Зависимост между ИЯР , АМХ и Инхибин Б ?

  • 13 642
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 016
JENKA въобще не ги мисли нещата, почти 100% ти гарантирам че разбутването на хормоните е станало от противозачатъчните. При някои жени се получава точно това. Още повече ако се пият по 2 на ден с лечебно предназначение, или ако се застъпват опаковки т.е. вместо да се изчака 7 дни новата опаковка се почва на 3 ден например отново заради лечебна цел.
Защо са ти казали поликистоза след като на прегледа който описваш си имала доминантен фоликул и един който вече е руптурирал ? При поликистозата са множество малки фоликулчета като много трудно някой от тях стига до доминантен, също така и ЛХ е трябвало да ти е много завишено. newsm78

# 16
  • Мнения: 112
кене, дано си права ! Не са ми казвали за поликистоза аз само разсъждавах, върху изследванията, никога до сега не са ми казвали и дано нямам де!

# 17
  • Мнения: 1 146
Ехе, тук стана страшно  Mr. Green Женка, нямаш никаква поликистоза, всичко ти е в ред! Аз все чета, обаче полза няма, задочно няма да завършим медицина така или иначе. На мен почти щяха да ми сложат диагнола ПКЯ, обаче няма на базата на какво - хормони в норма, овулация си имам, всичко точно.
Те и повечето лекари сигурно още не са наясно, изследване на антимюлеров хормон се прави сравнително откскоро (така поне съм чела).

# 18
  • Мнения: 112
 Laughing Права си Алекс, лекари задочно няма да станем! Въпреки, че имам чувството ,че като бях студентка толкова много литература не съм изчела колкото сега, че се опитвам и да превеждам статии на различни езици, май за сега само ми вреди вместо да ми е помогнало! Ох,то е ясно каквото-такова! Дано имаме късмет момичета и нашите късметчета да ни навестят възможно най- скоро!

# 19
  • Мнения: 15
Здравейте момичета.Току що се прибирах от док.и новините,които ми каза направо ме застреляха.Каза ми,че най-вероятно съм със ИЯР.Май месец правихме ИКСИ и то със доста силна стимулация,при която успях да образувам само 3 яйцеклетки,от които 2 се оплодиха,но не се стигна до имплантация.Днес док. каза,че най-вероятно се дължало на ИЯР.Направо не знам какво да си мисля.Ще отида отново при него чак есента ,а до тогава ще има да го мисля.Всички ми казват да се успокоя,но само ние си знаеме колко ни е трудно да спрем да мислим за това.Доктора каза,че трябва да ми сменят изцяло програмата на лечение(нови лекарства,нови дози, и т.н.).Попитах го дали не е по-добре да опитаме наЕЦ,но той каза,че шансовете за успех били по-малки,все пак той е лекаря и аз му се доверявам,но ми е много притеснено,ако септември месец ми потвърдят тази диагноза.Искам да попитам дали някоя от вас все пак е успяла дя забременее с такава диагноза.Благодаря ви и много успех на всички от сърце  bouquet

# 20
  • Мнения: 112
Таничка, напълно те разбирам, не съм мигнала цели три нощи , заспивам и се будя стресирана! Това което мога да те посъветвам , за да имат развитие нещата при теб и да придобиеш някаква представа за нещата е да си направиш изследвания на показателите които съм посочила  Инхибин Б, Антимюлеров хормон  и ФСХ, въпреки  че незнам дали си си правила, пък и както виждаш незнам със сигурност дали са толкова достоверен показател, тъй като както виждаш моите са в норма и пак има съмнения за тази диагноза! Незнам какво друго да ти кажа освен да ти вдъхна кураж и да ти пожелая успех, опитай се въпреки че знам ,че е много трудно да си мислиш позитивно,  положи усилия да се  успокоиш и да предизвикаш хубавите неща, а пък то ще става каквото ще става! Знам ,че борбата е тежка и безмилостна, но щом трябва ще се борим, друг начин за съжаление няма ! Успех  Hug

# 21
  • Мнения: 15
Благодаря ти Женка.Ние сме при док.Владимиров ,а от това,което съм чела от момичетата тук,знам че бил,специалист в тази област с хормоните,Като отидем на есен най вероятно ще ни направи необходимите изследвания,а до тогава ще се моля всичко да е наред.Четох,че било хубаво да се пие чай от бял равнец,защото той повлиявал жълтото тяло и образуването на повече яйцеклетки.ГОТОВА СЪМ НА ВСИЧКО ЗА ДА ГУШНАМОЕТО БЕБЧЕ.Пожелавам го от сърце и душа на всички момичета тук  bouquet

# 22
  • Мнения: 94
Използвам темата да попитам, ако някой знае изследване на Антимюлеров хормон на определен ден от цикъла ли се прави и колко струва?
Благодаря

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
AMH се изследва на 2-4 ден от цикъла. Цената на изследването е около 50-60 лв.

# 24
  • Мнения: 94
Цецинка благодаря, че ми отговори, аз го пуснах на 6-ти, доктора не ме предупреди Twisted Evil  и случайно прочетох в интернет, че може би се прави на определен ден, но не посочваха на кой. Значи стойностите няма да са достоверни Close

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Попитай лекаря си все пак, дано да няма значение разлика от 1-2 дни за резултата Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 866
Здравейте!Доколкото аз съм чела/ще се опитам да намеря статията/ АМХ може да се прави по всяко време от цикъла.Аз го правих на 11 ден,сега чакам резултати.Платих  210лв.в Щерев за амх и инх.б,но те ги изпращат в бодимед,затова са по-скъпи ако не се лъжа с 40лв.,при тях.

# 27
  • София
  • Мнения: 866
Мисля,че беше тук,но не съм сигурна,а в момента при мен не се отваря http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32215.0.Пишеше нещо такова,че АМХ е по-добър маркер за  яйчников резерв,защото не се влияе от деня на цикъла и от приема на хорм.лекарства.Може и да греша и да не е тук.В крайна сметка най-добре док да каже на кой ден.

Последна редакция: пн, 10 авг 2009, 09:29 от chares

# 28
  • София
  • Мнения: 866
Това е.Има една преведена статия от cambozzola с много полезна инфо.

Общи условия

Активация на акаунт