Мъжко име с Н

  • 1 792
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
И за мен те са най - приятни.

# 16
  • Мнения: 288
Много често стана това Никола  Wink Найден не е лошо , според мен .

# 17
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
С Н бих избрала Нестор или Неделин.

# 18
  • Мнения: 520
Според мен е по-добре,децата ни да бъдат кръщавани с български имена,освен ако не живеете в чужбина!Имаме толкова хубави имена.На мен също наѝ-много ми харесва Никола или Николаѝ!

# 19
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Нестор Николай Никола   bouquet

# 20
  • Мнения: 0
Благодариа Ви много за  бързиа отговор,но тъи като аз и моето семеиство живеем в чужбина а и мислим да поостаним тук
се насочваме към ниакое по чуждо име.

# 21
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Благодариа Ви много за  бързиа отговор,но тъи като аз и моето семеиство живеем в чужбина а и мислим да поостаним тук
се насочваме към ниакое по чуждо име.
Направо тръпки ме побиват вече от тия вечни претенции на българина да си кръщава детето с имена, които имат чуждо звучене, само защото се намират в друга държава! Е, не мога да я разбера тази мода и това си е!
Вярно е, че няма как всички да мислим и разсъждаваме по един и същи начин и за това е редно да се уважава правото на избор на всеки, но не мога да се въздържа да не изкажа и своето мнение по въпроса, макар и да знам, че за повечето от вас това е нормална проява на израз, но за мен е крайно неприемлива и непонятна.
Независимо от всичко, най - важното е, да ви е живо и здраво детенцето, на което и име да се спрете. Така, че което на вас си ви хареса - със здраве да си го носи.

# 22
  • Мнения: 0
Благодариа за пожеланието Simple Smile.Мислим си за името Никълъс,но незнам как би се приело сред българските си приателче след време.Какво ше кажите за това   newsm78

# 23
# 24
  • Мнения: 574
А какво ще кажеш за НиколАс  newsm78 Въпреки че на мен ми харесват традиционните Никола и Николай  Peace

# 25
  • Мнения: 6 993
Благодариа за пожеланието Simple Smile.Мислим си за името Никълъс,но незнам как би се приело сред българските си приателче след време.Какво ше кажите за това   newsm78
Писала съм ти на предната страница на какъв разговор между деца съм присъствала относно споменатото име.

Сетих се друго, което харесвам - Нед.

# 26
  • Мнения: 712
Добре де... мислите за Николас... ако го запишете така в тамошните документи, проблем ли е в българския му паспорт да пише Никола или Николай? Доколкото си спомням, в нашите български документи за самоличност пишеш името си по акт за раждане, а латинската транскрибция избираш сам  Thinking. Моят мъж например е Георги, a в паспорта му пише George, а не Georgi.
И без това всички ще му викат Ник или Ники, какво значение има как ще е записан - за в България ще е никола, за там където сте Nicolas и толкоз...
Може да се вижда смешно на някой, но човек се нагажда според средата. Имам познат, който се казва Венцислав и от години живее в англоговоряща страна. Ами много рано се усети, че Венцислав произнесено в онзи край на света е трудно разпознаваемо. И всички там му викат Винсънт и Винс. Тука си е Венци. Нищо лошо в подобна практика  Peace

# 27
  • Мнения: 139
Никола или Никифор

# 28
  • Мнения: 269
Добре де... мислите за Николас... ако го запишете така в тамошните документи, проблем ли е в българския му паспорт да пише Никола или Николай? Доколкото си спомням, в нашите български документи за самоличност пишеш името си по акт за раждане, а латинската транскрибция избираш сам 

# 29
  • Мнения: 0
zdraveite....Straxotni ste tolkova idei mi doidoxa v glavata.Samo xybavi neshta mojesh da nay4ish ot foruma.Bashta mi se kazva Nedelcho i po stara balgarska tradiicia bix jelala pone  bukvata da e sashtata zashtoto 4estno kazano ineto mu e malko starovremsko.Dai te ideia ako vi idva neshto na ym. Hug

Общи условия

Активация на акаунт