детето ми не иска прави първи крачки

  • 7 131
  • 92
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 66
не насилвайте детето да прохожда и да прави крачки на 9 месеца защото може да му докарате травма , със сериозни последствия не случайно проплаква ,ако за организма и е рано за това ,  естетвено е да не иска да го прави и да и се претоварват ставите при тези опити , детето трябва само да пропълзи или само да се опитва да сяда , изправя или прохожда всяко изсилване от родителите може да го нарани и увреди , това е мнението на моя неонатолог , на ортопеда и невролозите при които ходеше дъщеря ми . Девет месеца е ранна възратс за такива опити каквито искаш да прави детето , ако си притеснена заведи детето на добър невролог за да определи той какво е психомоторното и развитие , но не си прави сама експерименти с нея за да не вземеш вместо да изпишеш вежди , да извадиш очи

# 76
  • Мнения: 6 029
Крачките са рефлекс, трябва да ги правят и доста по-малки бебета. Като го сложиш да стъпи и го наклониш напред трябва да направи крачка. Не да тръгне да ходи, просто една крачка.
Колкото и да ти пишат да си спокойна, ти няма да бъдеш, нали?  Wink
Консултирай се с ортопед, ако не си го направила още. И оставяй детето да пълзи само, да се изправя по мебелите и т.н. Проходилката по мои наблюдения в дадени случаи забавя прохождането, защото с нея на децата им е по-лесно.

# 77
  • Мнения: 283
Различно си е за всяко дете Simple Smile  По-голямата ми дъщеря Криси държеше всичко да обмисли предварително - до годинка седеше кротичко, нито искаше да пълзи, нито да ходи...Дори като проходи на годинка и половина все искаше тати да я носи - лъжеше, че я боли крачето, та се вързахме и по какви ли не доктори ходихме, оказа се, че ни пързаля, защото я мързи.

Аз се притеснявам за обратното - само на 8 месеца е Алекс, а и е малко дебеличка... а сама се изправя непрекъснато, ако не я подържа да ходи, се сърди...Мисля, че до месец ще проходи... Дали не й е рано?

# 78
  • Мнения: 66
доколкото разбрах не става въпрос за рефлексното пристъпване , а за първи опити за пристъпване за прохождане , рефлексите и общото двигателно развитие се проверяват при невролог  , а не при ортопед ,и невролога трябва да е такъв ,който работи с деца с проблеми в двигателното развитие за да може да оцени адекватно състоянието на детето .Ортопед естествено не е излишно да се посети , но в случая невролог е специалиста който може да каже добре ли детенцето или има изоставане или патология в развитието му

# 79
  • Мнения: 66
Различно си е за всяко дете Simple Smile  По-голямата ми дъщеря Криси държеше всичко да обмисли предварително - до годинка седеше кротичко, нито искаше да пълзи, нито да ходи...Дори като проходи на годинка и половина все искаше тати да я носи - лъжеше, че я боли крачето, та се вързахме и по какви ли не доктори ходихме, оказа се, че ни пързаля, защото я мързи.

Аз се притеснявам за обратното - само на 8 месеца е Алекс, а и е малко дебеличка... а сама се изправя непрекъснато, ако не я подържа да ходи, се сърди...Мисля, че до месец ще проходи... Дали не й е рано?
не и помагайте да ходи и да стои  оставете я сама да направи всичко, ако сама проходи на 9 месеца/тоест хващайки се сама за мебели  да пристъпва/  значи организма и е готов за това и не е опасно , на моя позната на 4,5 месеца сина и сам се е изправял на 7 месеца е проходил сам в същата тази кошара , на 8 месеца е тичал , но това са изключения

# 80
  • Мнения: 1 558
Мисля,че детето още не е готово за това,не го насилвайте Peace

# 81
  • София
  • Мнения: 44 271
Различно си е за всяко дете Simple Smile  По-голямата ми дъщеря Криси държеше всичко да обмисли предварително - до годинка седеше кротичко, нито искаше да пълзи, нито да ходи...Дори като проходи на годинка и половина все искаше тати да я носи - лъжеше, че я боли крачето, та се вързахме и по какви ли не доктори ходихме, оказа се, че ни пързаля, защото я мързи.

Аз се притеснявам за обратното - само на 8 месеца е Алекс, а и е малко дебеличка... а сама се изправя непрекъснато, ако не я подържа да ходи, се сърди...Мисля, че до месец ще проходи... Дали не й е рано?

явно не йе рано....все пак ограничи помоща...нека сама се оправя....като проходи сама...нищо няма да й стане фатално....

