МАРТенчето рита и се смее, в гимнастиката то дивее!

  • 9 898
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 967
Не смятам да се връщам на работа скоро. Голямата се самоотгледа по ясли, дг и детегледачки, а аз работех по 70 часа на седмица. Пропуснах й цялото детство, сега съжалявам. Марти ще го дам на ДГ на 3г. и ако сме ОК финансово, ще работя после само на 6 часа. То да мине кризата първо, де! Ние какво само се точим?

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 19:24 от Rila

# 61
  • Мнения: 0
ЕЛЯ оле какъв прекрасен разказ.   bouquet

# 62
  • Мнения: 13
oki4,  изпратих ти рецептата на лични  chef

# 63
  • Мнения: 514
Здравейте мамчета!
Много време не съм писала но имаме много работа и грижи!Преместихме се временно в Х.Димитър и в този ред на мисли------------------ако някоя мама от квартала иска да пием по кафе да ми пише на лични!

Какво за нас:
Малката расте и сега живот и здраве трябва другата седмица да слагаме първия Пентаксин /забавихме се защото бяхме всички болнички и трябва да изчакаме сега/
Иначе се заглежда иш даже на два пъти се обърна от гръбче по корем самичка!Останах приятно изненадана защото кака й направи това на 4 месеца !Водичка още не иска много !Държи си играчките с две ръчички и много често сама се забавлява!
Храненнето ни е 75% -кърма и 25 АМ--т.е.дохранва ме се !Нека има така кърма не е супер много но е добре и така да бъде поне до края на 4 --когато ще започнем захранването!За сега не давам сокове!
Друго не се сещам!
Специални поздрави и целувки на Роси и Стела ! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Е хайде ставам!
Лека вечер

# 64
  • Мнения: 151
ЕЛи аз пак се просълзих като прочетох разказа.Незнам какво ми става...ама днес само рева за щяло и нещяло. Даже гледах някакви съпунки и си поревах и на тях #Crazy

Бодливка,аз се усетих какво е "по-платената част от майчинството" ,но понеже аз нямам ТАКАВА ЧАСТ та затова въпроса ми беше такъвSimple Smile))) Новия закон прецака мен,сигурна съм че и други.

Дайтона какъв по-точно тунинг правите? Имаш в предвид рисунките ли?

# 65
  • Мнения: 267
Привет и от мен  Hug
Днес ми е ужасен ден  ooooh!,първо Криси цял ден реве като заклан,комшииката реши че го ''коля'' и дойде да проверява и да се изказва компетентно  smile3515-мм да болен е , леко си го облякла,ооле ударила си му врътлето,червено му е (а това му е родилно петно  Whistling),за капак на всичко обърнах количката,добре че бебо не беше в нея  ooooh!.Толкова се изнервих ,съответно се предава на него  ooooh!
После ходихме на преглед ,вече сме при ново педи,много по-добро и установи,че ушичките му са възпалени,изписа ни капки,също и коликите ни са се върнали с бясна сила  ooooh! ooooh! ooooh!,а мислех,че сме ги минали,започвам пак с еспумизана.Възможно ли е от смяната на млякото да се върнат коликите  newsm78
Това е за сега от нас,връщам се да ви чета  Peace

Кикоимери и ние не можем да си държим главичката още  Peace,не съм се притеснявала,но сега май ще се замисля  Thinking,но аз и не го слагам много по коремче,защото мраЗи и много пищи

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 21:12 от rusana

# 66
  • Мнения: 449
Здравейте аз мога да ви кажа (ако не го знаете де) хитър начин за да свикне бебопо корем.
Сядате на земята взимате бебо и си поигравате с него
После го обръщате с гръб към вас
Свивате си краката в колената като стапалата са ви на земята
Поставяте бебо върху тях по корем като главичката му е над коленете ви
Придържайте го за всеки случай!
Постепенно започвайте да си изправяте коленете към земята
Първо бебо ще постои и ще му омръзне но вие удължавайте времето с игра и песнички
Надявам се и при вас да има ефект Peace

# 67
  • Мнения: 105
natsti, позна Simple Smile
Ели, страхотен разказ  Hug

# 68
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Elg много хубав разказ и тъжен и смислен ако питаш мен. Супер  Peace

# 69
  • Варна
  • Мнения: 858
Здравейте  Hug  Аз само да кажа, че днес се състоя варненска среща в Морската градина и си прекарахме много добре. Бяхме Nagaina с Дариян, Бухта с Ния, Gery Moore със Симона, ъЕсме с Теодора, Линка Бубулинка с Натали, radi i bebe със Светослав, emily с Даниела, аз със Вики и софийски гост Nikita със София.  Hug

# 70
  • Мнения: 201
Привет и от нас Hug
За срещата - утре няма да успеем да дойдем, канени сме на гости при баба. Надявам се на следващата да успеем Peace
Да си прекарате страхотно и чакаме снимки Hug
Tony_st, моля те от сега да ни запазиш 2 местенца във вашата ясла  Grinning. Ще чакаме с нетърпение да я отворите и да ги пусна и двамата при вас без да се замислям Peace

