Мъжко име с Н

  • 1 788
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Моля  погнета ми да избера хубаво мъжко име с буквата  Н -  благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 3 016
Никола

# 2
  • Мнения: 6 993
Найден, Никола, Николай.
Не са много като че ли Thinking

# 3
# 4
  • Мнения: 399
Никола  Heart Eyes или само Ники/Ник  Rolling Eyes или Нико  Peace

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 12:02 от мимина

# 5
  • Мнения: 251
Ето тук можеш да провериш и за хубаво име и за неговото значение newsm10
http://imenata.eu/bukva/%d0%bd/
http://www.imenata.com/names_14.html

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нягол, Никодим  Joy
Майтапче...
Никола.

# 7
  • Мнения: 54
Освен стандартните, които са ти казала има и такива, които са по-забравени. Мнение дали ми харесват няма да изказвам, а само ще ги изредя.
Наум, Недялко, Неделин, Нелин, Недин, Недан, Нейко и производните им

# 8
  • Мнения: 199
Никола ми харесва много Simple Smile

# 9
# 10
  • Мнения: 1 740
Никола или Николай

# 11
Blagodaria na vsi4ki koito sa mi dali otgovor .A kakvo shte kajite za niakoe 4yjdo ime zapo4vashto s N

# 12
  • Мнения: 162
Напоследък много често срещам името Никълъс, но помисли, че някога това име ще фамилия. Никълъсов или Найджълова или Натаниълов някак не ми звучат добре. Май Никола си е най-хубаво, пък ще му викаш Ник или Нико, дори Никсън ако искаш и ще ти е чуждо. Абе избери това, което на теб ти харесва най-много.

# 13
  • Мнения: 6 993
А, Никалъс...
Сещам се как се разхождахме из Благоевград, пред нас две момченца на по десетина години и едното казва на другото :
- Е що за име е това Никалъс  Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 44 120
Никола, Никос....Натанаил.

# 15
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
И за мен те са най - приятни.

# 16
  • Мнения: 288
Много често стана това Никола  Wink Найден не е лошо , според мен .

# 17
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
С Н бих избрала Нестор или Неделин.

# 18
  • Мнения: 520
Според мен е по-добре,децата ни да бъдат кръщавани с български имена,освен ако не живеете в чужбина!Имаме толкова хубави имена.На мен също наѝ-много ми харесва Никола или Николаѝ!

# 19
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Нестор Николай Никола   bouquet

# 20
  • Мнения: 0
Благодариа Ви много за  бързиа отговор,но тъи като аз и моето семеиство живеем в чужбина а и мислим да поостаним тук
се насочваме към ниакое по чуждо име.

# 21
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Благодариа Ви много за  бързиа отговор,но тъи като аз и моето семеиство живеем в чужбина а и мислим да поостаним тук
се насочваме към ниакое по чуждо име.
Направо тръпки ме побиват вече от тия вечни претенции на българина да си кръщава детето с имена, които имат чуждо звучене, само защото се намират в друга държава! Е, не мога да я разбера тази мода и това си е!
Вярно е, че няма как всички да мислим и разсъждаваме по един и същи начин и за това е редно да се уважава правото на избор на всеки, но не мога да се въздържа да не изкажа и своето мнение по въпроса, макар и да знам, че за повечето от вас това е нормална проява на израз, но за мен е крайно неприемлива и непонятна.
Независимо от всичко, най - важното е, да ви е живо и здраво детенцето, на което и име да се спрете. Така, че което на вас си ви хареса - със здраве да си го носи.

# 22
  • Мнения: 0
Благодариа за пожеланието Simple Smile.Мислим си за името Никълъс,но незнам как би се приело сред българските си приателче след време.Какво ше кажите за това   newsm78

# 23
# 24
  • Мнения: 574
А какво ще кажеш за НиколАс  newsm78 Въпреки че на мен ми харесват традиционните Никола и Николай  Peace

# 25
  • Мнения: 6 993
Благодариа за пожеланието Simple Smile.Мислим си за името Никълъс,но незнам как би се приело сред българските си приателче след време.Какво ше кажите за това   newsm78
Писала съм ти на предната страница на какъв разговор между деца съм присъствала относно споменатото име.

Сетих се друго, което харесвам - Нед.

# 26
  • Мнения: 712
Добре де... мислите за Николас... ако го запишете така в тамошните документи, проблем ли е в българския му паспорт да пише Никола или Николай? Доколкото си спомням, в нашите български документи за самоличност пишеш името си по акт за раждане, а латинската транскрибция избираш сам  Thinking. Моят мъж например е Георги, a в паспорта му пише George, а не Georgi.
И без това всички ще му викат Ник или Ники, какво значение има как ще е записан - за в България ще е никола, за там където сте Nicolas и толкоз...
Може да се вижда смешно на някой, но човек се нагажда според средата. Имам познат, който се казва Венцислав и от години живее в англоговоряща страна. Ами много рано се усети, че Венцислав произнесено в онзи край на света е трудно разпознаваемо. И всички там му викат Винсънт и Винс. Тука си е Венци. Нищо лошо в подобна практика  Peace

# 27
  • Мнения: 139
Никола или Никифор

# 28
  • Мнения: 269
Добре де... мислите за Николас... ако го запишете така в тамошните документи, проблем ли е в българския му паспорт да пише Никола или Николай? Доколкото си спомням, в нашите български документи за самоличност пишеш името си по акт за раждане, а латинската транскрибция избираш сам 

# 29
  • Мнения: 0
zdraveite....Straxotni ste tolkova idei mi doidoxa v glavata.Samo xybavi neshta mojesh da nay4ish ot foruma.Bashta mi se kazva Nedelcho i po stara balgarska tradiicia bix jelala pone  bukvata da e sashtata zashtoto 4estno kazano ineto mu e malko starovremsko.Dai te ideia ako vi idva neshto na ym. Hug

# 30
  • Мнения: 712
Идва ми наум Нед. Съвсем подходящо за англоговоряща страна

# 31
  • Мнения: 0
Da i az se zamisliam za tova ime xaresvami ...samo 4e imam oshte malko vreme taka 4e ako mi izpadni neshto po taka bix i se zamislila.Blagodaria na vsi4ki koito mi dadoxa otgovor.S ydovolstvie bix priela oshte idei. Hug

# 32
# 33
  • Мнения: 1 768
Найден
Никлас
Николай

# 34
  • Варна
  • Мнения: 199
Нестор  Peace

Името е интернационално и е много хубаво. 

# 35
  • Мнения: 60
Много харесвам името Нино Hug

# 36
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Нестор  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт