Как се вдига температура?

  • 26 471
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 708
"Оперативни методи" махане на сливиците ли ще рече?
Според мен ако те са източник на постоянни инфекции и проблеми това е решението.

# 31
  • Мнения: 46 520
Напротив, много хубаво са я посъветвали. Повечето вируси и бактерии умират при високата температура. Това не е нежелан страничен ефект от реакцията на организма, напротив това е начин организма да се пребори ...

Да, но когато организмът е инициатор! Не всички вируси са съпроводени от Т, тялото знае кога как да реагира и трябва да го следваме, щом не вдига Т, значи си е намерило друг начин да се справя, не трябва да се бъркаме.

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 15:03 от Не се сърди, човече

# 32
  • София
  • Мнения: 430
А защо просто не се опитате да успокоите подутите сливици. Гаргари със сода, мед+лимон на водна баня и др. бабини методи..? По-доброто от оперативната намеса е профилактиката..

# 33
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Само мога силно да се надявам темата да е пързалка! Не искам да повярвам, че има толкова безумни хора Stop

# 34
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
По-голями безумия и простотии скоро не бях чела.

# 35
  • Мнения: 600
моето дете вдига темп, когато плаче по-дълго време. можеш да пробваш да пребиеш детето, та да плаче неудържимо Confused или ако пак не плаче, щипи го непрекъснато. или не му давай да спи. или въобще каквото там ще го разплаче.

боже, всякакви неща може да види човек...

поне мен не ме вземайте насериозно, не бих предприела по-горното, но пък не се въздържах от коментар Rolling Eyes

# 36
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Няма смисъл да се опитваме да убеждаваме майката - тя твърдо е решила, че ще причини висока температура така или иначе. Не знам ако не смята това за опасно, кое изобщо според нея е опасно. И защо трябва да подлага детето на това, като организмът и природата си знаят работата. Дано се включи някой лекар, белким я разубеди. Такива неща може и да се правят, но вероятно когато е сигурно, че ползата ще е по-голяма от вредата. И задължително в болница или клиника.


# 37
  • Мнения: X
Такива неща може и да се правят, но вероятно когато е сигурно, че ползата ще е по-голяма от вредата. И задължително в болница или клиника.
Действително съществува такава терапия в Русия, но за лечение на тумори, а не на подути сливици. И само в болница. И не става въпрос за тригодишни деца. И... не знам.  smile3505

# 38
  • Мнения: 801
Сливиците не го болят, само са се събрали и пречат на дишането, което за щастие не го смущава. Днес ходихме пак на контролен, лимфните възли са леко увеличени и нищо не се променя. Не искат да махат сливиците, а само да отстранят част от тях, за да не пречат на дишането.
А иначе бабините методи не помагат, инхалирам целодневно, през нощта е намазан Вик Вапоруп, лайка с лимон,мед и ябълков сок пие през целия ден и чакаме организмът му да реагира. Лекар ми даде тип с "изкуствена Т": сауна или активен спорт, са за деца на 3 години много трудно осъщестествими, а медицинските методи са неприемливи или със странични ефекти. Педито днес ни каза, къде да ходим.
На времето на село ни даваха вечер смеска от вино с мед и още много други неща, които ни държаха дълго под пара, но за жалост никой жив не си спомня какво е било.

"изкуствена Т" се прилага и при инфекти, за това се използват хормон или собствена кръв

# 39
  • Мнения: X
Лекар ми даде тип с "изкуствена Т": сауна или активен спорт, са за деца на 3 години много трудно осъщестествими, а медицинските методи са неприемливи или със странични ефекти.
Не се сещам какъв е този спорт, при който се вдига 39.5, така че се съмнявам лекарят да е имал предвид такава температура.

"изкуствена Т" се прилага и при инфекти, за това се използват хормон или собствена кръв
Да - при HIV!

Както и да е, не мисля да пиша повече в тази тема.
Дано се оправи детенце по-бързо.

# 40
  • Мнения: 22 439
Абе все бях чувала, но подобни безумни изказвания от лекари, не бях.
Е как ще тръгнеш да вдигаш температурата на детето изкуствено???
То ако е трябвало да вдигне температура е щял организмът сам да го направи.
Дъщеря ми вчера цял ден беше с висока Т и аз откачих....а ти сама искаш да я вдигаш.
Няма начин това да се получи и да няма негативен ефект върху детето.

# 41
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078

На времето на село ни даваха вечер смеска от вино с мед и още много други неща, които ни държаха дълго под пара, но за жалост никой жив не си спомня какво е било.

А това прочетохте ли го? Rolling Eyes Мен ако питаш и жив да е, няма да помни. Вероятно това е ставало само в твоята глава.
И аз спирам да чета и пиша тук.

# 42
  • Мнения: 2 821
Един въпрос към авторката...Струва ми се, че не става въпрос за лекар в БГ. Така ли е? Нашите веднага ще ти дадат тип за лечение с АБ Joy

# 43
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
На времето на село ни даваха вечер смеска от вино с мед и още много други неща, които ни държаха дълго под пара, но за жалост никой жив не си спомня какво е било.


Ужас!
Все повече се удивлявам на простотията, която ходи по хората.

# 44
  • София
  • Мнения: 708
Аз малко се обърках. Как така сливиците пречат на дишането, а същевременно това не смущава детето? Сигурна ли си че лекарите са читави? И наистина, в БГ ли си?

Общи условия

Активация на акаунт