В шок съм...

  • 7 725
  • 116
  •   1
Отговори
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Тази сутрин пред очите ми камион прегази пешеходец......
На пешеходна пътека.....размаза го като парцалена кукла и дори не усети.....спря чак след кръстовището и то защото един мъж почна да му крещи.....Това стана на Горнобански път в София.....човека пресичаше и изведнъж камиона потегли, бутна го и мина през него......Ще се побъркам, сега само това ми е пред очите.....

# 1
  • Мнения: 2 011
Господи...
Сега пък и аз се шокирах. ....
 Shocked
Няма как да не мислиш за това , дълго ще те тормози както мен преди  няколко години  видях прегазено детенце и дори не го бяха покрили .... Cry
 Отиди да ти леят куршум , знам ли ...пий нещо за успокоение ....  ooooh!
Излишно  е да питам дали човека  е жив а??? ooooh!

# 2
  • Мнения: 4 514
Защо е тръгнал шофьорът? Не е видял пешеходеца ли? Боже, мир на праха му на горкия човек...  Cry

# 3
  • Мнения: 22 431
Това е наистина потресаващо....
Рядко се впечатлявам, но да прегазиш човек на пешеходна пътека, вече е абсурдно....
Дано да го осъдят този човек.

# 4
  • Мнения: 17 407
Е как тъй никой не е видял другия? Бог да  прости човека!
Надявам се темата да не стане отчетна на виделите размазани хора по пътищата
Дорослава, съжалявам. С това не се свиква, не се забравя.

# 5
  • Мнения: 34
Тази сутрин пред очите ми камион прегази пешеходец......
На пешеходна пътека.....размаза го като парцалена кукла и дори не усети.....спря чак след кръстовището и то защото един мъж почна да му крещи.....Това стана на Горнобански път в София.....човека пресичаше и изведнъж камиона потегли, бутна го и мина през него......Ще се побъркам, сега само това ми е пред очите.....
Как можеш да изтипосаш такова нещо в този форум. Има и бременни майки все пак, които четат форума!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Голяма си егоистка, брях  Sick

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 14:51 от Erica

# 6
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Мисля, че не го видя. камиона беше огромен и човека пресичаше плътно пред него, вероятно е гледал напред и не е забелязал ниско долу пред кабината че минава човек......незнам.....отвратителна гледка..... незнам как можа да мине с всичките 5 реда гуми и да не усети, че минава върху тяло.....Бог да прости човека....нелепа работа

# 7
  • Мнения: 171
Оххх, то аз се шокирах...само като прочетох...пък не знам за теб..като си била там... Sad
Отиди да ти леят куршум задължително...не, че тази гледка няма да ти е още доста дълго пред погледа...ама все пак.. Hug

# 8
  • Мнения: 1 192
Наистина си е за шок!Ужас! Sad

# 9
  • Cофия
  • Мнения: 1 212

Как можеш да изтипосаш такова нещо в този форум. Има и бременни майки все пак, които четат форума!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Голяма си егоистка, брях  Sick

Извинявай, но бременните  вървят по улиците и виждат същите неща.....
съжалявам, ако съм разтроила някой, но аз също съм достатъчно стресната

# 10
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Тази сутрин пред очите ми камион прегази пешеходец......
На пешеходна пътека.....размаза го като парцалена кукла и дори не усети.....спря чак след кръстовището и то защото един мъж почна да му крещи.....Това стана на Горнобански път в София.....човека пресичаше и изведнъж камиона потегли, бутна го и мина през него......Ще се побъркам, сега само това ми е пред очите.....
Как можеш да изтипосаш такова нещо в този форум. Има и бременни майки все пак, които четат !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Голяма си егоистка, брях  Sick

Абе ти добре ли си? Да не е пуснала клипче по случая?  Shocked

# 11
  • София
  • Мнения: 1 555
Голям кошмар. Просто ...  Cry Нямам думи ...  Cry

# 12
  • Мнения: X

Как можеш да изтипосаш такова нещо в този форум. Има и бременни майки все пак, които четат форума!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Голяма си егоистка, брях  Sick

Извинявай, но бременните  вървят по улиците и виждат същите неща.....
съжалявам, ако съм разтроила някой, но аз също съм достатъчно стресната
Съжалявам. А ние какво да направим за да ти помогнем?  Cry

# 13
  • Мнения: 34
Тази сутрин пред очите ми камион прегази пешеходец......
На пешеходна пътека.....размаза го като парцалена кукла и дори не усети.....спря чак след кръстовището и то защото един мъж почна да му крещи.....Това стана на Горнобански път в София.....човека пресичаше и изведнъж камиона потегли, бутна го и мина през него......Ще се побъркам, сега само това ми е пред очите.....
Как можеш да изтипосаш такова нещо в този форум. Има и бременни майки все пак, които четат !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Голяма си егоистка, брях  Sick

Абе ти добре ли си? Да не е пуснала клипче по случая?  Shocked
Ок  Cry

# 14
  • Мнения: 712
Тази сутрин пред очите ми камион прегази пешеходец......
На пешеходна пътека.....размаза го като парцалена кукла и дори не усети.....спря чак след кръстовището и то защото един мъж почна да му крещи.....Това стана на Горнобански път в София.....човека пресичаше и изведнъж камиона потегли, бутна го и мина през него......Ще се побъркам, сега само това ми е пред очите.....
Как можеш да изтипосаш такова нещо в този форум. Има и бременни майки все пак, които четат форума!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Голяма си егоистка, брях  Sick

Сега пък аз съм в шок! Темата за това е в клюкарника, пък и заглавието и подсказва, че ще се говори за шокиращи неща - по-деликатните хора да си преценят дали деликатността или любопитството им надделява.
Какво сега, да не говоирм за страшните неща, които се случват, защото на някой не му се чете и мисли за това?!?
Лека му пръст на човека, дано шофьорът да получи справедливо наказание!
Изводът - дори и пешеходната пътека не ни осигурява минимална сигурност, а тези тежки машини по улиците са направо... не ми стигат думите  Shocked
Кой го знае шофьорът спал ли е, дрямал ли е или е люснал една 100-грамка сутринта рано, за да не види човек на пътека???
RS, вземи си от най-близката аптека валериан или валидол, да ти помогнат срещу шока. Предполагам ужасно си се изплашила  Hug
Дано са по-малко тези трагедии, но май се случва точно обратното  Cry

# 15
  • Мнения: 850
   Това е ужасно , дано почива в мир човека ! И дано престъпника го затворят , просто трябва по някакъв начин да се противодейства срещу войната на пътя!

# 16
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
ами... така е. никой не спазва правилата. на никого не му пука.
в тази държава е така-не знаеш като излезеш на улицата какво ще ти се случи и какво ще видиш.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 727
На мен редовно ми се карат,че безпокоя шофьорите,за това,че се намирам на пешеходната пътека и им преча.
Няма правила,няма спазване на закони-безхаберие.

