Как се вдига температура?

  • 26 463
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 801
Синът ми 3г има вирусен инфект с от 2,5 седмици, педитата и УНГ ми дадоха само рецепта за "Търпение", а АБ е в случая безполезен (взеха секрет и кръв).
Детето се чувства добре, играе, храни се, няма температура и ако не са видимо подутите сливици (не лимфни жлези), няма и помен да е болно. Единственото бързо и ефективно решение в случая е да успеем да вдигнем поне час- два 39°-39,5°С, макар че и на 38°С ще се радвам, но не знам как.
Тебешир и настърган суров картоф, няма да яде, пък и не бих му дала, а горещи напитки само ще доведат до нежелани усложнения и АБ.

# 1
  • Мнения: 712
 Shocked Как ще помогне температурата?
В повечето случаи повишената температура представлява реакция на организма, който се бори с инфекцията. Но от претопляне, например, също може да се вдигне температура. Но не означава, че организмът се опитва да се справи с вирус или бактерия.
Лекар ли ви посъветва за това?

# 2
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Някой лекар ли те посъветва така? Все пак организмът си решава кога да се задействат защитните механизми, как така ще предизвиквате температура изкуствено? Ами ако се усложни работата после?
Според мен става въпрос за леко възпаление на сливиците, което е възможно да протече без температура.

# 3
  • Мнения: 801
2 педита и 1 УНГ, ме съветват да чакам. А при вирусните с температура винаги ни напомнят, за полезността на температурата и че 39° e полезна и убива вирусите.
1+1= вдигнем ли Т, ще ни мине по- бързо.

# 4
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Но това не значи, че трябва да я предизвиквате изкуствено. Положението може да излезе от контрол - представи си, че направиш нещо, за да я предизвикаш, а в същото време тя започва да се вдига от само себе си. Какво би станало тогава? Аз бих оставила нещата така, ако има нещо сериозно, първото, което ще се появи, е температурата.

# 5
  • Мнения: 712
2 педита и 1 УНГ, ме съветват да чакам. А при вирусните с температура винаги ни напомнят, за полезността на температурата и че 39° e полезна и убива вирусите.
1+1= вдигнем ли Т, ще ни мине по- бързо.

Ще ви мине по-бързо, ама друг път. Най-много да се влоши детето.

Температурата е полезна като индикатор, че организмът е започнал да се бори с инфекцията, т.е тя е белег на започнала реакция на имунната система, а не причина. Още повече, че високата температура изтощава организма, натоварва сърцето и т.н - затова и има лекарства за сваляне на температурата.
Не те съветвам да опитваш да повишиш температурата на детенцето - ще изтощиш организма му, който и без това е отслабен от инфекцията, естественият му имунитет съвсем ще спадне и ще си докарате нещо допълнително.
Явно причината при вас е вирусна, затова и не са ви изписали антибиотик. При вирусни заболявания няма много какво да се направи - има някакви противовирусни препарати, които обаче действат най-добре в самото начало на заболяването, за да се възпрепятства размножаването на вирусите. При вас май е късно, а и не знам доколко са подходящи за дете на 3 години.
Затова, давай някакви лекарства симптоматично, ако се чувства зле детенцето и подсилвай имунитета с витамини.
Щом няма бактериална инфекция, ще пребори вируса. Но много често отслабения от вирус организъм развива и бактериална инфекция - като усложнение (нали знаете за грипа с усложненията). Е тогава става гадно.
И все пак, ако детенцето вдигне температура, щом сега няма, заведи го пак на лекар - точно за да не си докара такова усложнение.
Успех, ще мине   bouquet

# 6
  • Мнения: 2 724
2 педита и 1 УНГ, ме съветват да чакам. А при вирусните с температура винаги ни напомнят, за полезността на температурата и че 39° e полезна и убива вирусите.
1+1= вдигнем ли Т, ще ни мине по- бързо.
Ти сериозно ли го мислиш това ? Shocked
Не бих правила подобни експерименти с детето си.

# 7
  • Мнения: 801
С температура 3 дена, без вече 2,5 седмици. Ако имаше, досега да сме забравили, това е и мнението на тукашните медици.

# 8
  • Мнения: X
С температура 3 дена, без вече 2,5 седмици. Ако имаше, досега да сме забравили, това е и мнението на тукашните медици.
Аз не разбрах - лекарите ли те съветват да му вдигнеш температурата изкуствено?!

