В шок съм...

  • 7 736
  • 116
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 585
Добрите шофьори с истински книжки и стаж преди да се явят на изпит за по-горна категория въртят геврека в Мадрид, градския транспорт.

# 76
  • София
  • Мнения: 5 743
Не жени, а истински патки. За животни говоря, които редовно пресичат близката улица. Понякога има и патенца с тях.
hahaha Joy

Намираш го за смешно ли? И за костенурка съм спирала, за да я преместя от пътя и никой от другите спрели около мен, не надуваше клаксона да бързам.
Пешеходецът си е пешеходец, независимо човек или животно.

Не е смешно, тъжно е...

Не живееш в БГ,нали?

# 77
  • Мнения: 3 268
Много гадна работа.Обаче пък и веднага нарекохте шофьора престапник.Ако човекът си е карал на зелено,а пешеходецът е пресичал на червено,пак ли ще е престъпник.Или шофьорите са престъпници по принцип.Днес например две бабе пресякоха прид мен,като гледаха на другата страна и не на сфетофара,а на булеварда,където се кара бързо.Ако ги бях отнесла,кой щеше да е виновен.Аз,разбира се.

# 78
  • Мнения: 7 837
mausbeni , не е въпросът, къде живея, защото тарикати има навсякъде. Въпросът е, какво е съотношението им спрямо масата. В правилника никъде не ми пише да спирам на патици, но спирам. Знам че има глоба за недаване на предимство на пешеходец, но не се стига до там, да разбера каква е. А и в този случай, масата шофьори не се ръководи от това че има глоба.

Иначе, при всяка подобна тема излиза, че всеки в този форум и хората от семейството му, карат отговорно, а всъщност, на пътя е като на война...

# 79
  • Мнения: 1 547
Не мила, тук просто няма закони!!! Никакви

За мен нещата са прости. Причината едно нещо да не съществува в една държава, е липсата на истинска необходимост. Явно целокупният народ, макар и видимо да тъне във възмута, няма нужда от стриктни глоби и закони. И ще кажа защо... защото му е трудно да обещае, че сам няма да върши нещата, против които гласува. Защото се опасява, че ако пенливо радетелства за глоба от 6000 евро при алкохол в кръвта, на него самият утре ще му се наложи да ги плаща. В теми като тази рядко се допуска виновност в първо лице - винаги другите са лоши шофьори и безразсъдни пешеходци... Истината е, че всеки се провинява все някъде и все някога, но не всеки го приема и е готов да си плати за това. Аз лично съм много съвестна и дисциплинирана, но когато знам, че с пресичането на червено 100 лева автоматично се отделят от джоба ми и плавно политат нанейде, ставам някак още по-съвестна, признавам.

# 80
  • Мнения: 4 585
Единствено аз ли останах с впечатление, че камионът е бил спрял /паркирал/ досами пешеходната пътека? Когато пешеходецът е бил пред него, камионът е потеглил и го е съборил.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 762
mausbeni , не е въпросът, къде живея, защото тарикати има навсякъде. Въпросът е, какво е съотношението им спрямо масата. В правилника никъде не ми пише да спирам на патици, но спирам. Знам че има глоба за недаване на предимство на пешеходец, но не се стига до там, да разбера каква е. А и в този случай, масата шофьори не се ръководи от това че има глоба.

Иначе, при всяка подобна тема излиза, че всеки в този форум и хората от семейството му, карат отговорно, а всъщност, на пътя е като на война...
[/quote[/b]]




b]Разбира се, че тука всички спазват правилата Naughty. Но се чудя кои са всички тези млади дами, които стават вече по- напористи и от мъжете зад волана ooooh!. Виждам ги всеки Божи ден. Няма да спамя повече, но имам една молба- Моля ви ползвайте тия мигачи бре. Няма да ви се изхаби акумулатора. Ползвайте ги и когато няма коли около вас, защото и пешеходците са участници в движението

# 82
  • София
  • Мнения: 1 555

Пешеходецът си е пешеходец, независимо човек или животно.

Не е смешно, тъжно е...