# 18
  • Мнения: 1 547
Много се вълнувам от целта на тази тема... Клюка ли е "размазан като парцалена кукла" човек? Информация за какво е - за нещо, което не знаем? Призив към конкретно действие? Мигар нечий шок от чужда смърт е достатъчен повод да се занимае форумската общност? Ще изпълним десет страници с цветенца и поцъквания, и ще се правим, че лешоядското чепкане на злощастния безименен труп е всъщност дружеско съчувствие към очевидеца и будна гражданска позиция?

# 19
  • Мнения: 4 514
ами... така е. никой не спазва правилата. на никого не му пука.
Знаеш ли, там е работата, че не е 'никой'. Дори спрях да броя случаите, в които за малко да стана причина за ПТП, защото заставам с децата на пешеходна пътека с очевидното намерение да пресичам, една кола спира, за да мина, но другите фучат и аз ни напред, ни назад. И как веднъж един идиот щеше да се надъни в спряла заради мен кола, а друга щеше да ме премаже, защото все пак реших да пресека (на платно с няколко ленти, с ясно начертана пешеходна пътека). Тогава се разкрещях като обезумяла, защото децата бяха с мен. Наистина много често ми се случва. Така че пред това само някои да спазват правилата предпочитам никой да не ги спазва, колкото и тъжно да звучи.  Sad

# 20
  • София
  • Мнения: 5 727
Много се вълнувам от целта на тази тема... Клюка ли е "размазан като парцалена кукла" човек? Информация за какво е - за нещо, което не знаем? Призив към конкретно действие? Мигар нечий шок от чужда смърт е достатъчен повод да се занимае форумската общност? Ще изпълним десет страници с цветенца и поцъквания, и ще се правим, че лешоядското чепкане на злощастния безименен труп е всъщност дружеско съчувствие към очевидеца и будна гражданска позиция?



А ти за какво тренираш?За какво се записваш като темата те дразни?

# 21
  • Мнения: 1 547
А ти за какво тренираш?За какво се записваш като темата те дразни?

Въпросите ти са неразбираеми за мен, но ще ти бъда благодарна, ако по същество ми разясниш целта на тази тема.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 241
По тази логика защо запълват новинарските емисии с такива случаи? В темата, в която се коментираше това всички се надпреварвахте да твърдите, че това е действителността и затова трябва да я има в новините. Там каква е целта, ако може някой да обясни? С какво е по-различно писането на тема във форума? Или в новините може, а във форума не?

# 23
  • Мнения: 1 192
А ти за какво тренираш?За какво се записваш като темата те дразни?

Въпросите ти са неразбираеми за мен, но ще ти бъда благодарна, ако по същество ми разясниш целта на тази тема.
Споделя момичето, че е потресена да го види на живо, не е като в новините...

# 24
  • Мнения: X
Хайде, хайде, кога, както ви изнася. Темите за аналния секс може да ччепкате и други простотии, ама сега каква била целта.
Ми целта е да ни стресне, да ни накара да се огледаме малко повече, като потегляме с возилата си на някъде. Да се огледаме пет пъти , когато пресичаме, защото може някой да ни налети от нищото, за това. Защото днес ще има още жертви на пътя, то вече не е и банално, не знам какво е това нашето по улиците.

# 25
  • Мнения: 4 514
Хайде, хайде, кога, както ви изнася. Темите за аналния секс може да ччепкате и други простотии, ама сега каква била целта.
Точно това щях да напиша - че ... хм, предпочитам е силно казано, но по-добре тема като тази, отколкото хиляди  #2gunfire, че 'свеки' дала шоколад на дребната.

# 26
  • Мнения: 4 841
Ех, пък да беше заснела авторката и едно клипче... Пък да го пусне, да се пошокираме всички вкупом... Така де, колко по-опечалени и съпричестни щяхме да сме, ако имаше и нагледен материал  ooooh!

Пък после, кой купувал жълта преса. Ама никой, моля ви се  Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 1 547
Ми целта е да ни стресне, да ни накара да се огледаме малко повече, като потегляме с возилата си на някъде.

О, толкова хуманно ли било? И от три милиона подобни теми тук, от пет милиона подобни новини по телевизията какво, някой се стресна ли? 300 души са загинали от началото на годината по пътищата, 3000 са ранени, как мислиш - теми като тази дали ще променят статистиката? Нямам нищо против информираността на народа, но едно е да информираш, друго е да емоцираш възоснова чужда смърт. Дано усетите тънката разлика.

# 28
  • София
  • Мнения: 630
... ако по същество ми разясниш целта на тази тема.
Първото, което си помислих.

Не знам, може би с терапевтична цел. Шок и има нужда от вентилиране на преживяното. Със сигурност е гадно. Хората сме различни, аз лично не бих споделила с форума, но пък от друга страна се пише какво ли не. Така, че за някой, който се чувства удобно тук, вероятно е съвсем естествено да пусне тема за всичко, което му се случва.





# 29
  • Мнения: X
Ами може и да е друго, ама и ти да го беше видяла, и ти щеше да пишеш емоционално тук, да го споделиш, то не е, като да видиш, че детето настъпало бръмбар.
Напоследък някаква мода ли е що ли, ама ха да пусне някой тема и винаги се намира един, който да пита "Е защо пък я пускаш, адже ба, тая тема?".

Просто такова питане в Клюкарника.....ми дай да изметем половината теми щото са много смислени.....

# 30
  • София
  • Мнения: 5 727
Ми целта е да ни стресне, да ни накара да се огледаме малко повече, като потегляме с возилата си на някъде.

О, толкова хуманно ли било? И от три милиона подобни теми тук, от пет милиона подобни новини по телевизията какво, някой се стресна ли? 300 души са загинали от началото на годината по пътищата, 3000 са ранени, как мислиш - теми като тази дали ще променят статистиката? Нямам нищо против информираността на народа, но едно е да информираш, друго е да емоцираш възоснова чужда смърт. Дано усетите тънката разлика.

За мен най-страшното е, когато спрем да се стряскаме от тези неща и ги приемаме за нормални.
До колкото разбирам ,за теб няма нищо стряскащо, това е напълно нормално.Така ли е?

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Какво ви става? Предлагам да приемете темата като напомняне да внимаваме на пътя. Не само шофьорите, а и пешеходците. Кой крив, кой прав не мога да съдя. Факт е, че и на шофьорите им се налага да гледат едновременно в сто посоки. Или най-малкото да си гледат пътя. На мен ми се е случвало когато пресичам да видя как шофьорът се оглежда за преминаващи коли и в същото време да не осъзнава, че има и пресичащи пешеходци. Ако щете вярвайте, винаги когато пресичам се опитвам да видя шофьора и да се уверя дали и той ме вижда. Освен това, когато минавам покрай спрял камион или автобус гледам да го заобиколя на достатъчно разстояние. Има още много неща, които правя, когато се движа навън, особено с малко дете. Предполагам, няма нужда да изброявам. Това е. Внимавайте и се пазете. Невинаги е сигурно, че ви виждат.