# 82
  • Варна
  • Мнения: 2 340
Миличка, това с мъкненето на 9-месечно бебе по доктори, само защото не ходи, на мен ми изглежда като хипохондрия! Наистина не го казвам да те обиждам, но не мислиш ли че прекаляваш? Не бива да си наричаш детето мързеливо или да търсиш проблем в тази ранна възраст. Щом детето си рита с крачета, занчи вероятно няма никакъв двигателен проблем. Много мами преди мен са казали, а и ти го знаеш - децата са различни, не бива да се сравняват така. Моята дъщеря проходи без каквато и да е помощ, проходилки и каиши на 11 месеца, сега се катери, тича и движенията й са като на голям човек. НО! Все още в сравнение с повечето й връстници говора й е по-ограничен. Твоята пък може да проходи след годинка, но да казва цели изречения по това време! Това не прави нито твоето, нито моето дете глупави или мързеливи или с някакви здравословни и психически проблеми!
Явно това е проблем на повечето млади майки и затова има една максима, която ползват по-опитните мами: "Първо искаш да проговори и да проходи, после се молиш да млъкне и да седне за малко!" Laughing
Надявам се да не съм те обидила с нещо. Ако е така, извинявай! Hug

# 83
  • Мнения: 8 252
Децата са си различни.
Малкият в момента може да се изправя сам като се подпира някъде, но основно предпочита да пълзи - като изтребител е. Да крачи обаче не иска. Големият на 9м вървеше хванат за една ръка, а проходи стабилно преди да навърши 10м. Ама той пък не харесваше пълзенето. Използваше го като средство за придвижване само в много краен случай и за да докопа това, което иска, му се налагаше да крачи. Проходилки не ползвам. Така, че ако искат нещо, трябва по някакъв начин да си го достигнат сами - големият си избра да върви по мебелите, а малкият си избра пълзенето.

# 84
  • Мнения: 668
Dive  е права.Моят проходи на 9,но пък не може да приказва така добре като някой дечица.Не го мъчи,остави го само да тръгне.

# 85
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Това, че детето рита, не значи нищо. Най-добре е да се консултира с детски невролог,щом има някакви притеснения. Нищо няма да му стане от преглед. Пожелавам да каже,че всичко е наред.
 А ,иначе, най-добре е да се подпомага детето да прави следващия етап в развитието си-да се учи да пълзи, да се стимулира да се изправя само. А не да се учи да ходи, само защото е на съответната възраст.
 Рефлексните крачки изобщо не е зъдължително да ги има на 9 мес., не е задължително дори да има опора на крака. По важно е да седи стабилно, и по корем да има дланна опора -да се изправя на опънати ръце.

# 86
  • Мнения: 1 394
По темата: Аз и брат ми не сме искали да стъпваме до година и три месеца! Peace...Едно време не са се престаравали толкова и не са бързали да порастнем.Проблема ни сега е,че на нашата приятелка бебето е проходило на 9 месеца,а нашето не иска...има проблем значи...Не,няма никакъв проблем...просто нервната система на всяко бебе,както и на всеки човек е устроена по различен начин,а именно тя е решаваща за това кога детето да проходи.Не се задълбавай излишно е!  Peace...Като му дойде времето ще си проходи.Моето малкото момче проходи на 11 месеца,баткото също.На една приятелка близнаците са 5дни по-големи от малкия ми син,а единият проходи на 1.2 месеца,другият на 1 годинка...Всичко е относително...нищо му няма на детенцето ти,просто имай търпение...ще проходи,когато то реши,че е готово!  Peace

# 87
  • Свищов
  • Мнения: 33
Първо не се обиждам от нито едно изречение, написано от вас!Аз затова съм поискала и попитала вас!Вече ограничих всички контакти, които ми дават повод да мисля, че детето ми е мързеливо и недоразвито!Да, чух и това!Беше ужасно!Не я насилвам за нищо, ако посочи паяка и казва "ъ-ъ-ъ-ъ" слагам я за малко докато и омръзне и толкова. Иначе си седи и си прави "упражненията"  с краката/хваща си ги с ръце, опъва се и се люлее от седнало положение, аз това не мога да го направя/ или си рита и така. А дали ще проговори рано,незнам,непрекъснато си мрънка,приказва или крещи. Разпознава си играчките-животинки. И не искам никой да смята, че си насилвам детето да прави нещо според правилата! Това е след преглед със педиатър, ортопед и някакъв детски специалист. По тяхно мнение съм се ръководила отчасти.
Но пък ми харесва вашето единодушно мнение за различието в децата. Аз също мисля така, но явно местните педиатри не.
Благодаря за споделеното, взимам си поука.

# 88
  • София
  • Мнения: 39 856
Вече ограничих всички контакти, които ми дават повод да мисля, че детето ми е мързеливо и недоразвито!Да, чух и това!Беше ужасно!
Не обръщай внимание на всичко, което чуваш. Детето си е твое, ти го познаваш най-добре.
Алекс се роди недоносен. В темата съм писала как се развива. Все още не ходи, но има време.
По повод на двигателното му развитие не съм чувала лоши неща, но като цяло... наслушала съм се. Започнах да действам по старата си тактика, т.е. на никого не дължа обяснения, затова и не обяснявам кой, кога и защо.

# 89
  • Мнения: 9 814
Е, дъщеря ми беше другата крайност- проходи на 9 м. и 21 дни и педиатърът започна да ни праща на консултации с ортопеди за да се следи дали детето няма да получи изкривявания на крачета.  ooooh!
Така че, спокойно, време за първи крачки има много.

Общи условия

Активация на акаунт