# 9
  • Мнения: 801
Лекарите ме съветват само да чакам, но намират странно и не добре, че не вдига температура. Проблемът е, че ще го държи докато не вдигне температура. Остава ми явно да се надявам, той от самосебе си да я вдигне.

# 10
  • Мнения: 2 724
С температура 3 дена, без вече 2,5 седмици. Ако имаше, досега да сме забравили, това е и мнението на тукашните медици.
Температурата е защитна реакция на организма .
Такова нещо за първи път чувам , да се вдига температурата, за да оздравее по -бързо .
Потърси мнение и на други лекари, това мога да те посъветвам .

# 11
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Най-добре дайте на детето имуностимуланти, за да му се помогне да се справи и да се засили имунната му защита. Или се допитай до хомеопат, за да му предпише нещо. При всички случаи това е по-добро решение от изкуственото предизвикване на температура.
Правени ли са изследвания?

# 12
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Лекарите ме съветват само да чакам, но намират странно и не добре, че не вдига температура. Проблемът е, че ще го държи докато не вдигне температура. Остава ми явно да се надявам, той от самосебе си да я вдигне.
newsm78 и според педиатрите  ли няма да му мине без да вдигне Т  Thinking?

# 13
  • Мнения: 801
Явно никой не знае, как. Но все пак благодаря, на първо време ще пробвам с 10-15 сауна и греяно сладко вино, ако го пие.
А и за сега проблемът е основно мой, затова и не съм жертвала 180- те евро за хомеопат. Детето не дава признак, да му пречи или че нещо го боли, затова и чакам, вече 2,5 седмици. Всички педита тук са си плюли в устата и дори за бронхит няма да ви изпишат друго освен сироп за кашлица (докато не се докаже пневмония). В нашия праксис работят 3 педиатъра, приема ни този при когото се случим (ако няма лични предпочитания)
Надявах се някой да изкара нещо бабино, за по- трайно загряване от резерва, но въпреки това благодаря.  bouquet

# 14
  • Мнения: X
Според мен това е безумно.

# 15
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
 Shocked Ама и вино ли ще му даваш?!
По-добре го разтрий с ракия, давай му чай и го завий с нещо дебело, щом така или иначе ще предизвикваш температура. Но това с виното ме утрепа.  #Crazy

# 16
  • Мнения: 801
Не е важна отровата, а дозата. И хомеопатията използва отровни растения, но не трови. А и насила, пак няма да изпие повече от 10-20 мл. вино. Повечето сиропи за кашлица също са с алкохол. Ракията и масажа повишава кръвообръщението, но не влияе на вътрешната температура.

Познавам медицински методи за повишаване на телесната температура, но не искам да се стига дотам. Ще пробвам със сауна, а ако не помогне, ще я вдигаме по медицински.

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 19:32 от rila11

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 493
 Shocked
Не спирам да се изумявам

# 18
  • Мнения: 340
Напротив, много хубаво са я посъветвали. Повечето вируси и бактерии умират при високата температура. Това не е нежелан страничен ефект от реакцията на организма, напротив това е начин организма да се пребори.
Навремето така са лекували трипер. Заразяват пациента с малария, от високата температура трипера се излекува, след това лекуват и маларията и човека е отново здрав.  Peace
Майтапа настрана, радвай се че си попаднала на свестни лекари. Това, че масово хората са неграмотни си е проблем, не слушай глупости. Няма медикаментозно лечение за вирусна инфекция или поне няма "доказано" действащо.

# 19
  • Мнения: 26
 Shocked Shocked Shocked
Дааа, има начини да се повиши телесната температура..., но не бих те просветлила кои са те!!!!
Не се въздържам и ще нахвърлям някои ефекти на хипертермията върху организма:
1. ритъмни нарушения: с повиш. на тел.темп. с 1оС сърд.ритъм се ускорява с 15 удара
2. Учестяване на дишането
3.Променена диуреза
4.ЦНС!!! както възбудни, така и задръжни процеси - халюцинации, безсъние, делириум, гърч
5.Хран.с-ма: безапетитие, запек
6.Ендокринни нарушения
7.Биохим.промени- мнооого... натрупване на кетонни тела, понижаване на рН и ацидоза, електролитни нарушения...

Като защитна реакция на организма:
1.Подтиска размножаването на микроорганизмите
2.Предизв. пролиферация на Т-клетките

Но като патология:
1.Подтиска имунитета!!
2.Бързо се изчерпват компесаторните реакции..

пп: Вирусни инфекции се лекуват с медикаменти също толкова успешно , колкто и бактериални такива. А именно с противовирусни препарати !!! ..с доказан ефект... Laughing

# 20
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не е важна отровата, а дозата. И хомеопатията използва отровни растения, но не трови. А и насила, пак няма да изпие повече от 10-20 мл. вино. Повечето сиропи за кашлица също са с алкохол. Ракията и масажа повишава кръвообръщението, но не влияе на вътрешната температура.

Познавам медицински методи за повишаване на телесната температура, но не искам да се стига дотам. Ще пробвам със сауна, а ако не помогне, ще я вдигаме по медицински.

Ти си знаеш. Доста бих се позамислила, преди да посмея да направя така. И  10-20 мл да са, това е детски организъм и не можеш да предвидиш как ще му се отрази. Вярно, хомеопатията ползва отровни растения, но концентрациите им са далеч по-малки от посоченото. В сиропите за кашлица не вярвам да има толкова алкохол. Например аз от 20-30 г твърд алкохол се опивам, а съм голяма. Виното може да повлияе върху детето ти по същия начин, защото за детския организъм тези 10-20 мл вино се равняват на моите 20-30 мл твърд алкохол, че и повече. Но ти си знаеш и ти си поемаш отговорността.

# 21
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Напротив, много хубаво са я посъветвали. Повечето вируси и бактерии умират при високата температура. Това не е нежелан страничен ефект от реакцията на организма, напротив това е начин организма да се пребори.
Навремето така са лекували трипер. Заразяват пациента с малария, от високата температура трипера се излекува, след това лекуват и маларията и човека е отново здрав.  Peace
Майтапа настрана, радвай се че си попаднала на свестни лекари. Това, че масово хората са неграмотни си е проблем, не слушай глупости. Няма медикаментозно лечение за вирусна инфекция или поне няма "доказано" действащо.

Лекарите са й казали да чака, не да вдига Т изкуствено. Става въпрос за малко дете. И да, температурата е защитен механизъм, но организмът си знае кога да го включи. Всяка намеса в работата на тялото и на природата струва скъпо после.

# 22
  • Мнения: 1 819
Хора,това е лудост някаква ooooh!,как така ще предизвикваш висока Т на детето си...нямам думи.Не му давай никакво вино и намери нормален лекар,това че вирусите умират при висока Т не означава,че трябва насилствено да се предизвиква,то ако беше така,щяхме да вдигаме по някакъв начин Т на децата си за един ден и на другия - хоп,нищо йм няма,това са пълни глупости според мен Naughty

# 23
  • Мнения: 712
Единствената успокояваща мисъл, която ми хрумва в случая е, че децата оцеляват и порастват не благодарение на, а въпреки родителите си Peace.  Майката си е решила, че детето трябва да вдигне температура и ето - ще го заведе на сауна ще му даде греяно вино.
Само за да изпреваря следващата тема, отсега да кажа - когато детето отпадне и стане вяло, а температурата се покачи и започне да те притеснява, оводнявай го - давай му да пие повече течности на честичко по малко, дръж го на хладно, дай му доза лекарство за температура (панадол, парацетамол, калпол - каквото има на вашия пазар) и се обади на педиатъра. И в никакъв случай не го обличай в няколко ката дрехи "за да се изпоти", защото може и гърч да му докараш, ако е с висока температура...
Дано се оправи детенцето по-бързо!  Praynig

# 24
# 25
  • София
  • Мнения: 708
 Shocked

Много смело от твоя страна изкуствено да вдигаш температура на дете до 39 градуса. Поне се увери че има лекар наблизо когато решиш да правиш такива експерименти.