# 32
  • Мнения: 88
Цитат
друго е да емоцираш възоснова чужда смърт.
А как може да НЕ емоцираш, ако си станал неволен свидетел на тази смърт? Простете....., може би, за вас емоцията от това, че някой обича да те чете, споделена в съответната тема, е по лицеприятна...

# 33
  • Мнения: 1 788
Ако сам човек има съвест и не приема карането на камион/кола като детска игра или начин да се изфукаш - много неща щяха да са различни.
Но не - ние сме важни, караме бързо, пешеходците не зачитаме, мислим, че пътищата са ни бащиния...и т.н.
Дано този индивид - шофьорът отиде в затвора, където му е мястото...
Онзи мъж, който прегази с автобуса хората на празника, беше осъден...Защо??? Защото авотбусът не е бил негов и е бил в неизправност...Защо не осъдиха фирмата, която е собственик на звтобуса? Защото някъде някой бута нещо...То е ясно...
Сега искам да видя как този ще иде в затвора, защото тук вината си е изцяло негова ...

# 34
  • Мнения: 1 547
Ами може и да е друго, ама и ти да го беше видяла, и ти щеше да пишеш емоционално тук, да го споделиш, то не е, като да видиш, че детето настъпало бръмбар.

А ти откъде знаеш, че не съм го видяла? Че не съм возила до Спешен център една такава "размазана кукла" в колата си? О, забравих, аз съм неемоционален социопат. Тези хора имат семейства, имат памет... или е по-важно да се концентрираме в собствените си, далеч по-важни шокове и чувства, и да ги леем волно в Интернет?


Напомняне, казвате... жалко ще е, ако някой трябва да умре, та да си припомним правилника.

# 35
  • Мнения: X
Тези хора имат семейства, имат памет... или е по-важно да се концентрираме в собствените си, далеч по-важни шокове и чувства, и да ги леем волно в Интернет?
Peace

# 36
  • Мнения: 1 632
Не бих искала да съм на мястото, на авторката!


# 37
  • Мнения: X
Не бих искала да съм на мястото, на авторката!



Авторката е жива и здрава. Не бих искала да съм на мястото на човека, който е загинал. Той е важният в случая.

# 38
  • Мнения: 2 132
Не бих искала да съм на мястото, на авторката!



И аз така!Може би няколко дни няма да е на себе си!Поредната жертва на пътя...

# 39
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Авторката е жива и здрава. Не бих искала да съм на мястото на човека, който е загинал. Той е важният в случая.

Тежко и на авторката. Колко ли години
ще превърта този филм.

# 40
  • Мнения: 1 632
Не бих искала да съм на мястото, на авторката!



Авторката е жива и здрава. Не бих искала да съм на мястото на човека, който е загинал. Той е важният в случая.
Нито на нейно място, нито на мястото, на който и да било в ситуацията!
Така добре ли е, или е нужно да го напиша по цветно и дълго?
А и едва ли точно ти, знаеш аз на кое място, не бих искала да бъда!

# 41
  • Мнения: 4 585
Камионът е бил спрял до  пешеходната пътека, така ли? Ами то затова е забранено на амнайсет метра от пешеходна пътека.
Тук пък една съфорумка бе оревала въртъръка, че я глобили за неправилно паркираве, а колата й не била настъпила пешеходната пътека.
На авторката, напий се довечера.

Ивке, максимално допустимата широчина на изображенията в подписа е 470 пиксела. Твоите са 600.

# 42
  • Мнения: X
Авторката е жива и здрава. Не бих искала да съм на мястото на човека, който е загинал. Той е важният в случая.

Тежко и на авторката. Колко ли години
ще превърта този филм.
Иванке, ние с тебе се знаем от една друга тема. И ние превъртаме филми, нали? Но сме живи и здрави, да не чуе дявола.  Peace  Това е най-важното. Шокът минава, животът продължава. Тежко на онези другите, които ги няма...

Съжалявам, преставам да пиша в темата. За мен е болезнена наистина. И сигурно не съм права.

# 43
  • Мнения: 4 916
Не бих искала да съм на мястото, на авторката!



Авторката е жива и здрава. Не бих искала да съм на мястото на човека, който е загинал. Той е важният в случая.


Свидетелите също са потърпевши, заради шока, който преживяват.
Преди няколко дни станах свидетел на нещо, което ме разтърси, още го преживявам, а уж не съм от най-впечатлителните.

# 44
  • Мнения: 4 585
Със свидетелите би трябвало да работи психолог.

# 45
  • Мнения: 1 192
Ех, пък да беше заснела авторката и едно клипче... Пък да го пусне, да се пошокираме всички вкупом... Така де, колко по-опечалени и съпричестни щяхме да сме, ако имаше и нагледен материал  ooooh!

Пък после, кой купувал жълта преса. Ама никой, моля ви се  Crossing Arms

Измислиците от жълтата преса (аз я наричам кафява) нямат нищо общо с една реална ситуация.Пък, който му е писнало от подобни теми, не ги чете...или информира модератор, че темата вече е пускана.

# 46
  • София
  • Мнения: 3 099
Не бих искала да съм на мястото, на авторката!



Авторката е жива и здрава. Не бих искала да съм на мястото на човека, който е загинал. Той е важният в случая.

Авторката е в по-кофти ситуация. Преживяла съм го. Страх те е да мигнеш, че се връща споменът с всичките цветове.

Моето включване е по същество и от личен опит със съвсем същия случай, но включващ жена и рейс (проклетото пресичане пред спрял рейс!!!): довечера пий водка-мартини (обичайно включва 1 част водка към 2 части мартини). След втория коктейл ще разбереш, че следващите два ще са в обратната пропорция, но все още няма да виждаш пределния момент на загуба на съзнание, към който се стремиш. Спри. Организмът ти дори няма да се даде на безпаметно пиянство. Дано не спиш сама и дано имаш достатъчно хартиени салфетки - нощта ще е безкрайна и мокра...

# 47
  • Мнения: 4 585
Психолозите съветват да се говори в такива случаи. Авторката прави това, пишейки.
Моята рецепта е водка джин 1:1. Отрязва бързо и ефективно.

# 48
  • Мнения: 165
няма да го забравиш или поне при мен е така вече 35год.
Аз те съветвам да говориш за това нещо което си видяла

# 49
  • Мнения: 4 916
Психолозите съветват да се говори в такива случаи.
...


Теорията е правилна, практиката обаче куца. Почти никой не говори за тези неща извън контекста на сензационното. Никой не се замисля какво са преживели хората на улицата например, които са видели как камиона прегазва човека.

