Трябва ли да се водят децата на ортопед когато проходят?

  • 2 837
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 534
Мислех си ,че е задължително когато детето проходи да се заведе на ортопед и днес отидох при педиатърката да искам направление и тя една такава учудена  Shocked и вика :ААА не не се води сега преди да стане на 2 г. тогава и аз ама когато бях на преглед на 6 месеца ортопеда каза задължително и педиатърката :Това е измислица на ортопедите  ooooh!
Моля кажете ми вие водихте ли децата си когато проходиха на ортопед.

# 1
  • Мнения: 7 723
Не.
Защо пък да ги водя? Thinking

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
На ортопед бяхме първия път през втори месец , сега при ненавършен 6-ти и доктора ни каза два месеца след прохождане да отидем отново профилактично.

# 3
  • Мнения: 3 157
Не.Водихме го само веднъж-на около месец за стандартен преглед във ВМА при д-р Драганов.
Питахме дали е необходимо пак да го водим и кога и ни казаха,че не е нужно,освен ако няма проблеми.

# 4
  • Мнения: 534
Цитат
На ортопед бяхме първия път през втори месец , сега при ненавършен 6-ти и доктора ни каза два месеца след прохождане да отидем отново профилактично.

Вие при Янакиев ли ходихте?( видях че сте от ПЛовдив затова питам) защотото точно той ми каза че трябва да ида на 1 година като проходи Peace

# 5
  • Мнения: 11 006
Моето не съм го водила. Защо самото прохождане е повод за посещение при ортопеда? На лекар се ходи ако има проблем или съмнение за проблем.

# 6
  • Мнения: 9 814
Педиатърът ни изпрати профилактично на ортопед заради малко ранното прохождане /беше на 9 м. и половина/.
Специалистът, който посетихме каза, че е препоръчително да се посети ортопед след като детето проходи стабилно, т.е. около 2-3 месеца след направените първи крачки.

# 7
  • Мнения: 3 804
Не.
Защо пък да ги водя? Thinking
И аз това се питам  newsm78

# 8
  • Мнения: 2 334
Водех дъщеря ми на 3-4 месеца на ортопед както и след като проходи стабилно(1 месец след това).Ортопеда ми каза че трябвало след като проходи стабилно детето да се заведе профилактично и следващото ходене да е около 3-4 годинки  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 262
Ортопедите твърдят, че трябва да се отиде на профилактичен преглед след като детето проходи стабилно, в което за мен има логика. Не съм сигурна, че това се покрива от касата.

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Не мисля, че е нужно.А и тук мога да си мечтая за подобни екстри, всичко е оставено на природата Whistling

# 11
  • Мнения: 7 723
Ортопедите твърдят, че трябва да се отиде на профилактичен преглед след като детето проходи стабилно, в което за мен има логика. Не съм сигурна, че това се покрива от касата.
Не се покрива.
...именно заради това някои ортопеди го твърдят.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 775
Мисля, че само 1вият профилактичен преглед е задължителен. Поема се от касата, т.е. педиатрите дават талон. Друг е въпросът колко безплатен е този преглед.
След този преглед ортопедът казва кога и защо трябва да се ходи на прегледи. При някои бебета тези прегледи стават задължителни.
На мен ортопедът ми каза, че е хубаво да заведа малкото на преглед когато започне да седи стабилно и когато проходи. Тези прегледи не са задължителни, т.е. талони не се издават, касата не ги поема.
Аз мисля да заведа Алекс когато проходи стабилно. Каката има проблем с едното стъпало, криви го и трябва да носи стелки. Така, че дребното задължително ще го заведа на преглед.

# 13
  • Мнения: 9 973
не,ако няма проблеми

# 14
  • София
  • Мнения: 2 006
И нашият ортопед каза да отидем 2-3 месеца след като проходи.

# 15
  • София
  • Мнения: 23 097
Бях се поинтересувала преди за прегледите при ортопед... Да, трябва да се отиде след прохождането. Не веднага, но поне след 2-3 месеца. Така и ще направя. Нищо, което касае здравето на детето ми, не е излишно (все тая дали прегледът се покрива от тъпата здравна каса или не).

