С какво ви дразнят най-много СВЕКЪРВИТЕ? - 2част

  • 68 619
  • 773
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 228
Милинка, щом мъжът ти не й позволява да ви се качва на главата, няма за какво да се притесняваш. Отрязвате я и това е, защото с течение на времето ще ви се натресе и да живее у вас, като гледам как нахалството й няма граници, а тогава няма отърване.

# 736
  • София
  • Мнения: 7 994
Благодаря за всички отговори.  bouquet
Отношенията ни са дипломатични, не топли, но и не искам да изпадаме в стандартния негативизъм, присъщ на снаха-свекърва. Старая се да се дистанцирам от тези въпроси, но в случая ме засягат пряко и се чудех дали няма да е дребнаво от моя страна, ако изкажа мнение. Сверих си часовника, което също ми беше необходимо.
Идването й в София не мисля да го допусна, защото означава, че сме изхвърлили една немалка сума за нейните ремонти. Вероятно ще орежем и финансирането, за да има стимул да си търси работа. Разбира се, няма да я оставим да гладува и студува, но ще има лимит.

# 737
  • Мнения: 1 192
Това май е добро решение: давате й всеки месец една определена от вас сума и казвате, че това е което може да заделите, от там нататък тя да си прави сметката как ще се разпростира...

# 738
  • София
  • Мнения: 129
Милинка, твоето дистанциране май не върши работа, започни директно да казваш пред нея каквото мислиш. С двама в опозиция и на нея ще и е по-трудно, отколкото сега само срещу сина си.

# 739
  • София
  • Мнения: 672
От както се е родило детето а и преди това се опитвам да говоря с моята свекърва за това кое не ми харесва, как се чувствам, но резултата е само "Не ми се говори" и сълзи, сцени през свекър ми и мъжът ми ... #Crazy
Тъй като никога не е свободна да види внучето си (от грижи за другите си две) и нежеланието на моят съпруг да я натоварва допълнително излязох аз виновна, че съм се дистанцирала и не съм и давала детето... Отбелязвам, че по времето когато живееше 2 етажа под нас се качваше веднъж на 3 седмици, защото не съм и давала да ми помага??? А в същото време се 'помага' на снахата, която не работи (по това време и тя милата също не работеше)
Сега работи на 5 мин от нас и положението не се е променило коренно...
Обаждам и се и я питам можеш ли днес да ми гледаш детето - отговорът е винаги "Да", само, че се оказва, че ще гледаме и другите две да си почине снахата дето не работи... Оставям супа на детето - прибирам се в къщи супата я изяла братовчедката, а тоя ял зрънчо и филийка, защото му било писнало да яде супа???  Shocked
Мислех си, че няма човек с който като не поговориш да се разбереш ама имало.. Дори и свекър ми и говори и ме подкрепя ама като се прибере в къщи и тя като му изопачи нещата как я гледам лошо - двата пъти месечно когато реши да ни удостои с внимание, как не и давам нищо да прави (а защо в моята къща е решила, че тя трябва да е господарка???) и той се обърква...
Като си помисля, че и аз син имам и се моля само да се държа като нормален човек някой ден...

# 740
  • Мнения: 148
милинка,
малко късно, но все пак-
мисля, че на свекито му е самотно. Иска някой да се грижи за нея, да е обвързан финансово, което означава, че всеки ден тя е в ума му. Жената е с 2 развода, на възраст, най-близкият до нея мъж - това е синът й и той е длъжен да обича мама. Жалко как този иначе чисто човешки копнеж се изражда в такава уродлива форма. И моята застаряваща, самотна, изоставена свекърва така се вкопчи в сина си - не му искаше пари, обратното-дава, но само на него, но за сметка на това го обсебва психически-обажда му се по няколко пъти на ден, едва ли не за да му каже как и къде да измие колата си, а за по-важните решения, мисля, въобще не го е и питала, а мен пък съвсем.
Решението е наистина да си намери мъж (само че след една евентуална раздяла вече ще стане страшно) и вие да поставите ребром въпроса, с решението, което сте взели и точка.

# 741
  • Мнения: 804
милинка,
малко късно, но все пак-
мисля, че на свекито му е самотно. Иска някой да се грижи за нея, да е обвързан финансово, което означава, че всеки ден тя е в ума му. Жената е с 2 развода, на възраст..........

Да бе! Това не оправдава превръщането в пиявица и капризите.
Здрава, права жена да вземе да се занимава с нещо, а не да виси на врата на детето си и да го тормози психически.
Има хиляди начини една жена на тази възраст да си намери приятно занимание и да не съсипва живота на детето си.

# 742
  • Мнения: 148
Та да си се оплача де.
Ето такава е моята бивша вече, но страхувам се, само на лист, свекърва.
Науми си нещо - и тва е - кой си ти, какви са твоите планове, какви са твоите желания и т.н. няма значение. Например как и къде ще празнува на Великден. Да, ама аз на работа, а тя планува 3 дни да гостуваме на майка й-еми много съм лоша , като не мога, да давам детето, те да си ходят. Колко е смотана професията ми. Тва пари ли са дет ги вадя. Направила съм си аз сметката сина й да ме хрантути, но няма да ми се размине.В кой град ще живея след няколко години (с няколко варианта). В кое училище ще учи детето (а тя дори не живее в БГ). Разбира се, всичко, което е нашенско е смотано, ако е обикновено-хептен. Например танците, които посещава детето-откъде са се взели такива , тя не знае и не може да си представи. Аз я обиждам като имам собствено мнение (никога казано грубо, което е грешката ми).
И така...напуснах мъжо. След неколкогодишна атака, той ми каза, че не може повече да внася в семейната хазна, да си намеря работа, с която да мога да се самоиздържам, гледайки детето разбира се-това е женска работа. Пренесохме се при родителите ми. Един ден тя се обажда на детето и казва: Имаш ли легълце, къде спинкаш? Да, да, не си измислям. Има супер много от този род. Майка ми е рускиня. Тя го знае. Веднъж като беше на гости у нас говореше колко долни са всички рускини и че до една са к**ви.
Как да е, от официалното подаване на молбата за развод не се е обаждала. Не в това е проблема - на внучето си също, на сина си обаче продължава да звъни по десет пъти на ден.

# 743
  • Мнения: 148
милинка,
малко късно, но все пак-
мисля, че на свекито му е самотно. Иска някой да се грижи за нея, да е обвързан финансово, което означава, че всеки ден тя е в ума му. Жената е с 2 развода, на възраст..........

Да бе! Това не оправдава превръщането в пиявица и капризите.
Здрава, права жена да вземе да се занимава с нещо, а не да виси на врата на детето си и да го тормози психически.
Има хиляди начини една жена на тази възраст да си намери приятно занимание и да не съсипва живота на детето си.

Абсолютно си права, аз затова казах, че нещата се израждат - в уродлива форма. Защо е така е вече мноого дълга тема.

# 744
  • Мнения: 426
Майка ми е рускиня. Тя го знае. Веднъж като беше на гости у нас говореше колко долни са всички рускини и че до една са к**ви.
Разбира се че рускините са к...ви   Hug И аз съм такава, мойта свекърва рак ще я хване че сина й е с рускиня( свалена от пилоните в някой бар според нея   Laughing). И то само защото не съм грозна като вампир, ако бях, сигурно щях да съм "свестна" - като другата й снаха, която прилича на сестрата на Баба Яга.

# 745
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Babe factor ,сега разбрах защо свекърва ми ме харесва  Laughing

# 746
  • Мнения: 800

Тъй като никога не е свободна да види внучето си (от грижи за другите си две) и нежеланието на моят съпруг да я натоварва допълнително излязох аз виновна, че съм се дистанцирала и не съм и давала детето... Отбелязвам, че по времето когато живееше 2 етажа под нас се качваше веднъж на 3 седмици, защото не съм и давала да ми помага??? А в същото време се 'помага' на снахата, която не работи (по това време и тя милата също не работеше)

Ама че позната картинка. Свекърва ми (биологичната майка на мъжа ми) никога не е искала да е баба, все още няма други внуци освен нашите деца, но това не й пречи да си намира работа за да не ми помогне. А това, че съм й вечно крива, вече го разбрах, гледам да не си го слагам на сърцето. На моменти ме ядосва, но си замълчавам, защото съпругът ми е много рязък и вдига скандали. На 12-ти синът ми става на 3 годинки, а на 13-ти дъщеря й е рожденничка (тя е на 19 г.) - решаваме с мъжа ми, че на 12-ти ще празнуваме у нас с тях, а на 13-ти ще поканим другите свекърва и свекър и други хора и това й е казано още миналата седмица. Сега е обидена, че нямало да ходим на рождения ден на сестра му на мъжа ми, която снощи решила, че ще си празнува рождения ден на датата и свекървата ме заплащва че нямало да дойде. А аз снощи й казах "Както искаш". И сега ми е тъпо, защото ми писна аз да се държа възпитано и толерантно с всички, а те вечно си намират за какво да са обидени. Много ми се иска да живея много много далече от тях всичките (бащи, майки и жената на бащата), за да може по-рядко да имам контакти. Съжалявам, че моите родители починаха рано и никой не ме подкрепя .... И друг път съм споделяла с вас за проблемните ни празници - на всеки празник трябва да се уважат и двете свекърви, а децата ми да не говорят пред едната за другана, за да не се обиждат ... И всякакви простотии от тоя род. Съжалявам и че не послушах съпруга си, който още като се оженихме ми казваше, че не иска да поддържа никакви отношения с тях, а аз настоявах на нормални роднински връзки.... И съм говорила с тях, че това положение не ме устройва, че ме напряга, че нищо добро не носи на децата ми, но нищо нес е променя.

# 747
  • Мнения: 145

Тъй като никога не е свободна да види внучето си (от грижи за другите си две) и нежеланието на моят съпруг да я натоварва допълнително излязох аз виновна, че съм се дистанцирала и не съм и давала детето... Отбелязвам, че по времето когато живееше 2 етажа под нас се качваше веднъж на 3 седмици, защото не съм и давала да ми помага??? А в същото време се 'помага' на снахата, която не работи (по това време и тя милата също не работеше)

Ама че позната картинка. Свекърва ми (биологичната майка на мъжа ми) никога не е искала да е баба, все още няма други внуци освен нашите деца, но това не й пречи да си намира работа за да не ми помогне. А това, че съм й вечно крива, вече го разбрах, гледам да не си го слагам на сърцето. На моменти ме ядосва, но си замълчавам, защото съпругът ми е много рязък и вдига скандали. На 12-ти синът ми става на 3 годинки, а на 13-ти дъщеря й е рожденничка (тя е на 19 г.) - решаваме с мъжа ми, че на 12-ти ще празнуваме у нас с тях, а на 13-ти ще поканим другите свекърва и свекър и други хора и това й е казано още миналата седмица. Сега е обидена, че нямало да ходим на рождения ден на сестра му на мъжа ми, която снощи решила, че ще си празнува рождения ден на датата и свекървата ме заплащва че нямало да дойде. А аз снощи й казах "Както искаш". И сега ми е тъпо, защото ми писна аз да се държа възпитано и толерантно с всички, а те вечно си намират за какво да са обидени. Много ми се иска да живея много много далече от тях всичките (бащи, майки и жената на бащата), за да може по-рядко да имам контакти. Съжалявам, че моите родители починаха рано и никой не ме подкрепя .... И друг път съм споделяла с вас за проблемните ни празници - на всеки празник трябва да се уважат и двете свекърви, а децата ми да не говорят пред едната за другана, за да не се обиждат ... И всякакви простотии от тоя род. Съжалявам и че не послушах съпруга си, който още като се оженихме ми казваше, че не иска да поддържа никакви отношения с тях, а аз настоявах на нормални роднински връзки.... И съм говорила с тях, че това положение не ме устройва, че ме напряга, че нищо добро не носи на децата ми, но нищо нес е променя.

Мила само искам да ти кажа да правиш това , което ти носи спокойствие , понякога за сметка на други съсипваме собственото си здраве.Живота е доказал , че не може да се угоди на всички и винаги ще има някой недоволен , това не бива да ни прави егоисти , но не бива и да ни прави нещастни за сметка на други .

П.С Аз имах огромни проблеми с моята свекърва 3 години не бяха скандали , проблеми и разговори дори и за развод , но аз отстоявах това , в което вярвах и не се предадох на манипулации . В един момент стигнах до необясними припадъци и гълтане на езика дори , когато съм била сама с детето на улицата и благодаря на господ . че е имало хора , които са успяли да ми помогнах . От този момент нататък гледам повече мен и семейтвото ми и по - малко всичко останало , защото е имало момвнт , в който съм била минути без въздух на крачка от смърта и за мен е важно , че съпруга и синът ми ме обожават и имам страхотни родители , които дават всичко за мен . Това е важното вдигни глава и бъди щаслива. Hug

# 748
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Лоши,добри,гледали ,не гледали внуци,идва ден в който трябва децата да поемат грижата за възрастните родители и то в къщи,че къде другаде!?
Те са ги раждали,гледали докато са си взели хляба в ръцете,че и повече,не виждам какво очаквате,да бъдат захвърлени на произвола на съдбата?

# 749
  • Пловдив
  • Мнения: 23 705
Лоши,добри,гледали ,не гледали внуци,идва ден в който трябва децата да поемат грижата за възрастните родители и то в къщи,че къде другаде!?
Те са ги раждали,гледали докато са си взели хляба в ръцете,че и повече,не виждам какво очаквате,да бъдат захвърлени на произвола на съдбата?

Моля?!!?!? И това от къде става ясно? Имам предвид, че "трябва"? Майка ми не очаква аз да я гледам, особено пък вкъщи. За свекърите не знам - не е ставало дума.

Общи условия

Активация на акаунт