# 50
  • Мнения: 712
Не мога да разбера хората, които смятат темата за безмислена, защо губят времето си с писания по нея.
Дали целта и е информативна или терапевтична, не мисля, че е от значение.
Значи, споделянето колко си изморен от напрегнатото си ежедневие ( в темата "Не ми се работи" - пак на 1-ва страница в клюкарника) има смисъл и не пречи на никого, но споделянето на нещо, което е разтърсващо из основи (гледката на смъртта определено разтърсва!) не е допустимо...
Съжалявам, хора, това са двойни стандарти според мен!
Мисля, че авторката има нужда да изговори това, което е усетила и изпитала, за да се освободи от шока. Мисля, че има нужда от някакви съвети как би могла да го преодолее по-бързо. Това и направих аз с първия си пост по темата. Останалото, струва ми се, е заяждане.
И да, прави са тези, които казват, че живия е жив, мъртвия - мъртъв. Светла му памет на човека, загинал така нелепо, и дано близките му намерят сили да се справят със сполетялата ги трагедия. Ако пишат тук - ще изкажем съчувствие и ще се постараем да ги утешим дори само с по една добра дума. Но за мъртвия нищо не можем да направим. А авторката е тук - ужасена, уплашена и искаща да сподели. И тя има нужда от помощ - може би не медицинска, но чисто психологическа. Макар аз да смятам, че някакво съвсем леко успокоително - споменах вече валериана - ще и помогне да се почувства по-добре.

# 51
  • Мнения: 25 603
Дами и господа, нека не забравяме, че става въпрос за две почернени семейства и един още топъл труп.
Да не оцвъкваме повече пейзажа, а?

# 52
  • Мнения: 1 217
Крайно време е вече 500м. преди всички пешеходни пътеки да бъдат поставени предупредителни табели, а на 100м. преди и след всяка пешеходна пътека да бъдат поставени от така наречените " спящи полицаи ". Явно, че на повечето шофьори и през ум не им минава да погледнат за пешеходци, дори ( говоря от личен опит ) майки с деца чакат по няколко минути докато се появи шофьор с елементарно възпитание да спре.
За спрелите на самата пешеходна пътека коли, камиони, и " паркираните " досами пресечената линия контейнери за боклук какво да кажа, освен, че работата на държавните органи не е само да " мислят " по един мандат проектозакони, а и да следят за изпълнението им.
Когато синът ми беше малък ни се случи сходна ситуация, минавахме зад една кола, когато шофьора без изобщо да се огледа около себе си даде на заден ход и щеше да ни размаже. Аман от малоумници. Пък и за какво ли им е да поумняват като глобите си стоят само на хартия.
Мир на праха на човека и дано доживеем някой ден, в който всички да спазват правилата.

# 53
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Не исках темата да се превръща в такава, написах, за да споделя, така по един или друг начин би ми било по-лесно да го преодолея. От друга страна си мисля, че за тези неща трябва да се говори, за да сме по-внимателни всички - и тези зад волана и пешеходците.

# 54
# 55
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
RS  Hug
Отвратително  Cry Жалко за човечеца...  Praynig
Ма в таз гнусна София  Sick как за толкоз години едно свясно околовръстно не направиха, брееееее... егаси хората сме, егаси и държавицата сме  ooooh!

# 56
  • София
  • Мнения: 1 555
Крайно време е вече 500м. преди всички пешеходни пътеки да бъдат поставени предупредителни табели, а на 100м. преди и след всяка пешеходна пътека да бъдат поставени от така наречените " спящи полицаи ". Явно, че на повечето шофьори и през ум не им минава да погледнат за пешеходци, дори ( говоря от личен опит ) майки с деца чакат по няколко минути докато се появи шофьор с елементарно възпитание да спре.


То лошото е, че трябва да се промени мнението на всички - и шофьори и пешеходци. В 60-70% от случаите, когато съм спирала на пешеходна пътека, хората които чакат просто си блеят на другата страна.  Shocked Чакам аз, чакам и тръгвам след като от отсрещната страна не си правят труда да се завъртят и да се огледат, да видят, че им правя път и да минат. И се получава омагьосан кръг - пешеходците са свикнали, че никой няма да спре да ги пусне, шофьорите не се сещат да спират. А като не им спират на пешеходните пътеки, даже не смятат за нужно да ги използват и пресичат на опасни места без да имат предимство.

Не защитавам шофьорите в никакъв случай - аз в повечето време съм пешеходец, и с детето съм чакала по 5 мин. докато някой се сети да спре.  Просто хората в тая държава трябва да се научат на едно нещо - да спазват правилата! И пешеходците и шофьорите! И да има солени глоби за всички, защото изглежда няма друг начин, по който да им се налее ум в главата! Постоянно и по светофарите на червено притичват между колите майки с колички и малки деца! Просто е един голям кошмар...

Иначе така от невнимание и нас щяха да ни блъснат - разхождах се с количката на тротоара покрай Спартак. Някаква патка спряла на тротоара и охраната и обясняваше, че не може да спира с колата там. Докато те говорят, аз минавам с количката покрай колата, а тъпата патка даде на задна без да погледне! Просто за секунди се разминахме с детето...

Извинявам се за отклонението. Може би точно с това ще е полезна тази тема - да говорим за опасностите по пътя, да говорим как можем да спасим човешки живот, за да няма повече жертви!

Съжалявам за лиричното отклонение ..

Просто бъдете внимателни на пътя! Независимо дали управлявате автомобил или сте пешеходец! Спазвайте правила и бъдете толерантни, можете да спасите човешки живот!

# 57
  • София
  • Мнения: 2 840
С детето изобщо не смея да пресичам на пешеходни пътеки, преди да видя с очите си, че някой спира, докато съм още на тротоара.

Нямам представа как се преодолява подобна гледка, но предполагам, че с времето ще остане само като възможност за поука и предпазливост, а ще загуби част от бруталността си, която е доста ярка в момента.

# 58
  • Мнения: 550
ужас! напълно разбирам авторката. един ден видях как пред мен сгазиха котка а тя се гърчеше в агония! е цяла нощ не можах да спя!!! затварям си очите и виждам това. после видя ли котка и все това се сещах. имам си и една в къщи и си я гушках цяла нощ.
не мога да помогна със съвет... дано да избледнее споменът, а ти показвай на любимите си хора обичта си ежечасово!
а относно пешеходните пътеки....! нямам думи. оня ден един учтив шофьор ми спира и то в най-лявата лента (на трилентов път) и ми прави знак да пресичам. ами как да пресека като един камион в средната така се беше засилил... е, пресякох в последствие, но какъв е смисъла един да спира, а други двама да фучат в съседните ленти, а пък другите зад спрелия да надуват клаксоните!?!

# 59
  • Мнения: 17 407
И все пак, заглавието е леко подвеждащо, не че не разбирам авторката. Щото, наистина, има хора, на които не им се чете. ГЛЕдам, че и размазани животни се появиха... Peace
Тук е пълно със съпричастни люде, но ежедневно някой се опитва да ме прегази/и не само мен/ на зелен светофар, с децата барабар. Моят извод е следният: ако аз сама не се пазя, от къв зор друг да го прави.

# 60
  • Мнения: 1 192
Може би за това помага и темата,сиреч "Пазете се, за да не ви отнесе някое превозно средство".Имам книжка, но не шофирам...А заглавието си е едно към едно ясно, според мен.

# 61
  • Мнения: 7 837
А вчера пак спрях, за да минат две патки и с мен спряха още 3 коли...Парадокс, като самия живот...