# 16
  • София
  • Мнения: 292
И нашият ортопед каза да отидем 2-3 месеца след като проходи.

Нашият каза същото  Peace

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не въпреки, че си го мислих Thinking

# 18
  • Мнения: 2 013
Да,ходи се на 2м,на 6м и след прохождане.

# 19
  • до Пловдив
  • Мнения: 278
Цитат
На ортопед бяхме първия път през втори месец , сега при ненавършен 6-ти и доктора ни каза два месеца след прохождане да отидем отново профилактично.

Вие при Янакиев ли ходихте?( видях че сте от ПЛовдив затова питам) защотото точно той ми каза че трябва да ида на 1 година като проходи Peace

и ние го водихме при Янакиев още на 1 месец после на 6 месеца също и същия този доктор ни каза на нас на 2 годинки е следващия преглед
странно newsm78 не ни  е казал на нас след като проходи да го водим

# 20
  • Мнения: 1 740
И ние ходихме 2 и 6 месец. След като проходи не сме го водили.

# 21
  • Мнения: 6 713
За пръв път чувам!

# 22
  • Мнения: 657
Бях се поинтересувала преди за прегледите при ортопед... Да, трябва да се отиде след прохождането. Не веднага, но поне след 2-3 месеца. Така и ще направя. Нищо, което касае здравето на детето ми, не е излишно (все тая дали прегледът се покрива от тъпата здравна каса или не).

И аз мисля така. Peace Ние я водихме в 4ти и в 9ти месец, а скоро ще станат 2 месеца откакто проходи и пак ще я заведа. Heart Eyes

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
След като проходи не съм я водила. Водих я до 10 ден от раждането по препоръка не педи.

# 24
  • Мнения: 9 442
Не са ни казвали такова нещо.Заведохме малката,когато беше намесец и половина и ни казаха към 6-я месец да отидем пак.

# 25
  • Мнения: 3 500
Да, ние я заведохме малко след като проходи. Имаше полза.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 549
Ако няма проблеми не мисля,че трябва да се водят.

# 27
  • София
  • Мнения: 388
И на нас ни каза ортопеда да я заведем като проходи. И ще се наложи,защото криви едното краче навътре. Предполагам,че личната няма да ми даде направление, но това не е най-важното.

# 28
  • Мнения: 1 341
Да.
Водих я на 1 или 2м беше и след това когато проходи.
Ортопеда искаше да я види как е с крачетата след като е проходила.
Настоявай за направление пред педиатъра си, те никога не им достигат. ooooh!

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Ортопеда , при който водих детето каза, че задължителни са прегледите в 1 и 5 месец, след прохождането е желателно .

# 30
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Като проходят не знам, но аз съжалявам стократно, че не заведох дъщеря си на преглед в самото начало, след раждането.
Щеше да ми спести страшно много притеснения породени от това, че проходи късно - на 1 г. 4 мес.

# 31
  • Мнения: 2 011
Когато беше на 2 месеца я прегледа същият Янакиев от Пловдив.Тогава ми каза за повторен преглед в 6-ия месец(не е задължителен),а за след прохождане нищо не каза.  Thinking

# 32
  • София
  • Мнения: 4 589
Не, не го сметнах за необходимо. Единственият преглед при ортопед беше , когато направи 1 месец, доколкото си спомням.

# 33
  • София
  • Мнения: 5 079
Да, чувала съм, че е хубаво, но ние не стигнахме дотам със сина ми. Whistling

# 34
  • Мнения: 2 521
Не,след прохождането не съм го водила.Само един преглед има на ортопед-на 4-5 месеца.Каза че всичко е наред и не спомена че трябва да ходим пак.

# 35
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Водих детето профилактично на 1 и 7 месеца, когато не ходеше. Попитах изрично ортопеда правят ли се други профилактични прегледи и отговора беше отрицателен. Не познавам дете, заведено профилактично на ортопед след прохождане.

Общи условия

Активация на акаунт