За момченцата и момичешките играчки

  • 4 975
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 999
... Преди 2-3 години на работа дойде една позната с малкият си син и ноктите на ръцете му бяха лакирани в ярко лилаво...

Мои клиент около 2 метра висок и със съответните килограми най-редовно се подвизава с лакирани в розово нокти на ръцете... Има две дъщери и като заспи девойките го 'разкрасяват'  Mr. Green

Аз имам дъщеря, но у дома количката за кукли седи в ъгъла Sad Кукли и бебета изобщо нямаме. Коли, мотори, животни - това са й интересите. От сега се пазари с мен кога ще й купя мотор, за да ходи д него на училище.  ooooh!

# 31
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Да, аз също съм чувала меко казано, странни коментари. Извинете, но само не особено интелигентен човек би коментирал това.  Laughing Защо момченцата да не бутат количка с бебе? Татковците не го ли правят (май някои не).  Laughing
Повечето момченца си умират за всичко, що е на колела. Кой се вози в колата, това вече е от второстепенно значение.  Joy
Ето, големият ми син много-много не се заиграваше с колички и не обръщаше внимание на бебешките колички. Но малкия ми син много харесва всякакви бръмчила и ако поиска да вози бебе, защо да не го прави?
П.П. Аз пък умирах за спортни колички и оръжия на младини. Днес дори книжка за кола нямам, оръжие не притежавам.  Mr. Green И гей не съм.  Laughing

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Големият ми племенник (8г.) като беше на година и малко почти изнесе една количка от магазина та нямаше на къде майка му я купи и след това направо летеше с нея, празна разбира се.После се роди дъщеря ми(5г.) и тя играеше с нея а двамата се возиха един друг.Същото беше и с малкия племенник(4г.), а сега малък бебчо (4мес.) има край себе си повече кукли и колички, отколкото пушки и камиони но какво от това.
Важното е да не обръщаш внимание на разни "баби от блока" за които единствено збавление е коментарите за чуждите деца и как било по тяхно време, а ние младите нищо незнаем #2gunfire

# 33
  • Мнения: 801
Бяха неразделни,
 на тате се е метнал newsm51

# 34
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
И количка за кукли е имал, и готварска печка с тенджери и тигани и зеленчуци за готвене има. Скоро мисля да купя кукленско легло и да слагаме Мечо Пух да спи там, ще му взема и комплект с чунийки и чашки (все си играе с моите  Crossing Arms), тъй като обича да чисти - прахосмукачка и малък моп за чистене, детска пералня...
Това са неща които са необходими... Имаше една тема преди "как да пусна пералнята и да изпера дрехите си" от едно момче. Не искам моят син да е в такова положение.

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ооооооо, това е "моята" тема, как съм я пропуснала?!
Моят син има само момичешки играчки и само с кукли, понита и котлони, перални и т.н щуротии играе.
Че и само с момичета играе.
Може в скоро време и седнал да пишка, а? Вие какво мислите?

# 36
  • Мнения: 8 229
И синът ми си имаше такава количка и повече от година си игра с нея, докато накрая се чупи напълно. Има и детска прахосмукачка и ютия. Също така комплект с тенджери, чаши, лъжици и се прави, че готви. Благодарение на този комплект още на 1г и 2м се научи да се храни сам. Много обича да мие чинии и не мога го отлепя от мивката понякога. Получава 2-3 пластмасови аши и кутии и може с часове да ги мие много старателно с гъба и веро. Разбира се накрая той също е вир вода. Другото, което обича да прави е докопа стирката и да мие пода или прозорците. Заведохме го един ден на село и той най-много се забавляваше да мие на дядо си прозорците. Играта си е игра. Той иска да прави това, което вижда че мама и татко правят. Еднакво му е интересно и да чисти и да ремонтира. Така че няма момчешки и момичешки игри и играчки.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 999
... ще му взема и комплект с чунийки и чашки (все си играе с моите  Crossing Arms)...

Недей - у дома имаме поне 3 комплекта, единия от които дори не е разопакован. Дъщеря ми не играе с такива неща изобщоооо. С радост ще ви го подарим Simple Smile

# 38
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Хич не ми пука.Моя син има голяма кухня с няколко комплекта тенджери и тигани.Няколко сервиза за кафе,на ден изпивам десетина кафета Crazy.Има си кухненски прибори(черпаци,шипки и т.н.).Купила съм му пералня,все още не съм му казала,че може наистина да се пълни с вода,че ще ме побърка.За сега ги върти сухи и после ги простира.
Сега съм си наумила да му взема една прахосмукачка,ама ще се огледам да е действаща,че и аз файда да имам Crossing Arms
А и половината му коли и самолети са розови,залепва на този цвят детето.

# 39
  • Мнения: 1 820
Аз също съм на мнение,че няма женски и мъжки играчки.Дъщеря ми играе с камион чета,коли,кукли,чинии и т.н.Това не я прави нито по малко момиче,нито по глупава.Това и е интересно,това иска.Дори вече пуканките ги купуваме за момче. Laughing
Съвсем друго звучи когато видя някое момче/на 8год/ с лакирани нокти,и окичен с пръстените и палтата на майка си.Съседчето ми е такова.Всичко си е с границите,играта си игра,но в една определена възраст.Та  примера който дадох,би ме притеснил тогава.Но на 1,5- 2 год дете да му се прави забележка,или на майката ми се струва абсурдно.Та то сега изучава света най-малкото  Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 175
И моят син си има кукли и пералня.  Сега като е почти на 4 години започна сам да казва за някои играчки, че са "момичешки" и не иска да играе с тях.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 296
Ако имах момче щях да му купя количка за кукли. Има различни цветове, може за момченце синя да се купи. Simple Smile А дъщеря ми като си играе предимно с коли, камиончета и пистолети какво да направя - да не и позволявам ли?  Rolling Eyes

# 42
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Не деля играчките на момичешки/момчешки,каквото е поискал и съм му го купила.Има си количка,кукла+ваничка за къпане и разни аксесоари за къпането,сервизчета и каничка,чинии,прибори разни.Има си и инструменти,коли,много неща,играе си с всичко.Не виждам защо да му отнемам удоволствието.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 827
И моя син си играе с количката на сестра си, а пък тя си играе с камионите и автобусите Laughing.

# 44
  • Мнения: 4 555
Няма значение дали детето като стане мъж, ще бута в количка бебето си. Децата обичат да имитират дейностите, които възрастните правят покрай тях. Него доскоро са го бутали в количка и той, минавайки на следващия етап от развитието, иска да си покаже, че е голям и сега той може да бута в количката въображаемо бебе, кукла или нещо произволно (моята дъщеря вози листа от дърветата).

Общи условия

Активация на акаунт