Иначе, виждала съм да блъскат колоездач, за щастие се отърва леко. Но всеки път, когато видя колело на пътя, се разтрепервам и настръхвам, докато се разминем. Така че RS, с времето няма да е толкова цветно, но не се забравя, за съжаление...

# 62
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Защо да са патки? И кое е парадоксалното, че нещо не зацепих newsm78

# 63
  • Мнения: 7 837
Не жени, а истински патки. За животни говоря, които редовно пресичат близката улица. Понякога има и патенца с тях.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Ох, извинявай, аз наистина не вдянах, помислих, че говориш за хора Embarassed

# 65
  • София
  • Мнения: 717
Една реплика от таксиметров шофьор ми кънти непрестанно в главата, от известно време.....:
" - Ще реша аз кога да спра и въобще дали да го правя. Аз плащам данъците, не пешеходците.....". Confused
И аз, както повечето тук, карам кола. Мога доста да напиша...

# 66
  • Мнения: 4 916
Една реплика от таксиметров шофьор ми кънти непрестанно в главата, от известно време.....:
" - Ще реша аз кога да спра и въобще дали да го правя. Аз плащам данъците, не пешеходците.....". Confused
...


А той деца дали има? И не мисли ли как  те ходят по улиците и как такива като него не им спират?

# 67
  • Мнения: 433
Прегазеният човек беше бабичка, кльощава, с бяла коса, съсухренка. От кръста надолу беше мазало... кървища... полицаите не я бяха покрили, разбира се  #Cussing out  кръстовището продължаваше да си функционира и на метър от нея пресичаше майка с дете в количка...   Задръстванията по Околомръсното и втичащите се в тази посока съседни улици бяха титанични  ooooh!   Това е репортаж от мястото на събитието към 10.40 ч., правех десен завой от "Цар Борис 3" към Горна баня и всичко се виждаше съвсем ясно.  Sad
За мен не е никак безспорно чия е вината... живея наблизо и аз самата съм била на косъм да блъсна бабички, пресичащи като пияни на червено, на 20 м от пешеходната пътека, докато се влача с изключени скорости към червения светофар с около 10 км/ч.   Че и един дядка прескочи като младо яре парапета, за малко да се пребие от другата му страна току пред един джип. Да не говорим за циганетата, щъкащи като свободни електрони наоколо уж да мият стъкла.

Кръстовището е ужасно натоварено, тировете и камионите си газят наред, минават и на червено дори (обаждала съм се в радио за един такъв  #2gunfire)   Пресичането е възможно само ако много внимателно си следиш светофара и отстъпваш на по-големите в джунглата...  
Но при всички положения трагедията е голяма - и за бабата и близките й;   и за шофьора и неговото семейство...

Нямате си представа колко от каращите големи тежки камиони, автобуси и т.н.  всъщност имат доста малък и неподходящ за тази дейност стаж зад волана...  Sick   Добрите професионални шофьори изобщо не се задържат в България (имаме двама такива във входа, виждам ги на годината веднъж, като се върнат отнякъде за празниците евентуално)

# 68
  • София
  • Мнения: 717
Една реплика от таксиметров шофьор ми кънти непрестанно в главата, от известно време.....:
" - Ще реша аз кога да спра и въобще дали да го правя. Аз плащам данъците, не пешеходците.....". Confused
...


А той деца дали има? И не мисли ли как  те ходят по улиците и как такива като него не им спират?
Не зная, но имаше малко акъл и се стремеше да блесне с него! Rolling Eyes

# 69
  • София
  • Мнения: 18 679
Потресена съм #Crazy
Съболезнования на семейството на нелепо загиналия човек Sad Към авторката - съжалявам, че е трябвало да станеш свидетел на нещо толкова ужасно Cry За шофьора на камиона не знам какво да кажа...но не режете с голямата брадва, защото ужасите в живота се случват на всеки, понякога не знаеш как се е случило Confused Да пази Господ!

# 70
  • Мнения: 1 547
Миналата седмица един приятел, жител на наистина европейска държава, пострада при катастрофа. Леко, слава Богу. Блъснал го пиян шофьор. Още на следващия ден последният осъмнал с глоба 6000 евро, с отнета за 2 години книжка /без право на никакви претенции/ и с дело за опит за убийство, заведено директно от страна на държавата. За да си придобие отново правата после, отделно от изхода на делото и произтичащите задължения, момъкът трябва да се явява на нови шофьорски изпити, като преди това в продължение на 4-5 седмици се разхожда до местния КАТ с проби урина. Такива ми ти работи.


P.S. Може би трябва да спре да се обсъжда сутрешния инцидент. Подробностите са повече от оскъдни, а човекът - независимо мъж или жена - може и да е жив.

# 71
  • Мнения: 165
Не жени, а истински патки. За животни говоря, които редовно пресичат близката улица. Понякога има и патенца с тях.
hahaha Joy

# 72
  • Мнения: 1 632
Миналата седмица един приятел, жител на наистина европейска държава, пострада при катастрофа. Леко, слава Богу. Блъснал го пиян шофьор. Още на следващия ден последният осъмнал с глоба 6000 евро, с отнета за 2 години книжка /без право на никакви претенции/ и с дело за опит за убийство, заведено директно от страна на държавата. За да си придобие отново правата после, отделно от изхода на делото и произтичащите задължения, момъкът трябва да се явява на нови шофьорски изпити, като преди това в продължение на 4-5 седмици се разхожда до местния КАТ с проби урина. Такива ми ти работи.

Хората имат закони, а тук законите ни ги измислят подсъдими!

# 73
  • Мнения: 165
Миналата седмица един приятел, жител на наистина европейска държава, пострада при катастрофа. Леко, слава Богу. Блъснал го пиян шофьор. Още на следващия ден последният осъмнал с глоба 6000 евро, с отнета за 2 години книжка /без право на никакви претенции/ и с дело за опит за убийство, заведено директно от страна на държавата. За да си придобие отново правата после, отделно от изхода на делото и произтичащите задължения, момъкът трябва да се явява на нови шофьорски изпити, като преди това в продължение на 4-5 седмици се разхожда до местния КАТ с проби урина. Такива ми ти работи.

Хората имат закони, а тук законите ни ги измислят подсъдими!
Не мила, тук просто няма закони!!! Никакви

# 74
  • Мнения: 7 837
Не жени, а истински патки. За животни говоря, които редовно пресичат близката улица. Понякога има и патенца с тях.
hahaha Joy

Намираш го за смешно ли? И за костенурка съм спирала, за да я преместя от пътя и никой от другите спрели около мен, не надуваше клаксона да бързам.
Пешеходецът си е пешеходец, независимо човек или животно.

Не е смешно, тъжно е...

# 75
  • Мнения: 4 585
Добрите шофьори с истински книжки и стаж преди да се явят на изпит за по-горна категория въртят геврека в Мадрид, градския транспорт.

# 76
  • София
  • Мнения: 5 727
Не жени, а истински патки. За животни говоря, които редовно пресичат близката улица. Понякога има и патенца с тях.
hahaha Joy

Намираш го за смешно ли? И за костенурка съм спирала, за да я преместя от пътя и никой от другите спрели около мен, не надуваше клаксона да бързам.
Пешеходецът си е пешеходец, независимо човек или животно.

Не е смешно, тъжно е...

Не живееш в БГ,нали?

# 77
  • Мнения: 3 268
Много гадна работа.Обаче пък и веднага нарекохте шофьора престапник.Ако човекът си е карал на зелено,а пешеходецът е пресичал на червено,пак ли ще е престъпник.Или шофьорите са престъпници по принцип.Днес например две бабе пресякоха прид мен,като гледаха на другата страна и не на сфетофара,а на булеварда,където се кара бързо.Ако ги бях отнесла,кой щеше да е виновен.Аз,разбира се.

# 78
  • Мнения: 7 837
mausbeni , не е въпросът, къде живея, защото тарикати има навсякъде. Въпросът е, какво е съотношението им спрямо масата. В правилника никъде не ми пише да спирам на патици, но спирам. Знам че има глоба за недаване на предимство на пешеходец, но не се стига до там, да разбера каква е. А и в този случай, масата шофьори не се ръководи от това че има глоба.

Иначе, при всяка подобна тема излиза, че всеки в този форум и хората от семейството му, карат отговорно, а всъщност, на пътя е като на война...

# 79
  • Мнения: 1 547
Не мила, тук просто няма закони!!! Никакви

За мен нещата са прости. Причината едно нещо да не съществува в една държава, е липсата на истинска необходимост. Явно целокупният народ, макар и видимо да тъне във възмута, няма нужда от стриктни глоби и закони. И ще кажа защо... защото му е трудно да обещае, че сам няма да върши нещата, против които гласува. Защото се опасява, че ако пенливо радетелства за глоба от 6000 евро при алкохол в кръвта, на него самият утре ще му се наложи да ги плаща. В теми като тази рядко се допуска виновност в първо лице - винаги другите са лоши шофьори и безразсъдни пешеходци... Истината е, че всеки се провинява все някъде и все някога, но не всеки го приема и е готов да си плати за това. Аз лично съм много съвестна и дисциплинирана, но когато знам, че с пресичането на червено 100 лева автоматично се отделят от джоба ми и плавно политат нанейде, ставам някак още по-съвестна, признавам.

# 80
  • Мнения: 4 585
Единствено аз ли останах с впечатление, че камионът е бил спрял /паркирал/ досами пешеходната пътека? Когато пешеходецът е бил пред него, камионът е потеглил и го е съборил.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 762
mausbeni , не е въпросът, къде живея, защото тарикати има навсякъде. Въпросът е, какво е съотношението им спрямо масата. В правилника никъде не ми пише да спирам на патици, но спирам. Знам че има глоба за недаване на предимство на пешеходец, но не се стига до там, да разбера каква е. А и в този случай, масата шофьори не се ръководи от това че има глоба.

Иначе, при всяка подобна тема излиза, че всеки в този форум и хората от семейството му, карат отговорно, а всъщност, на пътя е като на война...
[/quote[/b]]




b]Разбира се, че тука всички спазват правилата Naughty. Но се чудя кои са всички тези млади дами, които стават вече по- напористи и от мъжете зад волана ooooh!. Виждам ги всеки Божи ден. Няма да спамя повече, но имам една молба- Моля ви ползвайте тия мигачи бре. Няма да ви се изхаби акумулатора. Ползвайте ги и когато няма коли около вас, защото и пешеходците са участници в движението

# 82
  • София
  • Мнения: 1 555

Пешеходецът си е пешеходец, независимо човек или животно.

Не е смешно, тъжно е...

Не живееш в БГ,нали?
[/quote]

Защо? Ти като живееш в България всичко живо, което не е човек ли газиш?  Shocked  ooooh! Защото мога да потвърдя - живея в България и спирам винаги даже и на животно - гълъб, котка, куче и т.н. не бих си простила, ако убия друго живо същество. До сега не ми се е случвало някой да надува клаксона, защото се опитвам да избегна животно ...ако надуе...да е жив и здрав - ще изчака.

# 83
  • София
  • Мнения: 5 727

Пешеходецът си е пешеходец, независимо човек или животно.

Не е смешно, тъжно е...

Не живееш в БГ,нали?


Защо? Ти като живееш в България всичко живо, което не е човек ли газиш?  Shocked  ooooh! Защото мога да потвърдя - живея в България и спирам винаги даже и на животно - гълъб, котка, куче и т.н. не бих си простила, ако убия друго живо същество. До сега не ми се е случвало някой да надува клаксона, защото се опитвам да избегна животно ...ако надуе...да е жив и здрав - ще изчака.

Що за глупости пишеш.
На запад масово спират на животни,тук масово ги прегазват.Това съм имала в предвид. Писнало ми е от хора,които не мислят,не питат и първо сигнално слагат заключения.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 555


Защо? Ти като живееш в България всичко живо, което не е човек ли газиш?  Shocked  ooooh!

Що за глупости пишеш.
На запад масово спират на животни,тук масово ги прегазват.Това съм имала в предвид. Писнало ми е от хора,които не мислят,не питат и първо сигнално слагат заключения.

Я, пак се върни и виж първите две изречения от поста ми започващи с въпросителен знак. Дали не са въпроси?  Laughing Пък после прочети отново последното си изречение и си помисли дали не се отнася точно за теб?  Rolling Eyes И следващия път като не искаш да стават недоразумения просто се изрази по-ясно.  Peace 

Иначе да, донякъде съм съгласна с теб. На повечето не им пука за животните, но не ги газят чак масово поради една причина - пазят колите си, защото ако ударят куче например колата може да пострада доста.  ooooh! Гадно и гнусно ... но български манталитет... дано някога се промени... и стават все повече хората, които мислят и за хората и за животните на пътя.

# 85
  • Мнения: 843

    Вълчан е прав.   Ако можеш  пийни..   Говори за станалото, не се затваряй.   За съжаление  би трябвало да поговориш и с психолог  и това ВЕЧЕ  да се е случило,   но на кой му   дреме.  поговори със специалист,  зная, че нямам навици  за това,  но невероятно помага..
        Престанете да се дърлите, публиката,  много е грозно.

# 86
  • Мнения: 2 032
Просто такова питане в Клюкарника.....ми дай да изметем половината теми щото са много смислени.....

Добра идея, ха дано.

# 87
  • Мнения: 843
    А,  забравих...  Дано това те поразведри.  Втората част на разказа..
 Това, че днес ме има  всъщност се дължи на подобна трагедия.
      Някога, много отдавна  ,един "Роман"   повлича две деца пред поне 20 човека от института, в който работеха родителите ми.
  На автобусна спирка .   Без подробности . Страшен шок за всички, майката на децата е колежка на родителите ми.  Тогава повечето жени в института с едно дете  решават да  родят поне по още едно..     И ето ни нас..  С моя набор и по- малки сме общо   8 -10  бр.  родени около 1966г.  Повечето имаме по 2 -3 деца.
      Страшна трагедия довела до бейби - бум.   
       странен е живота понякога...
     
