Епилепсия-тема 8

  • 45 342
  • 626
  •   1
Отговори
# 465
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Гале аз сега като прочетох се усетих, наистина ако Момчилчо продължава да прави пристъпи най-вероятно няма да искат да ви работят, но пък нищо не пречи да работят с Чавдарчо, а Момчилчо да е само на почивка. От Банкя издават фактури, но социалните изплащат до 330 лева разходите един път в годината в случая при вас понеже са двама би трябвало да изплатят 660 лева. Рехабилитациите там са 25 лева, нощувката на родителите 7 лева, а нощувката на децата до 6 години е 3 лева. По пътека се плащат само нощувките на придружителите.

# 466
  • Мнения: 3 540
Галя, вие освен епилепсия имате ли друга диагноза. В социалната ви отценка има те ли право на рехабилитации.
Ако не е и нямате уговорка ,много е верояно да не ви издадът никаква фактура.
Просто по добре е предварително да се уточни всичко за да нямате изненади! Peace

# 467
  • София
  • Мнения: 168
Марти свали температурата още вчера от тази нощ повръща и дриска #CrazyЯвно е някакъв вирус ще гледам да го тъпча с глюкоза , че разбрах , че от този вирус и в болница се влиза от обезводняване. Tired Tired

Много съжалявам за Ели стискам палци най- накрая да се разбере какво става с това детенце Praynig Praynig.Танита кураж и много сили да се справиш с това. Hug Hug Hug

# 468
  • Мнения: 1 035
Галя, вие освен епилепсия имате ли друга диагноза. В социалната ви отценка има те ли право на рехабилитации.
Ако не е и нямате уговорка ,много е верояно да не ви издадът никаква фактура.
Просто по добре е предварително да се уточни всичко за да нямате изненади! Peace

ами и ние нямаме др диагноза освен епи, нямаме нужда от някакви по-спец. процедури.... това значи ли, че неможем да отидем на санаториум по НЗОК? Защо тогава ни го включиха в соц. оценка??? Thinking
Аз мисля да си изберем някой санаториум из Сандански, Деби така ще смени въздуха, а аз ще си правя процедури за моя сметка... пък после социалните да ми възстановят 200лв (май такава беше сумата, която изплащат).
Но и за др се чудих... Ние сме с 50% ТЕЛК и нямаме опцията "чужда помощ"... Да не ми кажат, че моя престой няма да ми го осребрят? Че така стана с билетите ни до Сф... Поемат само нейните билети... Все едно 4г дете може да пътува само до Сф! ooooh!

# 469
kovom1,централата на новия медицински център ,където се премести д-р Румяна Йорданова е
919 935
Намира се в двора на окръжна болница,води се на ул. ,,Илинден"

д-р Румяна Йорданова
Медицински център "Хелиос" к-т 309 тел.052/919975 - работи следобед

# 470
  • Мнения: 3 540
Тедка ,не може в кой да е санаториум,трябва санаториума да има договор със НЗОК  и МТСП,а ти ако си правиш процедури ще трябва да си платиш всичко като поп и не само процедури ,а и нощувки,а за храната май е по желание!
За по точни сведения ,посъветвай се със социалния ви работник или в дирекцията ви по АСП-(Агенция за социално подпомагане).
Не тъжи ,че нямате ЧП,по добре да не ви се налага това да го пише в ТЕЛКа!

А за д-р Румяна Йорданова ,тя прави ЕЕГта и работи с по големи пациенти!
Не прави ЕЕГта на съвсем мънички деца или такива ,които не умеят да стоят мирно! Peace

vizzza, а ако желаеш разгледай тук :АРДЕ

Пиша това ,защото гостите ,т.е. неригистрираните потребители на форума не виждат нашите подписи ,нито могат да влизат в профилите ни! Peace

Последна редакция: вт, 28 юли 2009, 13:52 от Vanq 66

# 471
  • Мнения: 238
момичета,и ние ще се изнасяме към болница.На 4 август,живот и здраве постъпваме в Токуда за нова порция Синактен.Моля се този път всичко да мине добре и да нямаме вече рецидиви.Пожелай те ни успех!

# 472
  • София
  • Мнения: 168
момичета,и ние ще се изнасяме към болница.На 4 август,живот и здраве постъпваме в Токуда за нова порция Синактен.Моля се този път всичко да мине добре и да нямаме вече рецидиви.Пожелай те ни успех!



Успех от сърце HugСамо хубави новини да пишеш след това. Peace

# 473
  • Варна
  • Мнения: 1 272
момичета,и ние ще се изнасяме към болница.На 4 август,живот и здраве постъпваме в Токуда за нова порция Синактен.Моля се този път всичко да мине добре и да нямаме вече рецидиви.Пожелай те ни успех!



Успех от сърце HugСамо хубави новини да пишеш след това. Peace

И от мен много късмет и успех.
На мене целия свят ми е крив, не ме оставиха да си дремна след обед и сега ми е много криво

# 474
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Динева и от мен успех Hugпожелавам ти хубави новини да пишеш след това.Криски пожелавам ви да се оправяте по бързо.

# 475
  • Мнения: 119
Динева успех и от нас,дано всичко мине добре. Hug Hug

# 476
  • Мнения: 3 540
dineva@mimi,желая ви този път ,курса да овладее всичко и да се върнете ощастливени! Hug Heart Eyes

# 477
  • Мнения: 214
galini,извинявай ,но там в Банкя знаят ли ,че сте с неовладяни пристъпи!
Здравейте, майчета Hug
Ванче, като се обадих в санаториума в Банкя ме предупредиха, че за да работят с децата трябва да са най-малко 1 месец без гърч. Чаврад е ок (силно се моля при него гърчовете да са останали в миналото). Момчил ако не прави гърчове повече, докато отидем в Банкя на 24 август от последния ще е минал повече от месец. Така, че да стискаме палци около него всичко да е спокойно занапред.
Може би е добре да се уговоря с назначаващия рехабилитацията да пропуснем процедурите, които биха предизвикали гърч (за всеки случай!).
За плащането - говорих със социалните в нашата териториална соц. дирекция и ме увериха, че ще заплатят сумата по фактурата в едномесечен срок. Но, за да съм сигурна, че няма да има неприятни изненади - пак ще отида.
Мерси за инфото, Сиянка Hug
dineva@mimi, успех в лечението Peace

# 478
  • Мнения: 87
Майчета,чувам добри отзиви за капките ХЕКСАЛГИН при  висока температура,че моя малкия днес цял ден е с 38.5 до 39.4 и не спада . Някой от вас ползвал ли ги е,и въобще деца с епилепсия дали магат да пият,защото съм чувала,че аналгинът може да предизвика шок.

# 479
  • Мнения: 214
Майчета,чувам добри отзиви за капките ХЕКСАЛГИН при  висока температура,че моя малкия днес цял ден е с 38.5 до 39.4 и не спада . Някой от вас ползвал ли ги е,и въобще деца с епилепсия дали магат да пият,защото съм чувала,че аналгинът може да предизвика шок.
Случвало се е да ги ползвам за близнаците ми. За първи път като бяха на 9 мес. Капките Хексалгин са единственото средство, с което успявам да смъкна висока Т (над 39). Преди да ги пробвам опитах всичко "по-безобидно", което съм чувала - мокри кърпи с оцет на китките, глезените, челото; къпане в леген схладка вода ... и др. в тоя дух, но не помогна. Слагах толкова капки, колкото кг са. Но смъкват Т временно, за няколко часа. Трябва лечение за причината. Относно притесненията ти за евентуален пристъп - не мога да кажа. Моите бебета не са правили гърч при висока Т.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт