В шок съм...

  • 7 735
  • 116
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 585
Добре, добре Стефани. Минал е на  червено. Твоето предположение да е вярно.
Наказанието е смърт чрез прегазване. Друг път да знае. То друг път няма да има.
В такъв случай, за назидание на другите старци - да не притичват пред спрели камиони.

# 106
  • Мнения: 3 268
Точно така,Вълчо!Той шофьора е малоумен и тръгва на червено според теб.Знам,че не съм ти любимка,така че хич не ме интересува още колко ще се заяждаш с мен.

# 107
  • Мнения: 4 585
Напротив, точно обратното, любимка си ми.
Щом камионът е бил спрял, значи му е светело червено. Щом е потеглил, значи му е светнало зелено.
Тъжна им майка на пешеходците, заварени в тоя момент на пешеходната пътека.
А какво казва ЗДП за тоя случай?
Възможно е да съм пристрастен, защото през есента на 1967г долу-горе така загина баща ми, блъснат от едно Балканче.

# 108
  • Мнения: 3 268
Трагедията е голяма!Не я омаловажавам.Вина може да има и шофьора,и пешеходеца.Просто се подразних от хвърлянета на вината директно върху шофьора.Цял ден съм в колата и знам какви абсолютно немислещи хора пресичат както им падне.

# 109
  • Мнения: 1 788
Темата пак се развали...
Цяло изкуство е и при такава тема да намериш за какво да се скараш с някого...
Повече от ясно е, че закони има, но не се спазват...
И както някой по-нагоре беше писал - всички май сме кой от кой по-недосегаеми...

Цял ден съм в колата и знам какви абсолютно немислещи хора пресичат както им падне.

Доста често виждам и такива хора...

# 110
  • Мнения: 3 268
Ако в тази тема няма спор,то тя ще се превърне в тема за съболезнования.Та в този ред на мисли,даже стана по-интересна.

# 111
  • Мнения: 1 788
Ако в тази тема няма спор,то тя ще се превърне в тема за съболезнования.Та в този ред на мисли,даже стана по-интересна.

В този ред на мисли, няма нито една система в България, която да работи правилно и да взема адекватни решения...
Най-лошото е, че съдебната, никаква я няма...
Не виждам за какво може да се спори, при положение, че има само два варианта:
1. Пешеходецът е пресякъл на червено - негова е вината - по-малка присъда за шофьора, защото все пак - случващото се не е на арената и шофьорът не може да го играе Господ...
2. Пешеходецът е минал на зелено - шофьорът е виновен - адекватна присъда - в затвора за убийство, поради невнимание или там както е ...
Интересно ми е, наистина, да видя развитието на случая, защото той не е единствен...
А непрекъснато има оправдани...
Грешки стават, така е, понякога си изморен или за миг разсеян, но в крайна сметка - това са човешки животи.
Ако се спазва правилникът от всички и има кой да следи за това спазване, но не да чака за откуп, тогава грешките ще са минимални...

# 112
  • Мнения: 34
Напротив, точно обратното, любимка си ми.
Щом камионът е бил спрял, значи му е светело червено. Щом е потеглил, значи му е светнало зелено.
Тъжна им майка на пешеходците, заварени в тоя момент на пешеходната пътека.
А какво казва ЗДП за тоя случай?
Възможно е да съм пристрастен, защото през есента на 1967г долу-горе така загина баща ми, блъснат от едно Балканче.

Вълкът с дълъг ник, приеми моите съболезнования!  Cry Praynig Hug

# 113
  • Мнения: 4 585
Servallan, пропускаш третият вариант, бавноподвижният старец, приведен Г образно и с бастун, заварен от червеното на платното. В непосредствена близост до камиона и незабелязан от водача. Пешеходец, заварен от червено на платното трябва да му бъде предоставена възможност да стигне жив до средата на платното и там да чака следващото зелено.
Ако е преминал средата, трябва да се пропусне да се изнесе до мечтания тротоар.

# 114
  • Мнения: 1 788
Servallan, пропускаш третият вариант, бавноподвижният старец, приведен Г образно и с бастун, заварен от червеното на платното. В непосредствена близост до камиона и незабелязан от водача. Пешеходец, заварен от червено на платното трябва да му бъде предоставена възможност да стигне жив до средата на платното и там да чака следващото зелено.
Ако е преминал средата, трябва да се пропусне да се изнесе до мечтания тротоар.

И още нещо - в непосредствена близост до шофьора, защото някой е спрял върху бялата линия, а бялата линия я няма, защото нямаме маркировка по нашите пътища...

# 115
  • Мнения: 3 268
Вълчо,съжалявам за личната ти трагедия.Това е нещо,което няма как да не е обърнало живота ти на 180 градуса.В София обаче в момента ситуацията е такава,че ако човек не се пази сам,и Господ не може да го опази.

# 116
  • Мнения: 1 192
Нямаме култура на пътя, но то къде ли имаме култура, освен в Културата...А Вълчо е прав,може да не е и пешеходна пътека- стъпи ли пешеходец на платното МПС-то е длъжно да го изчака,както и при автомобил с автомобил задният винаги е виновен...Границата е тънка, връзките дълги,а наглостта безмерна...Човешкият живот е по-важен от всичко!

Общи условия

Активация на акаунт