаш косми по ръцете - повече са ти мъжките хормони"   ooooh! е кой няма косми по ръцете?!Разбира се,че след хормонални изследвания се разбира така ли е или не. Hug

# 21
  • Мнения: 195
в клиниката на щерев съм ходила там веднага ме насочиха към лапароскопия вече незнам какво да правя изгубих всякаква вяра в лекарите на мен дуфастона ми го предписаха за 15 дена по 2 пъти дневно засега странични ефекти нямам

# 22
  • Мнения: 195
в клиниката на щерев съм ходила там веднага ме насочиха към лапароскопия вече незнам какво да правя изгубих всякаква вяра в лекарите на мен дуфастона ми го предписаха за 15 дена по 2 пъти дневно засега странични ефекти нямам
при мен е много по голямо окосмяването даже брадичка от 2 3 косъмчета съм пуснала имам окосмяване по корема около гърдите от вътрешната страна на бедрата а незнам но тези хормони влияят ли върху психихическото състояние

# 23
  • София
  • Мнения: 6 232
в клиниката на щерев съм ходила там веднага ме насочиха към лапароскопия вече незнам какво да правя изгубих всякаква вяра в лекарите на мен дуфастона ми го предписаха за 15 дена по 2 пъти дневно засега странични ефекти нямам
лапароскопията се прави,доколкото знам,за да се провери дали всичко е наред-на мен,също в Щерев,където ходя,ми назначиха подобна процедура-за проходимост на тръби/хидротубация/,защото,какъвто и план за лечение да ти изготвят,трябва да се знае дали няма някъде вътре проблем-тръби,сраствания и т.н.Отнякъде се започва и май лапарото и цветната снимка са едно от първите неща, а дали един или друг хормон ти е леко завишен,това не е толкова фатално,то се регулира впоследствие и пак,след изследвания.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 232
в клиниката на щерев съм ходила там веднага ме насочиха към лапароскопия вече незнам какво да правя изгубих всякаква вяра в лекарите на мен дуфастона ми го предписаха за 15 дена по 2 пъти дневно засега странични ефекти нямам
при мен е много по голямо окосмяването даже брадичка от 2 3 косъмчета съм пуснала имам окосмяване по корема около гърдите от вътрешната страна на бедрата а незнам но тези хормони влияят ли върху психихическото състояние
на мен поне не ми влияеха,освен,че кожата на лицето ми стана супер гладка и мека Wink

# 25
  • Мнения: 195
вече незнам тук от форума ме посъветваха да не прибързвам с лапарото защото имало опасност макар и рядка от одраскване на органите правили сме спермограма сега мисля за хормони да се изследвам имам повече от 5 г. някакво трихомонално течение колко пари дадох за лекарства не е истина има ефект за известно време и после пак същото сега мисля или секрет да ми вземат или цитонамазка незнам точно и да се види най -после какво е най-вероятно може то да ми е запушило тръбите но докато не мина през цветна снимка или хидротубация нищо не мога да кажа със сигурност

# 26
  • Мнения: 419
Дуфастон съм пила след инсеминация.

# 27
  • Мнения: 19
здр и от мен!Аз имам един въпрос свързан с дуфастона!Преди няколко дена спрях дуфастона от предишната схема с клостилбегит но по време на приема му курвях 8-9 дена!Досега винаги ми е идвало след като го спря но засега още не ми идва!Дали е нещо сериозно?Много съм объркана даже незнам дали това течение по време на дуфастона е цикъл или не!

# 28
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Аз също съм пила Дуфастон след инсеминация. Той се пие след доказана овулация или за предизвикване на цикъл ,когато той е нередовен.

# 29
  • Мнения: 195
а дали има опастност да ми стане нередовен цикъла

Общи условия

Активация на акаунт