# 26
  • Мнения: 801
В случая ми беше предложен кръвен метод в краен случай, но исках да се информирам за други алтернативи. Лично работя в аптека и ако исках да ползвам химия, щях да съм си отворила чекмеджето или да съм си я поръчала от големия доставчик или международната аптека. Темата беше знаете ли как, а не какво мислите. Съжалявам, че питах, на въпреки това благодаря  bouquet

# 27
  • Мнения: 801
Днес след консултации с други лекари и фармацевти, намерихме оптималната алтернатива на сауната и другите методи, които за едно дете са неприятни или неприемливи. Ще пробваме седмица с термални бани и плуване, а след това ни се предлагат само оперативни методи за премахване на нежеланите ефекти.

# 28
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
 Praynig Господи пази децата от безумни майки, които си мислят, че знаят много.

# 29
  • Мнения: 2 821
Днес след консултации с други лекари и фармацевти, намерихме оптималната алтернатива на сауната и другите методи, които за едно дете са неприятни или неприемливи. Ще пробваме седмица с термални бани и плуване, а след това ни се предлагат само оперативни методи за премахване на нежеланите ефекти.
Я разясни и това, че много интересно взе да става Rolling Eyes

# 30
  • София
  • Мнения: 708
"Оперативни методи" махане на сливиците ли ще рече?
Според мен ако те са източник на постоянни инфекции и проблеми това е решението.

# 31
  • Мнения: 46 520
Напротив, много хубаво са я посъветвали. Повечето вируси и бактерии умират при високата температура. Това не е нежелан страничен ефект от реакцията на организма, напротив това е начин организма да се пребори ...

Да, но когато организмът е инициатор! Не всички вируси са съпроводени от Т, тялото знае кога как да реагира и трябва да го следваме, щом не вдига Т, значи си е намерило друг начин да се справя, не трябва да се бъркаме.

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 15:03 от Не се сърди, човече

# 32
  • София
  • Мнения: 430
А защо просто не се опитате да успокоите подутите сливици. Гаргари със сода, мед+лимон на водна баня и др. бабини методи..? По-доброто от оперативната намеса е профилактиката..

# 33
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Само мога силно да се надявам темата да е пързалка! Не искам да повярвам, че има толкова безумни хора Stop

# 34
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
По-голями безумия и простотии скоро не бях чела.

# 35
  • Мнения: 600
моето дете вдига темп, когато плаче по-дълго време. можеш да пробваш да пребиеш детето, та да плаче неудържимо Confused или ако пак не плаче, щипи го непрекъснато. или не му давай да спи. или въобще каквото там ще го разплаче.

боже, всякакви неща може да види човек...

поне мен не ме вземайте насериозно, не бих предприела по-горното, но пък не се въздържах от коментар Rolling Eyes

# 36
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Няма смисъл да се опитваме да убеждаваме майката - тя твърдо е решила, че ще причини висока температура така или иначе. Не знам ако не смята това за опасно, кое изобщо според нея е опасно. И защо трябва да подлага детето на това, като организмът и природата си знаят работата. Дано се включи някой лекар, белким я разубеди. Такива неща може и да се правят, но вероятно когато е сигурно, че ползата ще е по-голяма от вредата. И задължително в болница или клиника.


# 37
  • Мнения: X
Такива неща може и да се правят, но вероятно когато е сигурно, че ползата ще е по-голяма от вредата. И задължително в болница или клиника.
Действително съществува такава терапия в Русия, но за лечение на тумори, а не на подути сливици. И само в болница. И не става въпрос за тригодишни деца. И... не знам.  smile3505

# 38
  • Мнения: 801
Сливиците не го болят, само са се събрали и пречат на дишането, което за щастие не го смущава. Днес ходихме пак на контролен, лимфните възли са леко увеличени и нищо не се променя. Не искат да махат сливиците, а само да отстранят част от тях, за да не пречат на дишането.
А иначе бабините методи не помагат, инхалирам целодневно, през нощта е намазан Вик Вапоруп, лайка с лимон,мед и ябълков сок пие през целия ден и чакаме организмът му да реагира. Лекар ми даде тип с "изкуствена Т": сауна или активен спорт, са за деца на 3 години много трудно осъщестествими, а медицинските методи са неприемливи или със странични ефекти. Педито днес ни каза, къде да ходим.
На времето на село ни даваха вечер смеска от вино с мед и още много други неща, които ни държаха дълго под пара, но за жалост никой жив не си спомня какво е било.