Кога смятате да се върнете на работа?
Кога смятате да пуснете бебето си на ясла и въобще смятате ли да го правите? Естествено, ако имате шанс да го приемат (за Софийските мами... то май и за Варна се чуват проблеми по темата... и още кой знае къде...)
Бихте ли прехвърлили майчинството на таткото?
Как ще се справяте след изтичането на "по-платената" част от майчинството?
Мисля да се върна, когато Косьо навърши първата годинка. Нека дойде, пък ще го мисля Peace
Няма да го пускам на ясла, ще е вкъщи до градината Peace
Не
Ще се върна на работа и лелята, която ми помага сега за Ели, ще се грижи и за него Peace

Elg, страхотен разказ, просълзих се Heart Eyes
nani_v, при Елена нивото го вдигнах, когато навърши 4 месеца, обаче при момчетата знам, че трябва да се поизчака малко повече, та сега с Косьо ще изчакам до 4,5-5 месеца. То детето само ще си покаже Peace



Целувки от нас  bouquet

# 71
  • Мнения: 28
Русана,първо съвет от личен опит.Почнат ли да ти дават акъл,започни да говориш на Крис или да му гукаш,за да не ги чуваш.Писнало ми е от акъли и съвети. ooooh!Много ме изнервят и вече си излизам сама по разходки.От тогава и аз и Ради сме добре.Щом имате възпалени уши е нормално Крис да се храни по-малко.Но с капките бързо ще се оправите-при нас подействаха още на 3-тия прием.Но пък се научи да пищи и вече за щяло и нещяло угласява квартала,дори когато е изпуснала бибата.Онзи ден даже една комшиика(уж на моята възраст,ако беше над 50 щеше да е простено)реши,че малката е болна,и едва ли не ще я преглежда.Лелееее полудях. Twisted EvilА за коликите,може и от смяната на млякото да е,може просто да е от болката в ушите.
Ели,де го изнамери туй писмо,пак сълзи и сополи.
КОГА МОЖЕМ ДА ЗАПОЧНЕМ ДА СМЕНЯМЕ НИВОТО НА КОЛИЧКАТА,ОТ ПЪЛНО ЛЕГНАЛО НАГОРЕ[/b]????
Аз вече вдигам едно ниво нагоре,иначе няма мира.

Ради от седмица хваща играчките с двете ръце.Когато го направи за първи път много мило ми стана и се  CryГлавичката е изправена още от 1вия месец,но пък не се обръща.Преди повече стоеше по коремче и така и заякна врътлето,но сега и за секунда не иска.И не знам как ще се научим да се обръщаме.

Деси,благородно ти завиждам.Не стига че във Варна,а и с колко съфорумки се срещаш.Ще ме накарате догодина да се преместя я в София,я във Варна.Току виж сме на палатка с Ради или в Борисовата или в Морската Joy

# 72
  • София
  • Мнения: 1
 Прочетох само въпроса на Зеленото човече и утре ще чета всичко останало. Лесно е да реши човек кое е най-доброто за детето, когато детето е едно. Сигурно най-доброто е до 3 годинки да си е с мама, а после в градината. При мен, обаче, детето не е едно. Та, ако си остана с детето вкъщи, без да работя, няма парички за другите деца да учат и да ходят насам-натам. И  какво се получава? Конфликт на интереси. Та, идеални решения в този живот няма. Взимат се най-приемливите, а не най-добрите решения за всички. Такъв е животът и малчуганите трЕбва  да свикват от рано. Мда.

# 73
  • Мнения: 13
Прочетох само въпроса на Зеленото човече и утре ще чета всичко останало. Лесно е да реши човек кое е най-доброто за детето, когато детето е едно. Сигурно най-доброто е до 3 годинки да си е с мама, а после в градината. При мен, обаче, детето не е едно. Та, ако си остана с детето вкъщи, без да работя, няма парички за другите деца да учат и да ходят насам-натам. И  какво се получава? Конфликт на интереси. Та, идеални решения в този живот няма. Взимат се най-приемливите, а не най-добрите решения за всички. Такъв е животът и малчуганите трЕбва  да свикват от рано. Мда.


 newsm12 newsm10 съгласна съм с теб...за съжаление...
бих искала второто да си го изгледам поне до третата година....ама

# 74
  • София
  • Мнения: 673
Пак ли аз първа за деня? чак ме е срам вече....

За количката: зимната количка има няколко степени, но лятната има само две: 30 градуса и абсолютно седнало. Така че малката от доста време е леко повдигната.

За хващането: хваща основно с едната ръка, но от време на време и с двете хваща. За преобръщането никакви ни няма. За сметка на това като я сложа настрана, заспива за норматив....

Общи условия

Активация на акаунт