детето ми не иска прави първи крачки

  • 7 137
  • 92
  •   1
Отговори
# 60
  • някъде
  • Мнения: 4 956
все пак детето ти е на 9 месеца, не го насилвай Peace
ти като стане на 2 годинки сигурно ще искаш да ти готви и чисти Wink

# 61
  • Мнения: 2 011
Учудвам се,че педиатрите реагират така.Всички деца по норма в деветия месец ли трябва да правят първи крачки?  Shocked
Моето дете не правеше крачки на 9 месеца.Не пълзеше,не се изправяше в кошарата.Проходи на 13 месеца.Изобщо не съм се притеснявала,нормално е.
Мисля си,че си се комплексирала от разказите на други майки за геройствата на бебетата им.Успокой се и се радвай на бебчето.Ще проходи,щом е готово.

Пп.Мнението на известен пловдивски ортопед е ,че не е добре за крачетата на бебето да прохожда рано - преди 12 месеца.Ако това може да те успокои.  Wink

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 18:30 от dunaika

# 62
  • Мнения: 466

Принципно не означава че е бавноразвиващ се. Но при всички половения говори за това, че не подпомагаш качествено развитието му
Познаваш ли ни , та знаеш колко качествено му подпомагам размитието ?
Твоето дете на две години е четяло книжки така ли ?
 newsm78

# 63
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Всички са ти написали, че 9 мес е ранна възраст за ходене.
Махни тази проходилка, как очакваш детето да прави стъпки, като е свикнало да се отбутва с крачета и да се пързаля!?
Някои деца много лошо свикват да се пързалят и после усвояват погрешен модел на ходене.
Странно, че ортопедите не са ти го казали.
Пусни го да лази на пода, когато му дойде времето, ще почне да се изправя и да прави стъпки.

# 64
  • Свищов
  • Мнения: 33
Интересни постове чета и по темата и извън нея, развеселихте ме. Предполагам, че ако всички бяхте споделили първата беля на детенцето ви, когато е проходило, притесненията ми щяха да се насочат в тая насока и май няма да се тревожа толкова за първите стъпунки/историята за дистанционното ни разсмя всички/. Аз отчасти съм съгласна с това, че е малка, но е нормално да се опитвам да я уча на изправяне и прохождане. Просто защото е на такъв етап от развитието си и, да, водя се по детето си, но и чета доста книги, чета в Интернет и навсякъде пише, че възрастта за прохождане е от 9 до 18 месеца с ред други физически дейтвия де. Аз просто се притесних, че Далия не иска да стъпва, вече го прави, но това, което ме смути е, че се сърди и проплаква. От там дойде и мисълта, че евентуално някъде може да има болка. В паяка я слагаме много рядко, там си седи и като се избутва с краче не е проплаквала, дори се чуди на умението си, защото забелязва, че го прави сама. Не искам бебе гений/то няма и как де, като знам капацитета си и на таткото, както и цялото родословие/. Достатъчно ме и да знам, че е здрава. Но явно в нашия регион , дете не направило първи стъпки я в паяк, я с помощ от мама и тате се води проблемно, та затова ви и попитах. Щом озадачихме педиатрите си казах,а, нещо не наред с моята глезанка. А, може би не, всичко си е наред и за някои действия просто не сме готови. Щеше ми се първо да бях попитала вас, а не първо да ме затревожат педиатрите,ей, така за успокоение. Ами, все пак е добре, си мисля, да я види специалист, отново ортопед и после на невролог, но ще изчакаме.

# 65
  • Мнения: 817
ivana_d, мога само да те посъветвам, ако ще водите малката на прегледи да е в някой голям град - София, Пловдив, Варна. Убедила съм се покрай мои близки, че повечето лекари в малките градове не се интересуват много-много от новостите в медицината. Има и изключения, разбира се, но все пак си мисля, че така ще си по-спокойна.  Peace

# 66
  • Мнения: 1 045
Ако детето беше на 2 г да задаваш такъв въпрос,ама то са малко тези които ходят на 9м,така че остави детето.Ходенето не е като да научиш дете да пише.То трябва да се развие,а развитието няма да стане по-бързо като го пришпорваш.Аз моето дете не съм го водила никога за ръка,нито съм го видяла да лази,а проходи преди да навърши годинка.
Когато проходи повярвай че ще ти се иска да се беше забавило още някой месец.