"изкуствена Т" се прилага и при инфекти, за това се използват хормон или собствена кръв

# 39
  • Мнения: X
Лекар ми даде тип с "изкуствена Т": сауна или активен спорт, са за деца на 3 години много трудно осъщестествими, а медицинските методи са неприемливи или със странични ефекти.
Не се сещам какъв е този спорт, при който се вдига 39.5, така че се съмнявам лекарят да е имал предвид такава температура.

"изкуствена Т" се прилага и при инфекти, за това се използват хормон или собствена кръв
Да - при HIV!

Както и да е, не мисля да пиша повече в тази тема.
Дано се оправи детенце по-бързо.

# 40
  • Мнения: 22 438
Абе все бях чувала, но подобни безумни изказвания от лекари, не бях.
Е как ще тръгнеш да вдигаш температурата на детето изкуствено???
То ако е трябвало да вдигне температура е щял организмът сам да го направи.
Дъщеря ми вчера цял ден беше с висока Т и аз откачих....а ти сама искаш да я вдигаш.
Няма начин това да се получи и да няма негативен ефект върху детето.

# 41
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078

На времето на село ни даваха вечер смеска от вино с мед и още много други неща, които ни държаха дълго под пара, но за жалост никой жив не си спомня какво е било.

А това прочетохте ли го? Rolling Eyes Мен ако питаш и жив да е, няма да помни. Вероятно това е ставало само в твоята глава.
И аз спирам да чета и пиша тук.

# 42
  • Мнения: 2 821
Един въпрос към авторката...Струва ми се, че не става въпрос за лекар в БГ. Така ли е? Нашите веднага ще ти дадат тип за лечение с АБ Joy

# 43
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
На времето на село ни даваха вечер смеска от вино с мед и още много други неща, които ни държаха дълго под пара, но за жалост никой жив не си спомня какво е било.


Ужас!
Все повече се удивлявам на простотията, която ходи по хората.

# 44
  • София
  • Мнения: 708
Аз малко се обърках. Как така сливиците пречат на дишането, а същевременно това не смущава детето? Сигурна ли си че лекарите са читави? И наистина, в БГ ли си?

# 45
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Предполагам, че сливиците са подути, което наистина може да причини смущения в дишането, но не е задължително. Парадокс, но е факт - на малката ми дъщеря сливиците също се уголемяват много при възпаление, почти се допират, но не й пречи и не казва да й е трудно да диша.

# 46
  • Мнения: 26
В случая ми беше предложен кръвен метод в краен случай, но исках да се информирам за други алтернативи. Лично работя в аптека и ако исках да ползвам химия, щях да съм си отворила чекмеджето или да съм си я поръчала от големия доставчик или международната аптека. Темата беше знаете ли как, а не какво мислите. Съжалявам, че питах, на въпреки това благодаря  bouquet

 Shocked Shocked Shocked
?!? Какво работиш в тая аптека? Не се излагай, моля те!! В МУ се учи патофизиология.......  Naughty Повече от видно е, че дори не знаеш къде се намира сградата на ФФ! Какво има да се информираш.... "алтернативите" са в научната литература, а не във форумите! Лекарите са я изчели и затова практикуват!
Какъв е този кръвен метод?! Кой ти го предложи? ooooh! ooooh! ooooh! ....."краен случай" .... #Crazy....
Боооожееее, страшно безхаберие.....  чекмеджета..., международни аптеки.....и какво ще извадиш от това чекмедже?  ooooh! ooooh!
Боже, боже... и на краставо куче не пожелавам стопанин като теб! Ще се правиш на лекар... ми, ти си за докладване пред отдел "Закрила на детето"!! Naughty


....очаквам тема "Трапанацията - същност и значение в съвременното самолечение!"

# 47
  • Мнения: 801
Мога само да кажа, че процедурите които направихме през уикенда, дадоха резултати. Бяхме два дена на "тропически басейн" със допълнение лайкова парна баня, солен басейн и whirlpool. Смяната на температурите доведе до имунна реакция, детето дори вдигна самостоятелно температура 38,4- 38,5°C в продължение на 9 часа. За първи път от седмици диша и спи спокойно. Днес бяхме на контролен при УНГ и детски (при който не бяхме досега). Ще продължаваме със плуване, сауна и солен термален басейн, поне 2 пъти седмично за стимулиране на имунитета.
Лично не бях ходила на сауна, но сега разбирам защо финладците дори раждат децата си в сауната.

Общи условия

Активация на акаунт