Не живееш в БГ,нали?
[/quote]

Защо? Ти като живееш в България всичко живо, което не е човек ли газиш?  Shocked  ooooh! Защото мога да потвърдя - живея в България и спирам винаги даже и на животно - гълъб, котка, куче и т.н. не бих си простила, ако убия друго живо същество. До сега не ми се е случвало някой да надува клаксона, защото се опитвам да избегна животно ...ако надуе...да е жив и здрав - ще изчака.

# 83
  • София
  • Мнения: 5 743

Пешеходецът си е пешеходец, независимо човек или животно.

Не е смешно, тъжно е...

Не живееш в БГ,нали?


Защо? Ти като живееш в България всичко живо, което не е човек ли газиш?  Shocked  ooooh! Защото мога да потвърдя - живея в България и спирам винаги даже и на животно - гълъб, котка, куче и т.н. не бих си простила, ако убия друго живо същество. До сега не ми се е случвало някой да надува клаксона, защото се опитвам да избегна животно ...ако надуе...да е жив и здрав - ще изчака.

Що за глупости пишеш.
На запад масово спират на животни,тук масово ги прегазват.Това съм имала в предвид. Писнало ми е от хора,които не мислят,не питат и първо сигнално слагат заключения.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 555


Защо? Ти като живееш в България всичко живо, което не е човек ли газиш?  Shocked  ooooh!

Що за глупости пишеш.
На запад масово спират на животни,тук масово ги прегазват.Това съм имала в предвид. Писнало ми е от хора,които не мислят,не питат и първо сигнално слагат заключения.

Я, пак се върни и виж първите две изречения от поста ми започващи с въпросителен знак. Дали не са въпроси?  Laughing Пък после прочети отново последното си изречение и си помисли дали не се отнася точно за теб?  Rolling Eyes И следващия път като не искаш да стават недоразумения просто се изрази по-ясно.  Peace 

Иначе да, донякъде съм съгласна с теб. На повечето не им пука за животните, но не ги газят чак масово поради една причина - пазят колите си, защото ако ударят куче например колата може да пострада доста.  ooooh! Гадно и гнусно ... но български манталитет... дано някога се промени... и стават все повече хората, които мислят и за хората и за животните на пътя.

# 85
  • Мнения: 843

    Вълчан е прав.   Ако можеш  пийни..   Говори за станалото, не се затваряй.   За съжаление  би трябвало да поговориш и с психолог  и това ВЕЧЕ  да се е случило,   но на кой му   дреме.  поговори със специалист,  зная, че нямам навици  за това,  но невероятно помага..
        Престанете да се дърлите, публиката,  много е грозно.

# 86
  • Мнения: 2 032
Просто такова питане в Клюкарника.....ми дай да изметем половината теми щото са много смислени.....

Добра идея, ха дано.

# 87
  • Мнения: 843
    А,  забравих...  Дано това те поразведри.  Втората част на разказа..
 Това, че днес ме има  всъщност се дължи на подобна трагедия.
      Някога, много отдавна  ,един "Роман"   повлича две деца пред поне 20 човека от института, в който работеха родителите ми.
  На автобусна спирка .   Без подробности . Страшен шок за всички, майката на децата е колежка на родителите ми.  Тогава повечето жени в института с едно дете  решават да  родят поне по още едно..     И ето ни нас..  С моя набор и по- малки сме общо   8 -10  бр.  родени около 1966г.  Повечето имаме по 2 -3 деца.
      Страшна трагедия довела до бейби - бум.   
       странен е живота понякога...
     
     

# 88
  • Мнения: 6 623
Гадна случка ,много гадна .
Относно добрите тираджии в чужбина познавам доста ,които изкараха категории и без никакъв стаж заминаха и работят там.

# 89
  • София
  • Мнения: 717
Единствено аз ли останах с впечатление, че камионът е бил спрял /паркирал/ досами пешеходната пътека? Когато пешеходецът е бил пред него, камионът е потеглил и го е съборил.

И аз така разбрах! Peace
RS, ако имаш възможност, замини някъде за няколко дни.

Общи условия

Активация на акаунт