# 67
  • Мнения: 2 171
И според мен 9 месеца е много крехка възраст за прохождане, а и всички деца са толкова различни Peace. Наблюдавам синовете ми, хем са братя, нямат нищо общо в двигателното си развитие. Алекс беше по-бавен, късно седна, късно хвана играчка в ръка, изобщо не пролази, късно се изправи сам в креватчето.  Да не говорим, че изобщо не помня да се е обръщал от гръб по корем и обратното. Всичко това не му попречи да проходи сам 2 седмици преди рождения си ден Simple Smile. На 1 годинка ходеше без да залита и пада и без да търси никаква помощ и опора. Сега наблюдавам Илия, той се върти като пумпал от тримесечен, седна рано, изправи се сам рано, страхотно е подвижен, не се спира, ноооооооо е много далече от прохождането. Гледам го и преценявам, че реално в следващите 2- 3 месеца едва ли ще проходи, а ще навърши годинка след по-малко от 2 седмици. Пиша ти всичко това само с цел да те успокоя. С първите дечица човек все се притеснява и гледа норми и сравнява. Това ни пречи да се насладим спокойно на хубавите ни мигове с тях. Аз сега не помня първата думичка на големия ми син, нито кога я е казал. Само помня колко ошашкана бях, че на 4 месеца не искаше да хваща играчки, а ми бяха казали, че бебетата се научават да го правят на 3 Crazy. Не прави мойта грешка Hug

# 68
  • sofia
  • Мнения: 73
Въобще не се притеснявай,повечето деца прохождат след годинка.Казвамти от собствен опит не бързай да проходи и не я насилвай що неиска.Големият ми син проходи много рано на 8,5 месеца,е повярвай ми от тогава почивка не съм виждала Tired ,а сега е на три.За сметка на това малкият пък е доста по мързелив,което въобще не ме притеснява smile3503,просто я остави сама да се оправя,но я стимулирай ако има желание.И все пак си отидете на всички прегледи и,ако всичко е наред просто ти гарантира още няколко месеца здрав кръст. Laughing

# 69
  • Мнения: 668
миличка не я насилвай,сама ще тръгне Hugако знаеш после какво те чака......остави я сама да реши кога ще стане

# 70
  • Мнения: 251
Цитат
В паяка си стъпва и с едното краче се изтласква назад, стига донякъде и дотам, напред хич!Не е искала да се изправя, изобщо не се наема край неподвижна опора, иначе от легнало положение, като и подам ръка и веднага се изправя, даже и усилие не правя да я изправя,тя самичка си го прави, явно иска протегната ръка, знам ли
Моята дъщеря беше същата!Проходи на 1 и 1 месец.Честно казано си беше дундичка, забелязах че и другите дебелушки като нея не искат да прохождат рано!
Едричко ли е детенцето?Всичо е много индивидуално, има дечица проходили на 8 месеца , а и такива на 1,6.Детенцето ти е малко още да се притесняваш!Незнам какви са тия лекари които я преглеждат за подобна глупост! newsm78Нашата джипка директно почва да псува и те гони, то и аз я питах същото да си призная... newsm53

# 71
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Моето дете не правеше крачки на 9 месеца.Не пълзеше,не се изправяше в кошарата.Проходи на 13 месеца.Изобщо не съм се притеснявала,нормално е.
И моето прходи на 1г и 1месец. На 1год и няколко дни започна да се задьржа изпраен, но за много кратко. Не е пьлзял, чак след като проходи се научи да пьлзи Simple Smile

# 72
  • Мнения: 2 447
Защо изобщо се притесняваш.Не учи детето,то само ще го направи,когато е готово за това.Това че едно дете е проходило на 9месеца,не значи че всички деца прохождат тогава.Не гледай другите деца.Всяко е уникално и различно

# 73
  • Мнения: 9 973
не го мъчи,рано му е още

# 74
  • София
  • Мнения: 17 594

Принципно не означава че е бавноразвиващ се. Но при всички половения говори за това, че не подпомагаш качествено развитието му
Познаваш ли ни , та знаеш колко качествено му подпомагам размитието ?
Твоето дете на две години е четяло книжки така ли ?
 newsm78

Моето чете - особено си пада по учебници по информатика, но и от Пратчет не се отказва - до такава степен, че след него част от текста просто изчезва, така добре е усвоен!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт