Петровденски пости( 15-28 юни)

  • 7 801
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 33
 Mr. Green Момичета остана още 1 седмица от постенето, дръжте се ще успеем заедно. Опа тва не беше моя профил а на сестра ми, ианче аз съм soni4ka 121212

# 61
  • Мнения: 102
Аз се поизгубих малко, но бях извън града. Спазвам постенето на 100%, но както Соничка казва, остана още наполовина и приключваме  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 102
Добро утро, сама ли си постя  Sad да не сте се отказали момичета, или предполагам че нямате време за писане. Аз чак си се възхищавам, това са ми първите пости в живота спазени - до момента и съм много доволна. Чувствам се и по - лека някак си.
Лек и спорен ден Ви пожелавам  Simple Smile

# 63
  • Мнения: 131
 Grinning Здравейте.Нали след постенето се ходи в църква ис е причистяваш ли и аз нз как с еказва, но как става това и кога става това.Моля кажете, защото съм вярваща, но нещо не рабирам този метод в църквата  Sad .Иначе аз все още си постя и си спазвам всичко стрикно  Mr. Green

# 64
  • Popovo
  • Мнения: 219
И аз продължавам с постите.Дори днес съм си наготвила ориз с грах,само варени без грам мазнина.
soni4ka 121212 и аз бях попитала за изповядването,но не получих отговор.Дано сега като питаш ти някой да се включи. Peace

# 65
  • Мнения: 4 806
По повод изповед и причастие - има много информация в нет-а. Не е много трудно да се открие.
Значително по-трудно е да се намери свещеникът, който да поеме ролята на духовен наставник. Онзи, който ще благослови поста, ще напътства, ще приеме изповедта и даде причастие.
И аз постя. Строг пост се явява всъщност.
Искам да напомня - неделя се явява ден за строг пост - без мазнина, без риба, по възможност сухоежбина.

# 66
  • Мнения: 3 550
Не сте сами, и аз съм на линия. Малко ми е тъпо, че ни бутнаха в "Диети, отслабване..." и това помрачи желанието ми да влизам тук.  Sad
Моята информация е, че през цялата година няма неделен ден, в който да се предписва строг пост. Неделята през цялата година е празник - деня на Христовото Възкресение. Празникът се отличава с консумация на олио, вино и др. Същото важи и за съботата с едно изключение - Велика събота.

# 67
  • Мнения: 4 806
Стейси, права си. Не бях съобразила, че е неделя.

Как да се храним по време на поста
Петровият пост е по-малко строг и щадящ, отколкото Великденският пост. Както през Коледния, така и през Петровия пост се разрешава риба (освен в сряда и петък). Риба се разрешава и на 24 юни - Рождество на св. Йоан Кръстител (Еньовден), независимо какъв ден се пада.

Задължителен строг пост се полага в деня преди празника, на 28 юни, но ако се случи в събота или неделя, строгостта на поста се облекчава и в този ден се разрешава олио и вино.
 
Ако 29 юни, празника на Първовърховните апостоли, се случи в сряда или петък, се разрешава риба, а ако 30 юни съвпадне със сряда или петък, се разрешава само да се яде постна храна с олио и вино.

Светите отци съветват да не предприемаме прекалено тежък пост, в резултат на което или съвсем да изоставим въздържанието, или да се възгордеем. Всеки, който е постил, знае, че разумният пост не изтощава, а носи лекота, съсредоточеност, трезвост, радост, чистота.

# 68
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте!

Мен ме нямаше няколко дни. Бях на нещо като почивка. Общо взето само спях и ядях!  Laughing Ама не се оплаквам, още повече, че успях да си спазя поста без проблеми.

# 69
  • Мнения: 131
 Mr. Green Aйде още 3 дни и ще сме успели.Аз за сега съм яспяла и спазвам.

# 70
  • Popovo
  • Мнения: 219
Остана само един ден.Дръжте се и утре вече може да се поотпуснете.За пореден път се уверявам,че тези пости са едно изпитание пред моят вълчи апепит и воля. Grinning

# 71
  • Мнения: 131
Остана само един ден.Дръжте се и утре вече може да се поотпуснете.За пореден път се уверявам,че тези пости са едно изпитание пред моят вълчи апепит и воля. Grinning
Еми ще се държим де, то само 1 ден наистина остана, което нищо не е в сравнение с другите 13 издържани дни.Поне неска ще издържа ,а утре точно АЗ имам имен ден и ще хапвам пилешко. печено у дома  Joy

# 72
  • Мнения: 131
A искам да попитам нещо-то нали постенето беше от 15ти до 28 този месец.Та неска сме 28ми и като стане 00:00, часа-демек като стане 29ти може да се спре с постенето нали?

# 73
  • Мнения: 131
A искам да попитам нещо-то нали постенето беше от 15ти до 28 този месец.Та неска сме 28ми и като стане 00:00, часа-демек като стане 29ти може да се спре с постенето нали?
Eхо няма ли кой да ми отговори?Все пак след 1 час става 00:00 часа  

Последна редакция: нд, 28 юни 2009, 23:37 от soni4ka 121212

# 74
  • Мнения: 5 591
Честит имен ден на всички,които празнуват днес!
                   

Общи условия

Активация на акаунт