     

# 88
  • Мнения: 6 618
Гадна случка ,много гадна .
Относно добрите тираджии в чужбина познавам доста ,които изкараха категории и без никакъв стаж заминаха и работят там.

# 89
  • София
  • Мнения: 717
Единствено аз ли останах с впечатление, че камионът е бил спрял /паркирал/ досами пешеходната пътека? Когато пешеходецът е бил пред него, камионът е потеглил и го е съборил.

И аз така разбрах! Peace
RS, ако имаш възможност, замини някъде за няколко дни.

# 90
  • Варна
  • Мнения: 777
Постът на Найка ме подсети за това,как мъжът ми преди години предотвратил подобна трагедия.Чакал на червено с прясно боядисаната служебна "Волга" на директора на ДАП-а.Случайно забелязал как минаващият на зелено водач на автомобил клюмва на волана(оказва се,че получава инфаркт).Автомобилът се насочва към автобусна спирка,пълна с хора,а мъжът ми тръгва и го блъсва,за да го спре или поне отклони.Никой не пострадва.За награда,мъжо го уволняват дисциплинарно и му отнемат 6 месеца трудов стаж.Те,това е.

# 91
  • на пистата
  • Мнения: 5 837
ужасно е,виждала съм го.миналата година пред мен една кола блъсна жена като връхлетя върху нея на тротоара,хвърли я на 3-4метре височина,но късмет, отърва се се жената само с охлузвания.

# 92
  • Мнения: 1 192
Постът на Найка ме подсети за това,как мъжът ми преди години предотвратил подобна трагедия.Чакал на червено с прясно боядисаната служебна "Волга" на директора на ДАП-а.Случайно забелязал как минаващият на зелено водач на автомобил клюмва на волана(оказва се,че получава инфаркт).Автомобилът се насочва към автобусна спирка,пълна с хора,а мъжът ми тръгва и го блъсва,за да го спре или поне отклони.Никой не пострадва.За награда,мъжо го уволняват дисциплинарно и му отнемат 6 месеца трудов стаж.Те,това е.
Смятам че въпреки това, пак би постъпил така. Той няма от какво да се срамува и ще спи спокойно! smile3501Не че би го стоплило, но се прекланям пред подобни постъпки.

# 93
  • Мнения: 6 618
Bluebell O'Smallheaven , в такива моменти трябва да вземеш решение за секунди ,твоят съпруг е взел правилното сигурна съм ,че въпреки уволнението той го знае.Поздрави го   bouquet,90% от хората биха били просто свидетели на ужаса.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 777
Наистина,гордея се с него,благодаря ви,момичета!Също така е извадил две дечица от апартамент на 1-ви етаж,където нещо е тлеело и е излизал гъст дим-пак без да мисли за нищо друго,освен за децата.А,има и едно раждане в колата му,но това е вече друга тема!

# 95
  • Мнения: 1 192
Наистина,гордея се с него,благодаря ви,момичета!Също така е извадил две дечица от апартамент на 1-ви етаж,където нещо е тлеело и е излизал гъст дим-пак без да мисли за нищо друго,освен за децата.А,има и едно раждане в колата му,но това е вече друга тема!
Имаш си герой в къщи.Заслужава да си го глезотиш!

# 96
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Bluebell O'Smallheaven, браво на мъжът ти, дано има повече такива мъже като него  Peace

       По темата : преди около година станах свидетел как един автобус блъсна пешеходец. Пешеходецът беше виновен, защото притича между колите без да се огледа,автобусът беше в другото платно. Всичко се случи на сантиметри от предното стъкло на колата ми. За съжаление тази гледка не се забравя. Дори вече след година, като се сетя ме побиват тръпки и ме стяга гърлото. Всеки ден шофирам по същият път и много често на същото място продължават да пресичат пешеходци, макар че там има подлез.
Идва ми да изляза от колата и да се разкрещя :"Не пресичайте отгоре върху платното, опасно е" , но едва ли някой ще ми обърне внимание.
       Офисът в който работя е на кръстовище и прозорците гледат към един светофар, не мога да ви опиша на какво съм се нагледала от страна на шофьорите и как въпреки светофара  се налага хората да притичват между колите, които спират чак по средата на пешеходната пътека, а някои хич не спират дори на червено. Няколко пъти са блъскали и хора, включително деца, слава богу без тежки последици, но си е доста стресираща гледка всичко това.
        Опитвам се да шофирам разумно и напоследък като че ли забелязвам същото и от останалите / шофирам от 10 години вече /. Все по - рядко чувам бибикания, псувни,  и т.н. Оптимист съм.
       Всъщност трагедия е и за двете семейства - и на пострадалия и на извършителя, само миг невнимание и от двете страни и се е случило най-лошото.Съдбата така жестоко си играе с нас понякога...
       На авторката - голяма прегръдка и ако има в кого да се гушнеш тази вечер да се поуспокоиш най-добре. Поне на мен алкохола не ми помага в такива ситуации.

# 97
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Тази сутрин пред очите ми камион прегази пешеходец......
На пешеходна пътека.....размаза го като парцалена кукла и дори не усети.....спря чак след кръстовището и то защото един мъж почна да му крещи.....Това стана на Горнобански път в София.....човека пресичаше и изведнъж камиона потегли, бутна го и мина през него......Ще се побъркам, сега само това ми е пред очите.....


Олеее, представям си какво ти е. Сигурно дълго няма да го забравиш, може и до терапия да се стигне. Ужассссссс
Миналата година, една бременна мама беше писала, че попаднала на задръстване заради катастрофа и видяла единия крак на блъснатия пешеходец на шосето, така както е с чехъла си. Потресаващо е само да го прочетеш, а камо ли да го видиш.

# 98
  • Мнения: 13
Съчувствам ти за шока, който си преживяла. Аз самата съм много чувствителна и ужасно се боя само от мисълта за подобни случки.  Съветвам те наистина да поговориш с психолог колкото се може по-скоро и съм убедена, че това ще ти помогне много. Стреса и уплахата изобщо не са за подценяване и могат да докарат много сериозни здравословни проблеми.

prysila кой е този опасен участък във Варна, кажи за да сме предпазливи. Аз зная за кръстовището на ВИНСА, където нощно време особено съм виждала как мина  черен джип засилен на червено и за малко да отнесе пешеходец. И тук покрай булевардите Сливница и Ян Хунияди вечер стана състезателна писта, ужасно се стряскам като изтребители минават. Сякаш преди няколко години беше много по-спокойно.

# 99
  • Мнения: 4 514
Не мила, тук просто няма закони!!! Никакви
Глупости говориш!  Stop Карате по инерция вече....

# 100
  • София
  • Мнения: 1 762
Не мила, тук просто няма закони!!! Никакви
Глупости говориш!  Stop Карате по инерция вече....



