Епилепсия-тема 8

  • 45 360
  • 626
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 65
Здравейте, няколко дни нямах интернет и сте изписали много. Нас вчера ни изписаха от Св. Наум, спряха ни синактена, от който се оказа, че нямаме никакво подобрение, а напротив започнаха да се увеличават пристъпите(е, не е от него), дори успяхме да ги запишем на последното еег, но конкретно и ясно огнище не се видя. От понеделник започнахме със сабрил и сега постепено увеличаваме дозата, надявам се вече от него да спрат тези пристъпи, защото нито един медикамент до момента не ни е подействал.
tanita, съжалявам, че не успяхте да дойдете в София, желая ви кураж и по - бързо нормализиране на детенце и при следващия удобен случай ще се радвам да се видим!

# 481
  • Мнения: 511
Майчета,чувам добри отзиви за капките ХЕКСАЛГИН при  висока температура,че моя малкия днес цял ден е с 38.5 до 39.4 и не спада . Някой от вас ползвал ли ги е,и въобще деца с епилепсия дали магат да пият,защото съм чувала,че аналгинът може да предизвика шок.
аз също давам хексалгин при висока температура,досега не сме имали изненади

# 482
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Еленита съжалявам,че не можете да овладеете пристъпите ,дано новото лекарство подейства.Гале дано да се овладеят гърчовете на Момчил та да могат в Банкя да направят рехабилитация и на него.Стискам палци Praynig

# 483
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Еленита стискам палци да успеете да намерите правилното лечение и да овладеете пристъпите. Знам че сега искаш най-много това да стане от сърце ти пожелавам да успеете да се преборите.

# 484
  • Мнения: 65
Момичета, благодаря за подкрепата! Hug И аз повече от всичко искам да овладеем пристъпите, за да може Боби да се развива нормално. Както писах сутринта ни спират по - бързо синактена и ще ни останат 8 ампули, така че ако някой има нужда с радост ще му ги подаря(донесоха ни ги в хладилна чанта и аз ги държа в хладилник, така че всичко им е ок). Днес забелязах малко повече окосмяване на челото на детето ми и по гърба, смятате ли че е възможно да е страничен ефект от синактена, все пак е хормон, някой сблъсквал ли се е с това? Взех решение да направим ямр в Токуда, само чакам личната да ми даде направление за невролог, знаете ли как става записването там, преди да са отговорили от здравната каса ли трябва да запиша час и направо с анестезиолозите ли трябва да се разбера за упойката?
Иве, има ли някакви новости около вас, как са последните изследвания?

# 485
  • Варна
  • Мнения: 1 272
еленита не се притеснявай за окосмяването, ще отмине. Това което има сега ще се махне и ние сме били така само че от други медикаменти.

# 486
  • Мнения: 3 540
А невролога венага ли ще ви даде направлението за ЯМР или ще ви запише и ще чакате!

# 487
  • Мнения: 244
Здравейте, ние влязохме във вторник в Свети Наум - засякохме се с Еленита. В сряда ни направиха скенер, но нещо няма значимо подобрение на хидроцефалията (все пак ще се консултирам с К. Георгиев). Хубавото е че тромбоцитите ни вече са съвсем нормални и явно са се смъкнали от вирусната инфекция а не от конвулекса. Обаче сега и нивото на валпроата ни е много добре 470 при 650 максимум. За сега чакаме ЕЕГ-то, което ще е в петък за да видим дали пак ще увеличаваме дозата. Но най-вероятно ще увеличим и радедорма .... Направих запис на т.нар. стряскания на Илиян и доц. Димова смята че са пристъпи, но ще видим на ЕЕГ то дали ще успеем да ги хванем. Това обаче означава че няма да можем да започнем рехабилитация и няма да записвам за Банкя - тъкмо се бях настроила .... но дано се спрат по-скоротези пристъпи, та да правим нещо, че така ... до никъде.
Това е за сега, ще пиша пак.
Танита, къде се загуби? Как е детенце, пиши!

# 488
  • Мнения: 65
Невролога даже днес щеше да ни приготви документите, но аз не знаех, че трябва да отида с направление от личната и ще отида утре да се моля, защото пък вчера ни изписаха от детска неврологична клиника и може да не иска да ни праща пак на невролог след 2 дни , но няма друг начин































# 489
  • Мнения: 7
Здравейте момичета,ние бяхме на море за няколко дни с децата и си починахме чудесно newsm44 и нямахме пристъпи въпреки, че не можех да накарам дребосъците да излязат от водата и бяхме доста време на слънце. Ние пием трилептал и от известно време забелязвам че дребосъчко ходи много често по голяма нужда и по малко и се оплаква от време на време от болки в стомахчето newsm78незнам дали е от лекарството или нещо друго и звънах на доц. Божинова за да я питам но според нея не е от лекарството.При вас има ли такива странични ефекти от лекарството ? Също прочетох ,че в листовката като странични ефекти са отбелязани именно болки в стомаха и мн. др.и незнам,затова искам да попитам и вас! Целувки на всички  love001

# 490
  • Мнения: 238
eленита,да окосмяването се получава от Синактена и особено при момчетата.Знам случай на поникнала брада на момченце!Но това е временен ефект.След приключване на лечението се оправят нещата. На дъщеря ми също се засили окосмяването ,но от конвулекса.Даже се бяхме изплашили и правихме хормонални изследвания.

# 491
  • Мнения: 238
И МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ПОДКРЕПАТА И МИЛИТЕ ДУМИ!!!!  bouquet

# 492
  • Мнения: 249
Здравейте момичета!
Ще бъде страшно глупаво ако се тая и не отговоря на поста на Сияна,която за мое учудване ме е коментирала безпричинно.
Сияна,мисля че беше невъзпитано от твоя страна в мое отсъствие да ме черниш с приказки които не съм казвала аз и мисля че не беше удачното мястото където  да го споделяш,едва ли някой го интересуваше нооооо...така си си решила така си направила...Можеше и на лични нали?
Незнам защо си мислиш че аз по малко съм изживяла трудности относно заболяването на Кевин.На всеки поотделно му е било страшно трудно .С каквото съм могла съм помогнала на майките с нащо заболяване не си ти човека който да ме подсещаш мога и сама.
Дааа... явно една от майките беше се изказала правилно че форума се е превърнал в клюкарник.Не се учудвям.

Последна редакция: вт, 04 авг 2009, 00:10 от kevi_geri

# 493
  • Мнения: 3 540
еленита ,какво стана ,успя ли да вземеш направление от личната.
Но ако имаш деспансеризация при някой невролог ,не може да ти се издаде направление за такъв специалист! Peace

# 494
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Диди моята дъщеря е на трилептал ,но досега не и е действал да ходи по често по голяма нужда,на нея и треперят ръцете от него и и се вие свят,но разбира се тя е по голяма.Момичета аз пак изчезвам от хоризонта до 13 август отивам на почивка.Пожелавам на всички майчета като се върна да чета само хубави новини.

Общи условия

Активация на акаунт