Домовете за сираци, абортите и младите майки...

  • 2 765
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 278
За съжаление английския ми не е добър,но само при вида на това детенце,оставено сякаш да чака смъртта си направо ми прязлява от нашата незаинтересованост и егоизъм .
Какво ни има на всички като общество? Явно ние сме болните и за съжаление и за нас няма шанс да се оправим.
Това прилича на дете от третия свят,а ние се борим да се равняваме с Европа  no

# 16
  • Мнения: 21
За съжаление английския ми не е добър

Детeто има хидроцефалия. Въпросната организация е подпомогнала лечението й, но то се оказва без резултат (към момента на снимане на видеото). Проблема е, че състоянието на детето изисква постоянни грижи, кавито не са полагани за него в дома - трябва да се прави физиотерапия, за да не атрофират мускулите. Детето има нещо като екзема на ръката (ръката е mucussy and pussy - Mucus е слуз, а Puss не можах да преведа, но е нещо подобно), която била почистена от хората, които снимат, но отново се появява след15мин (така че и в дома може да е била почиствана периодично и просто те да са я видели в момент, когато пак се е появила). Неприятното е, че ръката е нападната от мравки, които пълзят по цялото дете включително под пижамата (очевидно не са много но ги има). Хлебарки също има.

# 17
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Аз отново искам да помоля някой да ми обясни смисъла на тази тема  newsm78  Ако е за да може да споделяме кадри на домове в окаяно състояние и на изоставени деца, кажете, да постна няколко папки.  Ако е за конкретни идеи и предложение - дайте да ги видим, да ги обсъдим и да ги прилагаме. Така само с писане по форуми нещата не се променят. Живота на децата остава непроменен, докато ние се намъдруваме и нафилосфстваме.

# 18
  • Мнения: 21
Ако е за конкретни идеи и предложение - дайте да ги видим, да ги обсъдим и да ги прилагаме. Така само с писане по форуми нещата не се променят. Живота на децата остава непроменен, докато ние се намъдруваме и нафилосфстваме.
http://www.oneheart-bg.org/donate.php Ми ето тази организация е добър пример, от който може да се поучат някои бг организации или пък да бъдат създадени такива. Освен това може да дарите пари или да станете доброволец.
NB Попаднах на тази НПО случайно и всичките ми впечатления са от сайта.
Извинявам се, че пуснах видеото тук, направих го, за да не пускам отделна тема. Мен ме впечатли, може би защото нямам опит.  Peace

Последна редакция: нд, 05 юли 2009, 17:19 от divib

# 19
  • Мнения: 5 278
Това,което аз мога да направя е да възпитам децата си така,че да не смятат хората в неравностойно положение за прокажени,да знаят,че има деца,които са изоставени и те не са по-лоши от тях. Същото се отнася и за децата с проблеми в развитието. Това е което може да направи всеки от нас,дори да не е сържавен служител ,на когото му е работата да прави закони и да изведе децата от там,дори да няма много пари и да не може да прави големи дарения. Това,което трябва всеки да направи е да научи децата си на толерантност и да промени мисленето ни  българско,че слабите,болните,изоставените трябва да са отделени там някъде,така че да не ги виждаме и да не затормозяват съзнанието ни. Когато това стане тогава тези деца ще имат по-голям шанс да бъдат равноправни членове на обществото ни.Защото знаете какво стана с децата от Могилино - всички много плакаха какъв ужас,как е възможно,а когато се намериха средства и се реши да ги преместят на по-добро място хората не ги искаха около себе си  Shocked Ето това трябва да променим най-вече - СЕБЕ СИ.

# 20
  • Мнения: 5

Не съм съгласна, че ме няма:) Просто не бях в страната за известно време... Благодаря, че сте толкова активни все пак!

# 21
  • Мнения: 3 715
За мен такива теми с гръмки думи и заглавия са абсолютна глупост.
Да си говорим пак, когато авторката се запознае с реалностите, осинови дете и се сблъска с проблемите, предизвикани от институционализацията на детето. Дотогава за мен това си е чесане на езици.

# 22
  • Мнения: 5
Вие въобще не познавате авторката! Единствената ми пречка да осиновя дете е българина до мен!!! Тъй като имаме брак, аз съм зависима и не мога да предприема нужните действия! Нищо не би ме спряло! Та аз ако нямах никакво дете щях да спя и пред вратата на община, на парламент, на Министерски съвет,  на детски дом и въобще нямаше да им дам минута спокойствие докато не ми дадат детенце! Щях да пиша писма ден и нощ ако ще и до ЕС... Щях да осъдя и държавата ако не ми даде дете, а аз нямам, а хиляди се мъчат и гладуват и за хляб и за човешко майчино отношение!!! Сега ако отида да търся дете, при положение, че имам две, всеки ще каже, че нямам връзка с главен мозък newsm78 , нали? Но наистина се чудя на тези, които нямат деца, а не искат да осиновят поради разни фобии...... Единственото, което няма край е онова без начало! Започне ли процедурата по всички изисквания, и ако те са изпълнени не виждам никакви пречки!!!

# 23
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Последния ви пост доказва безсмислеността на темата. Никой няма реагира по посочения от вас начин, защото искате да осиновите дете, при наличието на ваши две. Този сценарии е единствено  в ума ви. Това е и една от причините, поради които не сте предприели нещо по въпроса. Несъгласието на мъжа ви, също е оправдание,което използвате, за да се оправдаете пред себе си. Не разбирам само , що се напъвате, като не ви стиска.  И кой ви дава право да обвинявате семействата и двойките,които имат репродуктивни проблеми. Тези хора носят толкова много болка. Вие дори нямате ни най-малка представа, седнали сте да ги обвинявате, защо не били си взели дете.  Коя сте вие, че да ги съветвате и да ги осъждате. Като сте толкова напориста , та да пишете писма до .....
Цитат
община, на парламент, на Министерски съвет,  на детски дом и въобще нямаше да им дам минута спокойствие докато не ми дадат детенце! Щях да пиша писма ден и нощ ако ще и до ЕС.
, зарежете
Цитат
българина до мен
и действайте.  Ама не ви стиска. Само драскате по форуми дръзки фрази . Нещо конкретно направили ли сте? На едно дете поне помогнахте ли? Или само поствате сърцераздирателни кадри?

# 24
  • Мнения: 3 715
Авторката, пак ти казвам, запознай се с процедурата и тогава пиши. Щото така наистина пишеш безсмислици и ставаш смешна.

С гръмки думи не става, с петиции не става. Това, което правиш е грубо навлизане в личното пространство на хора, преминали през неща, за които и идея си нямаш, затова си запази нападките и обвиненията към тях.

Осиновяването не е решението за спасението на децата от домовете, а приемната грижа.

За твое сведение тук има подфорум за тези неща с доста подробна информация, от където можеш да разбереш защо ти казвам, че пишеш глупости.

Ти също не познаваш пишещите в темата, така че си запази патоса за нещо, за което с в час.

Последна редакция: нд, 23 авг 2009, 10:48 от ku[d]ku[d]yaka

Общи условия

Активация на акаунт