Аз също не съм съгласна. Имаме закони. И то страшно много, някои дори доста добри. Съвсем друг е въпроса, че не се спазват. И поговорката- За едни сватба, за други брадва- важи с пълна сила   Peace

# 101
  • Мнения: 972


Живеем в абсурдна държава,в която за прегазен на пътя човек дават условни присъди!
Когато на пътя прегазиха шест годишния ми син ,убиицата му получи три години условно на първа инстанция. След като обжалва присъдата ,апелативният съд реши ,че тази убиица е НЕВИННА!   #Cussing out
Затова с всичка сила продължава това безумие по пътищата ,защото всички се чувстваме недосегаеми... Е поне докато някой наш близък не попадне под колелата на някой камион...
Мир на праха му на горкия човечец!  Praynig
Бог да даде сила на близките му!
[/quote]

# 102
  • Мнения: 1 187
Ужасно..

Сутринта моя"приятел" майор Костов от КАТ каза за тази случка,заслушах се защото живея в района.Дядото е бил на 80г.,вероятно преведен напред и едва ходещ.. Sad Нелепа смърт..

# 103
  • Мнения: 3 268
Единствено аз ли останах с впечатление, че камионът е бил спрял /паркирал/ досами пешеходната пътека? Когато пешеходецът е бил пред него, камионът е потеглил и го е съборил.
Което още веднъж ме кара да мисля,че пешеходецът е минал на червено.

# 104
  • Мнения: 2 821
Не мила, тук просто няма закони!!! Никакви
Глупости говориш!  Stop Карате по инерция вече....



Аз също не съм съгласна. Имаме закони. И то страшно много, някои дори доста добри. Съвсем друг е въпроса, че не се спазват. И поговорката- За едни сватба, за други брадва- важи с пълна сила   Peace

Освен, че никой не ги спазва, няма и санкции....толкова омагьосан кръг, че ти се завива свят Confused

# 105
  • Мнения: 4 585
Добре, добре Стефани. Минал е на  червено. Твоето предположение да е вярно.
Наказанието е смърт чрез прегазване. Друг път да знае. То друг път няма да има.
В такъв случай, за назидание на другите старци - да не притичват пред спрели камиони.

# 106
  • Мнения: 3 268
Точно така,Вълчо!Той шофьора е малоумен и тръгва на червено според теб.Знам,че не съм ти любимка,така че хич не ме интересува още колко ще се заяждаш с мен.

# 107
  • Мнения: 4 585
Напротив, точно обратното, любимка си ми.
Щом камионът е бил спрял, значи му е светело червено. Щом е потеглил, значи му е светнало зелено.
Тъжна им майка на пешеходците, заварени в тоя момент на пешеходната пътека.
А какво казва ЗДП за тоя случай?
Възможно е да съм пристрастен, защото през есента на 1967г долу-горе така загина баща ми, блъснат от едно Балканче.

# 108
  • Мнения: 3 268
Трагедията е голяма!Не я омаловажавам.Вина може да има и шофьора,и пешеходеца.Просто се подразних от хвърлянета на вината директно върху шофьора.Цял ден съм в колата и знам какви абсолютно немислещи хора пресичат както им падне.

# 109
  • Мнения: 1 788
Темата пак се развали...
Цяло изкуство е и при такава тема да намериш за какво да се скараш с някого...
Повече от ясно е, че закони има, но не се спазват...
И както някой по-нагоре беше писал - всички май сме кой от кой по-недосегаеми...

Цял ден съм в колата и знам какви абсолютно немислещи хора пресичат както им падне.

Доста често виждам и такива хора...

# 110
  • Мнения: 3 268
Ако в тази тема няма спор,то тя ще се превърне в тема за съболезнования.Та в този ред на мисли,даже стана по-интересна.

# 111
  • Мнения: 1 788
Ако в тази тема няма спор,то тя ще се превърне в тема за съболезнования.Та в този ред на мисли,даже стана по-интересна.

В този ред на мисли, няма нито една система в България, която да работи правилно и да взема адекватни решения...
Най-лошото е, че съдебната, никаква я няма...
Не виждам за какво може да се спори, при положение, че има само два варианта:
1. Пешеходецът е пресякъл на червено - негова е вината - по-малка присъда за шофьора, защото все пак - случващото се не е на арената и шофьорът не може да го играе Господ...
2. Пешеходецът е минал на зелено - шофьорът е виновен - адекватна присъда - в затвора за убийство, поради невнимание или там както е ...
Интересно ми е, наистина, да видя развитието на случая, защото той не е единствен...
А непрекъснато има оправдани...
Грешки стават, така е, понякога си изморен или за миг разсеян, но в крайна сметка - това са човешки животи.
Ако се спазва правилникът от всички и има кой да следи за това спазване, но не да чака за откуп, тогава грешките ще са минимални...

# 112
  • Мнения: 34
Напротив, точно обратното, любимка си ми.
Щом камионът е бил спрял, значи му е светело червено. Щом е потеглил, значи му е светнало зелено.
Тъжна им майка на пешеходците, заварени в тоя момент на пешеходната пътека.
А какво казва ЗДП за тоя случай?
Възможно е да съм пристрастен, защото през есента на 1967г долу-горе така загина баща ми, блъснат от едно Балканче.

Вълкът с дълъг ник, приеми моите съболезнования!  Cry Praynig Hug

# 113
  • Мнения: 4 585
Servallan, пропускаш третият вариант, бавноподвижният старец, приведен Г образно и с бастун, заварен от червеното на платното. В непосредствена близост до камиона и незабелязан от водача. Пешеходец, заварен от червено на платното трябва да му бъде предоставена възможност да стигне жив до средата на платното и там да чака следващото зелено.
Ако е преминал средата, трябва да се пропусне да се изнесе до мечтания тротоар.

# 114
  • Мнения: 1 788
Servallan, пропускаш третият вариант, бавноподвижният старец, приведен Г образно и с бастун, заварен от червеното на платното. В непосредствена близост до камиона и незабелязан от водача. Пешеходец, заварен от червено на платното трябва да му бъде предоставена възможност да стигне жив до средата на платното и там да чака следващото зелено.
Ако е преминал средата, трябва да се пропусне да се изнесе до мечтания тротоар.

И още нещо - в непосредствена близост до шофьора, защото някой е спрял върху бялата линия, а бялата линия я няма, защото нямаме маркировка по нашите пътища...

# 115
  • Мнения: 3 268
Вълчо,съжалявам за личната ти трагедия.Това е нещо,което няма как да не е обърнало живота ти на 180 градуса.В София обаче в момента ситуацията е такава,че ако човек не се пази сам,и Господ не може да го опази.

# 116
  • Мнения: 1 192
Нямаме култура на пътя, но то къде ли имаме култура, освен в Културата...А Вълчо е прав,може да не е и пешеходна пътека- стъпи ли пешеходец на платното МПС-то е длъжно да го изчака,както и при автомобил с автомобил задният винаги е виновен...Границата е тънка, връзките дълги,а наглостта безмерна...Човешкият живот е по-важен от всичко!

Общи условия

Активация на акаунт