Петровденски пости( 15-28 юни)

  • 7 789
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 591
Аз се допитах до свещеник за това дали може  да се консумира олио по време на поста и той каза да.Затова аз консумирам олио. Peace

# 46
  • Popovo
  • Мнения: 219
Искам да попитам за тези който са по запозати с постите.Аз постя от години,но винаги съм се питала дали се позволява гъби да се яде? И някой в началото пита за мед.Аз съм пчеларка и това също ме интересува,дали по време на постите е позволено мед. newsm78 Надявам се да не ми отговорите с тона с който отговорихте на предният въпрос за меда. Embarassed

# 47
  • Бургас-Несебър
  • Мнения: 56
доколкото знам от баба ми - може и гъби и мед също

# 48
  • Мнения: 3 550
Е, честно казано, чак сега ви откривам и то благодарение на лава. Досега с още няколко постещи си пишехме в старата тема за постите и се чудех, че няма голям интерес. Grinning

# 49
  • Бургас-Несебър
  • Мнения: 56
ами добре дошла Стейси Simple Smile

# 50
  • Мнения: 5 591
Steisi,добре дошла. welcome

# 51
  • Мнения: 3 550
Е, как можаха да я бутнат в Диети, отслабване, поддържане на фигурата? Никога нямаше да се сетя да търся тук.

# 52
  • Бургас-Несебър
  • Мнения: 56
момичета, аз прегреших с месо
съжалявам много, но ....
успех на всички останали Peace

# 53
  • Мнения: 3 550
Megy_sn, това не е повод да се отказваш! Продължавай нататък, просто го спомени при изповед.

# 54
  • Popovo
  • Мнения: 219
Като спомена Steisi за изповед,винаги ли се изповядвате след постене?Аз никога не съм го правила,малко ме е срам да си призная честно Embarassed. Но затова пък винаги на празника преди да започана да ям блажно ходя на църква и запалвам свещичка.Някой с опит в изповедта да си каже мнението. Praynig

# 55
  • Мнения: 1 380
Аз също съм на линия. Peace
Олио знам, също, че може, понеже не е от животински произход(слънчогледово и царевично ).
Отчет до тук: минус 2 кг..... Grinning

# 56
  • Мнения: 5 591
Днес съм на цаца.Прочетох,че е разрешена(дано не бъркам).
sladkish4e,поздравления за минуса в килограмите. Peace
Подържането на теглото в норма е много важно за здравето.
При мен няма промяна в килограмите.

# 57
  • Мнения: 679
sladkish4e, знам че си и разделна, освен постеща. с какво се храниш?
обикновено по време на постите се хапват главно въглехидратни храни: ориз, картофи, хляб + всички зеленчуци и плодове естествено. Веднъж само бях свалила 2 кг. от едни Коледни пости, но като цяло не отслабвам точно заради типа храна. по време на Коледните пости вднъж даже ядях основно филии с лютеница и да не ти казвам как ми се отрази на кг.  Twisted Evil

сподели моля и поздравления за резултата.  bouquet

# 58
  • София
  • Мнения: 77
Искам да попитам за тези който са по запознати с постите. Аз постя от години,но винаги съм се питала дали се позволява гъби да се яде?
В първият пост има подробно инфо, какво се  яде и какво не.
Гъби могат да се ядат.

# 59
  • Popovo
  • Мнения: 219
Добре де,разбрах какво се яде и какво не.Но ми прави впечатление,че се позволява хляб, а се изключва олиото като мазен продукт.А нали хляба се пече в намазнени тави с олио.В такъв случай трябва да не се яде хляб в сряда и петък.Поне така си го обеснявам аз.А как да си направя хляб без да го пека или по точно без мазнина. newsm78 Тъй като аз ям много хляб и без него не сядам на масата.

Общи условия

Активация на акаунт